Forum PCLab.pl: Komornik Sądowy złodziej - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Komornik Sądowy złodziej Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Październik 2019 - 19:13

Aż wszedłem na konto i się przeraziłem..
-68zl, z wczoraj, dziwna nazwa przelewu - na szczęście żona maczała w tym palce:p

#42 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 19:25

Dopytam jeszcze jutro dwóch osób, które siedzą po uszach w egzekucji, ale nie sądzę, że powiedzą nam coś nowego.

Martwi mnie tylko ta sygnatura sprawy egzekucyjnej. Fajnie, jakbyś to wyciągnął z banku, bo to bardzo ważne. Powinna mieć repertorium zaczynające się od "Km"

#43 Użytkownik jest niedostępny   DjXbeat 

• Król na zamku
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 20:03

Wyciągnąłem z tytułu przelewu
SPŁATA CAŁOŚCI ZAJĘCIA O SYG. KM 50619/10

#44 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 20:14

No i masz wszystko, co potrzeba by klepnąć skargę.

#45 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 21:00

Zobacz postDjXbeat, o 10 Październik 2019 - 20:03, napisał(a):

KM 50619/10

Sprawa z 2010 roku? :E

#46 Użytkownik jest niedostępny   DjXbeat 

• Król na zamku
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 21:13

Jutro sporządzę odpowiednie pismo z pomocą siostry.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat. Na pewno na "sucho" tematu nie zostawię ;)

#47 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 21:25

Daj znać co tam zdziałałeś - może być taka informacja przydatna dla innych.

#48 Użytkownik jest niedostępny   Olafo 

• Szczęść Boże
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 23:07

Zobacz postDjXbeat, o 10 Październik 2019 - 21:03, napisał(a):

Numer sprawy pokazuje ile Bogiel miał postępowań. To szło w setki tysięcy

#49 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 09:17

Zapewne, ale samym numerem bym się tym zbytnio nie sugerował. Facet miewał zarejestrowane kilka postępowań pod jedną sygnaturą. Młyn jaki tam panował ( i panuje ) był niesamowity.

W co mogę uwierzyć - Wprost 2014 rok

Nie ma sekretariatu, kasy, poczekalni dla klientów. Pomieszczenie wygląda jak mała sala gimnastyczna. Ściany wysokie na cztery metry. Przez środek ciągną się szeregi regałów wypełnionych od podłogi po sufit szarymi segregatorami. Na każdym napis z datą i numerem postępowania. To już nie kancelaria, ale hurtownia komornicza, obsługująca rocznie setki tysięcy klientów. Od początku roku do połowy października Jacek Bogiel, komornik działający przy sądzie rejonowym dla Warszawy-Woli, zdążył obsłużyć już ponad 315 tys. spraw. Wyłączając dni wolne od pracy, dzień w dzień może wszczynać ponad 1200 postępowań egzekucyjnych. Przyjmując, że do każdej sprawy komornik musi średnio wydrukować sześć kartek A-4, w jego kancelarii codziennie drukuje się ponad 7 tys. stron!

Najlepsze jest to, że był okres iż statystycznie - co 10 sprawa egzekucyjna w Polsce trafiała do Bogla. W tamtym okresie przy 1300 czynnych komorników.

10 %... Wszystkich spraw o odzyskanie długu z całej Polski u jednego człowieka.

Pytania? Sugestie? Typ jest nietykalny. Słyszałem o nim "opowieści" pierwszy raz w okolicach 2012-2013 roku.

O ile każdy komornik zalicza w życiu zawodowym kilka grubszych wtop - Bogiel zaliczał w hurtowni kilkaset dziennie. Nieprzerwanie od kilkunastu lat.

W portfolio ma niemal wszystko. Łącznie z egzekucją długów alimentacyjnych od bezdzietnych kawalerów z brakiem osób na utrzymaniu.

#50 Użytkownik jest niedostępny   szczupak90 

• masakra jakaś...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 09:42

A ja się dziwię żonie, że trzyma wszystkie swoje papiery, umowy nawet sprzed 10 lat. Teraz to zaczynam pochwalać, ale co stoi 6 dużych wypchanych segregatorów to stoi.

Powodzenia w załatwieniu sprawy. Takie działanie to zwykła kradzież, może nawet lepsza, bo komornik bezkarny.

To tak jak z t-mobile, żona wzięła abonament na 20 zł i do tego telefon na 60 zł, płatny w 20 ratach, w sumie 80 zł abo, każdy z nas myślał, że po spłacie 20 rat, aobonament wyniesie 20 zł do końca okresu rozliczeniowego, a gdzie tam, teraz przychodzi dalej 80 zł, bo kwota musi się zgadzać. W umowie nic nie mogę takiego znaleźć, ale oni są bezkarni, mają klientów w dupie, i to masa ludzi tak ma. Dobrze wiedzieć, żeby wystosować do nich pismo po skończonej umowie o niezaleganiu z wierzytelnościami i trzymać taki papierek przez 5 lat, bo potem przyjdzie taki komornik i z odsetkami wyjdzie 1000 zł.

#51 Użytkownik jest niedostępny   DjXbeat 

• Król na zamku
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 09:09

Wracam do tematu
Dzisiejszego dnia otrzymałem od komornika zawiadomienie o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego i dostałem informację że dług pochodzi z 2009-08-08 a nakaz zapłaty został wydany przez Sąd Rejonowy w Warszawie 2010-05-24 i najlepsze. Wierzycielem jest T-Mobile z którym nigdy nie miałem do czynienia bo od zawsze siedziałem w Plusie ;)
Wszystkie dane osobowe się zgadzają ale z T-Mobile nie miałem żadnej umowy na cokolwiek. Dług oczywiście się przedawnił a po 10 latach został bezprawnie ściągnięty z mojego konta :E .

#52 Użytkownik jest niedostępny   szczupak90 

• masakra jakaś...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 09:13

Ja bym się nie szczypał i sprawę zgłaszał gdzie się da. Jest to nic innego jak kradzież, można powiedzieć kieszonkowca.

#53 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 10:44

A tą skargę klepnąłeś w międzyczasie?

#54 Użytkownik jest niedostępny   Spokxik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 11:00

Wszystkie dane osobowe się zgadzają ale z T-Mobile nie miałem żadnej umowy na cokolwiek

Do mnie zadzwoniła pani która się przedstawiła oraz podała nazwę kancelarii, po czym poinformowała mnie że zajmują się odszkodowaniami wypadkowymi i czy przypadkiem nie doszło w rodzinie lub w śród przyjaciół ostatnio do wypadku.
Zapytałem skąd mają do mnie numer, odpowiedziała że to losowo wybrany. Szkoda tylko że dzwoniąc zapytała czy rozmawia z Panem X.

Wróżka albo stalker`ka :Up_to_s:

#55 Użytkownik jest dostępny   Killer85 

• 10 lat na labie minęło jak 1 dzień...:E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 11:17

Zobacz postSpokxik, o 21 Październik 2019 - 12:00, napisał(a):

Do mnie zadzwoniła pani która się przedstawiła oraz podała nazwę kancelarii, po czym poinformowała mnie że zajmują się odszkodowaniami wypadkowymi i czy przypadkiem nie doszło w rodzinie lub w śród przyjaciół ostatnio do wypadku.
Zapytałem skąd mają do mnie numer, odpowiedziała że to losowo wybrany. Szkoda tylko że dzwoniąc zapytała czy rozmawia z Panem X.

Też tak miałem...przypadek?Nie sądzę :E

#56 Użytkownik jest niedostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 11:54

Zobacz postDjXbeat, o 21 Październik 2019 - 10:09, napisał(a):

Wracam do tematu
Dzisiejszego dnia otrzymałem od komornika zawiadomienie o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego i dostałem informację że dług pochodzi z 2009-08-08 a nakaz zapłaty został wydany przez Sąd Rejonowy w Warszawie 2010-05-24 i najlepsze. Wierzycielem jest T-Mobile z którym nigdy nie miałem do czynienia bo od zawsze siedziałem w Plusie ;)
Wszystkie dane osobowe się zgadzają ale z T-Mobile nie miałem żadnej umowy na cokolwiek. Dług oczywiście się przedawnił a po 10 latach został bezprawnie ściągnięty z mojego konta :E .

Obawiam się, że się nie przedawnił, bo okres przedawnienia został przerwany ("zresetowany") wniesieniem pozwu i zaczął biec od nowa od wydania nakazu zapłaty. Wprawdzie tam były 3 lata przedawnienia a nie 10, ale wydanie nakazu przedłużyło okres do 10 lat (bo dług stał się roszczeniem stwierdzonym prawomocnym orzeczeniem). Obecnie zostało to skrócone z 10 do 6, ale w tym przypadku chyba będzie miało zastosowanie 10 lat zgodnie z przepisami przejściowymi (ale chwilowo nie mam czasu tego sprawdzić na 100%).

Musiałbyś zadzwonić do sądu, zamówić akta do czytelni i sprawdzić, z czego to wynikało i na jaki adres sąd wysłał nakaz zapłaty w 2010 r.

Podejrzewam, że kancelaria faktycznie zamierza się zwijać i puścili do egzekucji wszystkie sprawy umorzone wcześniej ze względu na bezskuteczność.

#57 Użytkownik jest niedostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 22:05

Zobacz postDjXbeat, o 21 Październik 2019 - 09:09, napisał(a):

Dług oczywiście się przedawnił a po 10 latach został bezprawnie ściągnięty z mojego konta :E .

Jak się przedawnił?:

Co do zasady dług potwierdzony prawomocnym wyrokiem lub nakazem zapłaty przedawnia się po dziesięciu latach. Termin liczy się od daty prawomocności orzeczenia. Nie ma przy tym znaczenia na jakiej podstawie powstał dług. Jeżeli przeprowadzono postępowanie sądowe zakończone prawomocnym orzeczeniem, to po dziesięciu latach przedawni się zarówno dług z faktury, pożyczki czy umowy najmu.

#58 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Październik 2019 - 20:49

Zobacz postDjXbeat, o 09 Październik 2019 - 19:03, napisał(a):

Odpowiadam na wcześniejsze pytanie - długów żadnych nie miałem. Mam kilka kredytów i rat które są na bieżąco opłacane.
W zaistniałej sytuacji czuję się okradziony ponieważ nie zostałem o fakcie poinformowany mało tego nie dostałem żadnego pisma o zapłacie jakiejkolwiek kwoty. Idąc dalej nie ma żadnego kontaktu z tym typem aby dowiedzieć się czegokolwiek w tej sprawie. Skąd mam wiedzieć czy nie zaszła pomyłka i obciążono nie to konto co trzeba. Może chodziło o inna osoba a z mojego konta zostały pobrane należności...
Mam w domu remont i gdyby nie to to sprawą bym się zajął. W rodzinie siostra prowadzi kancelarie prawną więc po weekendzie się zgłoszę.

Opłata za aukcje allegro, jakaś mikro prowizja, opłata za przesyłke zwrotną np na sendit.pl, cokolwiek.

Ten post był edytowany przez LasagnaBolognese dnia: 24 Październik 2019 - 20:49

#59 Użytkownik jest niedostępny   DjXbeat 

• Król na zamku
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2019 - 06:23

Zobacz postCamis, o 21 Październik 2019 - 23:05, napisał(a):

Jak się przedawnił?:

Masz rację, dług się nie przedawnił.

Zobacz postLasagnaBolognese, o 24 Październik 2019 - 21:49, napisał(a):

Opłata za aukcje allegro, jakaś mikro prowizja, opłata za przesyłke zwrotną np na sendit.pl, cokolwiek.

Już napisałem. Wierzycielem był w 2009r T-Mobile z którym ja nie miałem żadnej umowy bo o samego początku siedzę z Plusie ;)

Zobacz postSpokxik, o 21 Październik 2019 - 12:00, napisał(a):

Moi znajomi (3 osoby) mieli w sierpniu wypadek do którego doprowadził jeden z nich, kierujący. Po 2 dniach w szpitalu 2 pasażerów odwiedzili agenci, którzy zaproponowali, że ściągną odszkodowanie od osoby która kierowała pojazdem. Dostali parę ch... i na tym temat się zakończył :E

Ten post był edytowany przez DjXbeat dnia: 25 Październik 2019 - 06:27

#60 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Październik 2019 - 20:18

Zobacz postDjXbeat, o 25 Październik 2019 - 08:23, napisał(a):

Już napisałem. Wierzycielem był w 2009r T-Mobile z którym ja nie miałem żadnej umowy bo o samego początku siedzę z Plusie ;)

Pewnie kancelaria kupiła jakiś worek wierzytelności do ściągnięcia za ułamek wartości i teraz ściąga. Możliwe, że np ktoś miał podobne dane osobowe, wyczarowali twój Pesel zamiast taj osoby i ściągneli to z Ciebie?

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3