Skocz do zawartości
Dirr

Otworzenie internetowego sklepu komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio myślałem nad tym by otworzyć sklep internetowy z komputerami, laptopami podzespołami i akcesoriami pc do tego smartfony i akcesoria do nich

 

Jestem osobą niepełnosprawną i dlatego oprócz wkładu własnego, czyli jakieś 3000 zł chciałbym wnosić o dotacje z PFRON o dofinansowanie działalności dla osób niepełnosprawnych obecnie jest to 24000 zł oraz korzystać z refundacji na składki ZUS

 

Nie mam wykształcenia związanego z informatyką trochę się znam na komputerach

 

Chciałbym działać w modelu dropshiping czyli nie trzeba się zatowarować towar wtedy wychodzi z hurtowni do klientów.

Na początek myślę, żeby zachęcić klientów niskimi marżami

 

Wiem, że jest duża konkurencja w tej branży dlatego zapytam osoby, które coś tam się na tym znają czy jest sens i jakie szanse miałby taki esklep przeważnie takie esklepy posiadają tez sklep stacjonarny wraz z serwisem dlatego takie pytanie czy sam esklep miałby jakieś szanse czy mogłoby mi się to udać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie masz szans z konkurencją w tej branży. Jako mała jednoosobowa działalność ceny w hurtowniach dostaniesz na poziomie tego co oferują duże renomowane detaliczne sklepy. Nikt u ciebie nic nie kupi.

 

Jakaś opcja, ale też nie łatwa jak już chcesz się bawić w takie komputerowe biznesy. To na początek skupywać tanio używane części i odsprzedawać drożej pojedynczo czy w zestawach, ale tutaj musisz znaleźć miejsca gdzie kupisz tanio(często z zagranicy) i znaleźć następnie klientów na towar.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w internetach, jakie są obroty potentatów rynku i gdzie byś ze swoim <30000zł przy nich był. Na ile byłbyś w stanie przekonać do siebie klientów niższą marżą...czyli dokładnie tym, czym przyciągają klientów wszyscy.

 

Może zamiast zajmować się towarem, spróbowałbyś usług?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako mała jednoosobowa działalność ceny w hurtowniach dostaniesz na poziomie tego co oferują duże renomowane detaliczne sklepy. Nikt u ciebie nic nie kupi.

 

Właśnie moja jedyna obawa to duże ceny hurtowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama kwestia serwisu/napraw wiadomo buble się zdarzają, zlecając to komuś masz dodatkowe koszta. Robiąc to samemu nasz nad tym kontrolę tak to nie warto się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Bardzo fajnie, że masz swój pomysł, nie chce Cię zniechęcać ale myślę, że powinieneś rozważyć w 1 kolejności dropshipping pod kątem sprzedaży elektroniki.

 

Jak wiadome - komputery i sprzęt elektroniczny to drogie zabawki. Dropshipping w tym wypadku ma wiele wad wynikających z przepisów chociażby o rękojmi, które w pierwszej kolejności stawiają Ciebie jako odpowiedzialnego za wystąpienie ewentualnej wady w sprzęcie.

 

Sprzęcie, którego nie widziałeś nawet na oczy. Który mógł zostać uszkodzony gdzieś na magazynie. Nie masz zdjęć, możliwości wystawienia szybkiej ekspertyzy podczas okresu na ustosunkowanie się do reklamacji.

 

Masz również kwestię 14 dniowego zwrotu konsumenckiego. Jak dokonasz ewentualnych potrąceń, zwrotu na magazyn?

 

Da się to ogarnąć. Ale dropshipping a sprzęt komputerowy to z natury bardzo ciężkie połączenie. Co innego jakieś czapki, kosmetyki, nawet armatura sanitarna.

 

Albo w ogóle segment profesjonalny i usługi dla firm? Nawet z tymi komputerami czy serwerami NAS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wiadome - komputery i sprzęt elektroniczny to drogie zabawki. Dropshipping w tym wypadku ma wiele wad wynikających z przepisów chociażby o rękojmi, które w pierwszej kolejności stawiają Ciebie jako odpowiedzialnego za wystąpienie ewentualnej wady w sprzęcie.

 

Sprzęcie, którego nie widziałeś nawet na oczy. Który mógł zostać uszkodzony gdzieś na magazynie. Nie masz zdjęć, możliwości wystawienia szybkiej ekspertyzy podczas okresu na ustosunkowanie się do reklamacji.

 

Masz również kwestię 14 dniowego zwrotu konsumenckiego. Jak dokonasz ewentualnych potrąceń, zwrotu na magazyn?

 

Da się to ogarnąć. Ale dropshipping a sprzęt komputerowy to z natury bardzo ciężkie połączenie. Co innego jakieś czapki, kosmetyki, nawet armatura sanitarna.

 

Albo w ogóle segment profesjonalny i usługi dla firm? Nawet z tymi komputerami czy serwerami NAS?

 

Jeżeli chodzi o rękojmie to jeszcze nie wgłębiłem się w ten temat a wiem że niektóre hurtownie przyjmują rękojmie ale takie sytuacje się podobno rzadko zdarzają

 

Jeżeli chodzi o zwroty 14 dniowe to tak jest to wielki minus w droppshippingu bo hurtownie nie przyjmują zwrotów dlatego bym takie zwroty musiał magazynować u siebie w domu no i jeżeli trzeba osobie oddającej zakupiony towar oddać pieniądze za przesyłkę wtedy byłbym stratny o koszty przesyłki

Edytowane przez Dirr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko o koszty przesyłki, ale również obniżenie wartości rzeczy pochodzącej ze zwrotu.

 

Ogólnie wszystko spoko i do ogarnięcia, ale elektronika... zwłaszcza współczesna. Niech szlag jasny ją trafi. Sama diagnostyka potrafi dać po tyłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio myślałem nad tym by otworzyć sklep internetowy z komputerami, laptopami podzespołami i akcesoriami pc do tego smartfony i akcesoria do nich

Zapomnij. Nie masz żadnych szans na bycie konkurencyjnym na tym rynku. Ostatnio zamknięto Esc.pl, bo wielka trójka Morele - X-kom - Komputronik ma takie dile w hurtowniach, że są w stanie oferować ceny detaliczne niższe niż Esc miał hurtowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...