Skocz do zawartości
Madmx

Rozdzielenie kabla ethernet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie.

W jednym z pokoi mam Pacta i w router. PCt jest podłączony do routera. Chciał bym z routera poprowadzić kabel do innego pokoju gdzie są dwa urządzenia które chce połączyć przez kabel. Czy muszę poprowadzić dwa kable od routera do tych urządzeń czy mogę sobie do pokoju doprowadzić jeden kabel i dać jakiś rozdzielcza i wtedy podłączyć te dwa urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup switch i podłącz do niego kable z obu urządzeń i routera. W zależności od potrzeb switch portami Fast Ethernet (100Mbps) lub Gigabit Ethernet (1000Mbps, 1Gbps). Mimo wszystko polecam ten szybszy. Switch zwykły, niezarządzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa osobne kable, albo jeden kabel, tylko będzie potrzebny switch który jest aktywnym urządzeniem. Jeżeli się zdecydujesz na switch to jak wyżej lepiej brać niezarządzany, w tym wypadku to urządzonko ma tylko rozdzielić okablowanie.

Żebyś tylko żadnych rozdzielek nie kupił do kabli bo to nie zadziała jak Ci się wydaje :E

 

Mój internet to radiowka coś koło 10 mega bitów tak że bez szału.

A czy takie coś zdało by egzamin https://www.akcesoriapc.pl/rozdzielacz-rj45-p-938.html

 

Właśnie o tym mówiłem ;)

Nie to nie zadziała i nie służy do tego o czym myślisz - chyba że się zdecydujesz na 100 Mbit, wtedy kupujesz dwie takie przelotki i jednym kablem wyślesz dwie linie po 100 Mbit.

 

Potrzebujesz czegoś takiego Mój link

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego w takim razie nie po Wi-fi? :kwasny:

Dlatego nie po wi-fi ponieważ mam spory dom a wi-fi nie zawsze łapie w tym pokoju. A czy jakiś najtańszy model tak do 30zl też będzie ok np takie coś https://www.x-kom.pl/p/496317-switch-mercusys-5p-ms105-5x10-100mbit.html

Dodam prędkość neta to max 10 a może nawet i j mega bitów więc może ten trochę droższy się wgl nie opłaca?

Edytowane przez Madmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, wszystko zależy do czego ma być ten sprzęt, jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o podpięcie do internetu dodatkowych urządzeń, a prędkość radiówki nie przekracza 10 Mbit, to możesz brać najtańszy sprzęt.

Jeżeli jednak chciałbyś wymieniać dane w sieci lokalnej np. dwa komputery przesyłające sobie pliki, to jak najbardziej 1Gbit będzie potrzebny, w końcu pomiędzy 12.5 MB/s a 125 MB/s jest zauważalna różnica w czasie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie sprzętu sieciowego 100Mbit dzisiaj to trochę cofanie się w czasie.

 

No ale jeżeli:

-te kilkadziesiąt złotych robi Ci dużą różnicę

-ma być na teraz, bez podejścia perspektywicznego

-nie planujesz wymieniać danych między komputerami podłączonymi do tego switcha

 

To od biedy można brać tanie białe pudełko.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być podłączony dekoder który musi być w tej samej sieci LAN opcja multiroom ncplus oraz TV sporadycznie jakiś YouTube na nim i to wszystko.

Sieci nie planuje rozbudowywać.

Edytowane przez Madmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...