Skocz do zawartości
piotras8845

Czy jest sens kupować i7-4770k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przychodzę do was z dylematem kupna i7-4770k.

 

Aktualna specyfikacja:

 

Procesor: i5-4690k

Płyta główna: Z97 MSI

Karta graficzna: GTX 1060

 

Mam problem z grami na którym jest nacisk na procesor: BF1,BF5 kilka gier strategicznych.

 

Czy jest sens kupować używke i7-4770k za 5 stówek? Jaki będzie wzrost wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest bo to i7 to 4C\8T

 

Z drugiej strony możesz sprzedać to co masz i kupić coś za ok. 1000 na AM4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad zmianą platformy i chyba tak zrobię.

 

A jak myslisz ile moge wziać za i5-4690k, z97 msi i 16gb ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest.

Mocne 4c/8t wciąż jest wystarczajace do gier.

Swój sprzedaż za 200 dołożysz 300 i masz święty spokój.

Do gtx 1060 przypsuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz w planach wymiany karty za jakiś czas, to można wrzucić 4770k - w grach które wymieniłeś będzie sporo lepiej.

 

Gdyby jednak była w planach wymiana karty, to szedłbym w nową platformę - choć raczej dozbierałbym już do Ryzena 5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie grałem w Battlefielda 1, 5 ani Assasins Creeda ale przesiadłem się z i5 4590 na i7 4790. Różnica w ogrywanych przeze mnie grach była zerowa. A grałem między innymi w FarCry 3, FarCry 4, Dying Light, Dying Light: The Following, GTA V, GTA IV, Metro Redux, Battlefield 3. Uznałem, że szkoda pieniędzy i go odsprzedałem. Dodam jeszcze, że niektóre starsze gry zaczęły mieć dziwne skoki wyświetlanego obrazu (mikroprzycinki) spowodowane funkcją hyper-threading w i7 4790... Po wyłączeniu w biosie wielowątkowości i graniu na gołych 4 rdzeniach problem ustępował jak ręką odjął. I przyznam, że mocno zniechęciło mnie to do i7. Jeśli będę chciał większej wydajności to następnym razem po prostu zmienię platformę i kupię jakiegoś nowego i5 z 6 rdzeniami i 6 wątkami lub Ryzena.

 

Ale jeśli ty grasz sporo w nowe Battlefieldy i Asassyny, to być może warto zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fifci: no nic dziwnego, ze nie zauwazyles poprawy jak grasz w same starsze pozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście spytać autora jakie ramy posiada. Jeśli ma wolne to i tak na sprzedaż razem z procesorem. Wtedy zostanie tylko płyta główna stara więc ja bym się przesiadł na nową platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nisko taktowane RAM mogą ograniczać wydajność. Poza tym gdzie kupisz i7 za 500zł? Sam miałem podobny dylemat, ale jak zobaczyłem stare i7-ki na allegro za 700-800zł to uznałem, że nie warto. Wydawać tyle kasy na procesor bez gwarancji jest bardzo ryzykowne. Procesor 3600, płyta b450 plus 16GB 3200 MHz. Całość wyniosła mnie 1650zł. Ewentualnie zamiast 3600 możesz brać 2700X podkręcisz i masz taką sama wydajność w grach i lepszą w programach użytkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto z wielu względów.

 

1. Kupujesz produkt używany, bez gwarancji, w cenie produktu 5 lat nowszego, wydajniejszego, z trzyletnią gwarancją (sprzedałem 4790k za 800zł, kupiłem ryzena 3600 za 830zł...) = absurd!

 

2. Oferowane na żallegro używki na ogół nie są delidowane, czyli masz sporą szansę na proca, który orał 5 lat i teraz ma pod czapką zeschniętą pastę TIM, przez co nadziejesz się na absurdalne temperatury. Oznacza to konieczność delidowania = dodatkowe koszty, czas i wysiłek, który się opłacał, ale lata temu.

 

3. Kiedyś i tak tą platformę będziesz musiał sprzedać. Obecnie jest jeszcze wiele osób z "generacji haswella" i graty typu DDR3, mobosy na socket 1150 czy haswellowe procki schodzą na allegro bez bólu. Ale przecież ludzie konswekwentnie modernizują sprzęt i za 2 lata sprzedasz za połowę tego, co teraz, bo liczba ludzi zainteresowanych prestarzałą technologią będzie gwałtownie spadać. Jakie jest obecnie zainteresowanie procesorami Sandy/Ivy bridge? to samo będzie z haswellem za 2-3 lata.

 

4. Jesteśmy już na etapie, kiedy mobo wchodzi w "okres ryzyka". Dużo mobosów pada po kilku latach, zwłaszcza słabszych. Zapłacisz sporo kasy za używany cep, zdelidujesz, a Twoja wysłużona płyta padnie po pół roku. I zabawa zacznie się od nowa.

 

Z perspektywy 2-3 lat - pogoń obecną platformę i złóż nową, albo siedź na tym co masz "do oporu", jednak zważ na to, że ceny haswelli nie będą wiecznie utrzymywać się na obecnych, absurdalnych poziomach :) i stracisz na odsprzedaży.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i7 4770, swoją i5 4690k sprzedałem za 320 zł. Koszt i7 4770 wyniósł mnie 70 zł. Różnica w grach w moim przypadku to AC czy SOTR, to nie klatki, ale rwanie obrazu, które zniknęło całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przychodzę do was z dylematem kupna i7-4770k.

 

Aktualna specyfikacja:

 

Procesor: i5-4690k

Płyta główna: Z97 MSI

Karta graficzna: GTX 1060

 

Mam problem z grami na którym jest nacisk na procesor: BF1,BF5 kilka gier strategicznych.

 

Czy jest sens kupować używke i7-4770k za 5 stówek? Jaki będzie wzrost wydajności?

 

 

Powiem Ci tak...

 

Sprzedaj to co masz aktualnie, imbecyli jest cała masa, zwłaszcza na OLX. Opędzlujesz to za dobrą kasę i kupisz całkiem nowy sprzęt od AMD, przyszłościowy i wydajniejszy.

 

Otóż próbowałem sprzedać swojego PC, bo mam mało czasu na granie, a planowałem siedzieć na lapku, ale... Tyle jest polaczków cebulaczków, że aż nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Pomijam już fakt, że za mojego PCta chcieli dać tyle co za samą kartę i procesor, no ale próbować można...

Najbardziej mnie rozwalały wiadomości kupujących

 

"No tak, za taką cenę to ja mam komputer z i5 w środku a nie AMD"

"Zobacz sobie ten zestaw "dał link" tu mam chociaż i5 (była i5 6500) i 32GB ram, a ty masz AMD i mniej ramu"

 

Pomijając fakt, że ja chciałem za swojego PCta naprawdę atrakcyjne pieniądze, to gamonie linkowali kompy za 4000zł z i5 4-6 gen i GTX1060 6GB i mówili, że jest lepszy "bo i5"

 

Reasumując - ludzie mają utarte we łbie, że dobry procesor to "i5" i koniec. (rodem z reklam MediaMarkt - "Laptop, mega okazja - procesor intel i5" )

 

Także szukaj gamonia, szukaj. Tak jak ja znalazłem na i7 7700 + H110m i gówniany osprzęt, co potem kupiłem za tą cenę całego kompa jak w sygnaturce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny używanych CPU właśnie 4 gen i 5 gen to paranoja. Dwa lata temu i7-4770k powinien kosztować maksymalnie 500 zł a teraz to powinno kosztować z 400 zł maksymalnie. Koszt i7-4790k to już kompletnie włosy stają dęba. Do tego ludzie mają wolne ramy, ponieważ kiedyś uważało się że do grania i5 i ram 1600 to wszystko czego trzeba do gier. Najlepiej sprzedać ten złom póki trzyma wartość i jest zainteresowanie. Zresztą widzę że wyżej koledzy też to zauważyli.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam procesor i płytę , do tego 970-tkę i BF1 normalnie działa, ale... procesor podkręcony na 4GHz i pamięci 2133MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dopłacie z 50 zeta to może i jest sens. Wątków więcej niż w i5, ale to dalej 4 rdzenie. Chyba lepiej już am4 i tani proc, bo zawsze można włożyć coś kompletnie świeżego oferującego wydajność spełniającą współczesne standardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...