Forum PCLab.pl: Trzaski i zniekształcenia dźwięku w Xonar DX - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Trzaski i zniekształcenia dźwięku w Xonar DX

#1 Użytkownik jest niedostępny   emte89 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Październik 2019 - 22:54

Postanowiłem wrzucić do komputera inną kartę graficzną
Po wrzuceniu nowej grafiki w xonar dx pojawiły się trzaski i zakłócenia.

Myślałem ze to przez nowy sprzęt więc:
- wpiąłem xonara w inny slot pcie - to samo
- wymontowałem grafikę i sprawdziłem na zintegrowanej - to samo
- wgrałem różne wersje sterowników w tym unixonar - to samo
- wymieniłem dodatkowy kabel zasilający do karty - to samo.

No więc zostaje uszkodzenia karty dźwiękowej (ze starości? bo ma juz z 10 lat)

Potem odkryłem że trzaski wywołuje ustawienie sample rate "PCM 192 KHz" którego do tej pory używałem bez problemu.
Wszystkie możliwości czyli 48, 96 i 192KHz to dźwięk mocno zniekształcony ale po ustawieniu 44.1 Trzaski znikają.

I teraz najlepsze
Jeżeli otworze w panelu sterowania okienko "Dzwięk" i wybiorę zakładkę Nagrywanie to mogę sobie zmieniać na każdy sample rate, wszędzie gra ładnie i czysto,
ale jeżeli zamkne okno "dzwięk" lub chociaż zmienie zakładke na "odtwarzanie" czy "komunikacja" znowu wszystko trzeszczy.

Czy ktoś wie co tu się dzieje? :D

#2 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• Telegram: @D0M4NSKY
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 00:45

Nic więcej jak 44.1kHz raczej nie potrzebujesz, więc nie szukałbym specjalnie źródła problemu bo może się okazać że będzie trzeba zmieniać sprzęt.

#3 Użytkownik jest niedostępny   emte89 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 01:46

Rozumiem ale wcześniej działało, czyli jakbym teraz chciał sprzedać kartę to jako uszkodzoną?

#4 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• Telegram: @D0M4NSKY
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 08:59

Moim zdaniem zamieszanie spowodowane zostało nową kartą graficzną, sytuacja jest o tyle dziwna, że po demontażu karty problem pozostał. Szczerze nie wiem co się stało, zazwyczaj w takich sytuacjach zmiana karty graficznej lub jej wyjęcie powodowało ustąpienie problemu (zniekształcenia/szumy/trzaski/podobne). Jako że karta jest stara, przeciętna i nawet 100% sprawna warta kilkadziesiąt złotych - nieszczególnie bym się tym przejmował.

Natomiast można dalej kombinować, możliwe że zamieszanie robią sterowniki audio od karty graficznej, spróbuj odinstalować wszystko co masz od starej i nowej grafiki i wtedy ewentualnie sprawdzić na zintegrowanej. Często nie tyle co sprzęt a sam Windows powoduje tego typu problemy, niestety nie jest to system idealny pod względem spraw dźwiękowych, dużo miesza. Jeśli chcesz wyeliminować problem z kartą dźwiękową - sprawdź ją w innym komputerze.

A tak na marginesie polecałbym Ci zaopatrzeć się w coś lepszego niż ten DX, szczególnie, że słuchawki masz dość konkretne

#5 Użytkownik jest niedostępny   emte89 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 09:53

mam tez inne karty dźwiękowe, ale do dx-a mam sentyment.Co do problemu to chyba jednak będzie to windows i sterowniki ale narazie nie mam czasu żeby robić reinstalacje,

Strona 1 z 1