Skocz do zawartości
Ranger3120

Problem z nowym komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie wiem do którego działu mam to dać, więc dam tu...

 

Przyszedł mi komputer i mam kilka problemów. Więc zainstalowałem Windowsa 10, wszystko ok. Chciałem zainstalować sterowniki płyty głównej i karty graficznej, wkładam do napędu płyte, widze i słyszę, że jest jakiś ruch, dioda zielona na nagrywarce, myślę ok, zainstaluje sobie zaraz hehe no i nie zainstalowałem, bo kompletnie nic się nie działo na ekranie... O co chodzi? ;o I jeszcze jedno, podczas instalacji miałem do wyboru jeden dysk (SSD) a drugiego dysku (HDD) nie było. Czy to oznacza, że tego dysku w ogóle nie ma, czy trzeba dopiero w ustawieniach ustawić coś żeby go wykrywało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie windows 10 sam sobie doinstaluje sterowniki, wystarczy mieć połączenie z internetem.

próbowałeś otworzyć pliki na tej płycie ze sterownikami i wymusić instalację?

podczas instalacji miałem do wyboru jeden dysk (SSD) a drugiego dysku (HDD) nie było. Czy to oznacza, że tego dysku w ogóle nie ma, czy trzeba dopiero w ustawieniach ustawić coś żeby go wykrywało?
sprawdź w zarządzaniu dyskami co tam widać, może nie kupiłeś 2 dysku :E ostatecznie zajrzyj do obudowy i zobacz co tam w komputerze siedzi :lol2: (mogli nie podłączyć)

Byłoby miło jakbyś napisał podzespoły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie wiem do którego działu mam to dać, więc dam tu...

 

Przyszedł mi komputer i mam kilka problemów. Więc zainstalowałem Windowsa 10, wszystko ok. Chciałem zainstalować sterowniki płyty głównej i karty graficznej, wkładam do napędu płyte, widze i słyszę, że jest jakiś ruch, dioda zielona na nagrywarce, myślę ok, zainstaluje sobie zaraz hehe no i nie zainstalowałem, bo kompletnie nic się nie działo na ekranie... O co chodzi? ;o I jeszcze jedno, podczas instalacji miałem do wyboru jeden dysk (SSD) a drugiego dysku (HDD) nie było. Czy to oznacza, że tego dysku w ogóle nie ma, czy trzeba dopiero w ustawieniach ustawić coś żeby go wykrywało?

Sprawdź z tyłu obudowy, tam gdzie są wszystkie kabelki czy podpięty jest dobrze dysk ( jeśli wogóle jest ! )

A jak nie to, to w zarządzaniu dyskami będziesz miał pewnie nieprzydzielone miejsce ( dysku hdd ), jeśli faktycznie znajduję się w komputerze!

To jest gotowiec, rozumiem?

Edytowane przez xEvcio_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem na x-komie, i w zestawie miał być ten HDD. Jak mam go rozpoznać w środku? Jak się tak przyglądałem od środka, to wydaje mi się, że go nie było, chyba, że był w jakiejś obudowie lub np. pod płytą główną gdzie nie mam dostepu, nie chce mi się rozkręcać. :D

 

A to podzespoły:

 

https://i.imgur.com/zRLtJNF.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...