Skocz do zawartości
Gość

Fejkowa aukcja? Uwaga oszust!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak amator to również mogę pomóc jakby kogoś oszukali, jak ma łeb na karku to to trzeba się pogodzić ze stratą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli allegro to raczej odda, ale też bywają perturbacje.

Jak olx to gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto się połasił na tą "okazję" z allegro i wtopił kasę? :Up_to_s:

 

Śmiało przyznawać się :lol2:

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze coś przyjdzie. Np. zwykłe wersje pokoparkowe.

A macie z nim jakiś kontakt? Logował się dzisiaj przed południem.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nr telefonu jedynie

 

Kto się połasił na tą "okazję" z allegro i wtopił kasę? :Up_to_s:

 

Śmiało przyznawać się :lol2:

 

Nie wiem jak możesz się śmiać, jak chyba byłeś nie raz oszukanym. Z siebie też się śmiejesz, czy szukasz pomocy i walczysz o utemperowanie oszusta?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi, czy ktoś z nim rozmawiał po zakupie, czy pisał.

Poróbcie kopie strony z ofertą i wszystkich dostępnych danych/maili i tak dalej. Na wszelki wypadek. Jako zapisy stron, jako zrzuty ekranu.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupy na allegro można uznać za bezpieczne o ile płaci się z payu. Jeśli ktoś kasę wtopił to idzie ją szybko z pok odzyskać nawet bez wizyty na policji - otóż zrzekając się roszczeń na rzecz allegro zostanie nam tylko złożyć wyjaśnienia/zeznania a resztą zajmie się portal. Co do naciągaczy byli są i będą bo chcą łatwo zarobić ale nie ma co im odpuszczać:)

 

Chodzi mi, czy ktoś z nim rozmawiał po zakupie, czy pisał.

Poróbcie kopie strony z ofertą i wszystkich dostępnych danych/maili i tak dalej. Na wszelki wypadek. Jako zapisy stron, jako zrzuty ekranu.

 

Pamiętajcie jednak aby kopie te zachować nawet w sytuacji odzyskania pieniędzy z pok - przyśpieszy to składanie zeznań na policji (bynajmniej mnie poproszono o to jakieś 6 miesięcy od zakończenia sprawy).

Edytowane przez polar482

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wczoraj odpisal wieczorem ze karta zostala wysłana, dzis do poludnia odpowiedzial na spor na allegro, od tego momentu nie odbiera telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Nie wiem jak możesz się śmiać, jak chyba byłeś nie raz oszukanym. Z siebie też się śmiejesz, czy szukasz pomocy i walczysz o utemperowanie oszusta?

Śmieje się z głupoty i naiwności ludzkiej skoro ludzie wierzą w takie "okazje" a potem lament że to wał

 

Tez kilka razy bylem oszukany i złapałem się raz na taką okazję..kasy nie odzyskałem i teraz takie "okazje" omijam z daleka bo miałem kilka wizyt na komendzie w tych sprawach,jak zwykle trzeba czekać 1,2,3 godziny,czasem trafi na normalną osobę a czasami nie jak ja 1 razem na panią policjantkę...

 

Człowiek uczy się na błędach

 

Oczywiście takich osobników należy karać i to dotkliwie a najlepiej na jakieś prace do kopalni zsyłać

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zakupy na allegro można uznać za bezpieczne o ile płaci się z payu. Jeśli ktoś kasę wtopił to idzie ją szybko z pok odzyskać nawet bez wizyty na policji - otóż zrzekając się roszczeń na rzecz allegro zostanie nam tylko złożyć wyjaśnienia/zeznania a resztą zajmie się portal. Co do naciągaczy byli są i będą bo chcą łatwo zarobić ale nie ma co im odpuszczać:)

 

 

 

Pamiętajcie jednak aby kopie te zachować nawet w sytuacji odzyskania pieniędzy z pok - przyśpieszy to składanie zeznań na policji (bynajmniej mnie poproszono o to jakieś 6 miesięcy od zakończenia sprawy).

 

Nie ma im co odpuszczać, ale pewnie umorzą. A jak konto na menela, to gościu nietykalny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta oferta z olx to chyba kogos innego jest, cena wyższa, na allegro raczej tylko foty i opis aukcji pożyczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cwany gość, trochę źle zagrałem ale od ręki wiadomo że coś nie tak bo za szybko odpisuje

 

Beztytulu_qsqrrsa.png

 

To nie jest oszust raczej, tylko realny sprzedawca. Oszust funkcjonował na allegro kradnąc od niego tę aukcję i foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często odbiór osobisty w teorii oznacza w praktyce, że klienta/nabywcę się zbywa, przesuwa termin aż pęknie i wybierze wysyłkę, lub pojawi się inny jeleń/jelenie. Są nawet na YT filmiki. W tym o kolesiu co dwie czekolady dostał zamiast Iphone'a i o zapisywaniu uwag co do przedmiotu w opisie aukcji białą czcionką ba blaaaadożółtym tle(zero widoczności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, 1070 Ti za 800 zł(z długą gwarancją) to za piękne by było prawdziwe :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, 1070 Ti za 800 zł(z długą gwarancją) to za piękne by było prawdziwe :kwasny:

tylko w opisie byla wzmianka o TI, zdjecia pokazywaly zwyklą 1070, wiec kupowalem z mysla o zwyklej wersji. zzresztą sam sprzedawca wydawł się mało rozgarnięty w rozmowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ali można kupić rx470d/rx470 za jakieś 350 zł, myślę że dobra opcja dla kogoś kto nie jest zbyt wymagający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do mnie kilka minut po zakupie, jakiś starszy gość, płaciłem przez allegro więc kasę odzyskam ale to potrwa, wczoraj jeszcze potwierdzał wysyłkę towaru pocztexem ale jak zobaczyłem że wystawił aukcje ponownie to zgłosiłem allegro, a dziś widzę ten wątek. Szukam więc karty ponownie

:E

Górnicy często wystawiają takie same aukcje z kartami jedna po drugiej żeby nie wyjść na górników. Lepiej to wygląda niż 6 sztuk na 1 aukcji i ludzie często się na to łapią. Mało tego, górnicy nawet wstawiają jedną kartę do komputera i robią zdjęcie, że niby karta od gracza, a w historii widzisz 6 takich samych aukcji :lol2:

 

Poczekaj tydzień i jak nie wyśle to idziesz na policję, zgłaszasz do POK i na 100% odzyskasz pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

Górnicy często wystawiają takie same aukcje z kartami jedna po drugiej żeby nie wyjść na górników.

 

W sumie owszem ale też i od niedawna tak robią, bo się naczytali na forach o sposobach zakupowych więc próbują walczyć. Sposoby ściemniania w ogłoszeniach budzą szacunek do ludzkiej pomysłowości :D

Moje ulubione ostatnio -"no tak ale problem z fakturą jest, bo się przeprowadzałem, a faktury dałem na przechowanie dobremu kumplowi, a jego chyba nie ma. A jak nie ma to w trasę pojechał, a jak jedzie to chyba na miesiąc" :lol2:

Karawana z Polski na Biegun Północny to nie żarty...

Ja tam nawet pranie noszę do sąsiadów jak jadę do pracy, bo w domu trzymać strach :E

 

 

A co ten człowiek odpowiedział w sporze Allegro? Wykręcał się, czy korzył?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie ludzie jak piszą 10 % ceny większej za wystawienie na allegro. Przecież oni płacą zaledwie 4 % więc to niecała połowa dopłaty. Ewidentnie unikanie allegro. Takim okazjom również bym nie ufał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% na wszystko ma być w nowej wersji Allegro, więc może myślał, że to juz obowiązuje. Na szczęście cały czas jest 3% na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy raz kiedy widzę 10 % dopłaty za wystawienie na allegro. A koszty łatwo sprawdzić w kalkulatorze przed wystawieniem więc nie wierzę w takie bajki. To jest jedna wielka niechęć do allegro.

 

Edit: Jak wprowadzą 10 procent na wszystko to ludzie nie będą korzystać z allegro. 10% od 1000 zł to 100 zł to już jest na prawdę sporo za samo sprzedanie. Bezsens. Nie zarobią na tym więcej.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Jak wprowadzą 10 procent na wszystko to ludzie nie będą korzystać z allegro. 10% od 1000 zł to 100 zł to już jest na prawdę sporo za samo sprzedanie. Bezsens. Nie zarobią na tym więcej.

 

Odchodzimy od tematu ale uwierz mi -zapewne wiedzą co robią. Allegro to obecnie "sklep wielu hurtowników" z dodaną opcją dla indywidualnej wystawki. Coś jak giełda(akcje) -masa rekinów i gromada planktonu.

Owszem, drobnica daje im zarobić ale gdzie tam ja z kilkunastu lat ok. 300-350 transakcji przy takich co robią ich grube tysiące rocznie?

Moim zdaniem wszystko idzie w kierunku domu handlowego dla grubych basiorów, a tacy jak my okazjonalni będą jak przekupki pod tymże domem -są bo są, mogą niewiele i w sumie taka cepelia dla turystów, a jak trzeba będzie pogonić to długo nie zejdzie. No ale za miejscówę muszą bulić extra, bo krajobraz szpecą :E

 

Kiedyś była dla mnie otwierająca oczy akcja w salonie Mercedesa -człowiek chciał chyba E-klasse w full opcji czy wręcz Skę nową i go potraktowali jak natręta. Było w prasie(Motor? Nie pamiętam aż tak). Żalił się, że kupa kasy itp. Odpisał właściciel salonu, że taki koleś to zło konieczne. Marudzi o wypasy, opony zimowe i kolor. Chce radio i tapicerkę w kolorze kocyka. ZAWRACA D..Ę. A właściciel jasno napisał -jego interesują floty, dużo na raz. Przychodzi np. człowiek z propozycją kontraktu na 30 busów czy coś tam. I to jest zysk, a nie jakiś upierdliwiec co trzy dni dobiera wyposażenie do jednego auta. Szczerze to napisał.

 

Warchlaki naszego pokroju będą pewnie jeszcze całe lata na All ale sądzę, że będziemy mieli coraz bardziej pod górkę. Albo bulenie kasy, albo wypad. Jak z MECem-w bloku w miarę, bo zbiorowo. A pojedyncze łącze przy domku to już inna sprawa. A hurtownicy dostaną indywidualne warunki, umowy wiązane, rekomendacje i wysokie pozycjonowanie. Już obecnie zanim się do "normalnych" ofert dostaniesz trzeba poprzewijać "rekomendowane, polecane, sponsorowane, Goździkowa poleca, te szukasz" i resztę z cyklu "my wiemy czego chcesz".

OLX powoli też zaciska pętlę. Tu pakiecik, tam ograniczenie czasowe, tam ilościowe. Wykup to, wykup tamto. Małymi kroczkami do przodu. Ich produkt, ich zasady...

 

Ciekawe czy ta aukcja to wałek czy nie -wszystko wskazuje na to, że wał. Lecz samo "wskazuje" to za mało. Chyba dosyć szybko się okaże.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...