Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, myślę nad wyborem cichej i chłodnej obudowy do 300zł (koniecznie z miejscem na napęd DVD !). Zamontowany w niej będzie i5-9400F oraz karta graficzna RTX 2070.

Wstępnie myślałem o trzech opcjach:

1. Cooler Master MASTERBOX NR600 https://www.x-kom.pl/p/515387-obudowa-do-komputera-cooler-master-masterbox-nr600-odd.html

2. SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black https://www.x-kom.pl/p/381992-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg4t-pure-black.html

3. w ostateczności - SilentiumPC Armis AR7 https://www.x-kom.pl/p/424391-obudowa-do-komputera-silentiumpc-armis-ar7.html

Moim faworytem byłby Armis AR7, ale jest ciut duży (trochę przeszkadza mi jego głębokość - 51cm - chciałbym tak do 48cm).

Co byście polecili ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to może ta Armis 5? Jest mniejszy od siódemki Też wahałem się między Armisem 5, a tym SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black. Ktoś polecił mi tego Armisa. Lepsze chłodzenie, nieco większa i

otwór ułatwiający już nie pamiętam co... :P Armis ma z przodu tylko jeden wentylator, Regnum dwa. Regnum ma chyba dwie zatoki 5\25 cala. Armis jedną.

Obudowa to też kwestia gustu. Zobacz jaka bardziej podoba się wizualnie

Ja się tak zastanawiam nad jedną sprawą. Bo tak do kwoty ok 200-250 złotych wszędzie poleca się obudowy Silencium PC. Nie żebym miał coś przeciwko producentowi, ale czy w tych widełkach

cenowych nie ma nic innego godnego uwagi? To samo można zauważyć w zasilaczach. Ja nie mówie, że to złe produkty. Po prostu zastanawiam się, czy w tych cenach jest tylko taki wybór?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast Armisa AR7 zastanawiałem się bardziej nad Cooler Master MASTERBOX NR600, tylko nie wiem czy obudowa będzie przewiewna i czy dołączone dwa wentylatory będą wystarczające ? (ewentualnie czy warto byłoby dorzucić jeszcze jeden wentylator z przodu i jaki ?) Czy ta obudowa Cooler Mastera będzie lepsza od np. SilentiumPC Regnum RG4 ?

Edytowane przez Pawelnaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 300pln jest teraz Pure Base 500 od BQ i jest to IMO najlepsza buda w tych pieniądzach. Wygląd (kwestia gustu), wykonanie, dobre wentylatory w zestawie, i przede wszystkim funkcjonalność. Tyle że nie ma miejsca na napęd 5.25.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast Armisa AR7 zastanawiałem się bardziej nad Cooler Master MASTERBOX NR600, tylko nie wiem czy obudowa będzie przewiewna i czy dołączone dwa wentylatory będą wystarczające ? (ewentualnie czy warto byłoby dorzucić jeszcze jeden wentylator z przodu i jaki ?) Czy ta obudowa Cooler Mastera będzie lepsza od np. SilentiumPC Regnum RG4 ?

Zawsze możesz dokupić później jeśli będzie taka potrzeba.

Mówiłem o Armis AR 5, a nie 7. Zerknij sobie na nią.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 300pln jest teraz Pure Base 500 od BQ i jest to IMO najlepsza buda w tych pieniądzach. Wygląd (kwestia gustu), wykonanie, dobre wentylatory w zestawie, i przede wszystkim funkcjonalność. Tyle że nie ma miejsca na napęd 5.25.

Dobre wentylatory nie poprawią kiepskiego przepływu powietrza w tej obudowie. Ale z resztą zgadzam się

post-286890-15703712415634_thumb.png

post-286890-15703712465195_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierając między SilentiumPC Regnum RG4T i Cooler Master MASTERBOX NR600, którą lepiej wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierając między SilentiumPC Regnum RG4T i Cooler Master MASTERBOX NR600, którą lepiej wybrać ?

CM jest o ponad 140 zł droższy i generalnie jest lepszy, choć zbiera sporo kurzu w środku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To biorąc pod uwagę sprzęt który chcę w obudowie zamontować (i5-9400f + rtx 2070) warto dopłacić ? Czy będzie duża różnica w jakości wykonania i ewentualnie temperaturach procesora i karty graficznej między nimi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi