Skocz do zawartości
Seba0456.

Z PCIex16 na PCI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż moim problemem jest pomyłka przy zakupie karty graficznej na stary komputer. Karta wymaga PCIeX16 a moja płyta główna nie posiada owego złącza. Posiada PCI

Czy istnieje jakaś przejściówka która umożliwi mi zainstalowanie karty? Czy moglibyście Państwo podać link np do znanej strony która posiada owy sprzęt?

Czy zakup owego sprzętu nie przekroczyłby 30 zł?

Omawiana karta to: ATI Radeon HD 3450 256 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCI od dawna nie robią kart graficznych. Na AGP tym bardziej.

Teoretycznie istnieją przejściówki PCI->PCIe, ale nie są one tanie, a nawet z nimi nie masz gwarancji że to będzie dobrze działać.

 

Jeżeli faktycznie masz tak antyczny sprzęt (mimo wszystko napisz, co masz), to daruj sobie dokładanie do niego pieniędzy i zbieraj na nowe. To może nawet zechcieć ktoś kupić - retro ostatnio w modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm to mnie nie pociesza ;/

Płyta główna: KT4V

RAM: ok 700 MB

Karta graficzna (nawet nie znam tej marki ale €zyta tylko dlatego bo płyta główna słaba ;/ \

Procesor: AMD Athlon XP 1800+

I to tyle coś jeszcze komputer sprawny ale moja siostra chciała grać w minecrat'a a przyznanie się do błędu było by słabe. Naprawdę nie na żadnej przejściówki z Chinczyka czy coś taniego? RAM mam "nowy" procesor planuje wymienić tylko ta karta graficzna jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zadziała. Ten komputer ma prawie 20 lat, nie oczekuj od niego cudów. Kup jakiegoś poleasingowego della czy HP za 100-200zł i wszyscy będą szczęśliwi. Stary komputer potrzymaj jeszcze kilka lat i sprzedaj jako zabytek.

BTW - ta płyta główna na pewno ma gniazdo AGP, na allegro masz sporo kart AGP za 20-30zł, ale na działanie jakiejkolwiek nowej gry bym nie liczył.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda dalsza złotówka wpakowana w ten zestaw to złotówka zmarnowana.

 

...a przyznanie się do błędu było by słabe.

Łał. A więc co lepsze? Wciskanie kitu że coś z tego zestawu będzie? Schować głowę w piasek? Uciec?

Grow some balls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje aczkolwiek żal mi tego PC ma swoje lata fakt i cudów na nim nie będzie. I to prawda że jest już za stary;/

Ale jaka może być jego wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje aczkolwiek żal mi tego PC ma swoje lata fakt i cudów na nim nie będzie. I to prawda że jest już za stary;/

Ale jaka może być jego wartość?

Sentymentalna...

A jeszcze troche i doplacisz za utylizacje ( obecnie u nas na serwisie w sumie wszystko do c2d i am2 włącznie leci tam odrazu... poleasingowce na i3 sa w cenie zlomu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sentymentalna...

A jeszcze troche i doplacisz za utylizacje ( obecnie u nas na serwisie w sumie wszystko do c2d i am2 włącznie leci tam odrazu... poleasingowce na i3 sa w cenie zlomu)

To zamienia się w gdybanie. WG mnie nie opłaca się go dłużej trzymać dziękuje za "obudzenie" bo nie opłaca się z niego nic wyiskać. A czy ta karta graficzna jest lepsza niż zintegrowane większości starych leasingowych (czy tak to się pisze). Nie jestem aż tak dobry z informatyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie za wartość niezakupionych częsci do tego starucha będzie warta tylo co pc leasingowy

 

i jeszcze jedno pytanie jaki polecacie komputer dobry do majsterkowania

mam na myśli płytę główną i jej możliwości (wejścia itp.)

a zaszaleje max 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1GB i AMD Athlon XP 2000+. Użytkowane awaryjnie w domu w 2015 roku i tragedia. Poszperałem na szybko na alledrogo 1200 zł i7-2600 8gb gtx 970, jeśli system legalny windows 10 to niezła cena KLIK do pełni szczęścia tylko dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1GB i AMD Athlon XP 2000+. Użytkowane awaryjnie w domu w 2015 roku i tragedia. Poszperałem na szybko na alledrogo 1200 zł i7-2600 8gb gtx 970, jeśli system legalny windows 10 to niezła cena KLIK do pełni szczęścia tylko dysk SSD.

jeśli chodzi o nowy komputer to nie potrzebuje mam nowy ;) temat odnosił się trupa znalezionego na strychu :) to jaki stary komputer polecacie ucze się ifnormatyki a pomyłka na sprzęcie za 100 a 1000zł ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się uczysz to pewnie i tak procesor 4 rdzenie i 8 wątków się przyda co najmniej. Ostatnio kupiłem bratu xeon e3 1240 v2 na lga 1155 za 230 zł(za 250 zł powinieneś z pewnością kupić) o podobnej wydajności co i7 tyle że bez karty graficznej zintegrowanej. Dysk SSD również będzie na miejscu tutaj zalecam nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 do maincrafta? a może bez kozery do pasjansa ...

ludzie czytajcie watki ("tematy") na forum ...

 

nie wiem co Wy na tych studiach robicie ale dawałem rade z CAD'em i Corelem na Athlon'ie 64 X2 ...

 

co do meritum dyskusji nie sprzedawaj tego kompa bo gra nie jest wata świeczki a ten sprzęt może już tylko zyskać na wartości

rozbudowa nie przyniesie zakładanych korzyści (chyba że mówimy o gry retro)

 

weź coś z co najmniej core 2 quad lub i3 jakimś GTX 400 lub HD 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem i7 jest tylko do gier? Mam dla Ciebie ciekawostkę i3 w 10 gen możliwe że będzie 4/8 ;) Już na własnej skórze się nauczyłem że lepiej mieć procka mocniejszego. Weź zapodaj Namonaki jakiś zestaw jestem ciekaw co znajdziesz ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie że i7 ani nie jest budżecie ani nie jest potrzebny do maincrafta

nadal nie czytasz całej dyskusji

 

a ploty to wiadomo do czego się nadają ...

pożyjemy zobaczymy ale intel nie jest matka Teresą z krzemowej doliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś się uczepił tego maincrafta. Mam przyjaciela co poleciał po taniości i kupił pentiuma zamiast i3/i5 i teraz ma w domu trzy wolne żółwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moglibyście Państwo podać link np do znanej strony która posiada owy sprzęt?
Allegro.pl

 

Czy zakup owego sprzętu nie przekroczyłby 30 zł?
No pewnie, myślę że 10 zł to nie problem.

 

a przyznanie się do błędu było by słabe
Nie takie rzeczy robiłem :) Że z całego sprzętu zostawała sama obudowa :)

 

Po prostu kup jakąś kartę do tego trupa za 10 zł (sprawdź wymagania minimalne Minecrafta), twoja płyta ma chyba AGP, teraz tylko zamontować by siostra nie widziała (a tą kartę co masz wyrzucić na śmietnik daleko od domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś się uczepił tego maincrafta. Mam przyjaciela co poleciał po taniości i kupił pentiuma zamiast i3/i5 i teraz ma w domu trzy wolne żółwie.

nie ja, tylko siostra autora ...

I to tyle coś jeszcze komputer sprawny ale moja siostra chciała grać w minecrat'a a przyznanie się do błędu było by słabe.

i7 to jest za to przegięcie w druga stronę no chyba że uważasz że do tej gry nie ma co startować bez tego procesora ... ale to już twój problem

przestań trolować i zacznij czytać co do tej pory zastało napisane.

 

Po prostu kup jakąś kartę do tego trupa za 10 zł (sprawdź wymagania minimalne Minecrafta), twoja płyta ma chyba AGP, teraz tylko zamontować by siostra nie widziała (a tą kartę co masz wyrzucić na śmietnik daleko od domu).

schowaj ja gdzieś i sprzedaj po cichu; wyrzucanie 30 zeta na śmietnik nie jest dobrym pomysłem ...

tym bardziej jeśli karta jest sprawna.

 

Ale umiejętność przyznania się do błędu jest oznaka dojrzałości.

 

najszybszy Radeon na AGP to X1950 XT i HD 2600 XT

GeForce 7950 GT i GeForce 7900 GS

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale umiejętność przyznania się do błędu jest oznaka dojrzałości.

No tak ale "dałem sobie rękę uciąć" że lekko podkręcę PC przynajmniej na GTA SA i minecrafta. Musiałbym zmienić proces dodać RAM i kartę sieciową a to jest pierwszy krok do porażki a nikt nielubi przegrywać. Chodzi o to że jak się pomylę to tracę lekko wiarę w siebie a chwalenie się w domu "MAME TATE kupiłem kartę za 40zł ale nasz stary komputer tego nie obsługuję.

 

Do tematu mam chyba te małe wejście PCIE a może do tego wejscia jest jakaś przejściówka? Jeśli tak to można prosić link do oferty (tak max 15 zł) Bo nie mam za dużego budżetu.

 

 

 

Jak wspominałem inwestuje w tego kompa tylko by grać w retro gry nie będę tam odpalał Wiedźmina 3 :)

 

Niby to jest minimum

System operacyjny: Windows XP 32-bitowy

Procesor: Intel Pentium 4 1.6 GHz lub AMD Athlon XP 1600+

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 4 MX 440 lub AMD Radeon HD 3200

Pamięć RAM: 500 MB

Wolne miejsce: 1 GB

 

Czy to ma prawo działać? https://allegro.pl/oferta/riser-pci-express-1x-16x-usb-3-0-pce164p-n03-v006-7854233162?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=YzE3OThkYWItNjg0ZC00N2ZjLTkyNmMtMTU5NGJkZjA5MjNlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=02598388-a80b-44b8-8a9d-f67ea3b00f7c

i jakiego zasilania wymaga? Wiem że sata ale nie posiadam wejścia może przejściówka rozwiąze problem?

 

Na kabelkach jeszcze w 100% się nie znam 52kmanE.jpg a to fotka której zapomniałem wstawić

Edytowane przez Seba0456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybszy Radeon na AGP to X1950 XT i HD 2600 XT

GeForce 7950 GT i GeForce 7900 GS

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nvidia_graphics_processing_units#GeForce_7_(7xxx)_series

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_graphics_processing_units#Radeon_X1000_Series

 

GeForce'y działają przez mostek PCI-ex do AGP ... (pewnie od lat nie produkowany)

 

ponosić porażki tez trzeba umieć :P

no i teraz nie masz reki ;)

 

wymagania tej gry są śmieszne

https://minecraft-pl.gamepedia.com/Wymagania_sprz%C4%99towe

www.morele.net/wiadomosc/minecraft-wymagania-jaki-komputer-do-minecraft-kupic-sprawdz-wymagania-sprzetowe-gry/2260/

https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1425&PART=9800

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gadam jak Janusz a da się coś z mojej karty zrobić? bo jeszcze zasilanie itp a Java się nie odpala na Xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma prawo działać? https://allegro.pl/o...9d-f67ea3b00f7c

i jakiego zasilania wymaga? w sensie złącze bo nie wiem czy mój staaaaaary zasilacz może to posiadać

 

Poczytaj, co to za urządzenie bo błądzisz po omacku, a światełka w tunelu nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj, co to za urządzenie bo błądzisz po omacku, a światełka w tunelu nie widać.

nie zauważyłem 2 strony ;) poprawiłem mój wpis wiem że jest tam sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opylić i kupić cos na AGP.

 

no i siedzieć cicho...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma komu opylic :/ nikt takich rzeczy nie kupuje A ta przejściówka coś da radę?

 

Podsumujmy czy owa karta graficzna zadziała z przejściówką z PCIE 1 na PCIE x 16 która wymaga Rata do zasilania czyli kolejnej przejściówki do jak dobrze pamiętam ATA. Ma to prawo działać

Edytowane przez Seba0456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...