Forum PCLab.pl: [3000] laptop do grafiki 2D - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[3000] laptop do grafiki 2D

#1 Użytkownik jest niedostępny   KevraX7 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Październik 2019 - 20:48

Witam,

Planuje zakup laptopa przeznaczonego wyłącznie do Photoshopa i Illustratora. W domu mam niedawno składaną stacjonarkę, więc nie będzie to mój jedyny/główny sprzęt. Zależy mi na tym by laptop miał dobrą matrycę i nie pracował zbyt głośno. Miło by było również, gdyby nie ważył 3kg, bo będę go często zabierać ze sobą. Laptop powinien być z zainstalowanym systemem.

Po przejrzeniu kilku stron zainteresowały mnie te modele
1. Hp 15

2. Asus TUF gaming

Oba wyżej podane modele mają procesory amd, czy nadają się one do pracy z ps?

Ewentualnie mogę poczekać na jakieś promocje i trochę dopłacić np. do:

https://www.x-kom.pl...61tb-win10.html

Co myślicie o tych laptopach? Chętnie usłyszę jakieś propozycje. Wolałabym, żeby to nie było lenovo, ale jeśli będzie to coś naprawdę dobrego to proszę wysyłać linki.

Z góry dzięki za pomoc.

Ten post był edytowany przez KevraX7 dnia: 13 Październik 2019 - 20:52

#2 Użytkownik jest niedostępny   manuelos 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Październik 2019 - 21:36

Jeśli zależy Ci na dobrej matrycy to już na początku możesz odrzucić linkowanego Asusa bo ma on zwykła matrycę TN, chyba nie muszę tłumaczyć co to oznacza ;)
Z reguły najlepsze matryce znajdziesz w 17,3 calowych laptopach, jeśli dopuszczasz taką możliwość to:

HP 17 Ryzen 5-2500U/16GB/240/W10 IPS Silver - 2949 zł

MatrycaIPS 86% sRGB + wszystko co potrzebujesz do komfortowego korzystania z wymienionych aplikacji.

A jeszcze lepsze matryce są montowane w Swiftach (ale tylko w wersji 14 calowej - 99% sRGB):
Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 Srebrny IPS - 2899 zł

Tutaj masz test HP:Link
a tutaj test 14 calowego Swifta: Display - Acer Swift 3 with good color-space coverage

#3 Użytkownik jest niedostępny   KevraX7 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 13 Październik 2019 - 22:20

Obie propozycje wydają się naprawde dobre. To 17 cali to już trochę za dużo, ale laptop prezentuje się całkiem nieźle więc jeszcze to przemyśle. Dzięki za pomoc!

#4 Użytkownik jest niedostępny   przemekan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 07:10

Nieco taniej i praktycznie tak samo wyposażony będzie Swift 3 z procesorem AMD Ryzen 5:
Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 za 2599zł 
Wyposażenie jest praktycznie identyczne jak w przypadku wersji z Intelem, choć jest tu gwarancja door-to-door i możesz tu zamontować do 20GB pamięci ram (wersja z intelem to max. 12GB). 

Ten post był edytowany przez przemekan dnia: 14 Październik 2019 - 07:12

#5 Użytkownik jest niedostępny   KevraX7 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 14 Październik 2019 - 20:10

Zobacz postprzemekan, o 14 Październik 2019 - 07:10, napisał(a):

Nieco taniej i praktycznie tak samo wyposażony będzie Swift 3 z procesorem AMD Ryzen 5:
Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 za 2599zł 
Wyposażenie jest praktycznie identyczne jak w przypadku wersji z Intelem, choć jest tu gwarancja door-to-door i możesz tu zamontować do 20GB pamięci ram (wersja z intelem to max. 12GB). 

Nie ma znaczącej różnicy pomiędzy tymi prockami? Bo fajnie by było kupić ten z amd, bo ma lepszą baterie i można wymienić ram na 16gb.

#6 Użytkownik jest niedostępny   przemekan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 20:30

Zobacz postKevraX7, o 14 Październik 2019 - 21:10, napisał(a):

Nie ma znaczącej różnicy pomiędzy tymi prockami? Bo fajnie by było kupić ten z amd, bo ma lepszą baterie i można wymienić ram na 16gb.

W wydajności jednowątkowej lepszy jest Intel, w wielo AMD, ale te różnice nie są już znaczące więc ogólnie mówimy, że ich wydajność jest porównywalna.
https://www.notebook...1.247596.0.html

Ten post był edytowany przez przemekan dnia: 14 Październik 2019 - 20:33

#7 Użytkownik jest niedostępny   manuelos 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 20:46

Zobacz postKevraX7, o 14 Październik 2019 - 21:10, napisał(a):

bo ma lepszą baterie

Baterie mają niemal identyczną pojemność. Mnożysz pojemność razy ilość komór a tych więcej ma wersja z Intelem. Co do pamięci pamiętaj że i w jednym i w drugim to Single Channel a zintegrowana grafika dużo bardziej na tym ucierpi niż osobny, wydajniejszy i z własną pamiecią układ MX250.

Nie jestem pewny czy wersja z AMD ma tak świetny ekran jak wersja z Intelem - nie mogę znaleźć testu a jest to jednak inny model a przy Twoim zastosowaniu może to być bardzo istotne.

#8 Użytkownik jest niedostępny   KevraX7 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 15 Październik 2019 - 13:50

Zobacz postmanuelos, o 14 Październik 2019 - 20:46, napisał(a):

Baterie mają niemal identyczną pojemność. Mnożysz pojemność razy ilość komór a tych więcej ma wersja z Intelem. Co do pamięci pamiętaj że i w jednym i w drugim to Single Channel a zintegrowana grafika dużo bardziej na tym ucierpi niż osobny, wydajniejszy i z własną pamiecią układ MX250.

Nie jestem pewny czy wersja z AMD ma tak świetny ekran jak wersja z Intelem - nie mogę znaleźć testu a jest to jednak inny model a przy Twoim zastosowaniu może to być bardzo istotne.

Właśnie też mam problem ze znalezieniem jakiegoś testu ekranu tego modelu. W takim razie chyba lepiej wersje z Intelem.

#9 Użytkownik jest niedostępny   przemekan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 07:50

Zobacz postKevraX7, o 15 Październik 2019 - 14:50, napisał(a):

Właśnie też mam problem ze znalezieniem jakiegoś testu ekranu tego modelu. W takim razie chyba lepiej wersje z Intelem.

Wychodzi na to że jednak w Swift 3 jest podstawowa matryca i nie ma ona takiego pokrycia jak w przypadku wersji z intelem (gdybyś kupił wersję z intele mógłbyś sprawdzić model matrycy jaki tam został zamontowany).

Strona 1 z 1