Skocz do zawartości
Beert94

Problem z Ryzen 5 3600X

Rekomendowane odpowiedzi

Tomahawk tak ma. Jak się nie włączy to poczekaj chwilę, wyłącz i włącz ponownie. I tak nawet 10 razy aż w końcu zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomahawk tak ma. Jak się nie włączy to poczekaj chwilę, wyłącz i włącz ponownie. I tak nawet 10 razy aż w końcu zaskoczy.

 

Co za bieda :D nie miałem nic takiego na A Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gówniane biosy MSI daje niestety. Na A1 miałem tak raz na 2-3 włączenia. Na C0 mam tak bardzo często. Trzeba będzie czekać na obiecny bios z poprawkami :lol2:

 

ale poza tym cold bootem to jest całkiem OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na początku jak kupiłem r5 3600 + tomahawka to po 50 razy próbowałem odpalić dosłownie pózniej obrałem ścieżkę usypianie :cool: następnie na 4 kolejnych biosach było to samo, teraz ten bios z agesa abba (nie ze strony 1C) mam 1C2 beta zminimalizował to do minimum bo po zamknięciu systemu odpala za 1 razem a po całkowitym odcięciu zasilania odpala za 2-3 razem więc ogromny postęp :E :E Szczeże to nie mam pojęcia o co tutaj chodziło lub chodzi skoro proc działa i jest wszędzie stabilny itp to czemu były takie cyrki z odpalaniem :lol2:

 

Takie gówniane biosy MSI daje niestety. Na A1 miałem tak raz na 2-3 włączenia. Na C0 mam tak bardzo często. Trzeba będzie czekać na obiecny bios z poprawkami :lol2:

 

ale poza tym cold bootem to jest całkiem OK.

Sprawdz sobie ten bios

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki wlasnie problem z tomahawk max .Wczoraj zlozyelem komputer i komputer sie włącza wsztkie wiatraki sie kreca i czerwona dioda na cpu ;/ Nie wiem co mam robic atualizuje bios ten z waszego linka do tomahawk max przez usb ale nie dziala ;/ jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem dla czego ludzie kupują płyty tej firmy wiedząc że one działają wadliwie ?

To tak jak byś wiedział że będziesz biegał rano po lesie w ramach sportu ale zakładasz tylko jeden but ...

 

Wgranie tego biosu powiodło się ? Czy dioda mrugnęła tylko 3 razy i koniec.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaktualizowałem przez flashback dopiero na 4 pendrive :E to jest prawda że nie każdy pen czyta :E no wcześniejszych 3 też mrugneła 3 razy i koniec flashowania a raczej jego brak.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem dla czego ludzie kupują płyty tej firmy wiedząc że one działają wadliwie ?

To tak jak byś wiedział że będziesz biegał rano po lesie w ramach sportu ale zakładasz tylko jeden but ...

 

Wgranie tego biosu powiodło się ? Czy dioda mrugnęła tylko 3 razy i koniec.

 

nie wiedzialem ze duzo ludzi ma tyle problemow z tymi plytami, gdybym wiedzial ze bede mial tyle problemow to wziolbym inna.

co do wgrania biosu migało długo, trwało to okolo 5minutach, przestalo migać i komp sie zrestartowal. Wgrywalem bez procesora, tylko z kablami atx i cpu podpietymi.

 

PS. polecasz jakas inna plyte pod ryzen 5 3600?? taka w ktorej nie bede musial wgrywać biosu i kombinować bo ja sie chyba juz poddaje.

Edytowane przez tadek_niejadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to każda na chipsecie x570 będzie dobra.

Jedne sa lepsze i droższe a drugie tańsze i gorsze a jeszcze inne mają jakieś bajery jak Wi-Fi lub inne ledy.

Ja osobiście polecam produkty Asusa bo dużo ich testuję i działają poprawnie. Ale i MSi z x570 na pokładzie też jest podobno OK. ( mówię podobno bo osobiście nie testowałem płyt MSi - wolę nie ryzykować :E )

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem ze duzo ludzi ma tyle problemow z tymi plytami, gdybym wiedzial ze bede mial tyle problemow to wziolbym inna.

co do wgrania biosu migało długo, trwało to okolo 5minutach, przestalo migać i komp sie zrestartowal. Wgrywalem bez procesora, tylko z kablami atx i cpu podpietymi.

 

PS. polecasz jakas inna plyte pod ryzen 5 3600?? taka w ktorej nie bede musial wgrywać biosu i kombinować bo ja sie chyba juz poddaje.

I po co, przecież Max posiadają natywną obsługę Ryzenów 3xxx, nie trzeba wyjmować CPU by wgrać nowszy BIOS.

Każda płyta główna - nie ważne czy to B450 czy X570 będzie wymagała wgrywania nowych wersji BIOSów bo jakbyś nie zauważył kupiłeś NOWY sprzęt, który miał premierę w lipcu i wymaga on poprawek od strony AMD jak i producenta płyty głównej - tak zawsze było, jest i będzie - Intel też nie jest wyjątkiem.

Poza tym polecanie X570 tylko do Ryzena 3600 to głupota, chyba że w planach istnieje wymiana CPU na Ryzena 3900 w co śmiem wątpić bo nic o tym nie pisałeś - jednak Ryzen 3900 swoje kosztuje.

Nie chcę też polecać swojej płyty głównej bo przecież MSI to szatan wcielony i nie ważne, że nie mam z nią problemów - może mam szczęście, a może po prostu ten model ma lepiej dopracowany BIOS niż Tomahawk Max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadek_niejadek, http://forum.pclab.pl/topic/1293113-Tomahawk-MAX/

 

 

pewnie tez jak ja coś kręciłeś w BIOSie, że Ci padł. Kilka porad na przyszłośc:

 

- przed wgarniem BIOsa reset ustawień

- po wgraniu nowego BIOSa nie używać zapisanych profili OC ze starego

- msi flash button działa w niektorych przypadkach tylko po wyjeciu ramu i cpu

- wile pendrajwow nie dziala, mi nie dzialal 16gn kingston usb 3.1, 16 gb adata 3.0. Flaszowanie odpalilo dopiero na na jakims 8gb corsairu.

 

Ogólnie z tą platformą jest póki co problem sofware'owy (bios, sterowniki), ale jak nic nie kombinujesz z o/c i biosami, to wszystko dziala jak nalezy, tylko wolniej niż by mogło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś działają profile OC na MSI B450 tomahawk?

 

ja zapisuję swój na pendrivie, resetuję, próbuję go wczytać - dostaję komunikat, że wczytany - i nici, nie ma żadnych ustawień zapisanych. Muszę po każdym resecie CMOS wpisywać ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy komuś działają profile OC na MSI B450 tomahawk?

 

ja zapisuję swój na pendrivie, resetuję, próbuję go wczytać - dostaję komunikat, że wczytany - i nici, nie ma żadnych ustawień zapisanych. Muszę po każdym resecie CMOS wpisywać ręcznie.

 

Na najnowszym biosie nie działa mi też na MSI B450 A Pro. Zgłosiłem do MSI w piątek. Polecam zrobić Ci to samo.

 

Najgorsze, że nie ma też możliwości auto resetu CMOS, usunęli tę opcję.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już ten problem sygnalizowałem od razu po wejściu 1.0.0.3abba i również na forum pclab non stop o tym wspominam. Uciążliwa przypadłość jeśli ktoś chce się bawić w OC pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to słabo, że zepsuli coś tak prostego... pewnie do następnego biosu trzeba bedzie czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja już ten problem sygnalizowałem od razu po wejściu 1.0.0.3abba i również na forum pclab non stop o tym wspominam. Uciążliwa przypadłość jeśli ktoś chce się bawić w OC pamięci.

 

Ale im, czy tylko na forum? U nich można zarejestrować produkt po nr seryjnym i dużo szybciej biorą się za te sprawy.

 

 

to słabo, że zepsuli coś tak prostego... pewnie do następnego biosu trzeba bedzie czekać.

 

Czekać, czy coś zrobić, by poprawili? Trzeba uderzać do nich bo olewają klientów. Napisz do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale im, czy tylko na forum? U nich można zarejestrować produkt po nr seryjnym i dużo szybciej biorą się za te sprawy.

 

Przyznaję, że pisałem tylko na ich oficjalnym forum. Płytę mam u nich co prawda zarejestrowaną, ale nie wysyłałem z mojego konta zgłoszenia do niej, bo nawet o tym nie pomyślałem, ponieważ do tej pory takich rzeczy nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czas najwyższy. Im więcej wspólnie zrobimy, tym szybciej zareagują i z lepszym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, posłałem oficjalne zgłoszenie. Faktycznie lepiej takie rzeczy raportować od razu. Tym bardziej, że wcześniej działało bez najmniejszego problemu.

 

EDIT:

Uzyskałem w dniu dzisiejszym odpowiedź.

 

Thanks for contacting MSI technical support.

 

Regarding your concern, we will release a new BIOS to fix the issue soon. Please pay attention on BIOS release information at MSI website. Thanks!

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS#down-bios

 

Thanks for your cooperation in advance!

 

Best Regards,

 

MSI Technical Support Team

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...