Skocz do zawartości
kowallosu

RTX 2060s niepokojące niskie użycie GPU w grach i spadki fps?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ok Panowie ogarnąłem temat i obyło się bez formatowania dysku.

Problemem powodującym spadki wydajności jest oprogramowanie Nahimic 2 Audio Driver. Jest to oprogramowanie dołączane do płyt MSI, które naprawdę fajnie wpływa na jakość dźwięku. Niestety, w moim przypadku wydajność w grach wyraźnie spada.

 

Ok, ale zanim wpadłem na to co powoduje problem, to...Wykonałem unistall sterowników za pomocą DDU, wyczyściłem system wbudowanym cleanerem, przeinstalowałem sterowniki chipsetu oraz przeinstalowałem gry.

 

Pomogło natomiast wyłączenie wszystkich aplikacji z autostartu i gdy okazało się, że jedna z aplikacji powoduje problem, to powolna analiza doprowadziła mnie do Nahimica. Problem jest o tyle śmieszny, że wystarczy aplikację zamknąć i wydajność od razu wzrasta. Wystarczy, że zminimalizuję grę, uruchomię na nowo program i wydajność znowu spada.

Użycie GPU w FarCry Primal to teraz 99%. Wydajność jest kozacka i udało mi się osiągnąć w benchmarku w 1440p + hd textures następujące wyniki:

min fps: 71

avg: 90

max: 105

 

Wyniki bardzo dobre, tutaj sprzęt analogiczny do mojego i średnio 14 fps mniej:

Jestem bardzo zadowolony :)

 

Powiem szczerze, że pendrive z Windowsem był już przygotowany.

 

dzięki wszystkim za rady i dziękuję też za komentarze skłaniające do reinstalacji :) lubię robić na przekór innym :)

 

 

 

Taki był plan ;) postawienie systemu na nowym dysku i testy.

Bottleneck może wystąpić, ale liczyłem się z tym. Ja za nowego procka i kartę graficzną zapłaciłem łącznie 2050 zł brutto, bo okazje wyłapałem. Na moje potrzeby i tyle zaległości co ja mam w grach to wystarczy ;)

 

Wydajność to masz słabą akurat. Ja na 1070 GTX bez o/c mam więcej.

 

lAgk0Nr.png

 

74/94/110 - taki wynik na Ryzenie 2600 3,9Ghz

 

Pewnie kwestia RAMu ktory mam tu na 3600 cl16

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki wszystkim za rady i dziękuję też za komentarze skłaniające do reinstalacji :)lubię robić na przekór innym :)

 

No co za bydle, a wiesz, że moja klawiatura ma ograniczoną liczbę naciśnięć klawiszy? :cool::P

 

Wydajność to masz słabą akurat. Ja na 1070 GTX bez o/c mam więcej.

 

74/95/110

 

Pewnie kwestia RAMu ktory mam na 3600

 

 

A świstak siedzi i zawija... przecież ta gra na GPU siedzi

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Świstak siedzi, no co, mam nagrać film? Na ryzenie 3600 miałem nawet 75/95/113. 1070 GTX bez o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpotrzebie2017 bardzo wysoki wynik... na slabszej karcie graficznej i ramie 133mhz szybszym niz mój. troche dziwnie wysoki. na pewno w 1440p zrobiłeś test? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aa rzeczywiście, full hd :sleep:

 

Zrób na takiej rozdziałce, z ciekawosci jaki wynik bedzie, 150 fps max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa rzeczywiście, full hd :sleep:

 

Zrób na takiej rozdziałce, z ciekawosci jaki wynik bedzie, 150 fps max?

 

Właśnie miałem pisać że mówimy o 1440p :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa rzeczywiście, full hd :sleep:

 

Zrób na takiej rozdziałce, z ciekawosci jaki wynik bedzie, 150 fps max?

 

na full hd ultra 125 max, ale karta w benchmarku nigdy nie dobiła do 90 procent. za to odpaliłem normalnie grę w full hd chodziła w okolicach 95-98 procent i kilka dropów do 86 procent. wzrost fps względem 1440p to 20-25 klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widać, że 2060super to teraz się nie opłaca do FHD stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w benchmarku użycie gpu nie powalało, ale w grze było spoko. ale i tak szkoda tej karty na full hd.

 

troche boli mnie fakt, ze fallouta 4 zrobiłem prawie całego i ogromne dropy fpsow tlumaczylem sobie slabą optymalizacją :E teraz odpalam i gra pływa :E mimo zw hejtowany w Polsce, to dla mnie fallout jest genialną grą.

 

aż mi się odechciało ryzena 3700x, czuje sie jakbym mocny upgrade kompa zrobił :lol2:

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A spróbuj włączyć benchmark tak 2-3x pod rząd i czy się użycie gpu nie poprawi. Tylko nie można robić nic innego, test musi przejść i od razu kolejny włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dało i ten benchark nie lubi mojej superki :) Pozostaje cieszyć się zacnym wynikiem w 1440p. Sróbuję jeszcze przeskalować rozdzielczość systemu, bo ponoć gry z ubisoftu są na ten parametr wrażliwe.

Wczoraj przed snem grałem w fallouta i tam w większości miejsc wykorzystanie gpu na poziomie 95-99%. jest pięknie!

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie ogarnąłem temat i obyło się bez formatowania dysku.

Problemem powodującym spadki wydajności jest oprogramowanie Nahimic 2 Audio Driver. Jest to oprogramowanie dołączane do płyt MSI, które naprawdę fajnie wpływa na jakość dźwięku. Niestety, w moim przypadku wydajność w grach wyraźnie spada.

 

Ok, ale zanim wpadłem na to co powoduje problem, to...Wykonałem unistall sterowników za pomocą DDU, wyczyściłem system wbudowanym cleanerem, przeinstalowałem sterowniki chipsetu oraz przeinstalowałem gry.

 

Pomogło natomiast wyłączenie wszystkich aplikacji z autostartu i gdy okazało się, że jedna z aplikacji powoduje problem, to powolna analiza doprowadziła mnie do Nahimica. Problem jest o tyle śmieszny, że wystarczy aplikację zamknąć i wydajność od razu wzrasta. Wystarczy, że zminimalizuję grę, uruchomię na nowo program i wydajność znowu spada.

Użycie GPU w FarCry Primal to teraz 99%. Wydajność jest kozacka i udało mi się osiągnąć w benchmarku w 1440p + hd textures następujące wyniki:

min fps: 71

avg: 90

max: 105

 

Wyniki bardzo dobre, tutaj sprzęt analogiczny do mojego i średnio 14 fps mniej:

Jestem bardzo zadowolony :)

 

Powiem szczerze, że pendrive z Windowsem był już przygotowany.

 

dzięki wszystkim za rady i dziękuję też za komentarze skłaniające do reinstalacji :) lubię robić na przekór innym :)

 

 

 

Taki był plan ;) postawienie systemu na nowym dysku i testy.

Bottleneck może wystąpić, ale liczyłem się z tym. Ja za nowego procka i kartę graficzną zapłaciłem łącznie 2050 zł brutto, bo okazje wyłapałem. Na moje potrzeby i tyle zaległości co ja mam w grach to wystarczy ;)

 

Z ciekawości zacząłem testować swoją konfigurację, która jest identyczna jak Twoja i u mnie dramat trochę, Far Cry Primal:

 

min fps: 61

avg: 87

max: 107

 

i to w FullHD. Co jest nie tak ? Konfiguracja prawie bliźniaczo podobna. Sterowniki do GPU najnowsze. Dodam tylko że użycie GPU wynosi około 85%. Może coś zmienić w ustawieniach nvidii bo w sumie mam wszystko ustawione na domyślne i nigdy tam nie grzebałem.

Edytowane przez Khold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z ciekawości zacząłem testować swoją konfigurację, która jest identyczna jak Twoja i u mnie dramat trochę, Far Cry Primal:

 

min fps: 61

avg: 87

max: 107

 

i to w FullHD. Co jest nie tak ? Konfiguracja prawie bliźniaczo podobna. Sterowniki do GPU najnowsze. Dodam tylko że użycie GPU wynosi około 85%. Może coś zmienić w ustawieniach nvidii bo w sumie mam wszystko ustawione na domyślne i nigdy tam nie grzebałem.

 

61 fps to kaplica jest, monitorujesz msi afterburnerem?

 

W NV możesz spróbować wymusić maksymalną wydajność tam jest jakaś opcja, domyslnie chyba optymalnie włączone

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

61 fps to kaplica jest, monitorujesz msi afterburnerem?

 

W NV możesz spróbować wymusić maksymalną wydajność tam jest jakaś opcja, domyslnie chyba optymalnie włączone

 

Afterburnera mam włączonego zawsze. Użycie GPU nie przekracza 90%. Aplikacji mordujących GPU w tle nie mam żadnych, chyba że się dobrze poukrywały. Nie wiem już, może bottleneck ? Potestuje inne bardziej wymagające gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno nie bottlenect, nie w tym tytule. Masz gorsze wyniki niż ja w 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...