Skocz do zawartości
Gość

Fejkowa aukcja? Uwaga oszust!

Rekomendowane odpowiedzi

w 2016 roku przecież ten zacny kolega Mój link wyrypał dobre kilkadziesiąt ( jak nie kilkaset ) osób. Nie wiem ile osób wpłaciło, ale na aukcjach miał po 30 ofert. Sprzedawał dobre parę lat, wszystko było względnie OK.

 

Nagle nastąpił zwrot akcji i facet się ulotnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Brak dowodu zakupu - to się okazało po fakcie.

Hurt - to samo.

 

Skoro widzą, że gość wystawia jedną kartę i ktoś ją kupił. Potem kupuje kolejna osoba, widzą że 2 karty zostały kupione. Potem trzecia osoba, widząc że ktoś kupił już 3 takie same karty. I tak x8 to są same sobie winne. A dowód zakupu, albo jakakolwiek gwarancja VAT (skoro koleś pisze, że karta jest "NOWA") to pierwsza rzecz o jaką się pyta przed zakupem.

 

 

Także nie chwal się, nie chwal, bo może cię coś spotkać.

 

No taka konkretna sytuacja mnie na pewno nie spotka, bo nigdy nie kupię niczego od lewdo co założonego konta na allegro. I to z szeregiem nieścisłości, o których pisałem wcześniej + jeszcze cena o 300zł niższa niż najtańsze używki bez gwarancji z referencyjnym chłodzeniem.

 

Poza tym nigdy nie kupuję od prywatnych januszy-handlarzy sprzedających coś hurtowo.

Edytowane przez sc0rpow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojej matuli kupiłem telefon w okazyjnej cenie na allegro. Firma dobrze prosperowała i towar dochodził do klientów. Po 5 latach zaczął wszystkich oszukiwać. Dowiedziałem się o tym ponieważ w komisie zdumieni powiedzieli mi że telefon nie pochodzi z polskiej dystrybucji. Telefon bardzo dobrze działa do dzisiaj, ale przeżyłem szok, ponieważ 2 miesiące od mojego zakupu allegro zablokowało jego konto. Co oznaczało, że byłem jednym z ostatnich klientów, których nie okradli. Różnie to bywa prawda, ale atrakcyjne okazje często temu towarzyszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się podniecasz. Na allegro jestem prawie 20 lat, brałem udział w felernych aukcjach ale nigdy nie zapłaciłem za podejrzany towar. Składałem zeznania więc wiem jak mięknie rura oszustom gdy przychodzi co do czego. Byłem bodajże pierwszym kupującym na tej aukcji, to że jest dubel zauważyłem w sobotę wieczorem, zgłosiłem to allegro. W niedzielę znalazłem ten wątek. Co do opisu aukcji to cena nie była zaniżona, był tylko błąd w opisie, ale zdjęcia i cena za wersję 1070 była legitna, przeglądałem wiele podobnych i ceny zaczynały się od 700 bez gwarancji do ok 900 z gwarancja. Tutaj plusem była gwarancja, sam kiedyś dostałem odnowiona za padniety SSD. Poza tym nie czuje się frajerem, allegro odda pieniądze z programu pół, jedynie będę miał je zamrożone na jakiś czas, natomiast oszust za to będzie miał syf w papierach. Allegro to nie olx,jak się tak podniecasz błędnym opisem to podrzucę ci aukcje do solidnego sprzedawcy który towar opisał jako 2060 a sprzedaje wersję super.

Skoro widzą, że gość wystawia jedną kartę i ktoś ją kupił. Potem kupuje kolejna osoba, widzą że 2 karty zostały kupione. Potem trzecia osoba, widząc że ktoś kupił już 3 takie same karty. I tak x8 to są same sobie winne. A dowód zakupu, albo jakakolwiek gwarancja VAT (skoro koleś pisze, że karta jest "NOWA") to pierwsza rzecz o jaką się pyta przed zakupem.

 

 

 

 

No taka konkretna sytuacja mnie na pewno nie spotka, bo nigdy nie kupię niczego od lewdo co założonego konta na allegro. I to z szeregiem nieścisłości, o których pisałem wcześniej + jeszcze cena o 300zł niższa niż najtańsze używki bez gwarancji z referencyjnym chłodzeniem.

 

Poza tym nigdy nie kupuję od prywatnych januszy-handlarzy sprzedających coś hurtowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się podniecasz. Na allegro jestem prawie 20 lat, brałem udział w felernych aukcjach ale nigdy nie zapłaciłem za podejrzany towar. Składałem zeznania więc wiem jak mięknie rura oszustom gdy przychodzi co do czego. Byłem bodajże pierwszym kupującym na tej aukcji, to że jest dubel zauważyłem w sobotę wieczorem, zgłosiłem to allegro. W niedzielę znalazłem ten wątek. Co do opisu aukcji to cena nie była zaniżona, był tylko błąd w opisie, ale zdjęcia i cena za wersję 1070 była legitna, przeglądałem wiele podobnych i ceny zaczynały się od 700 bez gwarancji do ok 900 z gwarancja. Tutaj plusem była gwarancja, sam kiedyś dostałem odnowiona za padniety SSD. Poza tym nie czuje się frajerem, allegro odda pieniądze z programu pół, jedynie będę miał je zamrożone na jakiś czas, natomiast oszust za to będzie miał syf w papierach. Allegro to nie olx,jak się tak podniecasz błędnym opisem to podrzucę ci aukcje do solidnego sprzedawcy który towar opisał jako 2060 a sprzedaje wersję super.

Jaka gwarancja skoro nie umieścił jakiegoś screena z zamazanymi danymi chociażby :hmm:

Niema to jak wierzyć komuś na słowo :E -ja zawsze dopytuję o dokument przed zakupem lub licytacją

Jeśli nie odpiszę to czerwona lampka się zapala...

 

Dla przykładu jak ja coś sprzedaje i coś posiada gwarancję to taki screen\zdjęcie jest zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ok 900 z gwarancja.

To źle patrzyłeś. To że są takie zakończone aukcje nie znaczy, że cena się na tym kończy. Trzeba przypomnieć że większość w tej cenie z końcówką gwarancji pochodzi od górnika lub zazwyczaj są to suszarki. W dodatku ostatnio ceny GPU na rynku wtórnym podskoczyły do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz, a ja takiego zdjecia nie daje a jesli w opisie mam podane ze karta z gwarancja to taka sprzedaje.

 

 

 

allegro obserwuje od ponad tygodnia i wiekszosc ofert znam na pamięć, filtry mam ustawione na 1070 1070ti oraz 2060. Dwie ostatnie karty są zbliżone wydajnościowo a dzieli je 500zł różnicy. Nie szukam suszarki, ale nie ma znaczenia dla mnie że karta kopała jesli jest na nią gwarancja porządnego sklepu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz, a ja takiego zdjecia nie daje a jesli w opisie mam podane ze karta z gwarancja to taka sprzedaje.

 

 

 

allegro obserwuje od ponad tygodnia i wiekszosc ofert znam na pamięć, filtry mam ustawione na 1070 1070ti oraz 2060. Dwie ostatnie karty są zbliżone wydajnościowo a dzieli je 500zł różnicy. Nie szukam suszarki, ale nie ma znaczenia dla mnie że karta kopała jesli jest na nią gwarancja porządnego sklepu.

Każdy robi jak uważa ale skoro nie pokazujesz tego dowodu zakupu to już jest podejrzane...rób jak chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak uważa ale skoro nie pokazujesz tego dowodu zakupu to już jest podejrzane...rób jak chcesz

nie wrzucam zdjiecia, daje w opisie, a ceny mam raczej dobre skoro sprzedaje sie w ciagu jednego dnia. ostatnio 1060 w 10 minut od wystawienia. No ale konto mam od 19 lat bodajze, tylko tez bez komentarzy. Ja tego nie robie i nie jest to wyznacznikiem autentycznosci aukcji dla mnie.

Ale jest jedna sprawa ktora sprawdzilem w zwiazku z ta aferą - w przypadku nie otrzymania gwarancji nie przysluguja przywilieje POK.

Edytowane przez damaioshin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No taka konkretna sytuacja mnie na pewno nie spotka

 

 

No tak, taka nie. Mnie też nie spotkała. Może ciebie i mnie spotkać inna. Zdajesz sobie z tego sprawę, że ktoś może się lepiej przygotować niż by ci do głowy przyszło? O zakład idę, że w życiu nie widziałem nawet z daleka osoby co w każdym momencie i w każdej dziedzinie jest zawsze cwana i przygotowana :E

Jeżeli ktoś(bez wskazywania absolutnie kogokolwiek personalnie) uważałby, że jest ponad wszelką wątpliwość gotowy stawić zwycięsko czoła każdemu oszustowi i rozłożyć każdy przekręt to dyskusja z taką osobą byłaby bezcelowa. Zwyczajnie zostałaby obdarta z pierwiastka ludzkiego i sprowadzona do jakże modnej ostatnio durnej przepychanki słownej. Byłoby to czyste marnowanie czasu.

 

Byłem rok temu, może więcej na komendzie. A zaraz, dokładnie we wrześniu 2016, zaraz po wakacjach wrześniowych(last minute hehe). Kupiłem onegdaj towar wysyłkowo -o firmie poczytałem w sieci, dzwoniłem do nich i tak dalej. TV to było. Miał być jakiś, przyszedł inny(chodziło o rodzaj matrycy, a były trzy i dostałem z inną). Niezgodność -oddali kasę CAŁĄ(z wysyłkami), zabrali TV. Luz. A miesiąc czy ileś potem firma ta z kilkuletnim stażem zaczęła wały kręcić. Ileś tam osób nacięli(nie pamiętam, albo mi zwyczajnie na policji nie podali szczegółów). I znikli. Policjant zdziwiony, że ja nie mam zarzutów wobec nich... Aż węszył "wstyd po gwałcie". A tu nie -miałem fart i tyle. Ostatecznie zostałby mi TV z przyzwoitą ale nie bardzo dobrą matrycą.

Co ciekawe stolik obok przesłuchiwali kuriera. I z tego co wyłapałem podpisywał się na czymś tam za osoby starsze, a kręcił tak, że w pewnym momencie ja i dwóch gliniarzy walnęliśmy śmiechem. Nie dało rady wytrzymać ale niestety szczegóły się zatarły. Chyba coś, że one go same prosiły o to, by je jakoś tam wykręcił.

 

Czasem się ocieramy o oszustwo, czasem robią je obok. Wystarczy nieco pecha. Nie ma się co śmiać i docinać innym.

 

 

Niema to jak wierzyć komuś na słowo :E -ja zawsze dopytuję o dokument przed zakupem lub licytacją

Jeśli nie odpiszę to czerwona lampka się zapala...

 

 

 

Właśnie. Pisałem wcześniej o kolesiu co faktury u kumpla niby miał. Do momentu pytania o dowód zakupu/podstawę do roszczeń gwarancyjnych poważny człowiek. Wręcz nadgorliwie uczciwy. Że nie chce przelewu(mógł sobie chcieć hihi), a pobranie i ta dalej.

Pytam o papiery(a miała być gwara oczywiście) i zaczyna się Alicja po drugiej stronie lustra. Pierniczenie głupot w stylu kabaretowym. Patrzę na zdjęcie -2x1070 w SLI, piękna buda, odszykowane. Czytam co koleś pisze i już jest po biznesie. Błazen.

 

 

Ostatnio mnie chcieli zrobić "na agenta CBŚ". Telefonicznie w mojej firmie.

Powiem tak -jakby nie pewna wiedza to może bym czas zmarnował, bo bankowo kasy bym nie nosił nigdzie(pytał czy nic się na koncie złego nie działo moim i cieszył się, że nie oczywiście wszystko w ogólnikach). Zaskoczyło go, że inna firma jest niż oczekiwał(przejąłem lokal) i się pogubił.

Wyłożył się na technikaliach koleś(ataki hakerski w okolicy ulicy gdzie jest pana firma hahaha), na wiedzy o organach(od kiedy CBA zajmuje się hakerstwem) i na numerze odznaki "do sprawdzenia"(KP i cztery cyfry -chyba przedwojenna hyhy). I że mam shakowane wszystkie komórki łącznie z taką... co ją wymyśliłem właśnie :E

Ale jaki myk był warto pomyśleć:

"proszę wybrać 112 albo 997 BEZ ODKŁADANIA SŁUCHAWKI i sprawdzić numer odznaki"(stacjonarny telefon). Chyba nie muszę pisać w czym rzecz. Od razu się przypominają wałki z abonamentem "gdzie pani ma aparat muszę coś sprawdzić" i stukaniem kodów.

Zrobiłem z kolesia bekę, aż nerwy go złapały w końcu. Powiedział, że dostanę wezwanie na policję za utrudnianie, rzucił słuchawkę i... tyle.

Ale kogoś nie obczajonego mógłby zrobić.

Na końcu zapewne byłoby "proszę pieniądze nam powierzyć" ;)

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj no nie ma co gadać, ta aukcja była podejrzana... Cena niższa o 300zł niż najtańsze referenty bez gwarancji, zdjęcie pokazuje 1070 zamiast 1070 ti, wystawione ileś sztuk choć sprzedaje niby jedną... Na opinie na allegro teraz nie patrzę, bo niektórzy mało sprzedają, bardziej patrzę na staż konta - tutaj nówka konto...

Z drugiej strony, mogę powiedzieć jak parę lat temu prawie oszukano mojego kolegę, nikt nie mógł się spodziewać, że właśnie ta aukcja jest lewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj no nie ma co gadać, ta aukcja była podejrzana... Cena niższa o 300zł niż najtańsze referenty bez gwarancji, zdjęcie pokazuje 1070 zamiast 1070 ti, wystawione ileś sztuk choć sprzedaje niby jedną... Na opinie na allegro teraz nie patrzę, bo niektórzy mało sprzedają, bardziej patrzę na staż konta - tutaj nówka konto...

Z drugiej strony, mogę powiedzieć jak parę lat temu prawie oszukano mojego kolegę, nikt nie mógł się spodziewać, że właśnie ta aukcja jest lewa.

Wytłumacz to oszukanym bo oni jak to teraz się pięknie mówi: "Szok i niedowierzanie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się podniecasz.

 

Czym ja mam się niby "podniecać"? To ciebie oszukali, a nie mnie. To ty piszesz w tym temacie aktywnie od jego pierwszej strony, dopytując czy ci oddadzą kasę, więc to raczej ty się tutaj od 6 stron podniecasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym ja mam się niby "podniecać"? To ciebie oszukali, a nie mnie. To ty piszesz w tym temacie aktywnie od jego pierwszej strony, dopytując czy ci oddadzą kasę, więc to raczej ty się tutaj od 6 stron podniecasz.

nie, sry.

Ty sie podniecasz ze kogos wydymali, wynajdujac tematy ze cos bylo nie teges. nigdy nie pytalem kiedy odzyskam pieniadze, po tylu latach na allegro wiedzialem ze i tak sie kiedys musze sprarzyc, 20 lat to szmat czasu, serio nie ubolewam. mam konakt z porzyrzwodznymi, pierwszy raz dalem sie zamrozic na kase, serio za stary na to jestem by sie przejmowac. bralem udzial w bardziej prawdpodobnych aukcjach i cudem ocalalem, tutaj wpadlem, ale na chwile. stary, albo mldody, zluzuj gacie, nie temu mial ten temat sluzyc.

Wszystkie twoje ostatnie wpisy sa tylko w tym temacie, ja udzielam sie w innych. wiec to ja sie podniecam?> Zluzuj gacie, jestes tu od chwili.

Edytowane przez damaioshin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, sry.

Ty sie podniecasz ze kogos wydymali, wynajdujac tematy ze cos bylo nie teges. nigdy nie pytalem kiedy odzyskam pieniadze, po tylu latach na allegro wiedzialem ze i tak sie kiedys musze sprarzyc, 20 lat to szmat czasu, serio nie ubolewam. mam konakt z porzyrzwodznymi, pierwszy raz dalem sie zamrozic na kase, serio za stary na to jestem by sie przejmowac. bralem udzial w bardziej prawdpodobnych aukcjach i cudem ocalalem, tutaj wpadlem, ale na chwile. stary, albo mldody, zluzuj gacie, nie temu mial ten temat sluzyc.

Wszystkie twoje ostatnie wpisy sa tylko w tym temacie, ja udzielam sie w innych. wiec to ja sie podniecam?> Zluzuj gacie, jestes tu od chwili.

 

Dam ci dobrą radę. Nie podniecaj się, nie atakuj ludzi, którzy piszą prawdę, wyciągnij wnioski i czekaj na zwrot pieniędzy :)

I jakbyś nie zauważył - napisałem w tym temacie jednego posta. Reszta to odpowiedzi na posty innych, które cytowały mój pierwszy post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sc0rpow - poznaliśmy Twoje zdanie na temat kupujących. Może teraz powiedz coś na temat tego sprzedawcy? Bo idąc tym tokiem rozumowania ( kupujący głąby, dali się naciąć na oczywisty wał ) to sprzedawca zapewne jest pozytywną figurą. Wie, jak sobie radzić. Jest sprytny i mądry? Czy jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem informację z allegro, że sprzedający dokonał zwrotu środków i wkrótce zostaną zaksięgowane na moim koncie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem informację z allegro, że sprzedający dokonał zwrotu środków i wkrótce zostaną zaksięgowane na moim koncie

 

No i gitara, może gość miał jakieś problemy z dostawą/dostępnością kart, albo po prostu się przestraszył..

 

Mówiłem, żeby poczekać, to domorośli prawnicy aka @PrimoGhost każą jak najszybciej biec na Policje.. :lol2:

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem informację z allegro, że sprzedający dokonał zwrotu środków i wkrótce zostaną zaksięgowane na moim koncie

 

Bardzo dobrze. W sumie ciekawy typ skoro w piątek jeszcze szedł na pocztę. Czyżby dostał telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że on nie przelał sobie pieniędzy z payu, i były tam zamrożone. Tak też wnioskowałem z rozmowy z nim, że za bardzo nie ogarnia jak się to robi. Ostatnie logowanie jest wczoraj o 14, podejrzewam że zwrotu dokonało allegro (dokładnie po 7 dniach od zakupu). Dam znac jak się zaksięgują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem informację z allegro, że sprzedający dokonał zwrotu środków i wkrótce zostaną zaksięgowane na moim koncie

 

No to teraz jeszcze karta przyjdzie, bo rzekomo wysłał, no i wyjdzie, że jesteś spryciula numero uno :lol2:

A serio to oki, ważne, że bez strat kończysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy się wystraszył czy zamrozili mu pieniążki to w sumie jedno i to samo. Ciekawe czy podejmie drugą próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka do dyskusji o Allegro -wystawiałem dzisiaj negatywa. No i brak składowej w ocenie "czas wysyłki", usunęli.

Dlaczego? Tu zaczyna się kabaret -"bo czas przesyłki jest podany w ogłoszeniu" :lol2: :lol2:

No tak, bo to nie sprzedawcy wina, że paczkę nada po miesiącu, tylko poczty czy kuriera hyhy.

Niedługo może usuną ocenę zgodności towaru z opisem, no bo przecież w opisie jest co to ma być i po co drugi raz pisać jak się towar otrzyma :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...