Forum PCLab.pl: Urządzenie wielofunkcyjne z drukarą kolorową - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Urządzenie wielofunkcyjne z drukarą kolorową najpewniej laser, ale poczekam na propozycje - 1000 zł, 1500 zł?

#1 Użytkownik jest niedostępny   vBB 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Październik 2019 - 10:33

Szukam urządzenia wielofunkcyjnego do domu. Minimum raz w miesiącu będę drukował kilka stron.

Mam następujące wymagania:

1) musi być drukarka kolorowa
2) chciałbym skaner
3) musi być możliwość drukowania przez WiFi i AirPrint

Opcjonalnie chciałbym aby był automatyczny duplex, jednak jeśli ma to ZNACZĄCO podnieść cenę urządzenia to nie jest to konieczne.

I teraz pytanie - laser czy atrament? Jakie konkretnie urządzenie możecie polecić?
Nie mam jakiegoś konkretnego limitu cenowego, chciałbym najwyższy możliwy stosunek ceny do jakości.
Wiadomo jednak - im taniej tym lepiej, ale musi być to sensowny wybór, na lata :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   gilban 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Październik 2019 - 12:10

Witaj.

Jeżeli chcesz robić wydruki średnio raz w miesiącu to raczej tylko laser, bo tusze zwyczajnie zaschną.

Tylko że eksploatacja laserowej drukarki kolorowej jest droga.

Ostatecznie możesz kupić coś takiego: hp deskjet ink advantage 5075. Tusze nie są bardzo drogie. jak zaschną to i mała strata.

#3 Użytkownik jest niedostępny   vBB 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Październik 2019 - 12:48

Gilban, myślę właśnie czy jest sens się pchać w urządzenia za ponad 1000 zł... Myślałem o Brother HL-L8260CDW, do tego tonery w granicach 150 zł można kupić (kolor + czarny), ale nie wiem w ogóle czy jest sens... Do moich zastosowań powinien wystarczyć zwykły atrament niby, byleby niedrogie tusze były i jakieś ewentualne zamienniki.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Blacklio 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Październik 2019 - 14:26

Zerknij sobie na dcp-j572dw ma wszystko co chiałbyś mieć. W podobnej cenie dcp-j105 ale nie ma duplexa. Sam używam j552dw i nie mam żadnych zastrzeżeń do samego drukowania nawet po dwóch czy trzech tygodniach bezczynności, jest coś takiego jak samoczyszczwnie głowicy więc tusz nie zasycha.

#5 Użytkownik jest niedostępny   gilban 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Październik 2019 - 17:25

Zobacz postBlacklio, o 02 Październik 2019 - 15:26, napisał(a):

Zerknij sobie na dcp-j572dw ma wszystko co chiałbyś mieć. W podobnej cenie dcp-j105 ale nie ma duplexa. Sam używam j552dw i nie mam żadnych zastrzeżeń do samego drukowania nawet po dwóch czy trzech tygodniach bezczynności, jest coś takiego jak samoczyszczwnie głowicy więc tusz nie zasycha.

No tak - ale jak ma on drukować raz w miesiącu, to lepsze są kartridże.

Bo jak drukarka będzie się w kółko czyścić to i tak tusz będzie wychodził, a dodatkowo "pampers" się kiedyś zapcha i będzie problem. Epson za wymianę pampersa każe sobie np. ekstra płacić. A ten ma dodatkowo licznik napełnienia.

A jak przez przypadek jednak głowica zaschnie to się robi problem. W przypadku kartridży problemu nie ma.

Więc ten Brother HL-L8260CDW nie jest zły - tylko że nie ma wbudowanego skanera.

Zresztą to nawet lepiej - ja tak właśnie mam - osobno drukarkę laser (mono) Xerox Phaser 3260V_DNI oraz do tego osobno skaner Epson Perfection V19. Jak się jedno zepsuje to drugie jest. A tak oba urządzenia lecą do kosza.

Ten post był edytowany przez gilban dnia: 02 Październik 2019 - 17:27

#6 Użytkownik jest niedostępny   vision00 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Październik 2019 - 11:29

Możesz ew kupić brothera ink benefit i sobie wlewać po trochę tuszy ;) https://www.x-kom.pl...-dcp-t510w.html

#7 Użytkownik jest niedostępny   Blacklio 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Październik 2019 - 15:14

Zobacz postgilban, o 02 Październik 2019 - 18:25, napisał(a):

No tak - ale jak ma on drukować raz w miesiącu, to lepsze są kartridże.

Bo jak drukarka będzie się w kółko czyścić to i tak tusz będzie wychodził, a dodatkowo "pampers" się kiedyś zapcha i będzie problem. Epson za wymianę pampersa każe sobie np. ekstra płacić. A ten ma dodatkowo licznik napełnienia.

A jak przez przypadek jednak głowica zaschnie to się robi problem. W przypadku kartridży problemu nie ma.

Więc ten Brother HL-L8260CDW nie jest zły - tylko że nie ma wbudowanego skanera.

Zresztą to nawet lepiej - ja tak właśnie mam - osobno drukarkę laser (mono) Xerox Phaser 3260V_DNI oraz do tego osobno skaner Epson Perfection V19. Jak się jedno zepsuje to drugie jest. A tak oba urządzenia lecą do kosza.

Skoro w/w sprzęt nie spełnia wymogów podanych przez autora to po co proponujesz go, nie każdy ma miejsce na postawienie dwóch klamotów skoro można mieć wszystko w jednym za całkiem niezłą sumkę.
Osobiście kupuję tusze zamienniki za 2 - 3 pln a cały komplet to koszt 30 pln, w/w brother to koszt 60 pln przy całym komplecie. Fajnym sprzętem jest model Brothera podanym w ostatnim poście.

#8 Użytkownik jest niedostępny   igor99gamez 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 14 Październik 2019 - 21:27

Cześć w nawiązaniu do tematu to polecam tanie dużej pojemności tusze na napełniacze oryginały kolory ok 30 zł szt a czarny zależy od wersji drukarki 135ml za 60zł model który polecę to Epson ITS Eco Tank L6190 dodatkowo do niej masz zwrot od producenta cash back

https://www.mediaexp...otank-its-l6190,id-1021820?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=fcf2cbb450285857bdfdf61a71ff4d67

LUB

i jeszcze jeden model tańszy i też dobry Epson EcoTank ITS L4160

https://www.mediaexp...otank-its-l4160,id-1011508?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=fcf2cbb450285857bdfdf61a71ff4d67

druk dwustronny wejście na kartę wyświetlacz na nią też jest zwrot.

Polecam

Ten post był edytowany przez igor99gamez dnia: 14 Październik 2019 - 21:32

#9 Użytkownik jest niedostępny   akronim 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 17 Październik 2019 - 11:12

Drukarki laserowe kolorowe (czy nawet atramentowe kolorowe), są dosyć drogie w eksploatacji. Poza tym raczej nie uda się osiągnać takich efektów jakościowych jakie uzyskuje się przy wykorzystaniu wydruku cyfrowego.
Trzeba wiec sobie odpowiedzieć, czy warto iwnestować grubą kasę w drukarki kolorowe, które i tak nie spełnią oczekiwań?
Przykładowa oferta dostępna jest jeszcze pod niniejszym linkiem - zobacz.

Ten post był edytowany przez akronim dnia: 27 Październik 2019 - 19:04

Strona 1 z 1