Skocz do zawartości
Flik

Jaka płyta pod I5 9400F

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Panowie, jaką płytę proponujecie pod I5 9400, na chipie B 360? Nie chce takiego całkiem budżetowego, a trochę lepszy do komputera za ok 3,8-4,0 tys zł. Moje propozycje:

 

 

 

ASRock B360 Pro4 W miare dobry kodek dźwięku, złącze M2 (chyba nawet dwie sztuki jak dobrze pamiętam, format ATX. Ludzie piszą o przejrzystym biosie (mam nadzieje, że nie pomyliłem z inną płytą ;) )

 

MSI B360-A PRO Widze po lekturze forów, że jest często polecana przez ludzi. Nie wiem co za nią przemawia. Na Xcom nieco droga.

 

Zastanawiam się czy dokładając np 50 zł do tych 430 nie da się już kupić płyty na chipie Z 370/390?

 

MSI B360M PRO-VDH Polecana na morelkach do tego procesora (w artykule). Widze, że Lipton, również w swojej propozycji zestawu na tym Intelu

 

zastosował tą płytę. Mój pierwszy typ, ale teraz poczytałem trochę i chyba zdecyduje się na tego Asrocka. Tak naprawde nie wiem co za nią przemawia. Wydaje się najsłabsza z tej trójki, no ale też nie jest to jakiś ostatni chłam. Jest

 

to chyba format micro ATX, ale już nie wiem czy dobrze pamiętam. Mam kociokwik od tego co czytam Jeszcze chwila i pójdę w AMD.;) Na razie jednak porozmawiajmy o płytah na tą I5.

 

Nie chce schodzić poniżej chipsetu B 360.

 

Czego oczekuje od płyty? stabilności, przyzwoitego dźwięku, ewentualnej współpracy z Linuxem (chociaż jakby co to i tak planuje Windows 10, niestety...), przyzwoitej ilości złącz USB. Czy w tej cenie i na tym chipie jest możliwe by

 

płyta miała wbudowane WIFI?

 

Pomóżcie w wyborze. ;) Ja chyba skłaniam się ku temu Asrockowi, ale nie wiem czy to dobry wybór. Wybierzcie coś z tej trójki dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie najtańszą z odpowiednia ilością złącz bo tych pieniędzy już więcej nie zobaczysz ...

w monecie jej sprzedaży będzie prawie bez wartościowa jak płyty pod LGA 1151 v1

 

Z370/390 do zablokowanego procesora to tylko jeśli chcesz używać pamięci szybszych niż 2666 MHz

a OC i7 i i9 to śmiech na sali 300 MHz tyle co podbicie turbo dla wszystkich rdzeni w BIOS'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9400f to w ogóle słaby deal. Jeśli nie budżetowa, to już bym chyba brał tanią Z'kę, żeby ram wysoko puścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9400f to w ogóle słaby deal. Jeśli nie budżetowa, to już bym chyba brał tanią Z'kę, żeby ram wysoko puścić.

 

Witaj :)

To np Z370 tomahawk za około 350-400zł to dobra płyta jeśli się chce dać ram na 3000+ i za 3-4 lat dać jakiś i7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...