Skocz do zawartości
Gość

Jak przywróci poprzednie taktowanie procesora?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

W zasadzie tak jak w temacie. Próbowałem rest biosu ale program cpu-z dalej pokazuje że jest dane na 3.9 a oryginalne taktowanie było ustawione na 3.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na boost jest ustawiony... Myślę że to jakiś intel. Jak Ci śmiga na 3.9,to po co chcesz 3.5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-4690/K i 6600/K ma taki boost

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A, nie napisałem to tak, płyta główna to msi z97 gaming 3, a procek to właśnie Intel Core i5-4690k

 

Pewnie na boost jest ustawiony... Myślę że to jakiś intel. Jak Ci śmiga na 3.9,to po co chcesz 3.5?

Bo mam standardowe chłodzenie i na bardziej wymagających grach nie wyrabia. Temperatury podchodzą gdzieś tak pod 90 stopni, a nie było tego. Co to jest ten bost i gdzie to się wchodzi? Taktowanie zmieniałem w biosie według jakiegoś poradnika ale jak cofnąć taktowanie to już nie napisali. Myślałem że wystarczy wrócić do poprzednich ustawień robiąc to samo tylko w przeciwną stronę, a tu klops. Próbowałem też rest biosu to w biosie co prawda pokazuje stare taktowanie ale program cpu-z widzi to podkręcone. Tak samo jest w grach.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu musisz wyczyscic chlodzenie i zmienic paste termoprzewodzaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten bost i gdzie to się wchodzi? Taktowanie zmieniałem w biosie według jakiegoś poradnika ale jak cofnąć taktowanie to już nie napisali. Myślałem że wystarczy wrócić do poprzednich ustawień robiąc to samo tylko w przeciwną stronę, a tu klops. Próbowałem też rest biosu to w biosie co prawda pokazuje stare taktowanie ale program cpu-z widzi to podkręcone. Tak samo jest w grach.

 

A masz w biosie opcje przywrócenia ustawień stockowych? Nie znam się na tych nowych płytach, dlatego pytam.

 

Co do boosta to zerknij do instrukcji.

 

 

EDIT:Tutaj powrót do fabrycznych chyba w sumie i tak nic nie da. Trzeba tego boosta wyłączyć.

 

 

po prostu musisz wyczyscic chlodzenie i zmienic paste termoprzewodzaca.

 

 

Albo nabyć jakieś lepsze.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A masz w biosie opcje przywrócenia ustawień stockowych? Nie znam się na tych nowych płytach, dlatego pytam.

 

Co do boosta to zerknij do instrukcji.

 

 

EDIT:Tutaj powrót do fabrycznych chyba w sumie i tak nic nie da. Trzeba tego boosta wyłączyć.

 

 

 

 

 

Albo nabyć jakieś lepsze.

Ja tym bardziej się nie znam. Jakbym widział że to takie kłopotliwe będzie to bym się nie brał. W biosie przy OC mam w ten sposób ustawione parametry.

 

IMG201909_qsaqanh.jpg

 

IMG201909_qsaqanr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enhanced turbo to raczej opcja, ktora szukasz. daj na disabled. ale to nie jest rozwiazanie - musisz wyczyscic chlodzenie procesora i zmienic paste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

enhanced turbo to raczej opcja, ktora szukasz. daj na disabled. ale to nie jest rozwiazanie - musisz wyczyscic chlodzenie procesora i zmienic paste.

Przestawienie tej opcji nic nie dało. Jakieś 3 miesiące temu był procek czyszczony i była wymieniana pasta to nie wiem czy jest sens znowu to robić. Chyba jedno co mi zostaje to kupienie lepszego chłodzenia.

 

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy da się jakoś ustawić żeby procek działał w trybie turbo dopiero jak włączę grę czy to tak ma być? W menadżer urządzeń pokazuje że działa z prędkością 3,8 czasami 3,9. Chyba że to tak ma być.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawienie tej opcji nic nie dało. Jakieś 3 miesiące temu był procek czyszczony i była wymieniana pasta to nie wiem czy jest sens znowu to robić. Chyba jedno co mi zostaje to kupienie lepszego chłodzenia.

 

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy da się jakoś ustawić żeby procek działał w trybie turbo dopiero jak włączę grę czy to tak ma być? W menadżer urządzeń pokazuje że działa z prędkością 3,8 czasami 3,9. Chyba że to tak ma być.

 

tak ma byc.

 

a moze nalozyles za malo pasty - to czesty blad? albo chlodzenie slabo docisniete? ewentualnie pasta pod ihsem (tym metalem, gdzie jest napisany min. model procesora) sie zepsula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5 4690k, oc na 4,4 i nigdy nie doszedł powyżej 75 stopni(grandis) . Do takiego procka nie stosuje się oryginalnego chłodzenia, to po pierwsze, po drugie najpierw kup jakiegoś fortisa lub grandisa i wtedy daj znać... A co myślę, że zmiana chłodzenia na 99% rozwiąże Twój problem.

 

Ps

 

Po co proc i płyta do OC, a przez tyle lat go nie kręciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...