Forum PCLab.pl: Komornik Sądowy złodziej - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Komornik Sądowy złodziej Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Październik 2019 - 16:44

Spokojnie Dj,

Dostaniesz powiadomienie o egzekucji i z czego ona wynika, być może się przeprowadziłeś, dostałeś X lat temu mandat, lub zgubiłeś dowód osobisty i ktoś dostał na ten dowód mandat, doręczenie wezwania do zapłaty poszło na stary adres, nie odebrałeś, nic nie wiedziałeś i kolejnym etapem był komornik.
Postaraj się przypomnieć sobie, czy jest jakaś sytuacja, która jest prawdopodobna, że od dawna się ciągnie i o niej nie wiesz/nie pamiętasz, bo chyba nieślubnych dzieci nie masz? :D

@PrimoGhost z niebieskiej linii potrafi więcej w głowie namieszać niż pomóc, ale muszę się zgodzić z nim, że jak zostało Ci na koncie po tym szacher-macher komorniczym 1633zł to może być dopiero początek Twoich przygód.

Ten post był edytowany przez Czeryboj dnia: 10 Październik 2019 - 16:49

#22 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 16:52

Wydaje mi się, że jest jakaś grubsza akcja.

Dodaj obrazek

Od cholery wpisów pojawiło się pod jego "kontem" w okresie ostatnich 2 tygodni. W ogóle niektóre wpisy są chore Dodaj obrazek

• Pan B w imieniu Alior Bank wziął 30 000 a do banku wysłał 12000 teraz drugi raz spłacam tą samą pożyczkę
  • Szkoda czasu, dzwonie drugi dzień . Może szanowny pan komornik napisze jak można się z nim skontaktować. Maila też nie da się wysłać.
  • Od tygodnia nie mogę skontaktować się z tym komornikiem. Bierze pieniądze z konta a ja nie mam żadnej informacji i żadnych długów

Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że mam rację sugerując nie czekać na odpis zawiadomienia, a rozważyć wniesienie skargi. Trzeba byłoby jednak próbować wyciągnąć z banku sygnaturę akt sprawy egzekucyjnej potrzebną do nadania biegu skardze. Bez tego pismo nie będzie spełniało wymogów formalnych (126 KPC). Adnotację o braku odpisu i tym samym sygnatury można upchnąć w rubrykę 6 ( formularz) lub uzasadnić, ale nie ręczę, że to zadziała.

W ten sposób jednak mieścisz się w terminie 7 dni na wniesienie skargi plus kolejny tydzień od doręczenia na ewentualne uzupełnienie braków formalnych.

Rozważyłbym to, tym bardziej, że jak widać ludzie czekają po 2 tygodnie na odpis zawiadomienia.

Musisz też być jednak świadom jednego IV CKN 622/00

Nawet uchylony przez sąd tytuł egzekucyjny z automatu nie zapewnia Ci "zwrotu zajętej wierzytelności" Roszczenie staje się wtedy po prostu świadczeniem niezależnym (410 KC )

§ 2. Świadczenie jest nienależne, jeżeli ten, kto je spełnił, nie był w ogóle zobowiązany lub nie był zobowiązany względem osoby, której świadczył, albo jeżeli podstawa świadczenia odpadła lub zamierzony cel świadczenia nie został osiągnięty, albo jeżeli czynność prawna zobowiązująca do świadczenia była nieważna i nie stała się ważna po spełnieniu świadczenia.

Więc zostaje Ci wtedy domaganie się zwrotu wyegzekwowanego świadczenia. Zapewne również sądownie, bo Bogiel z dobrej woli Ci go zapewne nie zwróci. Jak jednak długu nie było, tytuł i zajęcie są wadliwe - odzyskasz te pieniądze.

W tym momencie.... powinieneś już widzieć dlaczego to są zajmowane kwoty takiej wielkości ( zwykle poniżej kwoty opłaty za wniesienie skargi ) a od typa nie dostajesz nawet ustawowych wymogów formalnych dla pierwszej czynności egzekucyjnej.

Kto z nim pójdzie "na wojnę" za 46 zł, którą i tak będzie musiał sobie sam egzekwować?

Musisz sobie to przemyśleć. Zwłaszcza, że jak raz wziął Cię na celownik - może zrobić to w przyszłości znowu. Na większą kwotę.

#23 Użytkownik jest niedostępny   Deniryer 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:01

Zobacz postPrimoGhost, o 10 Październik 2019 - 15:52, napisał(a):

Kto z nim pójdzie "na wojnę" za 46 zł, którą i tak będzie musiał sobie sam egzekwować?

Musisz sobie to przemyśleć. Zwłaszcza, że jak raz wziął Cię na celownik - może zrobić to w przyszłości znowu. Na większą kwotę.

Poważnie bez karnie można pobierać, blokować i egzekwować takie rzeczy będąc komornikiem w Polsce? Nie ma żadnego przepisu prawnego, który by chronił dłużników, czy normalnych obywateli? :hmm:
W UK najpierw do Ciebie dzwonią, jeżeli kontakt telefoniczny jest nie możliwy to piszą pismo i wysyłają pocztą albo e-mailem jeżeli jest taka możliwość, próbują się w pierwszej kolejności dogadać/porozumieć, a dopiero potem egzekwują cokolwiek. Tu jest na odwrót - najpierw pobierają pieniądze, a potem za 7 dni dowiadujesz się za co...

Przy Direct Debit, czy Standing order też musisz wyrazić zgodę / dać autoryzację, jeżeli nie to sprawa sądowa i nakaz sądowy.

#24 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:05

Pierwsza informacja w interncie

https://www.zadluzen...y-jacek-bogiel/

Zawieszony bez prawa wykonywania czynności komorniczych...

Ściągnie parę złotych, jak chcesz się dowiedzieć o co chodzi, to szukasz wiatru w polu, dobry jest. Ludzie piszą w komentarzach że dostali powiadomienie o egzekucji ROK po wykonaniu egzekucji za jakieś spłacone długi sprzed X lat.

Ten post był edytowany przez Czeryboj dnia: 10 Październik 2019 - 17:09

#25 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:07

Czytam, czytam i przecieram gały ze zdumienia. Pisałem tu już kiedyś na forum, chciałem sprowokować do krytycznej dyskusji n/t PiS młodego czlowieka, który kończy prawo, mocno apolityczny. Zapytałem o działania PiS i po dłuższym namyśle powiedział coś w stylu (mogę nieco słowa zmienić, przesłania nie) - "Ludzie mają potrzebę elementarnej sprawiedliwości. Nie rozumieją zawiłości prawa i nie chcą rozumieć. Więc ja rozumiem dlaczego PiS robi to co robi i dlaczego to ma poparcie u ludzi". To co pokazujecie tutaj, doskonale się w ten schemat wpisuje. Przy czym to prawo pisali prawnicy i egzekwują prawnicy.

#26 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:10

W komentarzach pojawia się często T-Mobile - zadłużenie na rzecz tego operatora.
Ktoś też pisał, że pan Bogiel zrobił egzekucje z odsetek/procentów naliczonych przez operatora X lat temu za nieopłacenie abonamentu w terminie :E czyżby mistrz fachu w białych rękawiczkach?

Ten post był edytowany przez Czeryboj dnia: 10 Październik 2019 - 17:10

#27 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:19

Na liście komorników przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli jednak się znajduje.... Mój link

BOGIEL JACEK
KANCELARIA KOMORNICZA W WARSZAWIE NR III
Zastępowany przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy - Śródmieścia w Warszawie Bogdana Mieczkowskiego.

Zobacz postDeniryer, o 10 Październik 2019 - 18:01, napisał(a):

Poważnie bez karnie można pobierać, blokować i egzekwować takie rzeczy będąc komornikiem w Polsce? Nie ma żadnego przepisu prawnego, który by chronił dłużników, czy normalnych obywateli? :hmm:
W UK najpierw do Ciebie dzwonią, jeżeli kontakt telefoniczny jest nie możliwy to piszą pismo i wysyłają pocztą albo e-mailem jeżeli jest taka możliwość, próbują się w pierwszej kolejności dogadać/porozumieć, a dopiero potem egzekwują cokolwiek. Tu jest na odwrót - najpierw pobierają pieniądze, a potem za 7 dni dowiadujesz się za co...

Masz szereg instrumentów, które w pewnych kwestiach Cię chronią. Masz kwotę wolną od zajęcia, możliwość wniesienia skargi jak i w teorii same tytuły egzekucyjne, które nie biorą się z powietrza.

Prawda jest jednak taka, że zwłaszcza postępowania upominawcze są zdominowane przez firmy windykacyjne pokroju KRUK-a, które bawią się nawet w przedawnione długi na kwoty kilku złotych.

Niemniej komornicy... ( zajedzie banałem ) bywają różni. Są potrzebni, ale bywają cholernie szkodliwi. Pan Bogiel od lat uchodzi za mistrza w swoim fachu, ale że wziął się za drobnicę na taką skalę to trochę dziwne. Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez PrimoGhost dnia: 10 Październik 2019 - 17:57

#28 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:25

Nie bez powodu jest najbogatszym komornikiem w Polsce i tylko możemy się domyślać jakie wałki jeszcze kręci.

Nie mniej jednak nie jest to tak, że on losuje sobie palcem nr PESEL osoby i ściąga jej kasę. Wszystko opiera o jakieś drobne, zapomniane długi i w razie co ma podkładkę, że działał zgodnie z prawem(tak mogę przypuszczać)

ogólnie jest moc :E

Ten post był edytowany przez Czeryboj dnia: 10 Październik 2019 - 17:26

#29 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:33

Typ jest trochę jak w Call Center.
Na pytanie skąd mają mój numer - Pana PESEL został wygenerowany losowo i poddany egzekucji. Wiem, że to nie jest śmieszne, ale tak to chyba wygląda jak czytam te komentarze....

Zobacz postDeniryer, o 10 Październik 2019 - 18:01, napisał(a):

Nie wiem, jak w Ju-Kej ale w Holandii masz jeszcze lepsze akcje jak dojdzie do zajęcia wykonawczego.

Przykładowo mając normalne konto Holenderskie/Belgijskie masz jako "oblig" 2 rachunki. Bieżący i Oszczędnościowy.

W momencie, jak jadą Cię np z art 164 dekretu królewskiego wdrażającego kodeks podatku dochodowego ( bardzo częste typy egzekucji, gdyż zwrot podatku w Belgii/Holandii jest często ujemny ) to zajęcie wykonawcze wygląda w ten sposób, że całą kasę z konta bieżącego - przelewają Ci na oszczędnościowe i wtedy nie możesz go ruszyć. A potrafią wyczyścić do Z E R A. Rozumiesz? Zajęli Ci kasę, ale wciąż masz kasę... Po prostu na koncie oszczędnościowym i bez możliwości wypłaty.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Olafo 

• Szczęść Boże
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:36

Zobacz postCzeryboj, o 10 Październik 2019 - 18:05, napisał(a):

Pierwsza informacja w interncie

https://www.zadluzen...y-jacek-bogiel/

Zawieszony bez prawa wykonywania czynności komorniczych...

Ściągnie parę złotych, jak chcesz się dowiedzieć o co chodzi, to szukasz wiatru w polu, dobry jest. Ludzie piszą w komentarzach że dostali powiadomienie o egzekucji ROK po wykonaniu egzekucji za jakieś spłacone długi sprzed X lat.

Zanim napiszesz, poszukaj trochę dokładniej.

http://www.izba.wars...a-warszawy-woli

#31 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:38

Wcale nie musi być zapomniany dług. Lata temu zmieniałem samochód, kupiłem z polisa Varty, chciałem zmienić na innego, tańszego ubezpieczyciela i odmawiano mi przyjęcia wypowiedzenia w lokalach ubezpieczyciela. Poszedłem do swojego pośrednika od ubezpieczeń, ten zrobił to faksem i pocztą, przy czym potwierdzenia zachował mi w teczce u siebie. Po 4,5 roku (po 5 chyba się to przedawniało) jakaś kancelaria zaczęła ściągać roczną składkę plus odsetki za te lata. Co kilka dni ponaglenie listowne i telefony z prośbą o ugodowe zapłacenie, a jeśli nie, to do sądu będa kierowali.
Tu nie było potrzeby losować po PESEL, tu była metoda na sprawdzanie "kto trzyma wypowiedzenie umowy ubezpieczenia przez 5 lat? Teraz nieco inaczej to chyba regulowane, nie ma z automatu przedłużenia.

#32 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:49

Zobacz postOlafo, o 10 Październik 2019 - 17:36, napisał(a):

Zanim napiszesz, poszukaj trochę dokładniej.

http://www.izba.wars...a-warszawy-woli

Po co, skoro widać że dalej zawód wykonuje, a podałem tylko informacje sprzeczną jaką znajduje na pierwszej pozycji google.

On doskonale wie co robi, wyciąga takie głupoty sprzed lat i połowa ludzi nie wie o co chodzi, druga połowa domyśla się o co może chodzić ale nie wie co ma z tym zrobić.
Faktem jest że gość uderza takie punkty żeby ktoś po latach nie był w stanie udowodnić że dług spłacił, albo za parę złotych nie będzie mu się chciało w to bawić.

Ten post był edytowany przez Czeryboj dnia: 10 Październik 2019 - 17:50

#33 Użytkownik jest niedostępny   vcewsm2 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:56

Zobacz postCzeryboj, o 10 Październik 2019 - 17:49, napisał(a):

Po co, skoro widać że dalej zawód wykonuje, a podałem tylko informacje sprzeczną jaką znajduje na pierwszej pozycji google.

Sam się zwolnił bo nie chce publikować oświadczenia majątkowego:

https://www.wprost.p...ewa-ziobro.html

#34 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:59

Jest wyraźnie napisane - zastępowany. Nie wykonuje przecież zawodu. A nazwa kancelarii z nazwiskiem została.

#35 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 18:00

Tam w komentarzach w tej stronie co podałem wyżej występują nazwiska co wykonują za niego sprawy. Jaki jego status jest obecnie to bez znaczenia, bo kasa znika, a gość ma wyjebane i się śmieje z ludzi, którym życie komplikuje.

Choć kto wie, na pewno część tych egzekucji jest słuszna. DJ - może też masz jakiś niezapłacony mandacik/nieuregulowane zobowiązanie?

Ten post był edytowany przez Czeryboj dnia: 10 Październik 2019 - 18:01

#36 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 18:12

Spokojnie. Przecież nikt nie robi ci o to wyrzutów. Ale to dużo zmienia. Zwłaszcza, że kolega który założył wątek pisał wyraźnie...

Zobacz postDjXbeat, o 09 Październik 2019 - 11:50, napisał(a):

Nie mam żadnych długów, żadnych zaległości, nie dostałem żadnego pisma ani od wierzyciela ani od komornika a Pan Jacek Bogiel ściągnął dług nawet nie wiem za co i najtaniej podstawie.

Dziwne Dodaj obrazek Na zajęciu w banku powinien być "czynny" komornik zgodnie z art 3. oraz 6 ust komornikach sądowych.

1.
Komornik jest organem władzy publicznej w zakresie wykonywania czynności w postępowaniu egzekucyjnym i zabezpieczającym. Czynności te wykonuje komornik, z uwzględnieniem wyjątków przewidzianych w ustawach.

2. Zastępca komornika używa pieczęci urzędowej zastępowanego komornika oraz własnej pieczęci imiennej, z zaznaczeniem, że działa w zastępstwie.

Naprawdę trzeba zadzwonić do tego banku, bo robi się tutaj burdel.

#37 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 18:16

Może dowód zgubił i ktoś sobie jego dane wykorzystał, musi dowiedzieć się u źródła i koniec, tak to można gdybać.

Może dowód zgubił i ktoś sobie jego dane wykorzystał, musi dowiedzieć się u źródła i koniec, tak to można gdybać.

#38 Użytkownik jest niedostępny   DjXbeat 

• Król na zamku
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 18:54

Wybaczcie ale nie miałem czasu odpisać bo mam remont.
Po raz enty podkreślam - nie mam i nie miałem nigdy żadnych zadłużeń, nie przeprowadzałem się, nie zgubiłem dowodu, nie sprzedawałem żadnego auta, nie miałem mandatów itd
W poniedziałek przejdę się do placówki banku i spróbuję uzyskać informacje o zajęciu 48zl
Dla wielu ta kwota jest śmieszna ale sama sytuacja jest niepokojąca bo takich przypadków jest mnóstwo.
Tak jak napisałem na wstepie, czuję się okradziony i dlatego pojawił się teki temat.
Choćby miało się to ciągnąć x lat nie odpuszczę a jeśli dostanę zwrot to pójdzie na jakiś dobry cel z moją dopłatą.

Ten post był edytowany przez DjXbeat dnia: 10 Październik 2019 - 18:55

#39 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 18:59

Słusznie, jak ci się coś rozjaśni po wizycie w banku, to daj znać co i jak - być może komuś takie informacje się przydadzą jak dotknie go podobna sytuacja

#40 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 19:06

@ DjXbeat
Zastanawia mnie to co się dzieje tutaj, na tych komentarzach Mój link. Bez wątpienia jest BOOM w okresie ostatnich kilku tygodni.

A tym co się dzieje na BIP-ie na Woli

Widzę wpisy o

Zawiadomienie o zaistnieniu w I półroczu 2019r. przesłanki do odmowy przyjmowania przez komornika spraw z wyboru. W związku z art. 8 ust. 9 Ustawy z dnia 22 marca 2018r. o komornikach sądowych.

Zawiadomienie o zaistnieniu w II półroczu 2019r. przesłanki do odmowy przyjmowania przez komornika spraw z wyboru. W związku z art. 8 ust. 9 Ustawy z dnia 22 marca 2018r. o komornikach sądowych

Ale bez konkretnych dat, bo sieroty zamiast dodać po prostu plik XML z metryczką, jak tutaj, to edytują główną informację o kancelarii w BIK.

Patrząc jednak po dacie tego artykułu WPROST z jego rezygnacją ( 25 lipca ) widać, że sprawy na zastępstwo przyjmował już w I półroczu i do tej pory na nich jedzie...

A zrezygnować formalnie nie mógł wcześniej niż miesiąc ani później niż 3 miesiące od dnia złożenia Ministrowi Sprawiedliwości oświadczenia o rezygnacji.

Czyli minimum - odszedł końcem sierpnia, na co wykazuje informacja o zastępstwie w BIK, albo co bardziej prawdopodobne - jeszcze siedzi na wypowiedzeniu pobierając 75 % zarobków.

odszedł zapewne na podstawie

Art.  20.
2)    zrezygnował z pełnienia obowiązków komornika;

Wniosek - Uważam, że ta kancelaria w najbliższym czasie przejdzie likwidację na podstawie rozdziału 5 ust. komornikach sądowych. Wtedy to co pozbierali przez te ostatnie parę tygodni ( sądząc po opiniach i wysypie wątków w sieci ) będzie jeszcze trudniejsze do odzyskania.

Na odpis zawiadomienia o egzekucji bym nie czekał. Po normalnej egzekucji - miałbyś go po 2 dniach. Ludzie czekają już 2 tydzień.

Moje stanowisko - jeśli nie odpuszczasz - pisz skargę.

Koleś wydaje się być na ostatnim etapie czerwonego olbrzyma. Ma kilka miesięcy i chce ukraść jak najwięcej zanim całkiem zniknie ze sceny. Jeśli jesteś pewien, że nie miałeś długu i tym samym tytuł wykonawczy jest wadliwy - pisz skargę.

Inaczej tych pieniędzy już nie odzyskasz.

Ten post był edytowany przez PrimoGhost dnia: 10 Październik 2019 - 19:11

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3