Skocz do zawartości
dbdb424

windows 10 a gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy tylko ja mam tak że windows 10 jest u mnie gorszy jeśli chodzi o granie? mniej stabilne fpsy, mapa mi się doczytuje na oczach, textury podloza mi znikają i pojawiają na przemian nawet jak stoje w miejscu i tylko patrze na ziemie, ubranie postaci miga w cutscence i rozne takie dziwne rzeczy się dzieja. im nowsza wersja windowsa 10 tym coraz gorzej jest. ostatnio testowałem windowsa 7 i 8.1. wszystko dzialalo idealnie a na windows 10 musze zmniejszać ustawienia graficzne gry żeby eliminować bledy chodz i tak nie wszystkie się da usunac. wrocilem do windows 10 liczac ze to naprawie bo jednach chce mieć windowsa 10. testowałem dziesiątki sterownikow karty graficznej, i chipsetu ale caly czas to samo. macie jakies pomysły? jedyne co mi jeszcze przychodzi do glowy ze może windows 10 potrzebuje więcej ramu żeby gry dobrze chodzily. mam 8gb dobrego ramu. jeśli to ram to nie rozumiem dlaczego poprzednie wersje windowsa ten ram lepiej wykorzystywaly i do tej pory microsoft tego nie naprawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy gry chodziły by na mojej konfiguracji wydajniej na win 7, ale na dziesiątce nie występuje u mnie żaden z wymienionych przez Ciebie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że Win 10 ma więcej procesów w tle, telemetrie i inne cortany, do tego wbudowany Defender. Wyłącz XBOX DVR, wyłącz tryb gry. Zrób optymalizację (wyłącz co nie potrzebne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma takie same wymagania co win 7 i lepiej zarządza pamięcią, czy to prawda nie wiem, testów nie robiłem ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy mam w final fantasy xv na najwyższych ustawieniach. jak zejdze trochę z ustawien to mi znika problem z migającym podlzem ale ubranie nadal miga w cutscence. czasem mam freeza sekundowego co mogę zlikwidować obnizajac wersje gry do 1.25. na windows 7 i 8.1 wszystkie tekstury idelane wygladaja na najwyższych ustawieniach, mapa tez idealnie chodzi, nic się nie doczytuje. na windows 10 w początkowej fazie gry widze jak mi na oczach krzaki się doczytują a na win 7 i 8.1 wszystko idealnie. nie rozumiem tego.

mój sprzet:

ryzen 2600

gtx 1080 zotac amp extreme

plyta glowna gigabyte b450m ds3h

ram g.skill aegis 3000mhz 8gb

dysk ssd adata su800

zasilacz seasonic Platinum 650W

 

i nie ważne czy mam swierzo postawiony system czy nie. caly czas tak samo jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze FF XV wymaga 16Gb ramu? ("zalecane" czyli właśnie dla ustawień najwyższych) i w ogóle jest "pamięciożerny". Więc nie ma się co dziwić jak masz 8 i połowę zżera system.

 

Edit: Akurat w temacie o wymaganiach gry Star Wars Jedi: Fallen Order nawiązała się rozmowa o wymaganiach niektórych gier. Pozwolę sobie zacytować co napisano o FF XV, mam nadzieję ze autorzy się nie obrazą ;)

 

Jak na razie w rankingu najbardziej pamięciożernych gier znajdują się:

FFXV (>16GB)

 

Final potrafi mi zeżreć 50GB RAM+Vram+Pagefile żeby później zcrashować z powodu braku pamięci.

Źródło :lol2:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram jest w jednej kosci. to ze final wymaga ramu więcej nie zmienia faktu ze na windows 7 i 8.1 nie mam takich problemow na najwyższych ustawieniach nic nie miga ani nic się nie doczytuje nawet jak obciaze ram innymi programami żeby było większe zuzycie ramu niż na windows 10 to i tak chodzi idealnie. niby windows 10 lepiej ramem zarzadza a z tego co widze to jest odwrotnie.

 

i w trakcie grania nie wykorzystanie ramu nie przekracza 80% wiec powiino wystarczyc co potwierdza windows 7 i 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w początkowej fazie gry tyle wystarczy bo potem pewnie wzrosnie skoro ta gra jest tak pamieciozerna ale dopiero zaczynam grac i porownuja to co widze narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy W10 + gry lepiej zainwestować w 16GB RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w początkowej fazie gry tyle wystarczy bo potem pewnie wzrosnie skoro ta gra jest tak pamieciozerna ale dopiero zaczynam grac i porownuja to co widze narazie

 

Dokup 8GB i nie jęcz. Wyjdzie to dla Ciebie na dobre, prócz większej ilości pamięci, dostaniesz tez boosta w ogólnej wydajności ze 30% przez dual chanel. Ram obecnie drogi nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo single channel obniża wydajność. Grałem trochu na RX 570 8GB, a teraz na gtx 1660Ti i nie ma żadnych problemów z pamięcią, ale gra sporo zjada, screen tylko po chwili od wejścia do gry, włączony vsync:

Wszelkie migające tekstury itd to jak problemy z sterownikami albo z samą alokacją pamięci? Przy 8GB to trzeba by dać z 12-14GB pliku stronicowania, ba jak mam 16gb RAM, a plik stronicowania poniżej 10GB to Division 2 wywala do pulpitu z braku pamięci :lol2:

jMUknZU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież single channel to około 20-30% ogólnej wydajności. Odłóż kość, a potem daj znać czy coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, albo siada mis sprzęt, albo niektóre, w dodatku mało wymagające gry, zaczęły się ścinać...

Czy Windows 10 jakoś inaczej zarządza użyciem CPU?

Bo właściwie to mam wrażenie, że przynajmniej w jednej to przez spadające zegary.

Moze nawet nie tylko CPU, GPU też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jest ok. spada ci zegar bo ci się gra zaciela i procek nie miał co robic. scinki od procka mogą być jak ci nagle powiedzmy przez cos skoczy wykorzystanie procka do 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie czemu się zacina....

Myślałem o zasilaczu ale potem się opamiętałem - w obydwu grach grafika chodzi na 900 MHz bo winycj nie trzeba, i to ze zużyciem na 50-70%, także mocy jej raczej nie brakuje, żeby się wieszała/dławiła :E

 

Inna sprawa, że od pewnego czasu miałem też dziwne ścinki w menu F! 2016, jeszcze na Windows 7.

 

Gry na rożnych dyskach... SMART wzorowy.

Moze zieloni juz coś spaprali w sterownikach...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież single channel to około 20-30% ogólnej wydajności. Odłóż kość, a potem daj znać czy coś dało.

Tak, a świstak siedzi i zawija w sreberka. O ile wyższe taktowanie daje sporego kopa FPS, tak DC/SC nie ma, aż takiego wpływu.

Edytowane przez tbs1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo single channel obniża wydajność. Grałem trochu na RX 570 8GB, a teraz na gtx 1660Ti i nie ma żadnych problemów z pamięcią, ale gra sporo zjada, screen tylko po chwili od wejścia do gry, włączony vsync:

Wszelkie migające tekstury itd to jak problemy z sterownikami albo z samą alokacją pamięci? Przy 8GB to trzeba by dać z 12-14GB pliku stronicowania, ba jak mam 16gb RAM, a plik stronicowania poniżej 10GB to Division 2 wywala do pulpitu z braku pamięci :lol2:

[img https://i.imgur.com/jMUknZU.jpg /img]

Błąd braku pamięci nie oznacza, że rzeczywiście jej brak. Albo masz syf w systemie albo, jak sugeruje sygnaturka, masz przetaktowany RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie dzisiaj podzieliłem dysk ssd na 3 części i zainstalowałem 3 windowsy. mam teraz windowsa 7, windowsa 8.1 i windowsa 10 1803. przy wlaczeniu kompa mogę sobie wybierac system jak mi sie podoba. kazda gre bede uruchamial na każdym Windowsie i ostatecznie bede gral w dany tytul na tym systemie na którym najlepiej chodzi. widze ze windows 8.1 ma najmniejsze zuzycie ramu, mniejsze niż windows 7.

Edytowane przez dbdb424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście systemy tak samo skonfigurowane, te same programy działające w tle itd... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. systemy swiezo postawione. na każdym zainstalowałem najnowszy odpowiedni sterownik chipsetu i karty graficznej. na 3 Windowsach jest ten sam sterownik chpsetu od amd, windows 7 i 8.1 ma takie same sterowniki od nvidi a windows 10 już musi mieć inny sterownik nvidi. poza sterownikami zainstalowałem jeszcze na każdym systemie steama, uplay, aida64 enginer, msiafterburner rivatunerstatisticserver i rockstar games launcher. nic nie mam już zamiaru wiecej instalować poza grami i oczywiście sterownikami które się automatycznie instalują w trakcie instalacji gry zeby gra dzialala. ustawienia systemow zostawiam domyślnie tak jak jest po swiezo zainstalowanym Windowsie i nic nie bede zmienial. jak potestuje trochę gry to dam znac jak sie przestawia sytulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...