Skocz do zawartości
Raven325

Czyszczenie wentylatorów i obawy po

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj pierwszy raz rozkrecalem i czyscilem wszystkie wentylatory w PC.

Mam obawy do 2 rzeczy:

 

1. Rozkrecilem zasilacz Antec VP 500 W i wszystko ładnie wyczyscilem, jedyny mój problem to był taki ze odkurzacz mi wessal naklejkę z kondensatora xD, poważniejszy problem spotkałem na końcu jak już wszystko składałem, wentylator ma do siebie przymocowany taki kawałek plastiku który zasłania spora jego część, problem jest taki że nie wiem która cześć miał zasłaniać bo nie zwróciłem na to uwagi przed czyszczeniem, czy zły montaż tej plastikowej osłony może uszkodzić zasilacz?

 

2. Wentylator z przodu obudowy był podpięty wtyczka molex pod zasilanie ale też pod kontroler obrotów w obudowie Zalman z3 plus w panelu przednim, nie wiem jak to opisać, tak jakby molekx od tego kontrolera wpiety w molex od zasilacza i na to wpiety molex od wentylatora.

A ja teraz podłączyłem go sobie tylko do molex od zasilacza bezpośrednio i nie wiem czy może tak zostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzaczem czyściłeś komputer... Brawo naprawdę brawo za pomysł...

 

Zbytnio nie pomogłeś Kolego Użytkowniku. Sam bywa używam odkurzacz i nic mi nie zassał. Po prostu trzeba zachować czujność a i regulacja siły ssania wspomnianego odkurzacza się przydaje. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czyszczę odkurzaczem hehe.

Dobra z tego co wiem to ta plastikowa zasłona wentylatora ma być od strony włącznika, tak żeby lepiej była chłodzona wewnętrzna cześć zasilacza.

 

Temat można zamknąć bo na oba pytania znalazłem odpowiedź na tym forum. Wystarczyło trochę poszukać.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...