Skocz do zawartości
strykul

Laptop dla nauczyciela 14" do 2.5k-3k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuje wybrać laptop dla nauczyciela - częstą praca z dokumentami, długi czas bez gniazdka, lekki ale nie może mieć matrycy mniejszej niż 14".

Moja koncepcja to wstępnie Swift 3 14" z Ryzenem R5 3500U ale nie znalazłem nigdzie raportu o długości pracy na baterii tego jegomościa. Do wydania mam na pewno około 2.5k, jeśli będzie warto, coś dorzucę.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 - 2599zł

Swift3 z cztero rdzeniowym procesorem AMD Ryzen jest jak najbardziej dobrym wyborem. Jest leki smukły i w całości wykonany z metalu. Swift ma dobry czas pracy na baterii. Kultura pracy tego modelu stoi na wysokim poziomie.

 

HP Pavilion 15 i5-8265/8GB/256 - 2499zł

Alternatywnie wieksza 15-stka że smukłymi ramkami. Laptop ma cztero rdzeniowy procesor i5-8265u, 8GB RAM, oraz dysk SSD 256GB M.2 na PCIe. Karty Googla na laptopie z cztero rdzeniowym procesorem i szybkim dyskiem otwierają się szybko, przez co przeglądanie stron podobnie jak w przypadku Swifta jest przyjemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco drożej, ale nadal w ramach budżetu dostaniesz wersję tego Swift z procesorem Intela:

Konfiguracja praktycznie identyczna jak w przypadku wersji z AMD. W tym wypadku tu masz test: link

Jest to test wersji z dedykowaną kartą więc w przypadku tylko integry czasy na pewno nie będą gorsze (a powinny być nawet nieco lepsze).Tu masz np. test wersji z procesorem i3: https://www.notebook...missions-energy

Jest to taki model:

Jak widać wynik jest lepszy o 2h. i5-8265U powinien uplasować się pomiędzy tymi czasami, czyli ~9h.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem tego swifta, więc na dniach mogę napisać jak z baterią, aczkolwiek siedzę już chwilę na przeglądarce i bateria wydaje się trzymać.

 

// Mowa o wersji z Ryzenem 3500u //

Edytowane przez shejki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria w tym Swifcie trzyma przyzwoicie. Średnio 10%, max 15% schodziło mi przy przeglądaniu internetu z włączonym yt w tle, ogarnianiu ustawień w windowsie i ewentualnym instalowaniu jakiś programów. Film 10 minutowy na YouTubie w 1080@60 zjadł jakieś 3% baterii. Wczoraj zeszło mi jakieś 50% w ciągu 4h użytkowania, także wynik wydaje mi się, że dobry. To takie spostrzeżenia wstępne, bo wiadomo, że nie można ocenić czasu użytkowania po jednym razie, a każdy też inaczej korzysta z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shejki mógłbyś sprawdzić model matrycy w tym laptopie.

Można to odczytać przy użyciu programu HWinfo, sekcja Monitor->Monitor Name.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shejki mógłbyś sprawdzić model matrycy w tym laptopie.

Można to odczytać przy użyciu programu HWinfo, sekcja Monitor->Monitor Name.

Przy monitor name jest CHI MEI CMN14D4, a przy monitor name (manuf.) jest N140HCA-EAC. Podałem oba, gdyż totalnie się na tym nie znam ;d Jakby jeszcze coś było potrzebne to służę pomocą :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podbijam temat - Swift 3 przyjechał w rozwalonym pudełku więc go odesłaliśmy. Przy okazji, laptop został dość mocno obmacany przez przyszłego użytkownika i wniosek jest taki, że ma zbyt ostre krawędzie. Z racji na "drugą szansę" chce jeszcze się zastanowić i być może wybrać coś innego. Czy poza Swiftem jest jeszcze jakaś sensowna alternatywa?

Edytowane przez strykul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook S14 S430FA i5-8265U/8GB/256/Win10 2599 złotych

Całkiem fajny laptop, chociaż nie jest aż tak solidny jak Swifty. Nadal ma metalową obudowę, więc jest trochę lepiej niż w większości budżetowych konstrukcji. Ma przeciętną matryce, ciekawie rozwiązane zawiasy i dobry system chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie Swifta są dosyć ostre, ale sam lubię smukłe metalowe krawędzie. Taka solidna pokrywa wygina się przy przenoszeniu w niewielkim stopniu. Kartonem bym się nie martwił. Ważne, że laptop dotarł cały. Kartonem raczej bym się nie przejmował. Już parę kartonów kurierzy mi załatwili rzucając przesyłkę. Jestem ciekaw czy kolejny nabyty przez Ciebie laptop będzie równie cichy jak Swift. Wentylator Swifta rzadko się włącza. W letnie upały daje o sobie znać, ale ten dźwięk nie jest uciążliwy. Asus ma akumulator 42Wh a Acer 48Wh. Swift z i3 pochodzi jakieś 8-9 godzin a ten z Ryzenem może z 5-6. Im wydajniejszy procesor tym więcej zżera. Co mogę zaproponować, to HP-15 z podobnymi podzespołami jak ww. Asus, tylko z większą matrycą 15,6". Paviliona polecałem ostatnio w tematach;

http://forum.pclab.pl/topic/1293303-Laptop-dla-dziewczyny-2-000-zł-500-zł/page__p__15664477__fromsearch__1entry15664477

 

http://forum.pclab.pl/topic/1293725-Laptop-na-studia-dla-dziewczyny-do-4000zł/page__p__15668344__fromsearch__1entry15668344

 

Przy monitor name jest CHI MEI CMN14D4, a przy monitor name (manuf.) jest N140HCA-EAC. Podałem oba, gdyż totalnie się na tym nie znam ;d Jakby jeszcze coś było potrzebne to służę pomocą :>

IPS 14" 1920x1080p 62%sRGB 40% Adobe RGB

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam podobnego laptopa jak autor, więc dopytam w tym temacie.

Znalazłem jeszcze 2 modele lenovo, ale nie wiem czy s540 będzie lepszy od swifta 3.

Chodzi o ten model : https://www.komputronik.pl/product/645890/lenovo-ideapad-s540-14api-81nh004apb-.html?utm_campaign=vendor&utm_content=Lenovo_Ideapad_S540&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=gdn

Ewentualnie zastanawiam się czy dopłacić do lenovo thinkpad e495 https://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-e495-20ne000jpb-6044858

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frogu najlepiej załóż własny temat- wtedy wszystko będzie się "kręciło" wokół Twoich potrzeb/wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś jeszcze?

Lenovo IdeaPad S540-14 i5-8265U/8GB/256/Win10 za 2949zł

Trochę taki odpowiednik Swifta od Lenovo- ma aluminiową obudowę, wygodną podświetlaną klawiaturę i podobne wyposażenie jak Acer. Czasy pracy na akumulatorze powinny być na poziomie 7-8h. 

Ewentualnie:

HP Pavilion 14 i5-8250U/8GB/256PCIe/W10/IPS Silver za 2999zł 

Wyposażenie praktycznie identyczne jak w Lenovo, z tym że tu czasy pracy będą nieco gorsze niż w przypadku S540.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś review tego Lenovo? Nie mogę się doszukać testów pracy na baterii dla wersji bez GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś review tego Lenovo? Nie mogę się doszukać testów pracy na baterii dla wersji bez GPU.

 

link, ale w wersji z MX250-> https://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-S540-Laptop-Review-AMD-or-Intel-Lenovo-gives-consumers-the-choice-and-we-compare-both.427167.0.html#toc-display

Wersja z zintegrowaną kartą powinna mieć jeszcze nieco lepsze czasy pracy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, biorę go w takim razie. Gdyby ktoś był zainteresowany - X-KOM ma tego lapka w dwóch kolorach - co ciekawe, szary jest zauważalnie tańszy:

https://www.x-kom.pl/p/514418-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-s540-14-i5-8265u-8gb-512-win10.html - 2666 PLN w wersji z i5/8/512

oraz miedziany:

https://www.x-kom.pl/p/514416-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-s540-14-i5-8265u-8gb-256-win10.html - 2949 PLN w wersji z i5/8/256

 

Dzwoniłem nawet na infolinię, żeby zapytać o różnice, ale nie byli w stanie odpowiedzieć, może to zwykły fart :E Niemniej, dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...