Skocz do zawartości
zajecc

Zmiana głośników Solo7c na......

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję Waszej pomocy. Posiadam Microlaby Solo 7c - lekko zmodowane, wyłożone matą filcową, zmieniony kondensatory na zwrotnicach na MKP. Aktualnie zauważyłem problem z regulacją bass i treble, głośniki w ogóle nie reagują - głośność działa. 

 

Zastanawiam się nad zmianą tych głośników. Są podpięte do HTPC a htpc do TV. Telewizora używam jako ekranu dla htpc więc filmy, yotubube, spotify i tak jestem dinozaurem który nadal ma foobar2000 i kolekcję płyt z .flac.

 

 

Myslę o typowo komputerowych czyli:

 

1. EDIFIER R2730DB

 

2. Fenda R30BT

 

lub coś już naprawdę konkretnego tylko u mnie krucho z miejscem na wzmacniacz/amplituner także nie bardzo wiem na co patrzeć zawsze podobały mi się STX 150 lub Pylon Audio Pearl 25 ale to zjadałoby mój budżet dlatego wzmacniacz/amplituner to musiałaby być używka w niskiej cenie - czy warto w to ładować kasę ? 

 

Co do odsłuchu to lubię czyste brzmienie, bez dudnienia, bez zniekształceń. Z racji że posłużą także do kina, dobrze byłoby gdyby potrafiły oddać głębie i zejść niżej w trakcie efektów. Muzycznie to przede wszystkim jazz/soul następnie rap oraz rock i techno.

 

Czy jesteście w stanie mi pomóc / podpowiedzieć ? 

Edytowane przez zajecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

O jakiej kwocie do wydania musimy pamiętać?

 

Ja kupiłem kolumny heco victa prime 302 za 600pln para (nowe).

Do towarzystwa jest nad c316bee za 990pln (używany przez 3m-ce).

Jestem bardzo zadowolony.

Gdybym miał więcej miejsca, kupiłbym podłogowe. Ale tragedii nie ma. Gra i tak lepiej od edifiera 2730.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Denon RCD-DM40 + Monitor Audio BX2. Ampli nowy, kolumny używane, łącznie 1500 pln. Miałem Edifier 1280 dB i w repertuarze który preferuje obecny zestaw deklasuje edki. Kwestia budżetu, jakości materiału, ale preferencje muzyczne też mają znaczenie, Take Five urywa zad ale Zenek już niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W salonie obok tv mam Magnat shadow 203 + wznacniacz smsl ad18.

 

Kolumny w promocji koszstowały 800zł, smsl z Amazona za 400zł i gra to elegancko.

 

Edifiery r1600 miałem 2 tyg podpięte pod kompem, potem ok 1,5tyg do tv i sprzedałem bez żalu. Zupełnie inna klasa.

 

Od edków dużo lepiej graja kupione za 2 stówki z allegro Cambridge Audio s30, a to małe kolumienki.

 

 

Na pewno nie dał bym 800 czy 900zł na 2730 jak za tyle można kupić w miare przywoite kolumny podstawkowe jak te shadow 203, QUANTUM 673 czy coś w den deseń, o uzywkach nie wspomnę (fakt trzeba dokupić wzmacniacz)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Solo 7c i grzebałem już w nich. Nie masz ochoty sprzedać swoich albo dać na przegląd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Solo 7c i grzebałem już w nich. Nie masz ochoty sprzedać swoich albo dać na przegląd?

 

 

Jasne, że mam. I tak chce je zmienić na coś z wyższej półki.

 

Przeglądam sieć i z typowo pod PC wpadły mi w oko KEF X300A - co o nich sądzicie ?

 

innym rozwiązaniem jakie widzę to używany ampli Yamaha RX-V361 / YAMAHA RX-V630RDS / Yamaha RX-V657 (ampli do 500 zł) + STX 150 / Pylon Audio Pearl 25 - ewentualnie coś w podobnym budżecie.

 

Co sądzicie o takim połączeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz kasy, do czego to ma służyć, jakie pomieszczenie, ile miejsca. Te KEFy na pewno Ci nisko nie zejdą (-3db przy 60Hz) ani głośno nie zagrają.

 

Skoro brakuje Ci miejsca na wzmacniacz to może SMSL AD18 lub FX Audio D802. Takie malce potrafią napędzić podłogówki + miałbyś przy okazji lepszy DAC niż integra w PC czy TV. Jeśli chcesz dźwięku poważniejszego niż Solo 7C również pod względem basu to nawet nie patrz na jakieś Pylony z 2x 5 cali na basie, jak ma być dobre dociążenie to minimum 2x 6.5 cala (np. Indiana Line Tesi 560 czy dziesiątki innych) lub coś z bocznym wooferem jak Jamo S626/S628 (czy inne modele). Sam się przejechałem na podłogówkach z małymi pierdkami

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kolumn mających 2x 6,5" wolałbym jakieś 3 drożne z 1x 8-10" . Indiana Line Tesi 560 akurat mają ostro przewalony bas, a dokładnie podbicie o 8 dB wzgl. średniego SPL przy 100Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz kasy, do czego to ma służyć, jakie pomieszczenie, ile miejsca. Te KEFy na pewno Ci nisko nie zejdą (-3db przy 60Hz) ani głośno nie zagrają.

 

Skoro brakuje Ci miejsca na wzmacniacz to może SMSL AD18 lub FX Audio D802. Takie malce potrafią napędzić podłogówki + miałbyś przy okazji lepszy DAC niż integra w PC czy TV. Jeśli chcesz dźwięku poważniejszego niż Solo 7C również pod względem basu to nawet nie patrz na jakieś Pylony z 2x 5 cali na basie, jak ma być dobre dociążenie to minimum 2x 6.5 cala (np. Indiana Line Tesi 560 czy dziesiątki innych) lub coś z bocznym wooferem jak Jamo S626/S628 (czy inne modele). Sam się przejechałem na podłogówkach z małymi pierdkami

 

 

Ile mam kasy ? - na amplituner mogę wydać do 500 zł - dlatego patrzę za używanymi. Na kolumny to wszystko zależy od ich jakości ~1500 zł

Do czego ma służyć ? - Rozstawione po bokach TV do którego jest podpięty HTPC, nie mam telewizji, TV służy jako monitor, filmy (nastawiam się na jakość 4K dźwięk to 3 standardy DTS-HD, TrueHD i Dolby Atmos), muzyka - foobar2000 i ogromna kolekcja .flac + spotify etc., gatunkowo to od jazz/soul przez elektronikę po rock i rap.

Pomieszczenie - ok. 30m2 ale to mieszkanie przejściowe, docelowo trafią do salonu (salon otwarty na kuchnie)

Co do miejsca na ampli/wzmiacniacz porównując to do wielkości PS4 to jeżeli będzie wiekszy o 10cm (szerokość/długość) spokojnie upchnę go tak że ładnie się wkomponuje.

 

Kiedyś miałem okazję posłuchać STX 250 i mnie lekko zachwyciły, ale 250 mogą być za duże, pomyślałem o 150 ze starszą YAMAHA RX-V - ale w tym budżecie może znajdę coś jeszcze lepszego ? np. Kolumny BL40 MK3 ??

Edytowane przez zajecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 wcale nie będą za duże, jak na 30 metrów i przyszłościowo otwarty salon będą odpowiednie. Całkiem popularne były zawsze STX FX300 z tym że potrzebują solidnego wydajnego wzmacniacza, tu możemy się nie zmieścić cenowo bo same używane kolumny to minimum 1500zł. W podobnej kasie są też Indiana Line Tesi 560 (bardziej ciepłe ciemniejsze delikatne brzmienie, mogą być ciekawe jako upgrade Solo7C), do tego Monitor Audio RX6 (dość wyrównane), Jamo S628 jako brzmienie bardziej bezpośrednie i mocne, mógłbym wymienić jeszcze sporo modeli, ale musisz sam poczytać testy i opinie. Im starsze kolumny tym lepszej klasy brzmienie dostaniesz w tych samych pieniądzach. No chyba, że koniecznie chcesz to co wybrałeś ze względu na design - również nie będzie to zły wybór. Moim zdaniem nie ma kolumn złych, bardzo nieudanych jeśli poruszamy się w tych pieniądzach i wśród dobrych producentów, co najwyżej możesz nie trafić w swój gust. Jak mówiłem nie bierz nic co ma jakieś 5 cali na basie bo będziesz za jakiś czas kupował drugi raz. Amplitunera nie doradzę, mogę doradzić wzmacniacz. Jak tania Yamaha to może AX700. Możesz też się zastanowić nad moją wcześniejszą propozycją czyli mały kombajn w klasie D, jeśli brakuje Ci miejsca to na pewno się sprawdzi. Jeśli nie określisz bardzo dokładnie jakiego brzmienia szukasz to będziesz wybierał spośród setek modeli.

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź, więc tak na oku mam:

 

 

Pylon Pearl 25 - 1 599,00 zł

Melodika BL40 MK3 - 2 499,00 zł

 

oczywiście mowa o nówkach sztukach ceny z oficjalnych stron.

 

Teraz pytanie, które musi paść. która z nich jest zwyczajnie lepszą konstrukcją o lepszym brzmieniu ? z testów i recenzji wychodzi że Melodika - ba, znajduję opinie że w tej cenie, mimo wszystko budżetowej jest bardzo dobry wybór (melodika) - czy zgadzacie się z tym ?

 

Co do wzmacniaczy, SMSL AD18 lub FX Audio D802 są w kwotach które mieszczą się w moim budżecie ale czy one dadzą sobie radę ? , znalazłem także Yamaha AX700 ale wyczytałem, że potrafią być awaryjne, a z racji że to model który ma prawie 10 lat ciężko dostać sztukę nieruszaną. Trafiłem także na YAMAHA AX-892 za dobrą kasę. Cholerka z tym wzmocnieniem będzie największy problem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą sobie radę, nie wysterują kolumn tak dobrze jak mocny wzmacniacz klasy A, ale ograniczy to kolejny aspekt tj dobór DAC'a i wzmacniacza.

 

Poważnie chcesz brać nowe kolumny? Melodiki będą lepsze, ale używany sprzęt tej klasy możesz mieć w okolicach 1000zł w górę. Tak czy siak do nich wzmacniacz raczej cieplejszy przyjemniejszy, jakiś NAD może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym momencie ciekawych ofert z używanych :/ widziałem STX 250 ale uciekła mi z przed nosa. A też nie wiem jak grają w porównaniu do Melodiki (notabene bardziej podobają mi się niż Melodika ale cóż)

 

co do NAD na ten moment widzę tylko NAD 3020E w cenie ok 600 zł ale wydaje się że może być za słaby

 

TrueFaith w cenie do 1500 zł używane kolumny które zagrają tak jak Melodika, Twoim zdaniem na co warto polować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamo S628/S718, C407 (seria wyższej klasy, mniejsze głośniki) Monitor Audio BX6, RS6(seria wyższej klasy), Indiana Line Tesi 560, Dali Concept 8, Ikon 6 (seria wyższej klasy)

 

Z mniejszych Dali Zensor 5, Monitor Audio Bronze 5, Magnat Quantum 677

 

To tylko część, popularniejsze modele, jest mnóstwo takich które pojawiają się raz na jakiś czas, do tego starałem się podawać dość współczesne konstrukcje, bo domyślam się, że nie chciałbyś czegoś w stylu vintage. Wszystkie z zupełnie innymi charakterami, sam musisz poczytać co Ci odpowiada, natomiast po Solo 7C skupiłbym się na modelach z niezbyt wyeksponowaną górą

 

Gdybym osobiście miał drugi raz kupować kolumny za podobną kwotę znowu poszedłbym w Jamo, ostatnio uciekły mi S718 za śmieszne pieniądze i nie mogę tego przeboleć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdybym osobiście miał drugi raz kupować kolumny za podobną kwotę znowu poszedłbym w Jamo, ostatnio uciekły mi S718 za śmieszne pieniądze i nie mogę tego przeboleć :D

 

kupiłem jakiś miesiąc temu za 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Kupiłem jakiś czas temu nad c316bee i testowałem na tych jamo. Nie trzeba było mocno podkręcać, bo te kolumny mają przyzwoitą czułość. Fajnie grały. Na moje lokum jednak zbyt duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...