Skocz do zawartości
.PaVLo.

Kilka pytań o PS4 Slim 500GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup PS4 Slim i mam w związku z tym kilka pytań.

 

- Czy da się podłączyć bezpośrednio słuchawki pod konsolę (nie pod pada, bo o tym wiem)?

- Jaki kupić konwerter pod HDMI, aby podłączyć głośniki komputerowe 5.1 lub rozgałęźniki (po kablu jack)?

- Można wykorzystać wyjście optyczne do podłączenia głośników 5.1?, jak tak to co jest wymagane?

- Czy wyszły już poprawki dla monitorów 2560x1440, czy obraz będzie skalowany w dół do FHD?, ktoś może gra na takim i może się wypowiedzieć.

- Standardowo jest dysk 500GB, czy ktoś już zmieniał go na większy 1-2TB i jak wygląda procedura (mogą być linki)?

- Internet pod konsolę najlepiej podłączyć kablem czy lepiej WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

- Internet pod konsolę najlepiej podłączyć kablem czy lepiej WiFi?

 

Wszystko zależy od twojego routera i przepustowości internetu ;). Ja nie mam światłowodu bo mam net do 100mb/s max. Mam router piętro niżej (bo mieszkam w domku jednorodzinnym) i mam podlączoną konsolę na WiFi 5Ghz. Wszystko pięknie działa.

 

Jeżeli nie masz wifi 5 ghz, a jedynie 2.4ghz.. to kombinuj po kablu :).

 

Oczywiście zawsze najlepiej podłączyć konsole po kablu ale nie zawsze jest tak możliwość. Musisz sam zdecydować. Jeśli masz problemy z podłączeniem przez Ethernet to śmiało polecam WiFi 5 GhZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Czy wyszły już poprawki dla monitorów 2560x1440, czy obraz będzie skalowany w dół do FHD?, ktoś może gra na takim i może się wypowiedzieć. - nie wyszły. skalowanie do fullhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz wifi 5 ghz, a jedynie 2.4ghz.. to kombinuj po kablu :).

Prędkość neta, to obecnie 100Mbit i router posiada dwa kanały 2,4Ghz i 5Ghz, ale obecnie drugi mam wyłączony, bo nie potrzebuję, jednak mogę go włączyć i sprawdzić(po kupnie PS), czy jest lepiej :)

 

- Czy wyszły już poprawki dla monitorów 2560x1440, czy obraz będzie skalowany w dół do FHD?, ktoś może gra na takim i może się wypowiedzieć. - nie wyszły. skalowanie do fullhd

Dzięki za odpowiedź :thumbup:

 

Czekam na kolejne opinie, i rozwiązanie dla moich pytań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup PS4 Slim i mam w związku z tym kilka pytań.

 

1- Czy da się podłączyć bezpośrednio słuchawki pod konsolę (nie pod pada, bo o tym wiem)?

2- Jaki kupić konwerter pod HDMI, aby podłączyć głośniki komputerowe 5.1 lub rozgałęźniki (po kablu jack)?

3- Można wykorzystać wyjście optyczne do podłączenia głośników 5.1?, jak tak to co jest wymagane?

4- Standardowo jest dysk 500GB, czy ktoś już zmieniał go na większy 1-2TB i jak wygląda procedura (mogą być linki)?

 

 

1. Nie da się

2. Pewnie interesuje cię tanie rozwiązanie? Najprościej i najtaniej będzie podłączyć po prostu do wyjścia słuchawkowego w TV / monitorze. Dźwięku 5.1 nie puścisz w ten sposób.

3. Slim nie ma wyjścia optycznego, możesz kupić konwerter z HDMI na HDMI + optyk lub na gniazda analogowe.

Jakość wyjść analogowych będzie raczej nie lepsza niż tych w monitorze / TV i nie wszystkie puszczą sygnał 5.1.

Po optyku też nie każdy adapter puści 5.1, ale przeszukaj allegro, tutaj pierwszy z brzega https://allegro.pl/oferta/adapter-hdmi-5-1-dts-audio-extractor-spdif-6xrca-6817089161

4. Można zmienić bez problemu i w przypadku playstation nie traci się gwarancji. Musi to być dysk 2.5 cala, a instrukcja dostępu po wpisaniu w google. Odkręca się klapkę, wymienia dysk i instaluje system konsoli pobrany ze strony Sony.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Faktycznie coś od tego przeglądania czeluści neta pokręciłem i slim nie na optyka :D .

 

Pytam, bo mój monitor nie ma głośników, więc muszę jakoś wypuścić z konsoli cyfrowy dźwięk z HDMI.

 

Znalazłem jeszcze takie sprytne urządzenie:

 

https://allegro.pl/oferta/dac-konwerter-arc-hdmi-coaxial-toslink-analog-4k-7779605858

 

i tutaj mógłbym wyprowadzić dźwięk 5.1 przez SPDIF, ale potrzebowałbym kabla z rozgałęźnikiem na 3x jack to przednich i tylnych głośników, oraz suba z centralnym(chyba tak to u mnie idzie), ewentualnie, tylko do przednich i suba wraz z centralnym.

 

Teraz mam jeszcze jedną kwestię, bo monitor z PC łączę za pomocą HDMI 2.0, zostaje mi wolne HDMI 1.4 oraz Display port, pod który mogę też podpiąć PC, ale muszę znaleźć info czy obsłuży on wszystkie funkcje monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku, używam starego creative sound blaster 5.1 pod usb, a pod niego podpinam słuchawki albo głośniki, ale niestety 5.1 nie działa, bo nie ma jak tego ustawić, działa 2.0 i wyjście słuchawkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Prędkość neta, to obecnie 100Mbit i router posiada dwa kanały 2,4Ghz i 5Ghz, ale obecnie drugi mam wyłączony, bo nie potrzebuję, jednak mogę go włączyć i sprawdzić(po kupnie PS), czy jest lepiej :)

 

Pewnie wszystko zależy od modelu routera, odległości do konsoli / w tym ścian itp. Ja akurat jestem zdziwiony.. Jak dobrze działa 5 GhZ u mnie .. Router na parterze a konsola pietro wyżej .. Gdzie sufit mam zrobiony z grubych żelbetów. Oczywiście nie sugeruj się poziomiem zasięgu - czyli ilością tych kresek.. Bo u mnie na TV czy na konsolach jest w połowie lub nawet niżej :D. A wszystko działa idealnie. Np Netflix czy AMazon w 4K śmiga bez problemów. To samo Pingi, gry czy pobieranie z ps4.

 

No ale oczywiscie nigdy WiFi nie zastąpi normalnego kabla Ethernet.. Lecz nie każdy może sobie pozwolić by poprowadzić kabel w domu.. Dlatego spróbuj :). Ja tam jestem zaskoczony i już tak jadę prawie 8 miesięcy... A drugi, wyłączony router gnije w szafce.. Bo musze w koncu zrobić dziury scianach, by poprowadzić kabel z głównego routera - w celu poszerzenia zasięgu WiFi w domu i w pokoju. Ale pewnie to wkrótce zrobie.. bowiem jednak odczuwam różnice miedzy 2.4 a 5 ghz - na moim pececie.. 2.4 to już się do niczego nie nadaje - chyba że do przeglądania stron.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale nie udało się kupić konsoli, bo aukcja zakończyła się po kilku sekundach :lol2: :lol2: , ale nadal są to dla mnie cenne informacje, bo będę polował na PS$ ,ale może już w wersji PRO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusze, jestem na etapie nabycia PS4 Pro, więc podziękuję za waszą hojną ofertę cebuli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cebulaki pomyliły portale/watki, za 1199zł można było bez spiny złapać PS4 Pro z Fortnite. Tak BTW też mam PS4 ze smartweeku ale zostanie u mnie.

Edytowane przez Mateusz31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że większość osób, którym udało się kupić przeznaczy konsolę na handel :D Szkoda bo ja również bym zostawił i pograł :) No nic pewnie taka oferta szybko się nie pojawi, więc muszę szukać innej mniej atrakcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cebulaki pomyliły portale/watki, za 1199zł można było bez spiny złapać PS4 Pro z Fortnite. Tak BTW też mam PS4 ze smartweeku ale zostanie u mnie.

Żałuję, że wtedy nie kupiłem, bo teraz kosztowało mnie to stówkę więcej, ale za to będzie wersja PRO.

 

Powoli kompletuję listę gier do ogrania, na razie wygląda to tak:

 

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake`a

Uncharted 4: Kres Złodzieja

God of War

Horizon Zero Dawn

The Last of Us: Remastered & The Last of Us: Part II

Biomutant

Death Stranding

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że wtedy nie kupiłem, bo teraz kosztowało mnie to stówkę więcej, ale za to będzie wersja PRO.

 

Powoli kompletuję listę gier do ogrania, na razie wygląda to tak:

 

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake`a

Uncharted 4: Kres Złodzieja

God of War

Horizon Zero Dawn

The Last of Us: Remastered & The Last of Us: Part II

Biomutant

Death Stranding

 

Nie miałeś nigdy wcześniej ps4? Dodaj do tej listy jeszcze until dawn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią konsolą jaka miałem, był PSX ;)

 

Dzięki za tytuły, proszę podawać kolejne, bo oba powyższe lądują też na liście do ogrania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne na pewno. Ratchet and Clank jest świetny, jak lubisz tego typu produkcje oczywiście. Tak samo jak Tearaway Unfolded, niby infantylny trochę tytuł, ale genialnie burzy "czwartą ścianę". Jak Uncharted, to koniecznie jeszcze Zaginione Dziedzictwo. No i gry od Fumito Uedy - The Last Guardian i odświeżone Shadow of the Colossus. Ale to twory specyficzne bardzo, więc obadaj z czym to się je mniej więcej, abyś się nie odbił od tego.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne jak najbardziej. Nie odpalałem pewnie z rok tej gry, ale wczoraj mnie coś naszło i ta gra ma taki niesamowity feeling - coś czego nie da się opisać. Wystarczyło parę kroków żeby przypomnieć sobie mechaniki, jak każda z broni działa, jak reagować na ataki przeciwników. Coś jak jazda na rowerze - raz opanowana zostaje z Tobą na zawsze. Aż żal, że from nie bierze się za sequel ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią konsolą jaka miałem, był PSX ;)

 

Dzięki za tytuły, proszę podawać kolejne, bo oba powyższe lądują też na liście do ogrania :)

Ja nie mam PS4, ale kiedyś planowałem zakup, głównie pod Spider-Man, którego jestem fanem :P Podobno bardzo dobra gra i w media expert widziałem nową, przecenioną na 75 zł, warto zagrać.

Warto sprawdzić oczywiście RDR2 i jak nie grałeś na PC to Resident evil 2 remake, Wiedźmin 3.

Btw mógłbyś powiedzieć za ile dorwałeś PRO? Używana czy nowa?

 

Wczoraj widziałem dziwne ogłoszenie ps4 niby sprawnej za 150 zł. Sprzedawca tłumaczył, że to dlatego bo syn dostał szlaban i musi się tego gratu z domu pozbyć jak najszybciej xDD

Pewnie troll albo konsola uszkodzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...