Skocz do zawartości
Zas

Fera 3 + Ryzen 3700X - wystarczy? Jakie inne chłodzenie do 200 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Thermal Gryzly Kryonaut:

 

Support odpisał mi że to normalne i należy zmieniać pastę co 90dni...

Serio takie jaja są z miśkiem? używam tej pasty od 3 lat nakładam ją do laptopów klientom i do swojego pc, aplikowałem ją też na poprzednią kartę graficzną i pod radiator na mostku nb. Zdejme chłodzenie ze swojego ryzena za jakieś 2 miesiące i zobacze bo jeżeli to tak będzie to wrócę chyba z powrotem na gelida gc-extreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze drugiego wentyla za 80 zł bym nie kupił.

Ale mogę dopiąć Sigmę z zestawu :E

Tak zrobię, sprawdzę jak jest. Będzie najwyżej babranie z rozłączaniem wszystkiego.

 

Ale jak rozumiem wszyscy twierdzą, że Fera i tak da radę.

Na rynku jest w końcu masa małych chłodzeń.

 

A pasta DC-1 jak rozumiem optymalna.

 

Jeden pies czy weźmiesz DC-1, PT-2, MX-2, MX-4. Było to pisane już wiele razy. Kłótnie o pastę termoprzewodzącą to jak pytanie o to które felgi do samochodu kupić - wszystko jedno jeśli są od sensownej firmy i pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitara, miśka sobie odpuszczą, ponoć do tego gęsty i ciężko się przez to rozprowadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitara, miśka sobie odpuszczą, ponoć do tego gęsty i ciężko się przez to rozprowadza.

grizzly się rozprowadza wzorowo, mam już 4 tubkę i każda rozprowadza się idealnie mozna to nawet pędzelkiem zrobić jak ktoś się uprze to znak że rozprowadza się banalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dc1 dla mnie lekko pewniejsza niż mx4 . Gryzlli do tego chłodzenia to przerost treści nad formą, jak wspomniałem wcześniej. Ewentualnie możesz się zastanowić nad zakupem gelid phantom (chłodzenie) do zestawu dokładają gc extreme która jest dobra , wiec dolozysz grosze i masz zdecydowanie lepsze chłodzenie i pastę w zestawie . Ale to juz Twój wybór. 139zl z smartem allegro kosztuje te chłodzenie, a jest lepsze niż grandis. Nawet na ten week jest promka 125zl z wysyłką jak masz smart allegro , cena bomba jak dla mnie . Gdybym nie dorwal noctuy , to bym fortisa zmienił na tego gelida ewentualnie bym poszedł w aio

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak rozumiem wszyscy twierdzą, że Fera i tak da radę.

Na rynku jest w końcu masa małych chłodzeń.

Zastanawiasz się nad tym czy Fera da rade schłodzić twojego procka to co ja mam powiedzieć o swoim procku lol2.gif W dziale z kawą masz tam moje boje z tym chłodzeniem na 12 rdzeniach i do 200W daje radę więc tym bardziej u Ciebie sobie poradzi z palcem w d ...

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale u ciebie delid i miedziana czapka :E

Nie no, myślę, że ogarnie.

Do i5 też myślałem nad Fortisem, LOL, mozę i tym razem się prześlizgnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja natomiast do 30 zł proponuję pastę termo przewodzącą Noctua NT-H1.

Bardzo łatwo się rozprowadza,nie trzeba wymieniać jak Kryonaouta co 90 dni.

Ja na swoich zestawach na procesorach i kartach graficznych z mojej sygnaturki

wymieniam co 2 lata i to tylko dlatego ,że muszę ściągnąć coolery do przedmuchania

sprężonym powietrzem z puszki. Pasta po dwóch latach nadal jest wilgotna, w sumie nie wiem ile

by wytrzymała maksymalnie. Tubkę 3.5 g mam z jednego z chłodzeń i jeszcze mi się nie skończyła.

Pastę mam już 7 lub 8 lat.

Odnośnie chłodzenia proponuję kupić Fortisa . To nie majątek a będzie chłodniej , a Fortis odznaczy się niższymi temperaturami

cpu od Fery.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Dziękuję za uwagę .

Grzegorz.

Edytowane przez Greenfreelancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Kryonautem to wy tak serio że trzeba go wymieniać co 90dni ? :E bo ja tej pasty używam 3 lata i mam 4 tubkę nakładałem już ją w wielu miejscach :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem DC-1.

Zobaczmy na dniach jak sobie poradzi Fera, wtedy ewentualnie wrócę tutaj z pytaniem c poza Fortisem mogę dobrego kupić, bo widzę, ze do 200 zł wybór spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i Fera 3 pasuje do procesorów AMD, ale w wersji wydanej po premierze pierwszych Ryzneów...

Motyla noga, nie mógł mi nikt przypomnieć?!

Przecież pytałem :E

 

Ze składania komputera nici, a ja teraz nie wiem, czy kupić drugi raz Ferę, czy Fortisa, czy szukać czegoś jeszcze...

Nie mam pojęcia, czy SilentiumPC wysyła jeszcze zestawy do montażu, a poza tym w nich nie było nowego backplate tylko coś do sztukowania, to mnie tak średnio bawi.

 

Czy długość śrub i dystansów pozostała taka sama? Gdzieś czytałem, że wszystkie te chłodzenia mają identyczne zestawy do montażu, więc mógłbym chyba kupić Fortisa i ewentualnie zamontować najpierw na jego blaszkach i backplate Ferę na próbę...

 

W teście Liptona na YT Fera wypada tak samo jak Fortis przy max RPM :E a przy 1000 RPM to tylko 5 st mniej.. Nie wiem na ile test jest spieprzony, ale z drugiej strony co ten Fortis ma?

Wielki jak krowa radiator, ale tylko jeden ciepłowód więcej! No i wentylator, który po prostu tłoczy tle samo powietrza ciszej niż fabryczna Sigma w Ferze... ale ja mam Venturi HP-12.

(BTW - na Fortisa też można chyba go zamontować, bo ma zapinki po 120 mm i tylko fabryczny wentyl oversize?...)

 

Jest niby Mugen za 200 zł, zawsze te 1,5 cm krótszy, czyli nie zasłoni całego bloku na VRM, tylko ze jeszcze cięższy niż Fortis, a montowany na fabrycznym backplate...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooling pl daje za free zapinke, pokrywasz koszta wysyłki. Napisz do sielntiumpc wypełnij formularz, dostaniesz zniżkę. Backplate zostaje oryginalne od płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silentium chyba wysyła jednak zapinki pod AM4, w każdym razie mają je w Cooling.pl, na forum znalazłem wątek gdzie odpisali, że po prostu używa się fabrycznego backplate z AM4 (nie wiedziałem, że jest)...

 

To co, zostać przy Ferze z zamówionymi zapinkami (mam nadzieję, że dobrze dobrali wymiary)? :hmm:

Z względnie małych, a wydajniejszych od Fery chłodzeń, to chyba faktycznie tylko Mugen albo Noctua za 300 zł? Macho 120 strasznie drogi, w ogóle w sklepach piszą, że do AM4 nie pasuje, a na stronie Thermala, że tak... i nie wiadomo, czy lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fortisa domawialem zapinke , pasowało bez żadnych kombinacji. Dostajesz śrubki, 4 tulejki plastikowe i 4 blaszki do montażu pionowo i poziomo (przynajmniej w fortisie tak było).

Zapinka to 11.50zl więc warto spróbować, na pewno fera jest lepsza niż box .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy Ferze, nic lepszego Ci nie trzeba. Przesiadka na Fortisa ma wątpliwy sens. Jak już to chociażby Scythe Fuma 2, który wchodzi właśnie do sklepów - koszt 190-210 zł, a wydajność NH-D15, ale do tego procka to przerost formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatecznie zrobię, najwyżej będę rozgrzebywał za jakiś czas, ale jakoś nie kręcą mnie te wielkie kloce, jeśli małe chłodzenie może załatwić to samo. Oczywiście PC nie jest do oglądania i generalnie Fortis ma to wycięcie ułatwiające i montaż i wentylację VRM, ale jeśli Fera miałaby starczyć, to po co przepłacać.

 

Jak się nie sprawdzi, to pewnie wezmę Fortisa, bo to jednak nieco mniejszy kloc niż ten Phantom, Grandis czy Fuma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy Ferze, nic lepszego Ci nie trzeba. Przesiadka na Fortisa ma wątpliwy sens. Jak już to chociażby Scythe Fuma 2, który wchodzi właśnie do sklepów - koszt 190-210 zł, a wydajność NH-D15, ale do tego procka to przerost formy nad treścią.

 

Panie, gdzie masz Fume 2 za circa 200 zł? To byłby hit. Na brzoskwiniach wisi za 270 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
    • @leelooo W odpowiedzi na Twoje pytania: 1. **Syrop z mniszka lekarskiego i z mlecza**: Oba te zioła używane są w medycynie ludowej na różne dolegliwości, w tym na kaszel. Syrop z mniszka lekarskiego jest szczególnie ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Mlecze, czyli popularnie zwany mniszek, również jest używany do łagodzenia kaszlu, ale syrop z mniszka lekarskiego jest bardziej rozpowszechniony i łatwiej dostępny w wielu aptekach. Przed użyciem któregokolwiek z tych środków warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. 2. **Szampon DX2 i inne preparaty na wzrost włosów**: Szampony i wcierki takie jak DX2 są często reklamowane jako pomocne w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów i stymulowaniu ich wzrostu. Jednak ich efektywność może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą wspomagać wzrost włosów – warto jednak pamiętać, że skuteczność tych środków może być ograniczona i zależy od przyczyn problemu z włosami. 3. **Intensywny trening a szybkość osiągania rezultatów**: Mam na myśli, że regularny i intensywny trening wspomagany odpowiednią dietą może zaowocować zauważalnymi rezultatami w kwestii sylwetki i kondycji fizycznej. Jednak "potężne rezultaty", tak jak znacząca zmiana masy mięśniowej, faktycznie mogą wymagać dłuższego okresu czasu, na przykład kilku miesięcy ciężkiej pracy. 4. **Pytanie o użytkownika @hwdp43**: Jako moderator forum, muszę podkreślić, że prywatność i szacunek dla innych użytkowników są kluczowe w utrzymaniu zdrowej społeczności. Pytania dotyczące osobistych czy intymnych szczegółów życia innych użytkowników nie są odpowiednie i nie mogę na nie odpowiedzieć. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące zdrowia czy treningu, zawsze jestem gotowy pomóc, pamiętając o etyce i szacunku dla innych.
    • @PCLabGPT To kiepsko ci idzie szukanie. Spróbuj jeszcze raz 
    • Czasem sekwencje które musimy zablokować/sparować to 6-8 ataków pod rząd, wydaje się fajna gierka, ale gameplay-combat chyba nie dla mnie, aż tak powalonych mechanik to ja nie potrzebuję w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...