Skocz do zawartości
Gość

Fejkowa aukcja? Uwaga oszust!

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra.

 

Mam kontakt z 3 osobami, które zakupiły kartę na tej felernej aukcji.

 

Warunki programu POK są jasne. W tej sytuacji nie będzie problemu z odzyskaniem pieniędzy. Allegro prawdopodobne nawet nie będzie potrzebować zgłoszenia do organów ścigania.

 

Mimo wszystko zaleciłem udanie się na Policję i zgłoszenie przestępstwa oraz zabranie zaświadczenia o zgłoszeniu, które załączyć należy do wniosku POK.

 

W tym miejscu informacja. Osoby oszukane śledzą zapewne ten wątek i po wypowiedziach użytkowników wiedzą, kto jeszcze utopił na tej aukcji. Nie będę więc nikogo "wskazywał".

 

Po zgłoszeniu sprawy na policję - skontaktujcie się ze sobą. Jeśli otrzymacie w najbliższym czasie z policji numer RSD ( numer w rejestrze śledztw i dochodzeń) - dopilnujcie aby Wasze komisariaty znały numery RSD od innych osób. Mówiąc wprost - ważne, żeby policja wiedziała, że poszkodowanych w sprawie zostało więcej osób i aby wciągnąć Wasze sprawy pod jeden numer.

 

Przy odrobinie szczęścia uda się typa wyhaczyć. Ważne też, aby przy zgłoszeniu na policję - podać wszystkie możliwe kanały komunikacji jakie mieliście z gościem. Maila, hash maila z allegro, telefon itp.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

 

Mam kontakt z 3 osobami, które zakupiły kartę na tej felernej aukcji.

 

Warunki programu POK są jasne. W tej sytuacji nie będzie problemu z odzyskaniem pieniędzy. Allegro prawdopodobne nawet nie będzie potrzebować zgłoszenia do organów ścigania.

 

Mimo wszystko zaleciłem udanie się na Policję i zgłoszenie przestępstwa oraz zabranie zaświadczenia o zgłoszeniu, które załączyć należy do wniosku POK.

 

W tym miejscu informacja. Osoby oszukane śledzą zapewne ten wątek i po wypowiedziach użytkowników wiedzą, kto jeszcze utopił na tej aukcji. Nie będę więc nikogo "wskazywał".

 

Po zgłoszeniu sprawy na policję - skontaktujcie się ze sobą. Jeśli otrzymacie w najbliższym czasie z policji numer RSD ( numer w rejestrze śledztw i dochodzeń) - dopilnujcie aby Wasze komisariaty znały numery RSD od innych osób. Mówiąc wprost - ważne, żeby policja wiedziała, że poszkodowanych w sprawie zostało więcej osób i aby wciągnąć Wasze sprawy pod jeden numer.

 

Przy odrobinie szczęścia uda się typa wyhaczyć. Ważne też, aby przy zgłoszeniu na policję - podać wszystkie możliwe kanały komunikacji jakie mieliście z gościem. Maila, hash maila z allegro, telefon itp.

 

Wszystko ładnie, pięknie w teorii, ale jak odzyskają kasę od Allegro, to szkoda czasu iść na policję, bo skończy się to zapewne odmową wszczęcia dochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie w teorii, ale jak odzyskają kasę od Allegro, to szkoda czasu iść na policję, bo skończy się to zapewne odmową wszczęcia dochodzenia.

 

 

Dla odmowy nie ma przesłanek. Umorzenia - owszem. W takiej sytuacji - kasa jest ważna, OK. Allegro się tym zajmie, OK - ale mimo wszystko warto we własnym zakresie, ze świeżymi dowodami jakimi się dysponuje - iść na tą policję i zwiększyć o te kilka procent szanse, że typa wytropią i zablokują mu coś więcej, jak konto na Allegro.

 

Z tym nie ma dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie w teorii, ale jak odzyskają kasę od Allegro, to szkoda czasu iść na policję, bo skończy się to zapewne odmową wszczęcia dochodzenia.

Szkoda czasu zglaszac oszusta ktory koogos oszukal?? Ty chyba zartujesz.... Jest kilku oszukanych wiec byc moze cos z tym zrobia, jesli konto bankowe nie jest na slupa to dojscie do tej osoby to kwestia czasu.

 

Dziwi mnie jednak to iz ja po pierwszym zagladnieciu na aukcje wylapalem ze aukcja dotyczy 1070ti a foty sa od zwyklej 1070 co juz przekresla aukcje z gory, wiec zastanwiam sie czy kupujacy tak oslepneli cena z zachwytu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jednak to iz ja po pierwszym zagladnieciu na aukcje wylapalem ze aukcja dotyczy 1070ti a foty sa od zwyklej 1070 co juz przekresla aukcje z gory, wiec zastanwiam sie czy kupujacy tak oslepneli cena z zachwytu...

 

Jak widać januszki wszystko kupią, a potem się dziwią, że zostali oszukani. W ogóle kupowanie czegokolwiek powyżej 100zł od konta allegro, które zostało założone 4 miesiące temu i nie ma żadnej historii jest totalną głupotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze nie ma histori to nie najwiekszy problem bo ja konta na allegro nie posiadam i gdybym chcial cos sprzedac to tez mialbym bez opini jednak lykac takie ofery jak pelikan to juz jest wina kupujacego bo wyraznie widac ze foty nie sa od oferowanego przedmioty w tyt aukcji a w dodatku mozna bylo poprosic o zdjecie dokumentu potwierdzajacego gwarancje, jesli ktos taki posiada to nie powinien robic zadnego problemu a jesli sie miga to jest to kolejna przeslanka zeby nie kupowac. kolejna rzecza jest zdumiewajaco niska cena jak na taki model karty z GW co tez daje do myslenia.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że piętnowanie zachowania kupującego dlatego, że kupił jakiś przedmiot nie jest właściwe. Niewłaściwe jest natomiast zachowanie osoby, która z zamiarem oszustwa takie aukcje wystawia.

 

Bo idąc tym tokiem rozumowania - od jakiego momentu to przestanie być "wina" kupującego? Było 800 zł. To więc od 1000 byłoby OK?

 

To w pewnym momencie zawsze sprowadza się do przykładu z kostką brukową, którą ktoś zajumał z budowy chodnika. Wina robotników - powinni zabezpieczyć albo zabrać ją do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że piętnowanie zachowania kupującego dlatego, że kupił jakiś przedmiot nie jest właściwe. Niewłaściwe jest natomiast zachowanie osoby, która z zamiarem oszustwa takie aukcje wystawia.

 

 

Każdy mądrala jak jego nie dotyczy. "Januszki kupią"... Typowo polackie(Bo NIE POLSKIE) podejście. Na oszustów nie ma lekarstwa!! Nie tu to gdzie indziej każdego mogą dojechać. KA ŻDE GO! Jak nie na ubezpieczeniu do TV w sklepie, to na opiniach o pizzeri(pisanych przez forumowiczów w akcji "pomóżcie koledze"), a to w komisie(gdzie do naszego wybranego auta zaraz podłazi "przypadkowo" inny "chętny"), na obietnicach rządowych, na zakupie "leżaka"(z magazynu, który zbudują jak Marsa skolonizują). Obietnice wyborcze, etykiety sklepowe, zużycie paliwa podawane przez fabryczne kompy(i masa auta, kolejna ciekawostka), na zakupach w sklepie(gdzie przemetkowanie w Irlandii marchewki na "tegoroczną dla Hiszpanii" to nawet znajomi moi robili w pracy), oszukiwanie przez panny/chłopaków/żonę/męża.

Na szybkości internetu, na jakości ciuchów... ble ble ble.

Cięgle jesteśmy kręceni w wała. Na abonamentach, na opłatach za dodatkowy miesiąc(gdzie szybciutko sprzedaje się wierzytelność i potem nam wiszą na telefonie dwa-trzy lata, że mamy @$%%$ spłacić co się &^%%@& należy jak się nie należy). Kruczki prawne, znoszące się wzajemnie zapisy na wielostronicowych umowach, gdzie prawnik ze stażem trzy dni siedzi i robi bezu bezu, bo nie może ogarnąć paplaniny.

Kupił przykładowo ktoś używany samochód gdzie WSZYSTKO było jak w zapewnieniach? Jak tak to zapraszam na wódkę, lubię bajek słuchać na bani :lol2:

 

Śmiać się z "frajera"? Oczywiście -pod warunkiem, że jak się damy wydymać za WŁASNORĘCZNIE zarobioną kasę to się będziemy śmiać z siebie.

 

 

W Polsce krętacz niezłapany i zarobiony to osoba często podziwiana, a oszukani to jelenie, bo "cza było uwarzoć". Tempo życia jest takie, że nie da się wszystkiego dopilnować, a moralność tak wypaczona, że często ofiary stają się pośmiewiskiem. Prostolinijna uczciwość granicząca z naiwnością naraża nas na odstrzał. Brutalne chamstwo i złodziejstwo bogacą. Znam ludzi co własną BLISKĄ rodzinę przekręcili i jeszcze się chwalą "że tamci też ręce mają i głowę, trzeba było myśleć". Ręce opadają.

 

Uważać trzeba oczywiście ale to, że kogoś nie oszukali nigdy to tylko i wyłącznie szczęście i... kwestia czasu. Na każdą rybę jest przynęta.

Więc może zamiast ludzie dopiekać oszukanym spróbujcie pomyśleć jak im pomóc, a jeżeli nie macie chęci i pomysłów może się pośmiejcie... w jakimś lokalnym gronie.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmowy nie ma przesłanek. Umorzenia - owszem. W takiej sytuacji - kasa jest ważna, OK. Allegro się tym zajmie, OK - ale mimo wszystko warto we własnym zakresie, ze świeżymi dowodami jakimi się dysponuje - iść na tą policję i zwiększyć o te kilka procent szanse, że typa wytropią i zablokują mu coś więcej, jak konto na Allegro.

 

Z tym nie ma dyskusji.

 

Do umorzenia i odmowy zachodzą takie same przesłanki zgodnie z art 17 kpk.

 

 

Szkoda czasu zglaszac oszusta ktory koogos oszukal?? Ty chyba zartujesz.... Jest kilku oszukanych wiec byc moze cos z tym zrobia, jesli konto bankowe nie jest na slupa to dojscie do tej osoby to kwestia czasu.

 

Dziwi mnie jednak to iz ja po pierwszym zagladnieciu na aukcje wylapalem ze aukcja dotyczy 1070ti a foty sa od zwyklej 1070 co juz przekresla aukcje z gory, wiec zastanwiam sie czy kupujacy tak oslepneli cena z zachwytu...

 

Spokojnie, nikt tu nie pochwala oszusta i nie chce być pobłażliwym, ale:

Napisałem dlaczego szkoda czasu zgłaszać - w momencie kiedy oszukany otrzyma zwrot pieniędzy, to policja odmówi wszczęcia dochodzenia i skończy się na tym, że stracisz czas chcąc działać w dobrej wierze złapania oszusta, a nikt z tym nic nie zrobi.

Jeżeli w wyniku takiego działania oszusta zostanie pokrzywdzonych kilka osób, którym Allegro z POK wypłaci kasę, to Allegro będzie pokrzywdzone w tej sprawie i to oni pójdą złożyć zawiadomienie lub nie. Jeżeli złożą zawiadomienie, to spokojnie - każda osoba która kupiła od niego kartę graficzną będzie wezwana w charakterze świadka na powyższą okoliczność zgonie z właściwością miejscową jednostki Policji i przyłoży rękę do wyższej kary dla sprawcy jeżeli finalnie będzie ustalony

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszustwo, jeżeli zakwalifikowane to będzie jako oszustwo, jest ścigane jak się to mówi z urzędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że piętnowanie zachowania kupującego dlatego, że kupił jakiś przedmiot nie jest właściwe. Niewłaściwe jest natomiast zachowanie osoby, która z zamiarem oszustwa takie aukcje wystawia.

 

Bo idąc tym tokiem rozumowania - od jakiego momentu to przestanie być "wina" kupującego? Było 800 zł. To więc od 1000 byłoby OK?

 

To w pewnym momencie zawsze sprowadza się do przykładu z kostką brukową, którą ktoś zajumał z budowy chodnika. Wina robotników - powinni zabezpieczyć albo zabrać ją do domu.

Oczywiscie moje zdanie nie ma na celu pietnowac kupujacych bo to przykra sytuacja i wspolczuje jednak w aukcji jest na tyle przeslanek przypuszczajacych ze to oszust wiec mozna bylo tego uniknac. Rownie dobrze mozna trafic na "idealna aukcje" i tez trafic na oszusta co pewnie jest chlebem powszednim na tym portalu aukcyjnym. Zycze kupujacym zeby odzyskali kase i wyciagneli wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie moje zdanie nie ma na celu pietnowac kupujacych bo to przykra sytuacja i wspolczuje jednak w aukcji jest na tyle przeslanek przypuszczajacych ze to oszust wiec mozna bylo tego uniknac. Rownie dobrze mozna trafic na "idealna aukcje" i tez trafic na oszusta co pewnie jest chlebem powszednim na tym portalu aukcyjnym. Zycze kupujacym zeby odzyskali kase i wyciagneli wnioski.

 

Dobry zwyczaj - pobranie lub odbiór osobisty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze mozna trafic na "idealna aukcje" i tez trafic na oszusta co pewnie jest chlebem powszednim na tym portalu aukcyjnym. Zycze kupujacym zeby odzyskali kase i wyciagneli wnioski.

 

Idealne oszustwo, czy oszust wygląda zawsze lepiej niż oryginał. Np. samochody zmięte sprzedawano kiedyś po zrobieniu i uszkodzeniu celowym np. błotnika przód czy/i maski i takie tam.

"Oooo, szczera oferta, widać jak bity. BIEREM!". A po stłuczce lekkie dwie ofiary, bo szkielet się rozleciał jak domek z kart.

 

Na tym to polega -stworzyć pozory prawidłowości i zniknąć zabezpieczając tyły z kasą.

Ostatnio orąbali kolesia w GB(chyba GB) przy pomocy telefonu. Zadzwoniła do niego sztuczna inteligencja udająca doskonale jego szefa. Czyli co? Jeleń? Czy czas przyznać, że oszuści są pomysłowi i to oni są krok przed nami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealne oszustwo, czy oszust wygląda zawsze lepiej niż oryginał. Np. samochody zmięte sprzedawano kiedyś po zrobieniu i uszkodzeniu celowym np. błotnika przód czy/i maski i takie tam.

"Oooo, szczera oferta, widać jak bity. BIEREM!". A po stłuczce lekkie dwie ofiary, bo szkielet się rozleciał jak domek z kart.

 

Na tym to polega -stworzyć pozory prawidłowości i zniknąć zabezpieczając tyły z kasą.

Ostatnio orąbali kolesia w GB(chyba GB) przy pomocy telefonu. Zadzwoniła do niego sztuczna inteligencja udająca doskonale jego szefa. Czyli co? Jeleń? Czy czas przyznać, że oszuści są pomysłowi i to oni są krok przed nami?

 

Otóż to, a do tego dochodzi fakt, że większość z nich to cwaniaki, którzy doskonale wiedzą co robią - zagraniczne IP/TORy konta i telefony na słupa i mamy zonka, ciężko takiego wykryć.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu ogólnie wypada się cofnąć choćby w dekadach -gdzie jest moje 100 000? Każdy miał dostać :lol2:

IP, TOR... To fikcja anonimowości. Ale pozostaje kwestia środków -nikt tyłka nie ruszy do black netu, żeby śledzić krętacza co zarobił 2000.

 

Inny temat to np. przedpłata na pobranie na OLX. Ojej ile osób paczek nie odbiera. Ojejej. Mnie się NIGDY nie zdarzyło od czasu Tablicy nawet. NIGDY. Zawsze odbierali. Ale ok. Jest plaga, wierzę -to przedpłaty.

I to kolejna plaga, niektóre siurki mają z tych przedpłat niezłe kieszonkowe. Bo kto się zawścieknie i zrobi ofensywę o 24 czy 39 PLN? Baaaardzo nieliczni. A do tego mało kto się przyzna, bo co by na pejsbuku powiedzieli :E

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj polityki,tam są same złodzieje.

Nie wolno ustępować trza ścigać takich oszustów.

Odpuszczanie im powoduje,że bardziej będą chcieli ruchać ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj polityki,tam są same złodzieje.

 

Ano...

 

Odpuszczanie im powoduje,że bardziej będą chcieli ruchać ludzi.

 

To jak kierunkowskazem na mieście. Nie włączasz, bo masz w d... A koleś czeka na twój ruch, za nim kolejny. I gdzieś tam możemy trafić na ogon kolejki jaką zrobiliśmy sami, postać w niej bluźniąc, że ktoś powinien coś z tym zrobić. Bo ludzie jak buraki jeżdżą i do tego się uczą od siebie :lol2:

Lekceważenie patologii to jak olanie grzyba w łazience -będzie się rozrastać

 

Dziś obcego bydle oszukało, jutro jak poprawi metody może narżnie mnie, albo mojego syna co jeszcze nie posmakował aż tak tego życiowego g...

Dlatego oszust każdy to świnia, gnida, złodziej i wymaga tępienia o ile to tylko możliwe.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie moje zdanie nie ma na celu pietnowac kupujacych

 

Nie miałem w ogóle Ciebie na myśli. Tak ogólnie tylko mówię.

 

 

Dobry zwyczaj - pobranie lub odbiór osobisty :)

 

O ile z tym drugim się zgodzę, to tak z pierwszym już niezbyt.

 

Do umorzenia i odmowy zachodzą takie same przesłanki zgodnie z art 17 kpk.

 

Powtórzę się jeszcze raz. Do odmowy tutaj nie zachodzą. Do umorzenia owszem. O tym które konkretnie - nie jestem jasnowidzem. Jestem jednak pewien, że nie wejdzie w opcję jedynka, dwójka, trójka, szóstka oraz w tym wypadku dziewiątka. A to jest najważniejsze.

 

Dodatkowo - do umorzenia śledztwa/dochodzenia nie zachodzą wyłącznie przesłanki z 17kpk. W tym wypadku najbardziej prawdopodobne będzie zastosowanie art. 325f ust 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się jeszcze raz. Do odmowy tutaj nie zachodzą. Do umorzenia owszem. O tym które konkretnie - nie jestem jasnowidzem. Jestem jednak pewien, że nie wejdzie w opcję jedynka, dwójka, trójka, szóstka oraz w tym wypadku dziewiątka. A to jest najważniejsze.

 

Dodatkowo - do umorzenia śledztwa/dochodzenia nie zachodzą wyłącznie przesłanki z 17kpk. W tym wypadku najbardziej prawdopodobne będzie zastosowanie art. 325f ust 1.

 

Proszę cię, nie spieraj się o to, bo nie masz racji i błądzisz - coś tam świta, ale nie dokładnie to o czym mowa.

 

Dochodzenie umorzone w trybie rejestrowym (325f) nie tyczą się art 307 kpk(a takie bez wątpienia były by w pierwszej kolejności zastosowane)tj. czynności sprawdzających, tylko trybu art 308 kpk - w przypadku takiego oszustwa nie ma żadnych czynności do wykonania w trybie 308 kpk, więc żadne 325f nie ma tu absolutnie zastosowania.

 

Powtórzę się jeszcze raz - art 17 kpk stosuje się zarówno do umorzenia dochodzenia i do odmowy wszczęcia dochodzenia.

W tym przypadku zachodzą negatywne przesłanki procesowe mówiące o tym, że postępowanie nie będzie wszczęte.

Art 17 kpk stosuje się też do umorzenia dochodzenia, gdzie po wydaniu postanowienia o wszczęciu dochodzenia i po zgromadzeniu materiału dowodowego wychodzi, że jednak występują negatywne przesłanki procesowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie dowodów, wystąpienie o zablokowanie środków nie tyczą tego typu przestępstwa? Dlaczego więc od X lat z powodzeniem stosuje się je u nas w kancelarii? Dlaczego też od X lat umarza się je właśnie z 325f? Zapraszam na komisariat na Kraków / Krowodrza. Tam zapewne jest odpowiedź. Zadzwoń, zapytaj. Na PW mogę Ci dać nawet namiary na nasze biuro i okazać kilka przykładów.

 

Przypiąłeś się do 17 kpk nie dostrzegając, że znajdują się tam przesłanki obopólne dla wszczęcia i umorzenia. Ja cały czas mówię o wszczęciu. Czyli sytuacji, że czynności są wszczynane i prowadzone, gdyż nie zachodzi chociażby brak znamion czynu zabronionego. Umorzenie już po wszczęciu i nadaniu numeru to inna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie dowodów, wystąpienie o zablokowanie środków nie tyczą tego typu przestępstwa? Dlaczego więc od X lat z powodzeniem stosuje się je u nas w kancelarii? Dlaczego też od X lat umarza się je właśnie z 325f? Zapraszam na komisariat na Kraków / Krowodrza. Tam zapewne jest odpowiedź. Zadzwoń, zapytaj. Na PW mogę Ci dać nawet namiary na nasze biuro i okazać kilka przykładów.

 

O matko, nieźle brniesz... W jakiej kancelarii ty morzysz dochodzenia? W przypadku oszustwa, zwłaszcza tego typu, w pierwszej kolejności jest stosowane postępowanie sprawdzające w trybie art 307kpk - WYKLUCZA TO MOŻLIWOŚĆ umorzenia z art. 325f kpk. Jakie czynności w trybie 308 kpk miałyby być zrobione, skoro nie jest znany sprawca i miejsce popełnienia przestępstwa?

 

Przypiąłeś się do 17 kpk nie dostrzegając, że znajdują się tam przesłanki obopólne dla wszczęcia i umorzenia. Ja cały czas mówię o wszczęciu. Czyli sytuacji, że czynności są wszczynane i prowadzone, gdyż nie zachodzi chociażby brak znamion czynu zabronionego. Umorzenie już po wszczęciu i nadaniu numeru to inna sytuacja.

 

Przyczepiłem się do 17kpk? To jest właśnie podstawa do umorzenia dochodzenia w trybie zwykłym/odmowy wszczęcia dochodzenia - KAŻDORAZOWO jeżeli czynności w trybie 308 kpk nie mogą być przeprowadzone z uwagi na charakter sprawy/zawiadomienia.

Ty nie mów o wszczęciu dochodzenia, bo w przypadku gdy ktoś kasę odzyskał dochodzenie nie byłoby wszczęte. Żeby czyn zaistniał muszą być spełnione wszystkie jego znamiona. nie ma czegoś takiego jak przesłanki obopólne dla wszczęcia i umorzenia o czym ty chłopie piszesz? Tym bardziej, że osoba, która kasę odzyskała od allegro nie jest pokrzywdzona w tej sprawie, tylko allegro jest. Jeżeli allegro nie złoży zawiadomienia w tej sprawie, to nikt nie będzie rzeźbił i szukał na siłę pokrzywdzonych co będzie skutkowało odmową wszczęcia dochodzenia na zasadzie art 17 ust 1 pkt 1 kpk.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobry zwyczaj - pobranie lub odbiór osobisty :)

 

Pobranie przed niczym nie chroni, bo możesz dostać kartofle w środku zamiast sprzętu.

 

Nawet pobranie z otwarciem paczki nie chroni, bo możesz dostać sprzęt który wygląda z wierzchu ładnie, ale dopiero jak go podłączysz będziesz wiedział czy działa, czy dostałeś w trąbę od oszusta.

 

Odbiór osobisty jest ok, jak sprzedający da potestować u siebie sprzęt, mając choć 30 minut-godzinę wolnego czasu na to, bo oczywiście sprzęt może 15 minut chodzić, a wysypywać się po 20 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobranie przed niczym nie chroni, bo możesz dostać kartofle w środku zamiast sprzętu.

 

Nawet pobranie z otwarciem paczki nie chroni, bo możesz dostać sprzęt który wygląda z wierzchu ładnie, ale dopiero jak go podłączysz będziesz wiedział czy działa, czy dostałeś w trąbę od oszusta.

 

Odbiór osobisty jest ok, jak sprzedający da potestować u siebie sprzęt, mając choć 30 minut-godzinę wolnego czasu na to, bo oczywiście sprzęt może 15 minut chodzić, a wysypywać się po 20 minutach.

 

Masz 30 minut na sprawdzenie przy kurierze czy działa.

 

Możesz testować godzinę, a wysypie się po dwóch.

Możesz testować dzień, a wysypie się po 3 dniach.

 

To jest urok używanej elektroniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to poleci z automatu pod 286 paragraf 1. Tu nie bedzie umorzenia bo niby dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...