Skocz do zawartości
alauda

Budżetowy zestaw do okazjonalnego grania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jako, że wypadłem z obiegu chciałbym się Was poradzić co dzisiaj jest najbardziej opłacalne jeśli chodzi o budżetowe cpu i gpu do gier.

W 2017 roku był bum na intela G4560 - kupiłem go, dobrałem do niego GTX660 i taka kombinacja w zupełności mi wystarczała. Pykałem sobie w wiedźmina w 1080p i byłem zadowolony. Przestałem grać, kompa oddałem tacie i teraz znów chcę popykać za podobne pieniądze. Wiadomo, że nie chodzi mi o ultra detale więc proszę nie pisać, że za te pieniądze nie pogram, bo wiem że tak jak i wtedy pograłem, tak i teraz pogram ;p

 

Problem jest taki że wtedy tak naprawdę królował intel, a AMD dopiero się podnosiło. Dzisiaj widzę, że AMD daje czadu i przez to już się totalnie pogubiłem.

Na kręceniu mi zupełnie nie zależy więc płytę wezmę najtańszą jaka będzie - zawsze takie brałem i nic się nie paliło więc zostanę przy tym :)

PSU, ram i budę znajdę sobie sam używki, więc zostaje tylko serce i oczy :P

 

Jest aktualnie jakiś fajny budżetowy procesor? Mowa o używkach rzecz jasna :)

Edytowane przez alauda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jako, że wypadłem z obiegu chciałbym się Was poradzić co dzisiaj jest najbardziej opłacalne jeśli chodzi o budżetowe cpu i gpu do gier.

W 2017 roku był bum na intela G4560 - kupiłem go, dobrałem do niego GTX660 i taka kombinacja w zupełności mi wystarczała. Pykałem sobie w wiedźmina w 1080p i byłem zadowolony. Przestałem grać, kompa oddałem tacie i teraz znów chcę popykać za podobne pieniądze. Wiadomo, że nie chodzi mi o ultra detale więc proszę nie pisać, że za te pieniądze nie pogram, bo wiem że tak jak i wtedy pograłem, tak i teraz pogram ;p

 

Problem jest taki że wtedy tak naprawdę królował intel, a AMD dopiero się podnosiło. Dzisiaj widzę, że AMD daje czadu i przez to już się totalnie pogubiłem.

Na kręceniu mi zupełnie nie zależy więc płytę wezmę najtańszą jaka będzie - zawsze takie brałem i nic się nie paliło więc zostanę przy tym :)

PSU, ram i budę znajdę sobie sam używki, więc zostaje tylko serce i oczy :P

 

Jest aktualnie jakiś fajny budżetowy procesor? Mowa o używkach rzecz jasna :)

 

Ryzen 1200 + jakiś rx 570 - tylko nie wersja mining i armor,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 zł spokojnie powinien wystarczyć na Ryzena 5 1600X i Radeon RX580 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alauda tylko przy używanych grafikach uważaj - bo wystarczy tu poczytać posty - dużo jest pokoparkowych, mają zmienione biosy i generalnie nadają się tylko na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Ryzen 1600 jest po 499zł w x-kom, w euro.com.pl była promocja kilka dni temu na Ryzen 2600 po 509zł i pewnie jeszcze wróci za jakiś czas. Do tego rx570 4GB nowy za 600zł jest teraz w promocji gaming na x-kom. Przekraczasz budżet o 100zł ale masz nową kartę, nie pokoparkową.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie bierz ryzena 3 1200, weź ryzena 5 1600 albo 2600. 4 rdzenie i 4 wątki a 6 rdzeni i aż 12 wątków to ogromna różnica, ten procek szczególnie obecnie (obniżki) jest wart swojej ceny.

Możesz go też znaleźć używanego z gwarancją.

Pomiędzy r5 1600 a r5 2600 nie ma dużej różnicy. Oba są odblokowane, przy tym samym taktowaniu mają identyczną wydajność ale 2600 może osiągnąć ok 200MHz więcej.

 

Do tego rx 570 4GB i... spełniasz zalecane wymagania dla RDR2 :)

 

Rada co RAMu to szukaj chociaż 3000MHz CL16, bo w przypadku ryzenów to jednak dość znacznie wpływa na wydajność.

Druga rada co do płyty to na chipsecie B450 będziesz mógł w przyszłości włożyć 3 generację ryzenów (dosyć znaczne różnice w porównaniu z pierwszą i drugą).

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;) Rozjaśniło mi to sytuację. Mogę zacząć polować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przegapiłem w końcu tą okazję, ale wymyśliłem sobie coś innego teraz.

Na jakiś czas kupię sobię chyba athlona 200ge. Jak się trafi jakaś okazja to dokupię grafikę, a za jakiś czas jak się trafi okazja to wymienię na ryzena.

 

Moja wewnętrzna cebula i niechęć do sztucznego wymuszania kupna lepszych płyt przez producentów zmusza mnie do pytania: serio potrzeba chipsetu B450 do ryzena 5? Nic nie chcę podkręcać i nie widzę przeciwwskazań do używania A320...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przegapiłem w końcu tą okazję, ale wymyśliłem sobie coś innego teraz.

Na jakiś czas kupię sobię chyba athlona 200ge. Jak się trafi jakaś okazja to dokupię grafikę, a za jakiś czas jak się trafi okazja to wymienię na ryzena.

 

Moja wewnętrzna cebula i niechęć do sztucznego wymuszania kupna lepszych płyt przez producentów zmusza mnie do pytania: serio potrzeba chipsetu B450 do ryzena 5? Nic nie chcę podkręcać i nie widzę przeciwwskazań do używania A320...

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

Weź jak CI pisałem ryzena 1200 + rx 570 dobrze spasowane komponenty i bierz b450 najtańsza pewnie coś kolo 250 można znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko jasne w sprawie procesora i płyty. Athlon to był głupi pomysł. Nie wiedziałem, że 1200 też tyle kosztuje.

Płyty szukam na B450, tutaj nawet z jakimś radiatorem jest: https://allegro.pl/oferta/outlet-plyta-gigabyte-b450m-gaming-matx-am4-ryzen-8022950651

 

Jeszcze tylko ciekawy jestem czy dual chanel dużo daje czy jednak lepiej kupić 8GB i za chwilę dołożyć drugie 8GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to będzie w krótkim okresie czasu, to lepiej teraz 1x8 i potem dołożyć kolejne 8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakichś testach na youtube widzę, że jeszcze lepiej włożyć 4x4GB. Różnica w stosunku do 2x8GB dochodzi do 10 klatek/s. Nie wiem tylko na ile wiarygodne są te filmy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak bardziej polecany jest konfig 2x8gb, różnice w wydajności są relatywnie niewielkie, ale stabilność wyżej oceniana na 2x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakichś testach na youtube widzę, że jeszcze lepiej włożyć 4x4GB. Różnica w stosunku do 2x8GB dochodzi do 10 klatek/s. Nie wiem tylko na ile wiarygodne są te filmy :P

 

Na razie mozesz wziąć 2x4gb tylko zeby pyta miala 4 sloty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rx 570 za 519zł w xkomie.

GOODRAM 8GB 3200MHz IRIDIUM Black CL16 za 165,00 zł

MSI B450M BAZOOKA V2 za 299zł

SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze

 

Teraz jeszcze muszę się zdecydować na procka :) Drugi ram może po wypłacie dokupię jeśli mi nie będzie starczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rx 570 za 519zł w xkomie.

GOODRAM 8GB 3200MHz IRIDIUM Black CL16 za 165,00 zł

MSI B450M BAZOOKA V2 za 299zł

SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze

 

Teraz jeszcze muszę się zdecydować na procka :) Drugi ram może po wypłacie dokupię jeśli mi nie będzie starczało.

 

Pewnie wersja ITX ;), teraz tylko lekki undervolting karty, i będzie git.

A co do procka to ja bym patrzyl na 1200, 1600, 2600. Zaleznie ile chesz wydać. Choc do tej karty to 1200 w sam raz ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...