Skocz do zawartości
Passt

SBX AE-5 + Edifier R1850DB trzaski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ludzi, którzy używają karty dźwiękowej czy też głośników takich jak ja.

 

Czy doświadczyliście jakichkolwiek trzasków. Mam w/w zestaw połączony przez kabel optyczny oraz przez jacka 3,5 mm (jednocześnie). Trzaski są większe na połączeniu analogowym.

Najczęściej trzask pojawia się na początku odtwarzania jakiegoś dźwięku, później wydaje się czysty.

 

Zastanawiam się czy coś pada i czy sprzęt kwalifikuje się do reklamacji.

 

Jakieś sugestie??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sound Blaster AE-5 jest gorszy od integry relateka. Pod każdym względem, w szczególności zaś separacji stereo.

Po takim szajsie można się spodziewać wszystkiego.

Edytowane przez PuchaczRolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś opisać dokładniej te trzaski? Jest jakiś szum, zakłócenia, stuknięcie? Głośne czy delikatne? Testowałeś na innym kablu/innej karcie dźwiękowej (np. zintegrowanej)?

 

Sound Blaster AE-5 jest gorszy od integry relateka. Pod każdym względem, w szczególności zaś separacji stereo.

Po takim szajsie można się spodziewać wszystkiego.

Bardzo ciekawe informacje. Powstrzymam się od dalszego komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to trzaski, stuki, np. przy włączaniu i wyłączaniu komputera.

Dziwne ,bo jak puszczę muzykę np. z YouTuba to dźwięk jest później czysty. Trzaski pojawiają się tylko na początku odtwarzania dźwięku.

 

Kable mam dobre, bo obydwa firmy Wireworld.

 

Spróbuje podmienić kable na te dostarczone razemz głośnikami oraz podpiąć głośniki do zintegrowanej karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, choć obstawiałbym winę po stronie głośników. Na słuchawkach rozumiem problemu nie ma? Czy jeszcze nie sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passt, jaką masz rozdzielczość dźwięku ustawioną w panelu SB?

 

Najwyższą możliwą przy połączeniu analogowym i 24-bitową 48kHz przy optycznym.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, choć obstawiałbym winę po stronie głośników. Na słuchawkach rozumiem problemu nie ma? Czy jeszcze nie sprawdzałeś?

 

 

Sprawdzałem na innym kablu i na zintegrowanej dźwiękówce , w obu przypadkach są czasem stuki na początku i końcu odtwarzania pewnych dźwięków.

Dobre słuchawki musze sobie dopiero kupić i sprawdzę także na nich.

Jeśli nie będzie stuków na dobrych słuchawkach, to chyba będę reklamował głośniki.

 

 

Możecie sprawdzić czy na stronie filmyhd.net podczas otwierania poszczególnych stron macie jakiekolwiek stuki/trzaski, kiedy pojawia się komunikat o zablokowaniu szkodliwego odnośnika.

Stuki są też słyszalne podczas odtwarzania YouTube i gier, ale na tej stronie są modelowe.

 

EDIT: na słabych słuchawkach też są stuki :o

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie ,sprzęt w sygnaturce.Na poprzedniej podstawce czyli 6700k+z170,z370+i7 8700 + creative g5 tego nie było,po przesiadce na am4 stało się :E po kilkunastu godzinach manewrów czyli walka w biosie,ustawienia windows,zmiana sterowników na dużo starsze tak jakby te trzaski stały się dużo cichsze :E od początku nie było to tak że nie dało się używać ale np. przy jakimś filmie 2 godzinnym z kilka razy pryknęło :P coś mi się wydaje że taki bubel może być spowodowany pier... windowsem i jego poprawkami które to jedno naprawiają a inne psują,są tematy o problemach z dzwiękiem ale z tego co się czyta większość ludzików tego nie ma albo nie słyszy lub nie chce słyszeć :P muszę jeszcze sprawdzić jak to będzie na integrze(nie sprawdziłem bo nie było zbytnio czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie ,sprzęt w sygnaturce.Na poprzedniej podstawce czyli 6700k+z170,z370+i7 8700 + creative g5 tego nie było,po przesiadce na am4 stało się :E po kilkunastu godzinach manewrów czyli walka w biosie,ustawienia windows,zmiana sterowników na dużo starsze tak jakby te trzaski stały się dużo cichsze :E od początku nie było to tak że nie dało się używać ale np. przy jakimś filmie 2 godzinnym z kilka razy pryknęło :P coś mi się wydaje że taki bubel może być spowodowany pier... windowsem i jego poprawkami które to jedno naprawiają a inne psują,są tematy o problemach z dzwiękiem ale z tego co się czyta większość ludzików tego nie ma albo nie słyszy lub nie chce słyszeć :P muszę jeszcze sprawdzić jak to będzie na integrze(nie sprawdziłem bo nie było zbytnio czasu).

 

Możesz sprawdzić na integrze i na stronie, którą podałem w poprzednim moim poście??

 

Co dokładnie zrobiłeś w ustawieniach biosu i Windowsa, że głośność tych trzasków zmniejszyła się znacznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić na integrze i na stronie, którą podałem w poprzednim moim poście??

 

Co dokładnie zrobiłeś w ustawieniach biosu i Windowsa, że głośność tych trzasków zmniejszyła się znacznie??

Sprawdzę jak będę na miejscu czyli we domu :-) Tak szczerze to sam nie wiem czy to złudzenie czy autentycznie jest poprawa ale chyba jakaś minimalna jest :E w biosie kombinowałem na tyle ile bios pozwolił mam kilka ustawień usb + włączenie ErP + jakaś opcja od zakłóceń,zabawy z napieciami,w windowsie powyłączałem niektóre zbędne shity pracujące w tle,kilka shitów odinstalowanych ale jak mówię nie ustało to do końca.Na tej stronie którą podałeś nie mam żadnych trzasków nie zmienia to faktu że problem jest różne przypadki u różnych jegomości ;) i to jest najbardziej irytujące że ciężko to namierzyć.Znalazłem jeszcze takie cuś

jak będzie czas popatrzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet system może mieć wpływ na takie trzaski?

 

To może pójdźmy dalej - ciekawe czy Fidelizer coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomóc, na pewno do tego DPC Latency do sprawdzenia

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta jest łączona z komputerem przez optyka i pojawiają się jakieś trzaski, to nie powinno mieć to żadnego związku z komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zoptymalizować DPC latency??

 

Ściągnę sobie też Fidelizera.

 

Czytałem też ,że Windows może powodować problemy z dźwiękiem m.in. właśnie trzaski i stuki :kwasny:

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone.Na integrze też tak się dzieje,creative podłączony do dwóch laptopów z intelem i wszystko smiga aż miło

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przychodzą do mnie słuchawki, więc sprawdzę czy na nich też są trzaski i dam znać.

 

EDIT: Na dobrych słuchawkach również trzaski i stuki, choć mniejsze na SBX niż na integrze. Sprawdzone także na innym kablu, również stuki.

 

Więc być może jest to sprawka Windowsa.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model. Coś takiego u mnie się zdarza tylko po zmianie źródła sygnału i przy włączaniu urządzania dającego sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyty programu Latency Mon:

 

 

vd3lUag.jpg

 

 

Dzisiaj słuchałem sobie plików muzycznych na You Tube. Przez cały kawałek dźwięk czyściutki, natomiast na zakończenie odtwarzanie pliku trzask.

 

EDIT: już trzy osoby niezależnie stwierdziły ,że może to być awaria płyty głównej.

Po urlopie, za dwa tygodnie idzie na reklamację.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem, po uprzedniej diagnozie w serwisie, kartę dźwiękową oraz głośniki na RMA.

Dostałem informację, że oba podzespoły są sprawne.

 

Jak odnośnie głośników jeszcze mogę się z diagnozą zgodzić, to już brak wymiany karty dźwiękowej na działającą uważam ze przekręt.

 

Podłączałem głośniki i słuchawki Sennheiser zarówno do Creative'a jak i do zintegrowanej dźwiękówki Realteka i po dokładnym wsłuchaniu się w dźwięk na słuchawkach, doszedłem do wniosku, że na karcie Creative zarówno na głośnikach jak i na słuchawkach były trzaski po podłączeniu do gniazda wyjściowego dla frontowych głośników, natomiast na integrze nie ma trzasków.

 

Usterkę potwierdził mi jeden serwis w moim mieście.

 

Jak karta wróci, to muszę ją zawieźć do innego serwisu tym razem w KRK i jeśli mi potwierdzą usterkę, wziąć od nich na piśmie ,że oni ją znajdują.

 

Wtedy wysyłam drugi raz kartę na RMA z ksero potwierdzeń usterki od serwisów i jeśli nie wymienią sprzętu, wówczas zostaje tylko Rzecznik Praw Konsumenta.

 

Co o tym myślicie??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej psiałeś ze na Integrze też trzeszczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej psiałeś ze na Integrze też trzeszczało.

 

Nie wiem, być może trzeszczało, teraz nie trzeszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem, głośniki Edifier R1855DB, podłączone optycznie do wejścia w płycie Asus Z790-E Strix, najłatwiej to zaobserwować wchodząć w ustawienia dźwięków windowsa i spamując guzik Play dla wybranego dzwięku powiadomienia. Podłączyłem na próbę zwykłym kabelkiem zamiast optyka, i tam nie ma problemu. Teraz nie wiem czy mam zwracać te głośniki czy nie, kupiłem je wczoraj. Ponad to po jakimś czasie głośniki po optyku przestają w ogóle odtwarzać dźwięki, aż nie zrestartuję komputera, ale tutaj już mam wrażenie jakiś inny problem, może coś z ustawieniami usypiania urządzeń w zarządzaniu prądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz sobie wszystkie ulepszenia dźwięku w sterownikach i panelu sterowania.

Obecnie mam kartę i głośniki jak w sygnaturze i na niej również słyszałem trzaski raz na tydzień -10 dni. Wysłałem głośniki na RMA i przysłali jako sprawne.

Podłączyłem do kompa i (odpukać) stał się cud i głośniki chodzą elegancko od ponad 2-óch miesięcy.

Ciężka jest sprawa z diagnostyką dźwięku.

Wydaje mi się, że masz głośniki sprawne,  pokombinuj coś z ustawieniami sterownika, próbki dźwięku. Na >90% jest to sprawa programowa, nie sprzętowa.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z kablem optycznym. Na głośnikach T100 wszystko w porządku było. Przy zmianie na Edifier 1380DB na początku słuchania muzyki trzask. Zmieniłem kabel na cinch i do tej pory jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...