Skocz do zawartości
DjXbeat

Komornik Sądowy złodziej

Rekomendowane odpowiedzi

W komentarzach pojawia się często T-Mobile - zadłużenie na rzecz tego operatora.

Ktoś też pisał, że pan Bogiel zrobił egzekucje z odsetek/procentów naliczonych przez operatora X lat temu za nieopłacenie abonamentu w terminie :E czyżby mistrz fachu w białych rękawiczkach?

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na liście komorników przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli jednak się znajduje.... Mój link

 

 

BOGIEL JACEK

KANCELARIA KOMORNICZA W WARSZAWIE NR III

Zastępowany przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy - Śródmieścia w Warszawie Bogdana Mieczkowskiego.

 

 

Poważnie bez karnie można pobierać, blokować i egzekwować takie rzeczy będąc komornikiem w Polsce? Nie ma żadnego przepisu prawnego, który by chronił dłużników, czy normalnych obywateli? :hmm:

W UK najpierw do Ciebie dzwonią, jeżeli kontakt telefoniczny jest nie możliwy to piszą pismo i wysyłają pocztą albo e-mailem jeżeli jest taka możliwość, próbują się w pierwszej kolejności dogadać/porozumieć, a dopiero potem egzekwują cokolwiek. Tu jest na odwrót - najpierw pobierają pieniądze, a potem za 7 dni dowiadujesz się za co...

 

Masz szereg instrumentów, które w pewnych kwestiach Cię chronią. Masz kwotę wolną od zajęcia, możliwość wniesienia skargi jak i w teorii same tytuły egzekucyjne, które nie biorą się z powietrza.

 

Prawda jest jednak taka, że zwłaszcza postępowania upominawcze są zdominowane przez firmy windykacyjne pokroju KRUK-a, które bawią się nawet w przedawnione długi na kwoty kilku złotych.

 

Niemniej komornicy... ( zajedzie banałem ) bywają różni. Są potrzebni, ale bywają cholernie szkodliwi. Pan Bogiel od lat uchodzi za mistrza w swoim fachu, ale że wziął się za drobnicę na taką skalę to trochę dziwne. scratchhead.gif

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu jest najbogatszym komornikiem w Polsce i tylko możemy się domyślać jakie wałki jeszcze kręci.

 

Nie mniej jednak nie jest to tak, że on losuje sobie palcem nr PESEL osoby i ściąga jej kasę. Wszystko opiera o jakieś drobne, zapomniane długi i w razie co ma podkładkę, że działał zgodnie z prawem(tak mogę przypuszczać)

 

ogólnie jest moc :E

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ jest trochę jak w Call Center.

Na pytanie skąd mają mój numer - Pana PESEL został wygenerowany losowo i poddany egzekucji. Wiem, że to nie jest śmieszne, ale tak to chyba wygląda jak czytam te komentarze....

W UK najpierw do Ciebie dzwonią, jeżeli kontakt telefoniczny jest nie możliwy to piszą pismo i wysyłają pocztą albo e-mailem jeżeli jest taka możliwość, próbują się w pierwszej kolejności dogadać/porozumieć, a dopiero potem egzekwują cokolwiek. Tu jest na odwrót - najpierw pobierają pieniądze, a potem za 7 dni dowiadujesz się za co...

 

Nie wiem, jak w Ju-Kej ale w Holandii masz jeszcze lepsze akcje jak dojdzie do zajęcia wykonawczego.

 

Przykładowo mając normalne konto Holenderskie/Belgijskie masz jako "oblig" 2 rachunki. Bieżący i Oszczędnościowy.

 

W momencie, jak jadą Cię np z art 164 dekretu królewskiego wdrażającego kodeks podatku dochodowego ( bardzo częste typy egzekucji, gdyż zwrot podatku w Belgii/Holandii jest często ujemny ) to zajęcie wykonawcze wygląda w ten sposób, że całą kasę z konta bieżącego - przelewają Ci na oszczędnościowe i wtedy nie możesz go ruszyć. A potrafią wyczyścić do Z E R A. Rozumiesz? Zajęli Ci kasę, ale wciąż masz kasę... Po prostu na koncie oszczędnościowym i bez możliwości wypłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza informacja w interncie

 

https://www.zadluzen...y-jacek-bogiel/

 

Zawieszony bez prawa wykonywania czynności komorniczych...

 

Ściągnie parę złotych, jak chcesz się dowiedzieć o co chodzi, to szukasz wiatru w polu, dobry jest. Ludzie piszą w komentarzach że dostali powiadomienie o egzekucji ROK po wykonaniu egzekucji za jakieś spłacone długi sprzed X lat.

 

Zanim napiszesz, poszukaj trochę dokładniej.

 

http://www.izba.warszawska.komornik.pl/sad-rejonowy-dla-warszawy-woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wcale nie musi być zapomniany dług. Lata temu zmieniałem samochód, kupiłem z polisa Varty, chciałem zmienić na innego, tańszego ubezpieczyciela i odmawiano mi przyjęcia wypowiedzenia w lokalach ubezpieczyciela. Poszedłem do swojego pośrednika od ubezpieczeń, ten zrobił to faksem i pocztą, przy czym potwierdzenia zachował mi w teczce u siebie. Po 4,5 roku (po 5 chyba się to przedawniało) jakaś kancelaria zaczęła ściągać roczną składkę plus odsetki za te lata. Co kilka dni ponaglenie listowne i telefony z prośbą o ugodowe zapłacenie, a jeśli nie, to do sądu będa kierowali.

Tu nie było potrzeby losować po PESEL, tu była metoda na sprawdzanie "kto trzyma wypowiedzenie umowy ubezpieczenia przez 5 lat? Teraz nieco inaczej to chyba regulowane, nie ma z automatu przedłużenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim napiszesz, poszukaj trochę dokładniej.

 

http://www.izba.warszawska.komornik.pl/sad-rejonowy-dla-warszawy-woli

 

Po co, skoro widać że dalej zawód wykonuje, a podałem tylko informacje sprzeczną jaką znajduje na pierwszej pozycji google.

 

On doskonale wie co robi, wyciąga takie głupoty sprzed lat i połowa ludzi nie wie o co chodzi, druga połowa domyśla się o co może chodzić ale nie wie co ma z tym zrobić.

Faktem jest że gość uderza takie punkty żeby ktoś po latach nie był w stanie udowodnić że dług spłacił, albo za parę złotych nie będzie mu się chciało w to bawić.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wyraźnie napisane - zastępowany. Nie wykonuje przecież zawodu. A nazwa kancelarii z nazwiskiem została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam w komentarzach w tej stronie co podałem wyżej występują nazwiska co wykonują za niego sprawy. Jaki jego status jest obecnie to bez znaczenia, bo kasa znika, a gość ma wyjebane i się śmieje z ludzi, którym życie komplikuje.

 

Choć kto wie, na pewno część tych egzekucji jest słuszna. DJ - może też masz jakiś niezapłacony mandacik/nieuregulowane zobowiązanie?

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Przecież nikt nie robi ci o to wyrzutów. Ale to dużo zmienia. Zwłaszcza, że kolega który założył wątek pisał wyraźnie...

 

 

Nie mam żadnych długów, żadnych zaległości, nie dostałem żadnego pisma ani od wierzyciela ani od komornika a Pan Jacek Bogiel ściągnął dług nawet nie wiem za co i najtaniej podstawie.

 

Dziwne scratchhead.gif Na zajęciu w banku powinien być "czynny" komornik zgodnie z art 3. oraz 6 ust komornikach sądowych.

 

 

1.

Komornik jest organem władzy publicznej w zakresie wykonywania czynności w postępowaniu egzekucyjnym i zabezpieczającym. Czynności te wykonuje komornik, z uwzględnieniem wyjątków przewidzianych w ustawach.

 

2. Zastępca komornika używa pieczęci urzędowej zastępowanego komornika oraz własnej pieczęci imiennej, z zaznaczeniem, że działa w zastępstwie.

 

Naprawdę trzeba zadzwonić do tego banku, bo robi się tutaj burdel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dowód zgubił i ktoś sobie jego dane wykorzystał, musi dowiedzieć się u źródła i koniec, tak to można gdybać.

 

Może dowód zgubił i ktoś sobie jego dane wykorzystał, musi dowiedzieć się u źródła i koniec, tak to można gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale nie miałem czasu odpisać bo mam remont.

Po raz enty podkreślam - nie mam i nie miałem nigdy żadnych zadłużeń, nie przeprowadzałem się, nie zgubiłem dowodu, nie sprzedawałem żadnego auta, nie miałem mandatów itd

W poniedziałek przejdę się do placówki banku i spróbuję uzyskać informacje o zajęciu 48zl

Dla wielu ta kwota jest śmieszna ale sama sytuacja jest niepokojąca bo takich przypadków jest mnóstwo.

Tak jak napisałem na wstepie, czuję się okradziony i dlatego pojawił się teki temat.

Choćby miało się to ciągnąć x lat nie odpuszczę a jeśli dostanę zwrot to pójdzie na jakiś dobry cel z moją dopłatą.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, jak ci się coś rozjaśni po wizycie w banku, to daj znać co i jak - być może komuś takie informacje się przydadzą jak dotknie go podobna sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DjXbeat

Zastanawia mnie to co się dzieje tutaj, na tych komentarzach Mój link. Bez wątpienia jest BOOM w okresie ostatnich kilku tygodni.

 

A tym co się dzieje na BIP-ie na Woli

 

Widzę wpisy o

 

 

Zawiadomienie o zaistnieniu w I półroczu 2019r. przesłanki do odmowy przyjmowania przez komornika spraw z wyboru. W związku z art. 8 ust. 9 Ustawy z dnia 22 marca 2018r. o komornikach sądowych.

Zawiadomienie o zaistnieniu w II półroczu 2019r. przesłanki do odmowy przyjmowania przez komornika spraw z wyboru. W związku z art. 8 ust. 9 Ustawy z dnia 22 marca 2018r. o komornikach sądowych

 

Ale bez konkretnych dat, bo sieroty zamiast dodać po prostu plik XML z metryczką, jak tutaj, to edytują główną informację o kancelarii w BIK.

 

Patrząc jednak po dacie tego artykułu WPROST z jego rezygnacją ( 25 lipca ) widać, że sprawy na zastępstwo przyjmował już w I półroczu i do tej pory na nich jedzie...

 

A zrezygnować formalnie nie mógł wcześniej niż miesiąc ani później niż 3 miesiące od dnia złożenia Ministrowi Sprawiedliwości oświadczenia o rezygnacji.

 

Czyli minimum - odszedł końcem sierpnia, na co wykazuje informacja o zastępstwie w BIK, albo co bardziej prawdopodobne - jeszcze siedzi na wypowiedzeniu pobierając 75 % zarobków.

 

odszedł zapewne na podstawie

 

 

Art.  20.

2)    zrezygnował z pełnienia obowiązków komornika;

 

Wniosek - Uważam, że ta kancelaria w najbliższym czasie przejdzie likwidację na podstawie rozdziału 5 ust. komornikach sądowych. Wtedy to co pozbierali przez te ostatnie parę tygodni ( sądząc po opiniach i wysypie wątków w sieci ) będzie jeszcze trudniejsze do odzyskania.

 

Na odpis zawiadomienia o egzekucji bym nie czekał. Po normalnej egzekucji - miałbyś go po 2 dniach. Ludzie czekają już 2 tydzień.

 

Moje stanowisko - jeśli nie odpuszczasz - pisz skargę.

 

Koleś wydaje się być na ostatnim etapie czerwonego olbrzyma. Ma kilka miesięcy i chce ukraść jak najwięcej zanim całkiem zniknie ze sceny. Jeśli jesteś pewien, że nie miałeś długu i tym samym tytuł wykonawczy jest wadliwy - pisz skargę.

 

Inaczej tych pieniędzy już nie odzyskasz.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wszedłem na konto i się przeraziłem..

-68zl, z wczoraj, dziwna nazwa przelewu - na szczęście żona maczała w tym palce:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam jeszcze jutro dwóch osób, które siedzą po uszach w egzekucji, ale nie sądzę, że powiedzą nam coś nowego.

 

Martwi mnie tylko ta sygnatura sprawy egzekucyjnej. Fajnie, jakbyś to wyciągnął z banku, bo to bardzo ważne. Powinna mieć repertorium zaczynające się od "Km"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem z tytułu przelewu

SPŁATA CAŁOŚCI ZAJĘCIA O SYG. KM 50619/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem z tytułu przelewu

SPŁATA CAŁOŚCI ZAJĘCIA O SYG. KM 50619/10

 

KM 50619/10

 

Sprawa z 2010 roku? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sporządzę odpowiednie pismo z pomocą siostry.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat. Na pewno na "sucho" tematu nie zostawię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co tam zdziałałeś - może być taka informacja przydatna dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem z tytułu przelewu

SPŁATA CAŁOŚCI ZAJĘCIA O SYG. KM 50619/10

 

Numer sprawy pokazuje ile Bogiel miał postępowań. To szło w setki tysięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, ale samym numerem bym się tym zbytnio nie sugerował. Facet miewał zarejestrowane kilka postępowań pod jedną sygnaturą. Młyn jaki tam panował ( i panuje ) był niesamowity.

 

W co mogę uwierzyć - Wprost 2014 rok

 

Nie ma sekretariatu, kasy, poczekalni dla klientów. Pomieszczenie wygląda jak mała sala gimnastyczna. Ściany wysokie na cztery metry. Przez środek ciągną się szeregi regałów wypełnionych od podłogi po sufit szarymi segregatorami. Na każdym napis z datą i numerem postępowania. To już nie kancelaria, ale hurtownia komornicza, obsługująca rocznie setki tysięcy klientów. Od początku roku do połowy października Jacek Bogiel, komornik działający przy sądzie rejonowym dla Warszawy-Woli, zdążył obsłużyć już ponad 315 tys. spraw. Wyłączając dni wolne od pracy, dzień w dzień może wszczynać ponad 1200 postępowań egzekucyjnych. Przyjmując, że do każdej sprawy komornik musi średnio wydrukować sześć kartek A-4, w jego kancelarii codziennie drukuje się ponad 7 tys. stron!

 

Najlepsze jest to, że był okres iż statystycznie - co 10 sprawa egzekucyjna w Polsce trafiała do Bogla. W tamtym okresie przy 1300 czynnych komorników.

 

10 %... Wszystkich spraw o odzyskanie długu z całej Polski u jednego człowieka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9CS7j5I6aOc

 

 

Pytania? Sugestie? Typ jest nietykalny. Słyszałem o nim "opowieści" pierwszy raz w okolicach 2012-2013 roku.

 

O ile każdy komornik zalicza w życiu zawodowym kilka grubszych wtop - Bogiel zaliczał w hurtowni kilkaset dziennie. Nieprzerwanie od kilkunastu lat.

 

W portfolio ma niemal wszystko. Łącznie z egzekucją długów alimentacyjnych od bezdzietnych kawalerów z brakiem osób na utrzymaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwię żonie, że trzyma wszystkie swoje papiery, umowy nawet sprzed 10 lat. Teraz to zaczynam pochwalać, ale co stoi 6 dużych wypchanych segregatorów to stoi.

 

Powodzenia w załatwieniu sprawy. Takie działanie to zwykła kradzież, może nawet lepsza, bo komornik bezkarny.

 

To tak jak z t-mobile, żona wzięła abonament na 20 zł i do tego telefon na 60 zł, płatny w 20 ratach, w sumie 80 zł abo, każdy z nas myślał, że po spłacie 20 rat, aobonament wyniesie 20 zł do końca okresu rozliczeniowego, a gdzie tam, teraz przychodzi dalej 80 zł, bo kwota musi się zgadzać. W umowie nic nie mogę takiego znaleźć, ale oni są bezkarni, mają klientów w dupie, i to masa ludzi tak ma. Dobrze wiedzieć, żeby wystosować do nich pismo po skończonej umowie o niezaleganiu z wierzytelnościami i trzymać taki papierek przez 5 lat, bo potem przyjdzie taki komornik i z odsetkami wyjdzie 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...