Skocz do zawartości
Arthas25

które statystyki są ważne w monitorach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy taki kontrast statyczny 1000:1 jest w miarę dobry przy monitorze do gier za 2000zł ??

Z tego co zauważyłem inne monitory w tej cenie posiadają 3000:1 ale mają inne słabsze staty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyferki w "statystykach" nie wyświetlają obrazu. Olej sprawę.

 

Podaj budżet, gry w jakie grasz i sprzęt jaki masz.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast 1000:1 w dzisiejszych czasach wskazuje na matrycę IPS. Najgorsze kontrasty na monitorach na IPS są w okolicach 750:1, a najlepsze w okolicach 1500:1. Im większy kontrast, tym lepsza czerń przy danej bieli. Obraz jest bardziej "dynamiczny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są monitory nad którymi się zastanawiam.

Oferta ME nie powala na kolana. Fakt dobrze znany.

 

ten pierwszy ma niższy kontrast statyczny w porównaniu do reszty i posiada matryce TN a pozostałe VA.

Super. Umiesz czytać cyferki. Nie wagarowałeś w przedszkolu/podstawówce/gimnazjum.

 

Ale nic to nie daje skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Patrz post #2

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet 2000zł max.

gry w które gram ? wszelkie horrory: serie Residenta, Silent hilla, Outlast itp. startegie: Heroes of might and magic, Civ 6 , Star Craft 2, War craft3, Rpg: Pillars of eternity, Skyrim, Wiedźmin 3 . teraz trochę mniej bo czasu nie ma ale mam nadzieje, ze nadrobię :)

intel i7 3770 3,4 ghz x4 rdzenie

12gb ram

Ge Force GTX 1050Ti

 

myślę nad tym monitorem: Monitor SAMSUNG Curved QLED LC27HG70QQUXEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor SAMSUNG Curved QLED LC27HG70QQUXEN zakupiony, we wtorek najpóźniej będę testował. To prawda nie znam się na cyferkach ale potrafię zlukać recenzje testerów na YT, a tam po za podstawką wypowiadali się w samych superlatywach. No nic zobaczymy co wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor SAMSUNG Curved QLED LC27HG70QQUXEN zakupiony, we wtorek najpóźniej będę testował. To prawda nie znam się na cyferkach ale potrafię zlukać recenzje testerów na YT, a tam po za podstawką wypowiadali się w samych superlatywach. No nic zobaczymy co wyjdzie w praniu.

 

To następnym krokiem będzie wymiana karty graficznej na lepszą, bo przy rozdziałce 4K będzie Ci wszystko stało w miejscu. GeForce 150/TI nie nadaje się do takiego monitora. Było brać coś co ma MAX FuulHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To następnym krokiem będzie wymiana karty graficznej na lepszą, bo przy rozdziałce 4K będzie Ci wszystko stało w miejscu. GeForce 150/TI nie nadaje się do takiego monitora. Było brać coś co ma MAX FuulHD.

 

no nie wiem czy tak wszystko będzie stało w miejscu?

po za tym moja karta odpalała gry na monitorze 4k, co prawda nowe tytuły sprawnie chodziły tylko na LOW ustawieniach ale chodziły, więc z 2k gtx1050 Ti powinien sobie poradzic na medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To monitor 1440p, nie "4k". Jednak kolega ma rację, jeśli nie planujesz zmiany karty to sobie w "nowości" za bardzo pewnie nie pograsz - zresztą sam zobaczysz jak Ci przyjdzie, może się mylimy. Zauważ, że filmik, który przedstawiasz to: a) wszystkie te gry mają po kilka ładnych lat, b) wszystkie są chyba na ultra low, a tekstury są doczytywane kilka metrów przed postacią.

 

qhd względem fhd to nie aż taki duży skok aczkolwiek dla 1050Ti może być spory - to w końcu o jakieś 1,5x mniej fps względem fhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To monitor 1440p, nie "4k". Jednak kolega ma rację, jeśli nie planujesz zmiany karty to sobie w "nowości" za bardzo pewnie nie pograsz - zresztą sam zobaczysz jak Ci przyjdzie, może się mylimy. Zauważ, że filmik, który przedstawiasz to: a) wszystkie te gry mają po kilka ładnych lat, b) wszystkie są chyba na ultra low, a tekstury są doczytywane kilka metrów przed postacią.

 

qhd względem fhd to nie aż taki duży skok aczkolwiek dla 1050Ti może być spory - to w końcu o jakieś 1,5x mniej fps względem fhd.

 

- Cały czas pisałem , ze chodzi o 2k nie wiem skąd kolega wziął 4k?

- Nie zamierzam na tym sprzęcie grać 10 lat. max 2 - 2,5 roku i wymieniam całego kompa.

- Zastanawiam się tylko nad tym Free Sync 2.0 czy warto dlatego brać Radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor przyszedł wczoraj rano :) przetestowałem takie gry jak CIV6 - mapa ogromna, WoW, RE2 2019, Blair Witch 2019, Pillars od Eternity, Skyrim SE, The Sinking City.

Powiem tak. na Medium wszystkie gry działają płynnie, Na High niektóre gry: RE oraz Blair Witch tracą na płynności w takim stopniu, że granie to po prostu męka.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony jakością monitora , wrażenia są niesamowite - odpalam grę i czuję się trochę tak jak bym grał w zupełnie coś innego, warto było dopłacić te 350zł i wymienić iiyama'e na tego samsunga.

Jedyny mankament to denerwująca podstawka która uniemożliwia mi podsunięcie monitora do ściany, w tygodniu zakupie uchwyt i przymocuję monitor do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
warto było dopłacić te 350zł i wymienić iiyama'e na tego samsunga.
Co za sens kupować tak drogie monitory do tak kiepskiej (i taniej) karty graficznej?

 

Płacisz za statystyki z których nie korzystasz. No może korzystasz na siłę, siłowo schodząc na medium, w nowszych grach nawet na medium będzie problem: https://pclab.pl/art82083-5.html. 144 Hz może nie wymaga 144 fps, ale nie tak mało jak masz. 1440p to za dużo. Jedynie kontrast (i ogólnie QLED itp) jest wart uwagi.

 

Żeby to miało sens to teraz czas na RX 5700 (lub coś lepszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za sens kupować tak drogie monitory do tak kiepskiej (i taniej) karty graficznej?

 

Płacisz za statystyki z których nie korzystasz. No może korzystasz na siłę, siłowo schodząc na medium, w nowszych grach nawet na medium będzie problem: https://pclab.pl/art82083-5.html. 144 Hz może nie wymaga 144 fps, ale nie tak mało jak masz. 1440p to za dużo. Jedynie kontrast (i ogólnie QLED itp) jest wart uwagi.

 

Żeby to miało sens to teraz czas na RX 5700 (lub coś lepszego).

 

taki sens, że monitor kupuje na 10 lat a kompa wymieniać będę za jakieś 2 - 2,5 roku. pewnie wciągnę skrzynię za 6-7 tys.

Ogólnie cały sprzęt (pudło + monitor) chciałem wymienić za 2-3 lata ale , ze monitor padł mi tydzien temu to kupując nowy, brałem taki żeby posłużył mi od razu do nowego kompa.

Edytowane przez Arthas25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qhd względem fhd to nie aż taki duży skok

Pod wzgl. jakości spory. Przynajmniej u mnie.

 

1440p to za dużo.

Przynajmniej pulpit będzie sensownie wyglądał, a jak w grach będzie jakaś straszna tragedia, to od biedy włączy 1280x720 ze skalowaniem integer i będzie grał we wszystko płynnie. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...