Forum PCLab.pl: Fera 3 + Ryzen 3700X - wystarczy? Jakie inne chłodzenie do 200 zł? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Fera 3 + Ryzen 3700X - wystarczy? Jakie inne chłodzenie do 200 zł? Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• Przebieg i cena do ustalenia.
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 04 Październik 2019 - 13:40

Używam miesiąc tej pasty, razem z płyta Asusa. U mnie pc nie chodzi całe dnie, tylko parę h dziennie, i też go nie katuje cały czas jakimiś programami , tylko przeglądarka/ gry . Na razie nie zauważyłem wzrostu temperatur. Mx2 w laptopach Max na rok starczala , mx4 już 2 lata trzyma i laptopy się nie grzeją. Teraz kolejna pasta jaka będę używał do pc i laptopów to dc1 . Zobaczę jak się będzie sprawować na dłuższą metę

#22 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Październik 2019 - 22:30

No dobra, a czy dołożenie drugiego wentylatora wiele w ogóle zmienia?
Przeglądam też testy małych chłodzeń i np. taki Freezer 34 wypada ponoc tak samo jak Dark Rock 4 :hmm:

#23 Użytkownik jest niedostępny   Born 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 04 Październik 2019 - 22:34

Zobacz postZas, o 04 Październik 2019 - 22:30, napisał(a):

No dobra, a czy dołożenie drugiego wentylatora wiele w ogóle zmienia?
Przeglądam też testy małych chłodzeń i np. taki Freezer 34 wypada ponoc tak samo jak Dark Rock 4 :hmm:

Jest to możliwe przy niektórych procesorach ale jest wówczas tak z 4 razy głośniejszy, nie da się wysiedziec moim zdaniem wówczas

#24 Użytkownik jest niedostępny   zawisztheblack 

• Keep It Simple, Stupid
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2019 - 08:37

Drugi wentylator nie zdziała cudów, urwiesz może 3-4 stopnie. Dołożenie drugiego wentylatora da Ci jednak coś innego - niższy poziom hałasu przy tej samej wydajności, bo będziesz mógł puścić oba wentylatory na niższych obrotach. Inna sprawa, że kupno drugiego wentylatora typu HP-12 nie ma sensu, bo już lepiej sprzedać tą Ferę + dołożyć kasę, która miała iść na drugi wentylator i kupić coś lepszego.

Zamiast gdybać zamontuj po prostu tą Ferę na Ryzenie i zobaczysz jak będzie - schłodzi ten procek bez większych problemów.

#25 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2019 - 13:29

Wiadomo, ze drugiego wentyla za 80 zł bym nie kupił.
Ale mogę dopiąć Sigmę z zestawu :E
Tak zrobię, sprawdzę jak jest. Będzie najwyżej babranie z rozłączaniem wszystkiego.

Ale jak rozumiem wszyscy twierdzą, że Fera i tak da radę.
Na rynku jest w końcu masa małych chłodzeń.

A pasta DC-1 jak rozumiem optymalna.

#26 Użytkownik jest niedostępny   Send1N 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2019 - 13:35

Zobacz postRsNeo, o 04 Październik 2019 - 10:23, napisał(a):

Co do Thermal Gryzly Kryonaut:
https://www.youtube....h?v=XHaSWDAO4Hs

Support odpisał mi że to normalne i należy zmieniać pastę co 90dni...

Serio takie jaja są z miśkiem? używam tej pasty od 3 lat nakładam ją do laptopów klientom i do swojego pc, aplikowałem ją też na poprzednią kartę graficzną i pod radiator na mostku nb. Zdejme chłodzenie ze swojego ryzena za jakieś 2 miesiące i zobacze bo jeżeli to tak będzie to wrócę chyba z powrotem na gelida gc-extreme

#27 Użytkownik jest niedostępny   zawisztheblack 

• Keep It Simple, Stupid
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2019 - 14:19

Zobacz postZas, o 05 Październik 2019 - 14:29, napisał(a):

Wiadomo, ze drugiego wentyla za 80 zł bym nie kupił.
Ale mogę dopiąć Sigmę z zestawu :E
Tak zrobię, sprawdzę jak jest. Będzie najwyżej babranie z rozłączaniem wszystkiego.

A pasta DC-1 jak rozumiem optymalna.

Jeden pies czy weźmiesz DC-1, PT-2, MX-2, MX-4. Było to pisane już wiele razy. Kłótnie o pastę termoprzewodzącą to jak pytanie o to które felgi do samochodu kupić - wszystko jedno jeśli są od sensownej firmy i pasują.

#28 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2019 - 15:52

No to gitara, miśka sobie odpuszczą, ponoć do tego gęsty i ciężko się przez to rozprowadza.

#29 Użytkownik jest niedostępny   Send1N 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2019 - 15:54

Zobacz postZas, o 05 Październik 2019 - 16:52, napisał(a):

No to gitara, miśka sobie odpuszczą, ponoć do tego gęsty i ciężko się przez to rozprowadza.

grizzly się rozprowadza wzorowo, mam już 4 tubkę i każda rozprowadza się idealnie mozna to nawet pędzelkiem zrobić jak ktoś się uprze to znak że rozprowadza się banalnie.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2019 - 19:50

Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie... :E

#31 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2019 - 20:12

Kup dc1 dla mnie lekko pewniejsza niż mx4 . Gryzlli do tego chłodzenia to przerost treści nad formą, jak wspomniałem wcześniej. Ewentualnie możesz się zastanowić nad zakupem gelid phantom (chłodzenie) do zestawu dokładają gc extreme która jest dobra , wiec dolozysz grosze i masz zdecydowanie lepsze chłodzenie i pastę w zestawie . Ale to juz Twój wybór. 139zl z smartem allegro kosztuje te chłodzenie, a jest lepsze niż grandis. Nawet na ten week jest promka 125zl z wysyłką jak masz smart allegro , cena bomba jak dla mnie . Gdybym nie dorwal noctuy , to bym fortisa zmienił na tego gelida ewentualnie bym poszedł w aio

Ten post był edytowany przez novi dnia: 05 Październik 2019 - 20:16

#32 Użytkownik jest niedostępny   MrTooth 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 21:34

Zobacz postZas, o 05 Październik 2019 - 14:29, napisał(a):

Zastanawiasz się nad tym czy Fera da rade schłodzić twojego procka to co ja mam powiedzieć o swoim procku Dodaj obrazek W dziale z kawą masz tam moje boje z tym chłodzeniem na 12 rdzeniach i do 200W daje radę więc tym bardziej u Ciebie sobie poradzi z palcem w d ...

Ten post był edytowany przez MrTooth dnia: 06 Październik 2019 - 21:36

#33 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 22:34

No ale u ciebie delid i miedziana czapka :E
Nie no, myślę, że ogarnie.
Do i5 też myślałem nad Fortisem, LOL, mozę i tym razem się prześlizgnę.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Greenfreelancer 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 14:44

Witam wszystkich.
Ja natomiast do 30 zł proponuję pastę termo przewodzącą Noctua NT-H1.
Bardzo łatwo się rozprowadza,nie trzeba wymieniać jak Kryonaouta co 90 dni.
Ja na swoich zestawach na procesorach i kartach graficznych z mojej sygnaturki
wymieniam co 2 lata i to tylko dlatego ,że muszę ściągnąć coolery do przedmuchania
sprężonym powietrzem z puszki. Pasta po dwóch latach nadal jest wilgotna, w sumie nie wiem ile
by wytrzymała maksymalnie. Tubkę 3.5 g mam z jednego z chłodzeń i jeszcze mi się nie skończyła.
Pastę mam już 7 lub 8 lat.
Odnośnie chłodzenia proponuję kupić Fortisa . To nie majątek a będzie chłodniej , a Fortis odznaczy się niższymi temperaturami
cpu od Fery.

Pozdrawiam wszystkich.
Dziękuję za uwagę .
Grzegorz.

Ten post był edytowany przez Greenfreelancer dnia: 10 Październik 2019 - 15:18

#35 Użytkownik jest niedostępny   Send1N 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 16:10

z Kryonautem to wy tak serio że trzeba go wymieniać co 90dni ? :E bo ja tej pasty używam 3 lata i mam 4 tubkę nakładałem już ją w wielu miejscach :mad:

#36 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 19:02

Wziąłem DC-1.
Zobaczmy na dniach jak sobie poradzi Fera, wtedy ewentualnie wrócę tutaj z pytaniem c poza Fortisem mogę dobrego kupić, bo widzę, ze do 200 zł wybór spory.

#37 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Październik 2019 - 20:39

Może i Fera 3 pasuje do procesorów AMD, ale w wersji wydanej po premierze pierwszych Ryzneów...
Motyla noga, nie mógł mi nikt przypomnieć?!
Przecież pytałem :E

Ze składania komputera nici, a ja teraz nie wiem, czy kupić drugi raz Ferę, czy Fortisa, czy szukać czegoś jeszcze...
Nie mam pojęcia, czy SilentiumPC wysyła jeszcze zestawy do montażu, a poza tym w nich nie było nowego backplate tylko coś do sztukowania, to mnie tak średnio bawi.

Czy długość śrub i dystansów pozostała taka sama? Gdzieś czytałem, że wszystkie te chłodzenia mają identyczne zestawy do montażu, więc mógłbym chyba kupić Fortisa i ewentualnie zamontować najpierw na jego blaszkach i backplate Ferę na próbę...

W teście Liptona na YT Fera wypada tak samo jak Fortis przy max RPM :E a przy 1000 RPM to tylko 5 st mniej.. Nie wiem na ile test jest spieprzony, ale z drugiej strony co ten Fortis ma?
Wielki jak krowa radiator, ale tylko jeden ciepłowód więcej! No i wentylator, który po prostu tłoczy tle samo powietrza ciszej niż fabryczna Sigma w Ferze... ale ja mam Venturi HP-12.
(BTW - na Fortisa też można chyba go zamontować, bo ma zapinki po 120 mm i tylko fabryczny wentyl oversize?...)

Jest niby Mugen za 200 zł, zawsze te 1,5 cm krótszy, czyli nie zasłoni całego bloku na VRM, tylko ze jeszcze cięższy niż Fortis, a montowany na fabrycznym backplate...

#38 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 18:24

Cooling pl daje za free zapinke, pokrywasz koszta wysyłki. Napisz do sielntiumpc wypełnij formularz, dostaniesz zniżkę. Backplate zostaje oryginalne od płyty.

#39 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 18:30

Silentium chyba wysyła jednak zapinki pod AM4, w każdym razie mają je w Cooling.pl, na forum znalazłem wątek gdzie odpisali, że po prostu używa się fabrycznego backplate z AM4 (nie wiedziałem, że jest)...

To co, zostać przy Ferze z zamówionymi zapinkami (mam nadzieję, że dobrze dobrali wymiary)? :hmm:
Z względnie małych, a wydajniejszych od Fery chłodzeń, to chyba faktycznie tylko Mugen albo Noctua za 300 zł? Macho 120 strasznie drogi, w ogóle w sklepach piszą, że do AM4 nie pasuje, a na stronie Thermala, że tak... i nie wiadomo, czy lepszy.

#40 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 18:45

Do fortisa domawialem zapinke , pasowało bez żadnych kombinacji. Dostajesz śrubki, 4 tulejki plastikowe i 4 blaszki do montażu pionowo i poziomo (przynajmniej w fortisie tak było).
Zapinka to 11.50zl więc warto spróbować, na pewno fera jest lepsza niż box .

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3