Forum PCLab.pl: Fejkowa aukcja? Uwaga oszust! - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (7 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Fejkowa aukcja? Uwaga oszust! Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   pszemek233 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Październik 2019 - 14:43

Z drugiej strony, 1070 Ti za 800 zł(z długą gwarancją) to za piękne by było prawdziwe :kwasny:

#42 Użytkownik jest niedostępny   damaioshin 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 14:48

Zobacz postpszemek233, o 06 Październik 2019 - 15:43, napisał(a):

Z drugiej strony, 1070 Ti za 800 zł(z długą gwarancją) to za piękne by było prawdziwe :kwasny:

tylko w opisie byla wzmianka o TI, zdjecia pokazywaly zwyklą 1070, wiec kupowalem z mysla o zwyklej wersji. zzresztą sam sprzedawca wydawł się mało rozgarnięty w rozmowie

#43 Użytkownik jest niedostępny   pszemek233 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 14:51

na ali można kupić rx470d/rx470 za jakieś 350 zł, myślę że dobra opcja dla kogoś kto nie jest zbyt wymagający

#44 Użytkownik jest niedostępny   mick.alderr 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 16:21

Zobacz postdamaioshin, o 06 Październik 2019 - 10:50, napisał(a):

Dzwonił do mnie kilka minut po zakupie, jakiś starszy gość, płaciłem przez allegro więc kasę odzyskam ale to potrwa, wczoraj jeszcze potwierdzał wysyłkę towaru pocztexem ale jak zobaczyłem że wystawił aukcje ponownie to zgłosiłem allegro, a dziś widzę ten wątek. Szukam więc karty ponownie

:E
Górnicy często wystawiają takie same aukcje z kartami jedna po drugiej żeby nie wyjść na górników. Lepiej to wygląda niż 6 sztuk na 1 aukcji i ludzie często się na to łapią. Mało tego, górnicy nawet wstawiają jedną kartę do komputera i robią zdjęcie, że niby karta od gracza, a w historii widzisz 6 takich samych aukcji :lol2:

Poczekaj tydzień i jak nie wyśle to idziesz na policję, zgłaszasz do POK i na 100% odzyskasz pieniądze.

#45 Użytkownik jest niedostępny   miron72 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 17:18

Zobacz postmick.alderr, o 06 Październik 2019 - 17:21, napisał(a):

:E
Górnicy często wystawiają takie same aukcje z kartami jedna po drugiej żeby nie wyjść na górników.

W sumie owszem ale też i od niedawna tak robią, bo się naczytali na forach o sposobach zakupowych więc próbują walczyć. Sposoby ściemniania w ogłoszeniach budzą szacunek do ludzkiej pomysłowości :D
Moje ulubione ostatnio -"no tak ale problem z fakturą jest, bo się przeprowadzałem, a faktury dałem na przechowanie dobremu kumplowi, a jego chyba nie ma. A jak nie ma to w trasę pojechał, a jak jedzie to chyba na miesiąc" :lol2:
Karawana z Polski na Biegun Północny to nie żarty...
Ja tam nawet pranie noszę do sąsiadów jak jadę do pracy, bo w domu trzymać strach :E

A co ten człowiek odpowiedział w sporze Allegro? Wykręcał się, czy korzył?

Ten post był edytowany przez miron72 dnia: 06 Październik 2019 - 17:19

#46 Użytkownik jest niedostępny   hopes 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 17:40

Śmieszą mnie ludzie jak piszą 10 % ceny większej za wystawienie na allegro. Przecież oni płacą zaledwie 4 % więc to niecała połowa dopłaty. Ewidentnie unikanie allegro. Takim okazjom również bym nie ufał.

#47 Użytkownik jest niedostępny   mick.alderr 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 19:44

10% na wszystko ma być w nowej wersji Allegro, więc może myślał, że to juz obowiązuje. Na szczęście cały czas jest 3% na GPU.

#48 Użytkownik jest niedostępny   hopes 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 20:00

To nie pierwszy raz kiedy widzę 10 % dopłaty za wystawienie na allegro. A koszty łatwo sprawdzić w kalkulatorze przed wystawieniem więc nie wierzę w takie bajki. To jest jedna wielka niechęć do allegro.

Edit: Jak wprowadzą 10 procent na wszystko to ludzie nie będą korzystać z allegro. 10% od 1000 zł to 100 zł to już jest na prawdę sporo za samo sprzedanie. Bezsens. Nie zarobią na tym więcej.

Ten post był edytowany przez hopes dnia: 06 Październik 2019 - 21:36

#49 Użytkownik jest niedostępny   miron72 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 22:30

Zobacz posthopes, o 06 Październik 2019 - 21:00, napisał(a):

Edit: Jak wprowadzą 10 procent na wszystko to ludzie nie będą korzystać z allegro. 10% od 1000 zł to 100 zł to już jest na prawdę sporo za samo sprzedanie. Bezsens. Nie zarobią na tym więcej.

Odchodzimy od tematu ale uwierz mi -zapewne wiedzą co robią. Allegro to obecnie "sklep wielu hurtowników" z dodaną opcją dla indywidualnej wystawki. Coś jak giełda(akcje) -masa rekinów i gromada planktonu.
Owszem, drobnica daje im zarobić ale gdzie tam ja z kilkunastu lat ok. 300-350 transakcji przy takich co robią ich grube tysiące rocznie?
Moim zdaniem wszystko idzie w kierunku domu handlowego dla grubych basiorów, a tacy jak my okazjonalni będą jak przekupki pod tymże domem -są bo są, mogą niewiele i w sumie taka cepelia dla turystów, a jak trzeba będzie pogonić to długo nie zejdzie. No ale za miejscówę muszą bulić extra, bo krajobraz szpecą :E

Kiedyś była dla mnie otwierająca oczy akcja w salonie Mercedesa -człowiek chciał chyba E-klasse w full opcji czy wręcz Skę nową i go potraktowali jak natręta. Było w prasie(Motor? Nie pamiętam aż tak). Żalił się, że kupa kasy itp. Odpisał właściciel salonu, że taki koleś to zło konieczne. Marudzi o wypasy, opony zimowe i kolor. Chce radio i tapicerkę w kolorze kocyka. ZAWRACA D..Ę. A właściciel jasno napisał -jego interesują floty, dużo na raz. Przychodzi np. człowiek z propozycją kontraktu na 30 busów czy coś tam. I to jest zysk, a nie jakiś upierdliwiec co trzy dni dobiera wyposażenie do jednego auta. Szczerze to napisał.

Warchlaki naszego pokroju będą pewnie jeszcze całe lata na All ale sądzę, że będziemy mieli coraz bardziej pod górkę. Albo bulenie kasy, albo wypad. Jak z MECem-w bloku w miarę, bo zbiorowo. A pojedyncze łącze przy domku to już inna sprawa. A hurtownicy dostaną indywidualne warunki, umowy wiązane, rekomendacje i wysokie pozycjonowanie. Już obecnie zanim się do "normalnych" ofert dostaniesz trzeba poprzewijać "rekomendowane, polecane, sponsorowane, Goździkowa poleca, te szukasz" i resztę z cyklu "my wiemy czego chcesz".
OLX powoli też zaciska pętlę. Tu pakiecik, tam ograniczenie czasowe, tam ilościowe. Wykup to, wykup tamto. Małymi kroczkami do przodu. Ich produkt, ich zasady...

Ciekawe czy ta aukcja to wałek czy nie -wszystko wskazuje na to, że wał. Lecz samo "wskazuje" to za mało. Chyba dosyć szybko się okaże.

Ten post był edytowany przez miron72 dnia: 06 Październik 2019 - 22:31

#50 Użytkownik jest niedostępny   hopes 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Październik 2019 - 22:37

Wał albo górnik. Też obstawiam wałek.

#51 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Październik 2019 - 15:04

Dobra.

Mam kontakt z 3 osobami, które zakupiły kartę na tej felernej aukcji.

Warunki programu POK są jasne. W tej sytuacji nie będzie problemu z odzyskaniem pieniędzy. Allegro prawdopodobne nawet nie będzie potrzebować zgłoszenia do organów ścigania.

Mimo wszystko zaleciłem udanie się na Policję i zgłoszenie przestępstwa oraz zabranie zaświadczenia o zgłoszeniu, które załączyć należy do wniosku POK.

W tym miejscu informacja. Osoby oszukane śledzą zapewne ten wątek i po wypowiedziach użytkowników wiedzą, kto jeszcze utopił na tej aukcji. Nie będę więc nikogo "wskazywał".

Po zgłoszeniu sprawy na policję - skontaktujcie się ze sobą. Jeśli otrzymacie w najbliższym czasie z policji numer RSD ( numer w rejestrze śledztw i dochodzeń) - dopilnujcie aby Wasze komisariaty znały numery RSD od innych osób. Mówiąc wprost - ważne, żeby policja wiedziała, że poszkodowanych w sprawie zostało więcej osób i aby wciągnąć Wasze sprawy pod jeden numer.

Przy odrobinie szczęścia uda się typa wyhaczyć. Ważne też, aby przy zgłoszeniu na policję - podać wszystkie możliwe kanały komunikacji jakie mieliście z gościem. Maila, hash maila z allegro, telefon itp.

Ten post był edytowany przez PrimoGhost dnia: 07 Październik 2019 - 15:16

#52 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Październik 2019 - 07:27

Zobacz postPrimoGhost, o 07 Październik 2019 - 15:04, napisał(a):

Dobra.

Mam kontakt z 3 osobami, które zakupiły kartę na tej felernej aukcji.

Warunki programu POK są jasne. W tej sytuacji nie będzie problemu z odzyskaniem pieniędzy. Allegro prawdopodobne nawet nie będzie potrzebować zgłoszenia do organów ścigania.

Mimo wszystko zaleciłem udanie się na Policję i zgłoszenie przestępstwa oraz zabranie zaświadczenia o zgłoszeniu, które załączyć należy do wniosku POK.

W tym miejscu informacja. Osoby oszukane śledzą zapewne ten wątek i po wypowiedziach użytkowników wiedzą, kto jeszcze utopił na tej aukcji. Nie będę więc nikogo "wskazywał".

Po zgłoszeniu sprawy na policję - skontaktujcie się ze sobą. Jeśli otrzymacie w najbliższym czasie z policji numer RSD ( numer w rejestrze śledztw i dochodzeń) - dopilnujcie aby Wasze komisariaty znały numery RSD od innych osób. Mówiąc wprost - ważne, żeby policja wiedziała, że poszkodowanych w sprawie zostało więcej osób i aby wciągnąć Wasze sprawy pod jeden numer.

Przy odrobinie szczęścia uda się typa wyhaczyć. Ważne też, aby przy zgłoszeniu na policję - podać wszystkie możliwe kanały komunikacji jakie mieliście z gościem. Maila, hash maila z allegro, telefon itp.

Wszystko ładnie, pięknie w teorii, ale jak odzyskają kasę od Allegro, to szkoda czasu iść na policję, bo skończy się to zapewne odmową wszczęcia dochodzenia.

#53 Użytkownik jest niedostępny   damaioshin 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Październik 2019 - 08:15

kwota jest taka że allegro to zgłosi, nie bój żaby.

#54 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Październik 2019 - 08:48

Zobacz postCzeryboj, o 08 Październik 2019 - 08:27, napisał(a):

Wszystko ładnie, pięknie w teorii, ale jak odzyskają kasę od Allegro, to szkoda czasu iść na policję, bo skończy się to zapewne odmową wszczęcia dochodzenia.

Dla odmowy nie ma przesłanek. Umorzenia - owszem. W takiej sytuacji - kasa jest ważna, OK. Allegro się tym zajmie, OK - ale mimo wszystko warto we własnym zakresie, ze świeżymi dowodami jakimi się dysponuje - iść na tą policję i zwiększyć o te kilka procent szanse, że typa wytropią i zablokują mu coś więcej, jak konto na Allegro.

Z tym nie ma dyskusji.

#55 Użytkownik jest niedostępny   Phoenixsuple 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Październik 2019 - 08:55

Zobacz postCzeryboj, o 08 Październik 2019 - 07:27, napisał(a):

Szkoda czasu zglaszac oszusta ktory koogos oszukal?? Ty chyba zartujesz.... Jest kilku oszukanych wiec byc moze cos z tym zrobia, jesli konto bankowe nie jest na slupa to dojscie do tej osoby to kwestia czasu.

Dziwi mnie jednak to iz ja po pierwszym zagladnieciu na aukcje wylapalem ze aukcja dotyczy 1070ti a foty sa od zwyklej 1070 co juz przekresla aukcje z gory, wiec zastanwiam sie czy kupujacy tak oslepneli cena z zachwytu...

#56 Użytkownik jest niedostępny   sc0rpow 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Październik 2019 - 09:21

Zobacz postPhoenixsuple, o 08 Październik 2019 - 08:55, napisał(a):

Dziwi mnie jednak to iz ja po pierwszym zagladnieciu na aukcje wylapalem ze aukcja dotyczy 1070ti a foty sa od zwyklej 1070 co juz przekresla aukcje z gory, wiec zastanwiam sie czy kupujacy tak oslepneli cena z zachwytu...

Jak widać januszki wszystko kupią, a potem się dziwią, że zostali oszukani. W ogóle kupowanie czegokolwiek powyżej 100zł od konta allegro, które zostało założone 4 miesiące temu i nie ma żadnej historii jest totalną głupotą.

#57 Użytkownik jest niedostępny   Phoenixsuple 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Październik 2019 - 09:41

To ze nie ma histori to nie najwiekszy problem bo ja konta na allegro nie posiadam i gdybym chcial cos sprzedac to tez mialbym bez opini jednak lykac takie ofery jak pelikan to juz jest wina kupujacego bo wyraznie widac ze foty nie sa od oferowanego przedmioty w tyt aukcji a w dodatku mozna bylo poprosic o zdjecie dokumentu potwierdzajacego gwarancje, jesli ktos taki posiada to nie powinien robic zadnego problemu a jesli sie miga to jest to kolejna przeslanka zeby nie kupowac. kolejna rzecza jest zdumiewajaco niska cena jak na taki model karty z GW co tez daje do myslenia.

Ten post był edytowany przez Phoenixsuple dnia: 08 Październik 2019 - 09:43

#58 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Październik 2019 - 09:59

Prawda jest taka, że piętnowanie zachowania kupującego dlatego, że kupił jakiś przedmiot nie jest właściwe. Niewłaściwe jest natomiast zachowanie osoby, która z zamiarem oszustwa takie aukcje wystawia.

Bo idąc tym tokiem rozumowania - od jakiego momentu to przestanie być "wina" kupującego? Było 800 zł. To więc od 1000 byłoby OK?

To w pewnym momencie zawsze sprowadza się do przykładu z kostką brukową, którą ktoś zajumał z budowy chodnika. Wina robotników - powinni zabezpieczyć albo zabrać ją do domu.

#59 Użytkownik jest niedostępny   miron72 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Październik 2019 - 10:14

Zobacz postPrimoGhost, o 08 Październik 2019 - 10:59, napisał(a):

Prawda jest taka, że piętnowanie zachowania kupującego dlatego, że kupił jakiś przedmiot nie jest właściwe. Niewłaściwe jest natomiast zachowanie osoby, która z zamiarem oszustwa takie aukcje wystawia.

Każdy mądrala jak jego nie dotyczy. "Januszki kupią"... Typowo polackie(Bo NIE POLSKIE) podejście. Na oszustów nie ma lekarstwa!! Nie tu to gdzie indziej każdego mogą dojechać. KA ŻDE GO! Jak nie na ubezpieczeniu do TV w sklepie, to na opiniach o pizzeri(pisanych przez forumowiczów w akcji "pomóżcie koledze"), a to w komisie(gdzie do naszego wybranego auta zaraz podłazi "przypadkowo" inny "chętny"), na obietnicach rządowych, na zakupie "leżaka"(z magazynu, który zbudują jak Marsa skolonizują). Obietnice wyborcze, etykiety sklepowe, zużycie paliwa podawane przez fabryczne kompy(i masa auta, kolejna ciekawostka), na zakupach w sklepie(gdzie przemetkowanie w Irlandii marchewki na "tegoroczną dla Hiszpanii" to nawet znajomi moi robili w pracy), oszukiwanie przez panny/chłopaków/żonę/męża.
Na szybkości internetu, na jakości ciuchów... ble ble ble.
Cięgle jesteśmy kręceni w wała. Na abonamentach, na opłatach za dodatkowy miesiąc(gdzie szybciutko sprzedaje się wierzytelność i potem nam wiszą na telefonie dwa-trzy lata, że mamy @$%%$ spłacić co się &^%%@& należy jak się nie należy). Kruczki prawne, znoszące się wzajemnie zapisy na wielostronicowych umowach, gdzie prawnik ze stażem trzy dni siedzi i robi bezu bezu, bo nie może ogarnąć paplaniny.
Kupił przykładowo ktoś używany samochód gdzie WSZYSTKO było jak w zapewnieniach? Jak tak to zapraszam na wódkę, lubię bajek słuchać na bani :lol2:

Śmiać się z "frajera"? Oczywiście -pod warunkiem, że jak się damy wydymać za WŁASNORĘCZNIE zarobioną kasę to się będziemy śmiać z siebie.

W Polsce krętacz niezłapany i zarobiony to osoba często podziwiana, a oszukani to jelenie, bo "cza było uwarzoć". Tempo życia jest takie, że nie da się wszystkiego dopilnować, a moralność tak wypaczona, że często ofiary stają się pośmiewiskiem. Prostolinijna uczciwość granicząca z naiwnością naraża nas na odstrzał. Brutalne chamstwo i złodziejstwo bogacą. Znam ludzi co własną BLISKĄ rodzinę przekręcili i jeszcze się chwalą "że tamci też ręce mają i głowę, trzeba było myśleć". Ręce opadają.

Uważać trzeba oczywiście ale to, że kogoś nie oszukali nigdy to tylko i wyłącznie szczęście i... kwestia czasu. Na każdą rybę jest przynęta.
Więc może zamiast ludzie dopiekać oszukanym spróbujcie pomyśleć jak im pomóc, a jeżeli nie macie chęci i pomysłów może się pośmiejcie... w jakimś lokalnym gronie.

Ten post był edytowany przez miron72 dnia: 08 Październik 2019 - 10:18

#60 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Październik 2019 - 10:17

Zobacz postPrimoGhost, o 08 Październik 2019 - 08:48, napisał(a):

Dla odmowy nie ma przesłanek. Umorzenia - owszem. W takiej sytuacji - kasa jest ważna, OK. Allegro się tym zajmie, OK - ale mimo wszystko warto we własnym zakresie, ze świeżymi dowodami jakimi się dysponuje - iść na tą policję i zwiększyć o te kilka procent szanse, że typa wytropią i zablokują mu coś więcej, jak konto na Allegro.

Z tym nie ma dyskusji.

Do umorzenia i odmowy zachodzą takie same przesłanki zgodnie z art 17 kpk.

Zobacz postPhoenixsuple, o 08 Październik 2019 - 08:55, napisał(a):

Szkoda czasu zglaszac oszusta ktory koogos oszukal?? Ty chyba zartujesz.... Jest kilku oszukanych wiec byc moze cos z tym zrobia, jesli konto bankowe nie jest na slupa to dojscie do tej osoby to kwestia czasu.

Spokojnie, nikt tu nie pochwala oszusta i nie chce być pobłażliwym, ale:
Napisałem dlaczego szkoda czasu zgłaszać - w momencie kiedy oszukany otrzyma zwrot pieniędzy, to policja odmówi wszczęcia dochodzenia i skończy się na tym, że stracisz czas chcąc działać w dobrej wierze złapania oszusta, a nikt z tym nic nie zrobi.
Jeżeli w wyniku takiego działania oszusta zostanie pokrzywdzonych kilka osób, którym Allegro z POK wypłaci kasę, to Allegro będzie pokrzywdzone w tej sprawie i to oni pójdą złożyć zawiadomienie lub nie. Jeżeli złożą zawiadomienie, to spokojnie - każda osoba która kupiła od niego kartę graficzną będzie wezwana w charakterze świadka na powyższą okoliczność zgonie z właściwością miejscową jednostki Policji i przyłoży rękę do wyższej kary dla sprawcy jeżeli finalnie będzie ustalony

Ten post był edytowany przez Czeryboj dnia: 08 Październik 2019 - 10:22

• (7 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »