Forum PCLab.pl: jaką powierzchnię zapewnić wentylatorą karty na riserze - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

jaką powierzchnię zapewnić wentylatorą karty na riserze Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   zbierek18 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Październik 2019 - 22:30

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zamontowaniem karty palit 1070 na piwnicy zasilacza w obudowie sharkoon tg5 za pomocą risera Thermaltake PCI-e 3.0 x16. Kieruje sie przedewszystkim kwestia wygladu i całkowitym odsłonięciem wentylatorka na chipset'ie płyty gigabyte aourus Elite x570.

Problem jednak jest taki że nie mam pojęcia ile powierzchni należy zapewnić wentylatorą karty do prawidlowego funkcjonowania. Powierzchni z której będą wciagac powietrze. Panel boczny mojej obudowy wykonany jest że szklanej szyby która nie ma żadnych otworów. Na panelu frontowym zainstalowane są 3 fabryczne wentylatory dmuchajace do wnętrza obudowy a na górze też 3 ale wyciągając cieple powietrze że środka.

#2 Użytkownik jest dostępny   tomn2o 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Październik 2019 - 08:47

wentylatorą:D Komputer mi się zresetował, jak przeczytałem.

Teoretycznie masz dobrą wentylację obudowy, ale nie licz, że ktoś tu ci poda wymiary w centymetrach, musisz samemu poeksperymentować (to też zależy od chłodzenia na karcie) Pamiętaj też, że jeżeli karta będzie miała mały przewiem, zacznie się bardziej grzać i będzie głośniejsza.

Ten post był edytowany przez tomn2o dnia: 10 Październik 2019 - 08:49

Strona 1 z 1