Skocz do zawartości
Kamil34

i7 8700k vs i7 9700k vs i9 9900k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Który z wymienionych procesorów: i7 8700k, i7 8700, i7 9700k, i7 9700, i9 9900k najlepiej wybrać biorąc pod uwagę cena/jakość, głównie pod gry i może jakiś stream amatorsko.

 

Dodam, że procesor ma być nowy oraz nie będzie ekstremalnie podkręcany (jak już symbolicznie, bez wielkich wzrostów napięcia i temp., poniżej 5GHz), nie będzie delidu.

 

Płyta główna z390 pro carbon od msi.

 

Chłodzenie cpu fortis 3 (najprawdopodobniej) lub grandis 2 (nie lubię wielkich kloców 2 wieżowych) lub ew. macho rev b (problemy z dostępnością i wyższa cena, za to lepsza jakość wykonania), a w przyszłości jest szansa, że spróbuje aio.

 

9900k chyba sobie odpuszczę, nie tylko ze względu na 500zł więcej w stosunku do i7, ale też starą konstrukcję 14nm oraz problemy z temperaturami po wyłączeniu limitów tdp.

 

Pozostają więc modele 8700 i 9700, wszyscy w internecie w propozycjach zestawów polecają zawsze nowszy 9700 bez ht, choć nie wiem, czy nie lepszy byłby 8700, bo podkręcony ma wyniki na poziomie 9700, a dodatkowo powinien mieć niej rwania obrazu (wyższy 0,1% fps) zarówno teraz, jak i za parę lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie będzie skalpa to seria 8xxx odpada.

Z tego co tam opisujesz polecam Ci 9700k i tyle.

AIO sobie podaruj to rozwiązanie jest średnie by nie powiedzieć słabe.

Jaka płyta główna ma to obsługiwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie będzie skalpa to seria 8xxx odpada.

Z tego co tam opisujesz polecam Ci 9700k i tyle.

AIO sobie podaruj to rozwiązanie jest średnie by nie powiedzieć słabe.

Jaka płyta główna ma to obsługiwać?

8700k nie da rady bez skalpa nawet wtych 4,7GHz na fortisie 3?

Do tego jest jeszcze 8700 bez k 4,3GHz lub 9700 bez k 4,5GHz, osobiście myśle, że ustawiłbym coś koło 4,9 GHz 9700k zależnie od sztuki i temp., tak myślę w teorii

płyta główna MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON

aio to tak bardziej dla wyglądu i to nie teraz tylko jako 2gie chłodzenie, bo jako pierwsze myślę o fortisie lub macho rev b jak dostanę gdzieś bez czekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz sie bawic w skalpa to bierz 9700K, na rozsadnym napieciu i taktach spokojnie go schlodzisz. Druga sprawa to 8700k to raczej juz tylko uzywki, ktorych jest bardzo malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700k nie da rady bez skalpa nawet wtych 4,7GHz na fortisie 3?

Do tego jest jeszcze 8700 bez k 4,3GHz lub 9700 bez k 4,5GHz, osobiście myśle, że ustawiłbym coś koło 4,9 GHz 9700k zależnie od sztuki i temp., tak myślę w teorii

płyta główna MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON

aio to tak bardziej dla wyglądu i to nie teraz tylko jako 2gie chłodzenie, bo jako pierwsze myślę o fortisie lub macho rev b jak dostanę gdzieś bez czekania.

 

Zależy od sztuki, mój robi 5.0 bez skalpa, w grach nie ma tragedii z temperaturą, a w benchmarki nie gram ;)

i7 8700k ma sens ale używka po taniości, jak chcesz nowy CPU to lepiej bierz i7 9700k + więcej pożytku będzie z szybkich ramów niż z żyłowania OC procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 8086k jest od nowości oskalpowany. Sąsiad dom obok składał komputer razem ze mną w tym samym czasie również ma 8086k i nie robił skalpa. Po małym roku okazało się że przyrost temperatur w jego przypadku to 7-8 stopni czyli w grach 4.8@ pokazywał pod koniec 80+ stopni do tego latem zdarzyło się w peaku ściąć taktowania. Po skalpie ma okolice 70-75 stopni zależy od delty etc.

Chłodzenie posiada macho.

 

Zakładałem trzy miesiące temu 9600k do komputera "gamer-girl" gra w wiekszości po sieci BF V czy MMO czyli proc nie ma tam lekko. Podkręcony został do 5.0 osiągnął max 82 stopnie. Wiem, 9600k i 9700k to nie to samo ale są to procesory niemal bez obsługowe.

 

Teraz taki mały paradoks Intela.

9700 nie opłaca się do z390 ponieważ nie można go podkręcić. Inny chipset znowu nie obsługuje RAM powyżej 2xxx MHz czyli lepiej kupić płytę z390 a skoro już idziemy w ta płytę to warto kupić procesor z końcówką "K" :E

 

Dlaczego więc wybrałem 8086k (8700k)? Odpowiedź jest prosta 6 rdzeni 12 wątków i delid = 70 stopni przy ostrym pałowaniu w moim zestawie. A mocy wystarcza na wszystko, jak na razie.

 

Tyle oznacza dla mnie "ostre pałowanie".

MZQKUnX.jpg

 

Ostatecznie polecam 9600k/9700k do 9900k potrzebowałbyś coś z serii MEG i obudowę z "przeciągiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali koledzy na gorze, nie skalpujesz to nie bierz 8700k. Chyba, ze jestes fanem wydawania pieniedzy na loterie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie posty, i7 9700k wydaje się więc najrozsądniejszym wyborem.

 

Nad 9700 bez k myślałem ze względu na fakt, że w stocku 4.5 GHz to i tak dużo, zapłacę 250zł więcej za 400 MHz.

 

A jak ma się sprawa z przycinkami, z tego co widziałem 8700k ma mniej problemów z frame time, są troche wyższe, ale za to bardziej stabilne, 9700k potrafi się przyciąć i ma wyższy cpu usage jakby się chciało mieć coś odpalone z backgrandzie.

 

8700k można jeszcze dostać w sklepie, np. owocowi po 1769 zł sprzedają i ma być dostawa nowa (chyba), a w razie tragedii jest zwrot 14 dniowy, ale jak pisałem wcześniej też, że nie żyłuję procka przy OC i nie wykorzystuje go mocno w pracy (renderowanie, praca grafika itp.).

 

Co o tym myślicie 8700k vs 9700k w grach, ale pod względem frame time i stutteringu? bo na wrażenia z rozgrywki nie wpływają przecież średnie fps tylko 1% low?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie i7 9700K tj najlepszy procek do grania i tyle w temacie. Te gry ktore sa wola fizyczne rdzenie a 8 rdzeni starczy na dlugo spokojna glowa

 

Zauwazcie ze w 99% gier nie ma wzrostu wydajnosci gdy procek ma wiecej niz 8 rdzeni takze 8/8 wyczerpuje temat procka do gier. Gry tak sie skaluja ze wola 8/8 niz np 6/12 czy tam jakies mocniejsze ryzeny

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie i7 9700K tj najlepszy procek do grania i tyle w temacie. Te gry ktore sa wola fizyczne rdzenie a 8 rdzeni starczy na dlugo spokojna glowa

 

Zauwazcie ze w 99% gier nie ma wzrostu wydajnosci gdy procek ma wiecej niz 8 rdzeni takze 8/8 wyczerpuje temat procka do gier. Gry tak sie skaluja ze wola 8/8 niz np 6/12 czy tam jakies mocniejsze ryzeny

 

Tu akurat sie mylisz, juz teraz istnieja gry, ktore maxuja 9700k na 100%. Dlatego wg mnie zakup tego procesora jest w tej chwili mocno watpliwy. Placisz duzo za procesor, ktory nie ma przed soba swietlanej przyszlosci i za dwa lata skonczy tak samo marnie jak i5 8/9th gen ostatnimi czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie 8700k vs 9700k w grach, ale pod względem frame time i stutteringu? bo na wrażenia z rozgrywki nie wpływają przecież średnie fps tylko 1% low?

Nie sugeruj się wynikami 0.1% i 1%, które zostały zmierzone programowo. Często są to bzdury do kwadratu bez fcata nie ma mowy o wiarygodnych wynikach.

 

W grach, które potrafią spożytkować efektywnie 12wątków 8700k jest wydajniejszy od 9700k.

 

Jeżeli procek ma starczyć na dłużej to brałbym pod uwagę tylko 8700k i 9900k.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z tym od dzisiaj w testach publikowanych na PCLab.pl będziemy używać praktycznie wyłącznie narzędzia FCAT.

 

I nie ograniczymy się do testów kart graficznych: tę metodę zastosujemy również w testach procesorów oraz innych podzespołów. Narzędzie udostępnione nam przez Nvidię daje wiele możliwości, a my mamy kilka pomysłów, które jeszcze przez nikogo nie zostały zrealizowane.

 

W tym miejscu warto nadmienić, że w naszej części Europy nie znajdziecie innej redakcji, która będzie testowała w ten sposób. Zachęcamy zatem do śledzenia kolejnych artykułów, w których zastosujemy nową metodę. 

25 stycznia 2014, 08:08Łukasz Marek

 

Heh lol2.gif

 

pamiętam jeszcze newsy, jakoby był on jakoś ulepszony by działał w spektrum 160(?) + z tym ich autorskim systemem pomiarowym....

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700k był bym w stanie kupić i używać lekko podkręcony lub stock bez delida (loteria, jaką sztukę dostanę), a za jakiś czas go zdelidować jak odczuję taką potrzebę OC.

 

Czy do i7 8700k/9700k wystarczy fortis 3? pod gry i lekkie oc, bez katowania i używania procka w ciężkich procesorowo pracach?

 

Na 9900k było by mnie stać bez problemu tylko czy warto wybrać go ze względu na ht skoro mamy 8700k, wiadomo 9900k lepsze tylko czy stosunek cena/jakość nie jest niższy niż i7?

Za 3 lata będę chciał wymienić cpu+mobo więc biorę też pod uwagę sprzedaż cpu za 3 lata, żeby coś odzyskać i tu chyba i9 miało by przewagę?

Za to na minus i9 naturalnie wysokie temp. i duże zużycie prądu po wyłączeniu limitów w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz brać 8700 za 1700-1800 ze sklepu to już bym się rozglądał za 9900k nawet wiedząc że kiepskie silikony teraz są. Zobaczymy co z ks i może pozbęde się 8086k.

 

Oczywiście żebyś był ograbiczany nawet 6/6 i5 musisz wybierać mocno wątko-lubną gierke lub schodzić z ustawień dla klatek nawet pod granice 150fps by zobaczyć kłopoty z frametime.

 

Ryzen 3600 najlepszy :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat sie mylisz, juz teraz istnieja gry, ktore maxuja 9700k na 100%. Dlatego wg mnie zakup tego procesora jest w tej chwili mocno watpliwy. Placisz duzo za procesor, ktory nie ma przed soba swietlanej przyszlosci i za dwa lata skonczy tak samo marnie jak i5 8/9th gen ostatnimi czasy.

Jakie to te gry? Dopiero co się mówiło, że 4/4 to mało już 8/8 to mało :hmm: Na ten moment 6/6 starcza do grania, długo pewnie tak nie będzie ale póki co, starcza. No ale niektórym już 8/8 mało :E

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to te gry? Dopiero co się mówiło, że 4/4 to mało już 8/8 to mało :hmm: Na ten moment 6/6 starcza do grania, długo pewnie tak nie będzie ale póki co, starcza. No ale niektórym już 8/8 mało :E

 

Prosze:

 

Do autora watku: Kup kolego 9900k i nie martw sie o CPU przez dluzszy czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pieprzcie bzdur. Np w Odyssey i7 9700K jest lepszy od R5 3600 ktoremu dodatkowe watki gowno daja. Zreszta w jednym z filmow np Lipton mowi ze 9700K wcale nie ma przed soba krotkiego bytuy jak to niektorzy znawcy prognozuja. Zanim 9700K bedzie za malo minie kilka lat wiec ogarnijcie sie bo ten ped za watkami i rdzeniami zrobil wam pranie mozgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pieprzcie bzdur. Np w Odyssey i7 9700K jest lepszy od R5 3600 ktoremu dodatkowe watki gowno daja. Zreszta w jednym z filmow np Lipton mowi ze 9700K wcale nie ma przed soba krotkiego bytuy jak to niektorzy znawcy prognozuja. Zanim 9700K bedzie za malo minie kilka lat wiec ogarnijcie sie bo ten ped za watkami i rdzeniami zrobil wam pranie mozgu

 

Az szkoda, ze sie w zaden logiczny sposob nie ustosunkowales do swojej, nota bene skrajnie blednej opinii. Do tego kolokwializmy w Twojej wypowiedzi kaza sie zastanawiac czy to jeszcze ignorancja czy juz hipokryzja :hmm::lol2:

Zywie jedynie nadzieje, iz autor watku skupi sie nad research'em, interpretacja danych i podejmie rozsadna decyzje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co wynika z waszych opini ze tylko i9 9900K albo jakis R7 3700? Na dzien dzisiejszy to i5 8/9 generacji maja sie bardzo dobrze i nie zanosi sie na to by jutro mialo sie to zmienic. Nie przesadzajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zerknąć na i7 9700f w sklepie proshop jest za 1349 zł. (sam tam zamawiałem)

Takie gadanie, że 8/8 do gier to mało to można sobie wsadzić, są ludzie którym nawet 16/32 braknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znowu jest jazda z skrajności w skrajność. i5 9600k podkręcony do 5.0GHz daje rade w Black Desert Online na Siege/world bossach bez wyłączania postaci graczy spadki fps nawet nie dochodzą do wartości odświeżania monitora. Ponad 100fps non stop wszędzie i to bardziej RTX 2070 Super jest w tym komputerze bottleneckiem. Mój prywatny co prawda oskalpowany 8086k, powtórzę jeszcze raz zakupiłem, ponieważ po skalpie ciesze się niskimi temperaturami i stabilnością. Mocy w tym procesorze nie brakuje i długo nie zabraknie. 9700k to najlepszy procesor dla graczy według testów. Ok 9900K jest lepszy ale jak kolega zakładający temat napisał ma zamiar zakupić MOBO z sekcją zasilania nie najwyższej jakości. TDP 9900k można sprawdzić na przynajmniej 10 tematach tego forum i 10000 filmów na YT. Moim skromnym zdaniem te mobo wyjdzie przed kompa z 9900k i powie "ja to pierd****" :E Do 9700k z lekkim oc wystarczy bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze:

 

Do autora watku: Kup kolego 9900k i nie martw sie o CPU przez dluzszy czas :)

Fajne testy, 2080ti i 1080p :lol2:

 

9700k starczy na sporo czasu, polecam tez monitor 1440p na przedluzenie zycia jakiegokolwiek proca ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znowu jest jazda z skrajności w skrajność. i5 9600k podkręcony do 5.0GHz daje rade w Black Desert Online na Siege/world bossach bez wyłączania postaci graczy spadki fps nawet nie dochodzą do wartości odświeżania monitora. Ponad 100fps non stop wszędzie i to bardziej RTX 2070 Super jest w tym komputerze bottleneckiem. Mój prywatny co prawda oskalpowany 8086k, powtórzę jeszcze raz zakupiłem, ponieważ po skalpie ciesze się niskimi temperaturami i stabilnością. Mocy w tym procesorze nie brakuje i długo nie zabraknie. 9700k to najlepszy procesor dla graczy według testów. Ok 9900K jest lepszy ale jak kolega zakładający temat napisał ma zamiar zakupić MOBO z sekcją zasilania nie najwyższej jakości. TDP 9900k można sprawdzić na przynajmniej 10 tematach tego forum i 10000 filmów na YT. Moim skromnym zdaniem te mobo wyjdzie przed kompa z 9900k i powie "ja to pierd****" :E Do 9700k z lekkim oc wystarczy bez problemu.

Czy ja wiem czy Z390 Gaming Pro Carbon ma taką złą sekcje zasilania? z moimi zapędami do podkręcania procesorów to pewnie i tańszy tomahawk by w 100% starczył bo imo 9900k nie ma nawet sensu podkręcać, tylko zeżre prąd i temp. podbije.

Sprawdzałem recenzje pisane jak i filmy na yt to ludzią normalnie chodził i9 na tym mobo za 900zł.

Tutaj masz wyniki pomiarów sekcji zasilania Z390 Gaming Pro Carbon + i9 stock/oc : VRM Area Thermals

Oczywiście sekcja takiego aorusa pro będzie chłodniejsz, ale msi wolę ze względu na soft i bios, meg ace to imo overkill dla moich aspiracji overlockerskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupujcie sobie co chcecie tylko zamiast i9 9900K to lepiej jest kupic i7 9700K a roznice w cenie miedzy prockami dolozyc do GPU. To bedzie duzo bardziej udana inwestycja niz kupowanie i9 bo ma 16 watkow

 

i7 9700K jest najlepszym prockiem do grania a jakies pisanie ze 8/8 potrafi sie zapchac to juz zostawie bez komentarza. Patrzycie tylko na % w MSI Afterburner macie juz wypalone styki od tego patrzenia czy procek czasem nie wchodzi na 90-100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupujcie sobie co chcecie tylko zamiast i9 9900K to lepiej jest kupic i7 9700K a roznice w cenie miedzy prockami dolozyc do GPU. To bedzie duzo bardziej udana inwestycja niz kupowanie i9 bo ma 16 watkow

 

i7 9700K jest najlepszym prockiem do grania a jakies pisanie ze 8/8 potrafi sie zapchac to juz zostawie bez komentarza. Patrzycie tylko na % w MSI Afterburner macie juz wypalone styki od tego patrzenia czy procek czasem nie wchodzi na 90-100%

Tylko nie zapomnij o min fps gdzie 9900k daje sporo wiekszy, test w bfie 5 z RTX 2080S po OC 1080p.

 

DVsZ5F9.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...