Skocz do zawartości
Wilczekstepowy

Problemy z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo stary komputer i ponownie zaczął mi szwankować. Mulić itp. Wydaje mi się, że to przez "zabawę" z antywirusami. Ostatnio różne sobie wypróbowywałem aż w końcu zachciało mi się sprawdzić ten windowsowski. Więc zacząłem korzystać tylko z niego, lecz niestety po dwóch dniach znacznie obniżyła się jakoś pracy mojego staruszka. Zwolnił, dłużej ściągał potrzebne mi dokumenty. Postanowiłem ponownie zawitać tutaj na forum i poprosić o pomoc.

 

Całkiem możliwe też, że to nie sprawka programów czy antywirusów, ale po prostu wieku i eksploatacji maszyny. Będę jednak rad, jeżeli ktoś postanowi mi pomóc.

 

Adwcleaner nic nie wykrył.

 

Podaję logi po przeskanowaniu programem FRST64:

 

FRST: http://www.wklejto.pl/770912

 

Addition: http://www.wklejto.pl/770913

 

Shortcut: http://www.wklejto.pl/770914

 

Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Całkowicie wyłącz Windows Defender - klik.

2. Zainstaluj Pandę Free Antivirusa.

3. Wyczyść ślady oraz rejestr CCleanerem.

4. Użyj narzędzia "czyszczenie dysku" > oczyść pliki systemowe - zaznacz wszystko i usuń.

5. Defragmentuj dyski

6. Wyłącz zbędne usługi i procesy

7. Używaj przeglądarki Chrome lub Opera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

AS: ESET Security (Enabled - Up to date) {577C8ED3-C22B-48D4-E5E0-298D0463E6CD}
ContextMenuHandlers1: [ANotepad++64] -> {B298D29A-A6ED-11DE-BA8C-A68E55D89593} =>  -> Brak pliku
ContextMenuHandlers1: [briefcaseMenu] -> {85BBD920-42A0-1069-A2E4-08002B30309D} =>  -> Brak pliku
ContextMenuHandlers2: [DaemonShellExtDriveLite] -> [CC]{C06369D6-E77D-4626-9656-1256312BD576} =>  -> Brak pliku
ContextMenuHandlers3: [{4A7C4306-57E0-4C0C-83A9-78C1528F618C}] -> {4A7C4306-57E0-4C0C-83A9-78C1528F618C} =>  -> Brak pliku
ContextMenuHandlers6: [briefcaseMenu] -> {85BBD920-42A0-1069-A2E4-08002B30309D} =>  -> Brak pliku
HKLM\...\StartupApproved\Run: => "WinZip UN"
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [ofoeigeaodhbjogdigckajfhjbonaofg] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
OPR Extension: (Brak nazwy) - C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable\Extensions\cnpeghmjdfdmneiljeibjnemfdkojdhl [2019-08-18]
S2 KMService; C:\WINDOWS\SysWOW64\srvany.exe [8192 2018-12-17] () [brak podpisu cyfrowego]
C:\WINDOWS\SysWOW64\srvany.exe
2019-09-24 22:35 - 2019-09-24 23:15 - 000000000 ____D C:\ProgramData\Kaspersky Lab
2019-09-15 20:36 - 2019-09-24 22:33 - 000000000 ____D C:\ProgramData\Kaspersky Lab Setup Files
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

Podczas skanowania w FRST było znaczne użycie ramu:

 

Procent pamięci w użyciu: 87%

 

więc to też wpływa na mniejszą responsywność systemu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Całkowicie wyłącz Windows Defender - klik.

2. Zainstaluj Pandę Free Antivirusa.

3. Wyczyść ślady oraz rejestr CCleanerem.

4. Użyj narzędzia "czyszczenie dysku" > oczyść pliki systemowe - zaznacz wszystko i usuń.

5. Defragmentuj dyski

6. Wyłącz zbędne usługi i procesy

7. Używaj przeglądarki Chrome lub Opera

Omkar, bardzo serdecznie dziękuję za rady, ale dlaczego akurat Panda Free (bo najlżejszy?). A jeżeli chodzi o ustawienia CCleanera to używać tych, jakie zaleca program czy można coś pozmieniać?

 

więc to też wpływa na mniejszą responsywność systemu.

Bardzo Ci dziękuję Toska78 za poradę, ale tak się zastanawiam czy ta awaria, i te zużycie ramu nie wypływa już ze starości komputera? Być może jest to jednym z elementów obniżonego działania mojego komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Omkar, bardzo serdecznie dziękuję za rady, ale dlaczego akurat Panda Free (bo najlżejszy?). A jeżeli chodzi o ustawienia CCleanera to używać tych, jakie zaleca program czy można coś pozmieniać?

 

Tak, Panda Dome jest zdecydowanie najlżejsza (wyłącz w niej reklamy).

W CCleanerze włącz wszystko w czyszczeniu niestandardowym - system Windows i aplikacje poza "zapisane hasła", "hasła sieciowe", "wymaż dane z wolnej przestrzeni dyskowej".

W podstawowych ustawieniach zaznacz "bezpieczne usuwanie pliku" > wymarz alternatywne strumienie danych, wymaż końcówki klastrów, wymaż dane z wolnej przestrzeni MFT.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale tak się zastanawiam czy ta awaria, i te zużycie ramu nie wypływa już ze starości komputera? Być może jest to jednym z elementów obniżonego działania mojego komputera?

Masz trochę programów w autostarcie i tylko 3,5GB ramu więc to też może powodować że po uruchomieniu kilkunastu zakładek chrome'a robi się nieciekawie z ilością dostępnego ramu. Możesz sprawdzić czy uruchomienie systemu w trybie czystego rozruchu wpłynie zauważalnie na większy komfort podczas korzystania z chrome'a lub opery Mój link.

 

Też mam kompa na starą podstawkę (S775) i przy 8GB ramu powyłączałem właściwie wszystkie niepotrzebne programy i usługi z autostartu dla szybszego rozruchu systemu (nie mam SSD):

 

skrinyjpg_qsqnhrh.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam takich problemów z obsługą chrome czy opery, czy też nawet z uruchomianiem komputera, ale bardziej z ściąganiem jakiś plików z poczty (załączników), czy też z zamykaniem komputera. Trwa to kilka grubych minut. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

 

Do wszelkich porad się zastosowałem lecz niestety nie przyniosło to pozytywnego rozwiązania.

Edytowane przez Wilczekstepowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cmd (jako administrator)

 

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

sfc /scannow

restart

 

Jeśli nie pomoże, to wypróbuj programu Tweaking.com - Windows Repair Free.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmd (jako administrator)

 

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

sfc /scannow

restart

 

Jeśli nie pomoże, to wypróbuj programu Tweaking.com - Windows Repair Free.

Omkar, tej Twojej pierwszej porady nie potrafiłem zrealizować. A co do tego programu to coś porobił, porobił i uruchomił mi komputer w trybie awaryjnym. Zaraz zrestartuję i zobaczę czy jest jakaś różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wpisujesz w wyszukiwarce z lewym rogu ekranu cmd.

Uruchamiasz z prawokliku jako administrator i następnie po kolei wpisujesz komendy czekając na zakończenie działań.

Po ostatnim działaniu, które potrawa najdłużej, restartujesz komputer.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ogromne zaangażowanie w problem z moim staruszkiem ale niestety, nie daje się zreanimować. Myślę, że temat mogę uznać za zamknięty ponieważ w ciągu tygodnia będę kupował nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogóle bym sobie poradził z Linuxem. Może to by nie był zły pomysł również na nowszy komputer? Wydaje się, że Linux posiada wiele "utrudnień/ograniczeń" dla kogoś kto nie siedzi mocno w software (w hardware również, jakby co ;) )?

 

Chodzi mi o to, że są problemy z instalacją worda, excela, popularnych programów graficznych. Nie wiem, jak tam z przeglądaniem Internetu? Czy potrzeba jakichś innych przeglądarek?

 

Gdzieś tak z dwie dekady temu myślałem o tym, aby zainstalować Linuxa, ale później "wyleciało" mi to z głowy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na początku są pewne problemy, ale w internecie jest wiele wskazówek i porad.

Wszystkie dystrybucje Linuksa instalują się z darmowym pakietem biurowym, który odstaje trochę od MS Office, ale jeśli nie masz wygórowanych wymagań, to spokojnie wystarczy.

Przeglądanie internetu jest dokładnie takie samo.

Na nowy komputer, radziłbym jednak Windowsa 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...