Skocz do zawartości
Ania923

jaki procesor do grania w full hd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie.Jaki procesor byscie polecili do grania w full hd w 60hz tak na jakies dwa trzy lata zeby nie bylo spadkow ponizej 60 klatek.Zastanawiam sie nad takimi opcjami

 

I5 9500f ewentualnie i5 9400f do tego rtx 2060super ewentualnie rtx 2070

I5 9600k do tego rtx 2060 slabsza karta bo do procka tezeba doplacic

I7 8700 ale uzywany ale tutaj sie boje bo to jednak uzywany nowe ceny z kosmosu i tez karta rtx 2060 odrazu mowie ze ryzen 5 3600 nie wchodzi w gre mialam go i juz dziekuje za niego chyba ze r5 2600x nie ma takich problemow jak r5 3600 to moge rozwazyc ale tak naprawde wole juz intela.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym 2600 po taniości, podkręcił, do tego szybki RAM i 2060s.

 

Nie, 2600 nie ma problemów, o ile będziesz miał stary BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak mi obrzydl ten amd ze szok.A i5 9500f w booscie ma chyba 4.4 na 2600 nawet przy podkrecaniu tyle nie osiagne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma intela będzie stabilniejsza od AMD to jest pewne.

Z tych które polecasz brałbym i5 9400f/rtx 2070 zresztą sam posiadam taką konfiguracje. Różnicy między 9400f, a 9500 nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półtora roku na Ryzene 2600 bez najmniejszych problemów, śmiało można brać a z czasem jak dopracują BIOSy (na pewno się o tym dowiesz jesli zagladasz na forum), przejść na coś mocniejszego (bez zmiany płyty) za rok dwa.

 

Platforma intela będzie stabilniejsza od AMD to jest pewne.

 

Jak to mówią "pewna jest tylko śmierć i podatki". Półtora roku nie mam problemów ze stabilnością, w ogóle problemów nie mam :E Do tego nie muszę co chwila łatać żadnych dziur i zastanawiać się czy wyjdą kolejne (tak tak, wiem, to kowolaskiego nie dotyczy :lol2::thumbup: )

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.Przesiadlam sie z i5 4590 na r5 3600 i bylam tak nie zadowolona ze szok tyle kasy.Ladowanie systemu porazka dlugo, przy i5 4590 jak wlaczylam kompa a potem tv juz byl w windowsie a przy r5 3600 wiecznosc wiem moze to bzdura mala ale czlowiek przyzwyczaja sie do dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 3600 to premierowa porażka, ludzie są alpha testerami teraz. To jest sprzęt dla dłubaczy, a nie do stabilnego grania czy pracy. Natomiast na 2600 nie ma żadnych problemów, wszystko sprawdzone i dopracowane. System włącza się w kilka sekund.

 

Na tą chwilę 9500 lepszy, ale jak chce kupić na 3 lata to wolałbym AMD i zmienić procek jak już ogarną stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Do tego nie muszę co chwila łatać żadnych dziur i zastanawiać się czy wyjdą kolejne (tak tak, wiem, to kowolaskiego nie dotyczy :lol2::thumbup: )

 

Czy 9 generacja nie miała być już wolna od Meltdown i Spectre? Taka informacja kiedyś rzuciła mi się na wzrok w jakimś artykule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 9 generacja nie miała być już wolna od Meltdown i Spectre? Taka informacja kiedyś rzuciła mi się na wzrok w jakimś artykule.

 

O widzisz i tutaj jest mniej więcej jak z AMD i ich jakością, gdy tyle nasłuchałeś, naczytałeś się o dziurach, to tak czy siak boisz się następnych, Nie wiem jak to jest z 9 generacją, ale to dalej ta sama architektura, wiec pewien nigdy nie będziesz.

 

Wracając do AMD natomiast, to z tego co czytałem to w przypadku serii 3000 ZEN2 największe problemy są na płytach MSI, które wcześniej były na "topie" (taki psikus :E) w polecanych, stąd dużo osób je ma a wiec jest tez dużo problemów (długi boot time tez do nich należy) Tak czy siak, prędzej czy później będą to musieli, załatać bo już ludzie zgłaszają i tu uwaga PŁYTY! Nie procki (choć procki oczywiście tez),na rękojmie i zmieniają na płyty innych producentów.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.Przesiadlam sie z i5 4590 na r5 3600 i bylam tak nie zadowolona ze szok tyle kasy.Ladowanie systemu porazka dlugo, przy i5 4590 jak wlaczylam kompa a potem tv juz byl w windowsie a przy r5 3600 wiecznosc wiem moze to bzdura mala ale czlowiek przyzwyczaja sie do dobrego.

obowiązkiem każdego beta testera jest regularne aktualizowanie oprogramowania (BIOS'u) :P

a przynajmniej moich podkomendnych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, super polecana platforma, wystarczy kilka razy zwrócić płytę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka.Powiem tak drugi raz do tej samej rzeki nie wejde przez dwa lata posiedze na intelu.A powiedzcie mi i5 8600/k bylby tez dobrym wyborem.Odrazu mowie ze wtedy by byl rtx 2060.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, super polecana platforma, wystarczy kilka razy zwrócić płytę :lol2:

Mógłbym napisać ze problemy z AMD są z jednym producentem płyt, problemy z dziurami intela dotyczą wszystkich jego procków -"super polecana platforma" i jak już raz pisałem (tak tak, wiem, to Kowalskiego nie dotyczy :lol2::thumbup:). Nie ma sensu się licytować, dla każdego coś dobrego, ale nie ma tez sensu drwić i wrzucać wszystkiego do jednego wora bo to zakrawa na fanatyzm, mi AMD nie sprawia żadnych problemów, może dla tego ze tak jak i w przypadku innych rzeczy, nie rzucam się na premiery preordery i mega okazje.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wilku mowa a nowe BIOSy tuż tuż :E

 

AMD AGESA 1.0.0.4 zaoferuje ponad 100 usprawnień

 

AMD przygotowuje już kolejną edycję firmware. Potwierdzili to przedstawiciele MSI w czasie trwania MSI Insider Show transmitowanego na YouTube. AGESA 1.0.0.4 nadchodzi i wygląda na to, że warto będzie na nią czekać.

 

Więc @Ania923 może nie warto było tak szybko stawiać krzyżyka na AMD i pozbywać się swojego 3600 :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym napisać ze problemy z AMD są z jednym producentem płyt, problemy z dziurami intela dotyczą wszystkich jego procków -"super polecana platforma" i jak już raz pisałem (tak tak, wiem, to Kowalskiego nie dotyczy :lol2::thumbup:). Nie ma sensu się licytować, dla każdego coś dobrego, ale nie ma tez sensu drwić i wrzucać wszystkiego do jednego wora bo to zakrawa na fanatyzm, mi AMD nie sprawia żadnych problemów, może dla tego ze tak jak i w przypadku innych rzeczy, nie rzucam się na premiery preordery i mega okazje.

 

Jaki fanatyzm? Sam siedzę na AMD, ale szczerze mówię że premiera generacji 3000 to żart, tak wiem że główny problem to MSI, ale na innych płytach też są problemy. X570, ceny i ich przegrzewanie (najtańsza MSI x570 2x cieplejsza na VRM od B450) to dla mnie niesmaczny żart. Może za pół roku sam zmienię i będę polecał, ale w tej chwili to igranie z ogniem. A że KOMUŚ działa bez problemu... Ludzie przeżywają upadki z 10 piętra, ale nie polecam ;)

 

Na 2600 nie mam żadnych problemów, wszystko pięknie chodzi, lecz gdybym miał wybierać złożenie zestawu na Ryzenie 3600 albo na Intelu, to brałbym Intela. Tym bardziej że B450 Tomahawk miał być przyszłościowy, a to najgorsza płyta pod Ryzeny 3000. A podobno tylko Intela trzeba zmieniać co generację, ta jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki fanatyzm? Sam siedzę na AMD, ale szczerze mówię że premiera generacji 3000 to żart, tak wiem że główny problem to MSI, ale na innych płytach też są problemy. X570, ceny i ich przegrzewanie (najtańsza MSI x570 2x cieplejsza na VRM od B450) to dla mnie niesmaczny żart. Może za pół roku sam zmienię i będę polecał, ale w tej chwili to igranie z ogniem. A że KOMUŚ działa bez problemu... Ludzie przeżywają upadki z 10 piętra, ale nie polecam ;)

 

Na 2600 nie mam żadnych problemów, wszystko pięknie chodzi, lecz gdybym miał wybierać złożenie zestawu na Ryzenie 3600 albo na Intelu, to brałbym Intela. Tym bardziej że B450 Tomahawk miał być przyszłościowy, a to najgorsza płyta pod Ryzeny 3000. A podobno tylko Intela trzeba zmieniać co generację, ta jasne.

 

Pisząc o fanatyzmie nie miałem na myśli twojej osoby a to, ze wrzucanie wszystkiego do jednego wora i skreślanie produktu, przez takie problemy jak długi boot time na płytach jednego producenta, czy niezbyt dobre x570, to zakrawa na fanatyzm, gdy przecież mamy mnóstwo innych płyt do wyboru. Porównałem to do tego, ze równie dobrze mógłbym skreślić wszystko co intelowskie bo ma dziury (zwłaszcza ze w tym przypadku dotyczą większości procków)

 

A że KOMUŚ działa bez problemu... Ludzie przeżywają upadki z 10 piętra, ale nie polecam ;)

 

Tylko wiesz ze ryzeny 3000 sprzedały się jak świeże bułeczki i choć wiele osób narzeka, jeszcze więcej chwali a nie tak jak mówisz "KOMUŚ działa bez problemu"

 

No i tu tez trzeba brać pod uwagę ze ZEN2 to spory krok do przodu a nie tylko zwykły refresh, wiec problemy zdarzać się po prostu mogą, ważne ze jak widać ktoś coś z tym robi.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam przekomarzać, tak po prostu, ledwo o tym była mowa a dzisiaj info o nowych poprawkach. Mam nadzieje ze te rozwiążą wszystkie problemy, co by ludzie nie musieli odsyłać płyt czy procków :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9400f do tego mocna karta i masz spokój. Sprawdzona platforma a te banialuki o dziurach....fanatycy AMD uwielbiają ten argument. Sam miałem brać 3600 ale nie przekonuje mnie wyżyłowany procesor z problemami odprowadzenia ciepła z małych czipletów na czapkę. Może to problem może nie, ja wolę święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9400f do tego mocna karta i masz spokój. Sprawdzona platforma a te banialuki o dziurach....fanatycy AMD uwielbiają ten argument. Sam miałem brać 3600 ale nie przekonuje mnie wyżyłowany procesor z problemami odprowadzenia ciepła z małych czipletów na czapkę. Może to problem może nie, ja wolę święty spokój.

Świeta prawda.Mialam r5 3600 i doprowadzal mnie do szalu.Co myslicie o tym ogloszeniu

 

https://m.olx.pl/oferta/nowy-intel-core-i5-9600k-3-7ghz-9mb-CID99-IDBda8J.html#position=1&page=1

 

I czy miedzy rtx 2060 super a rtx 2070 duza roznica jest w wydajnosci.Wczesniej mialam tez rtx 2060 msi ale tez sprzedalam bo mysle zeby cos lepszego wstawic.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9400f do tego mocna karta i masz spokój. Sprawdzona platforma a te banialuki o dziurach....fanatycy AMD uwielbiają ten argument. Sam miałem brać 3600 ale nie przekonuje mnie wyżyłowany procesor z problemami odprowadzenia ciepła z małych czipletów na czapkę. Może to problem może nie, ja wolę święty spokój.

 

Hmm czy problemem jest odprowadzanie ciepła? Bym spekulował , 61* po prawie 7h occt avx2 , na 1.35v to raczej nie dużo . I owszem , skoki temperatur na pulpicie się pojawiały , na paście mx4 pod 60*, teraz może do 45* podskoczy na thermal gryzlli co jest znośne .

 

Problemy z zen2 tworzą sobie użytkownicy , i niektóre płyty msi . Długi rozruch na msi b450 jest faktem, około minuty do gotowego pulpitu , na asusie od włączenia pc, do gotowego pulpitu zajmuję 17-19sek mierzone stoperem , a posiadam tylko stary dysk ssd , żadnych fastbootów nie włączałem. Ostatnio nawet pojawił się problem windowsa , przez który pc w losowych momentach się samoczynnie resetował , do zwalczenia tego wystarczy wyłączyć opcje oszczędzania energii lub ewentualne wgranie windowsa 1809 .

 

Kojarzę , że założycielka tematu miała ryzena 3xxx przede mną, więc wtedy to na pewno były większe problemy z stabilnością niż są teraz .

 

Co do konkretu , teoretycznie 9400f + ram 2666mhz = ryzen 2600 jeśli chodzi o wydajność

 

Co ja bym zrobił, jakbym miał niesmak po ryzenie 3600?

 

Wziął ryzena 2600 + płyta + cruciale na micronach e-die i kręcił ile wlezie , miałem ryzena 1600 i 2600, nie miałem najmniejszego problemu z stabilnością pc, ani jednej zawiechy sytemu czy resetu . Używałem ich równy rok i złego słowa nie powiem .

 

jeśli chodzi o intela ,bym się zastanowił nad używką i7 8700 , można trafić po 800-900zł , do tego jakaś tania płyta z370/390 i kręcić ram . Sam miałem taki pomysł, jak miałem problemy na ryzenie 3600, ale wszystko zostało opanowane i pomysł znikł . To są chyba najbardziej racjonalne rozwiązania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle nad z390 msi tomachawk cos pokroju asrock extreme 4 w tych granicach.Bo pózniej bede chciala jakis inny procek i7 8700k prawdopodobnie.Narazie nie mam pieniedzy.Pamieci beda 3000 cruciala 2x8gb cl15.Nie jestem az tak obcykana w tym ale wydaje mi sie ze nawet po podkreceniu ile wlezie nie osiagne tyle co 9400f w booscie 4.10 no moze do 9400f bym sie zblizyla ale do 9500f 4.40 w boosc8e to chyba nie.Ewentualnie 2600x ktory ma w booscie 4.20

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro będziesz chciała zmieniać , to bierz i5 9400f z drugiej ręki, przy odsprzedaży praktycznie straty nie poniesiesz . Co do płyty, niestety nie pomogę , nie znam płyt na z390 , na 370 za czasów jak składałem i7 8700k , polecono mi płytę asusa z370, chyba dokładnie "MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC" , , płaciłem prawie 900zł za nią . Teraz top do 1000zł to chyba aorusy z390. Cruciale czy na intelu czy na amd dobrze się kręcą, więc zyskasz dodatkową wydajność :thumbup:

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...