Skocz do zawartości
Gingers92

Ryzen 7 3700x jakie OC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam dobrego chłodzenia procesora.

Obecnie mam boxowe i temp utrzymują sie w okolicach 74-76 stopni podczas grania. Raz doszlo nawet do 80. Natomiast bez obciążenia w okolicach 46-55 (+/-).

Moj zestaw

 

MSI MPG X570 GAMING EDGE WI-FI

Procesor AMD Ryzen 7 3700X

 

Win 10, 64Bit

Napiecie jest ustawione 1.2

Bios i chipset zaktualizowany. Jesli chodzi o obecne chłodzenie to obroty falują co chwile i praca wentylatora jest slyszalna. Dodam jeszcze ze posiadam obudowe cooler master h500p mesh. Zależy mi na jak najlepszym chłodzeniu i jesli jest mozliwe to aby bylo w miare ciche. Proszę o jakies propozycje lub porady. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki budżet chcesz przeznaczyć na chłodzenie.

Z nowych do około 150zł najlepszym chyba będzie gelid phantom .

Jak już chcesz konkretne chłodzenie i używka wchodzi w grę, to noctua d14 jest osiągalna za około 180zł . Zestaw montażowy am4 wychodził 42zł z wysyłką , bo zamawiałem do swojej. Po 6h occt z avx2 osiągnąłem 61* , co mówi samo za siebie . Do noctuy polecam pastę thermal grizzly kryonaut , dość znacznie mi spadły temperatury po przejściu na niedźwiedzia z mx4 . W gelidzie jest dodawana gc extreme , co jest również bardzo dobrą pastą . Żeby wentylatory nie szalały, w biosie ustaw opóźnienie w reakcji wentylatorów, jest w zakładce do ustawiania krzywych .

 

Może użytkownik gelida się wypowie , bo nie wiem czy to prawda ale wentylatory chyba najcichsze nie są na nim. Noctua nawet używane wentylatory ma praktycznie niesłyszalne nawet przy pełnym obciążeniu

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gelid Phantom Black na Ryzenie 7 2700X. Wentylatory znacznie cichsze niz na Fera 2 no i chlodzenie w koncu adekwatne do ilosci ciepla oddawanego przez procesor. Osiagalne okolice 4.1 GHz na 8 rdzeniach przy pelnych obciazeniu i temperaturze okolo 78 stopni (wszystko na XFR osiagane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś 120 mm chłodzenie, lepsze niz Fera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz takie "małe" chłodzenie ? Twoja buda mieści do 17cm chłodzenie, więc zmieścisz w niej wszystko . A z małym i wydajnym chłodzeniem, pewnie będzie problem , bo niestety ale trzeba będzie zapłacić dość dużo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę czy nie, to się okaże, ale wybrać duże, to nie problem, bo nawet Fortis daje radę, a jak nie, to pewnie dowolne duże bydlę do 200 zł, czy to BQ, czy Gelid, czy pewnie kilka innych.

 

A z małymi nie ma tak łatwo, więc z ciekawości zapytałem. :)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe mugen 5 rev.B + be quiet 2 2000RPM pushpull 70-72 C przy renderowaniu filmów

PBO ON 1,5V 4,325GHz przy grach,a przy renderowaniu 4,1GHz

Edytowane przez Pan Ciastovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...