Forum PCLab.pl: Otworzenie internetowego sklepu komputerowego - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Otworzenie internetowego sklepu komputerowego Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Dirr 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Październik 2019 - 19:38

Witam ostatnio myślałem nad tym by otworzyć sklep internetowy z komputerami, laptopami podzespołami i akcesoriami pc do tego smartfony i akcesoria do nich

Jestem osobą niepełnosprawną i dlatego oprócz wkładu własnego, czyli jakieś 3000 zł chciałbym wnosić o dotacje z PFRON o dofinansowanie działalności dla osób niepełnosprawnych obecnie jest to 24000 zł oraz korzystać z refundacji na składki ZUS

Nie mam wykształcenia związanego z informatyką trochę się znam na komputerach

Chciałbym działać w modelu dropshiping czyli nie trzeba się zatowarować towar wtedy wychodzi z hurtowni do klientów.
Na początek myślę, żeby zachęcić klientów niskimi marżami

Wiem, że jest duża konkurencja w tej branży dlatego zapytam osoby, które coś tam się na tym znają czy jest sens i jakie szanse miałby taki esklep przeważnie takie esklepy posiadają tez sklep stacjonarny wraz z serwisem dlatego takie pytanie czy sam esklep miałby jakieś szanse czy mogłoby mi się to udać?

#2 Użytkownik jest dostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 20:04

Moim zdaniem nie masz szans z konkurencją w tej branży. Jako mała jednoosobowa działalność ceny w hurtowniach dostaniesz na poziomie tego co oferują duże renomowane detaliczne sklepy. Nikt u ciebie nic nie kupi.

Jakaś opcja, ale też nie łatwa jak już chcesz się bawić w takie komputerowe biznesy. To na początek skupywać tanio używane części i odsprzedawać drożej pojedynczo czy w zestawach, ale tutaj musisz znaleźć miejsca gdzie kupisz tanio(często z zagranicy) i znaleźć następnie klientów na towar.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 11 Październik 2019 - 20:09

#3 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 20:59

Sprawdź w internetach, jakie są obroty potentatów rynku i gdzie byś ze swoim <30000zł przy nich był. Na ile byłbyś w stanie przekonać do siebie klientów niższą marżą...czyli dokładnie tym, czym przyciągają klientów wszyscy.

Może zamiast zajmować się towarem, spróbowałbyś usług?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Dirr 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 21:12

Zobacz postlukadd, o 11 Październik 2019 - 21:04, napisał(a):

Jako mała jednoosobowa działalność ceny w hurtowniach dostaniesz na poziomie tego co oferują duże renomowane detaliczne sklepy. Nikt u ciebie nic nie kupi.

Właśnie moja jedyna obawa to duże ceny hurtowe

#5 Użytkownik jest niedostępny   Spokxik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 21:22

Sama kwestia serwisu/napraw wiadomo buble się zdarzają, zlecając to komuś masz dodatkowe koszta. Robiąc to samemu nasz nad tym kontrolę tak to nie warto się męczyć.

#6 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 21:30

Kolego. Bardzo fajnie, że masz swój pomysł, nie chce Cię zniechęcać ale myślę, że powinieneś rozważyć w 1 kolejności dropshipping pod kątem sprzedaży elektroniki.

Jak wiadome - komputery i sprzęt elektroniczny to drogie zabawki. Dropshipping w tym wypadku ma wiele wad wynikających z przepisów chociażby o rękojmi, które w pierwszej kolejności stawiają Ciebie jako odpowiedzialnego za wystąpienie ewentualnej wady w sprzęcie.

Sprzęcie, którego nie widziałeś nawet na oczy. Który mógł zostać uszkodzony gdzieś na magazynie. Nie masz zdjęć, możliwości wystawienia szybkiej ekspertyzy podczas okresu na ustosunkowanie się do reklamacji.

Masz również kwestię 14 dniowego zwrotu konsumenckiego. Jak dokonasz ewentualnych potrąceń, zwrotu na magazyn?

Da się to ogarnąć. Ale dropshipping a sprzęt komputerowy to z natury bardzo ciężkie połączenie. Co innego jakieś czapki, kosmetyki, nawet armatura sanitarna.

Albo w ogóle segment profesjonalny i usługi dla firm? Nawet z tymi komputerami czy serwerami NAS?

#7 Użytkownik jest niedostępny   maxpower 

• ..........
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 21:35

23% VAT na dzień dobry dostajesz od państwa, czy chcesz czy nie.

#8 Użytkownik jest niedostępny   Dirr 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Październik 2019 - 12:29

Zobacz postPrimoGhost, o 11 Październik 2019 - 22:30, napisał(a):

Jak wiadome - komputery i sprzęt elektroniczny to drogie zabawki. Dropshipping w tym wypadku ma wiele wad wynikających z przepisów chociażby o rękojmi, które w pierwszej kolejności stawiają Ciebie jako odpowiedzialnego za wystąpienie ewentualnej wady w sprzęcie.

Sprzęcie, którego nie widziałeś nawet na oczy. Który mógł zostać uszkodzony gdzieś na magazynie. Nie masz zdjęć, możliwości wystawienia szybkiej ekspertyzy podczas okresu na ustosunkowanie się do reklamacji.

Masz również kwestię 14 dniowego zwrotu konsumenckiego. Jak dokonasz ewentualnych potrąceń, zwrotu na magazyn?

Da się to ogarnąć. Ale dropshipping a sprzęt komputerowy to z natury bardzo ciężkie połączenie. Co innego jakieś czapki, kosmetyki, nawet armatura sanitarna.

Albo w ogóle segment profesjonalny i usługi dla firm? Nawet z tymi komputerami czy serwerami NAS?

Jeżeli chodzi o rękojmie to jeszcze nie wgłębiłem się w ten temat a wiem że niektóre hurtownie przyjmują rękojmie ale takie sytuacje się podobno rzadko zdarzają

Jeżeli chodzi o zwroty 14 dniowe to tak jest to wielki minus w droppshippingu bo hurtownie nie przyjmują zwrotów dlatego bym takie zwroty musiał magazynować u siebie w domu no i jeżeli trzeba osobie oddającej zakupiony towar oddać pieniądze za przesyłkę wtedy byłbym stratny o koszty przesyłki

Ten post był edytowany przez Dirr dnia: 17 Październik 2019 - 12:36

#9 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Październik 2019 - 13:31

Nie tylko o koszty przesyłki, ale również obniżenie wartości rzeczy pochodzącej ze zwrotu.

Ogólnie wszystko spoko i do ogarnięcia, ale elektronika... zwłaszcza współczesna. Niech szlag jasny ją trafi. Sama diagnostyka potrafi dać po tyłku.

#10 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Październik 2019 - 14:36

Zobacz postDirr, o 11 Październik 2019 - 20:38, napisał(a):

Witam ostatnio myślałem nad tym by otworzyć sklep internetowy z komputerami, laptopami podzespołami i akcesoriami pc do tego smartfony i akcesoria do nich

Zapomnij. Nie masz żadnych szans na bycie konkurencyjnym na tym rynku. Ostatnio zamknięto Esc.pl, bo wielka trójka Morele - X-kom - Komputronik ma takie dile w hurtowniach, że są w stanie oferować ceny detaliczne niższe niż Esc miał hurtowe.

Strona 1 z 1