Skocz do zawartości
Transformator Leśny

Książki optymistyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucajcie moi drodzy książki które rozpalają w nas miłość życia mimo przeciwności losu.

'

Nikos Kazandzakis "Grek Zorba" - cudowna powiastka dziejąca się w malowniczej Grecji. Młody gryzipiórek zakłada kopalnie, a do pomocy przychodzi mu włóczęga co do z niejednego pieca chleb jadł.

 

Romain Rolland "Colas Breugnon" - o tej książce dowiedziałem się od porucznika Borewicza, bo w jednej ze scen czyta ją sobie podczas podróży. Jak dla mnie arcydzieło.

Edytowane przez Transformator Leśny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucajcie moi drodzy książki które rozpalają w nas miłość życia mimo przeciwności losu.

'

Nikos Kazandzakis "Grek Zorba" - cudowna powiastka dziejąca się w malowniczej Grecji. Młody gryzipiórek zakłada kopalnie, a do pomocy przychodzi mu włóczęga co do z niejednego pieca chleb jadł.

 

Romain Rolland "Colas Breugnon" - o tej książce dowiedziałem się od porucznika Borewicza, bo w jednej ze scen czyta ją sobie podczas podróży. Jak dla mnie arcydzieło.

 

Sprawdzę sobie obie propozycję, ma bardzo fajne opinię.

 

Ja od siebie mogę w pełni polecić Forrest Gump, tak, książkę, na której nakręcono jeden z najlepszych moim zdaniem filmów w historii kina. Opowieść jest nieco inna niż sam film, polecam nawet jeśli oglądało się kilkukrotnie film, przy książce idzie się nieźle ubawić i naśmiać, przy czym daje do refleksji i napawa do optymistycznego myślenia. Dzięki tej powieści łatwiej jest brać życie "na klatę". Przecież człowiek jest bardzo adaptacyjny, a sam strach nie wynika z dokonanej zmiany, tylko z samej zmiany bytu i utratą tego co mamy. Tytułowy Forrest pokazuje nam, że życia nie ma się co bać, trzeba je przeżyć i to od nas samych zależy jakie to życie będzie. Polecam również drugą część, w której wytłumaczone jest dlaczego nigdy nie powstał i nie powstanie kontynuacja filmu.

 

Druga książka, a właściwie biografia, którą chciałbym polecić to Into the Wild (Wszystko za życie). Choć w tym przypadku najpierw polecam zobaczenie ekranizacji, a dopiero później zapoznanie się z książką, jako dopełnienie całości. Historia opowiada o człowieku, który wkracza dopiero w dorosłość - Christopher McCandless, inteligentny, oczytany i wykształcony, rzuca wszystko, aby wyruszyć w dwuletnią podróż po stanach, odwiedzając wspaniałych ludzi i miejsca, by podróż zakończyć na Alasce. Wspaniała historia, która pokazuje nam co jest tak na prawdę ważne w życiu. Film oglądałem kilkanaście razy, bo zawsze wyniosłem z niego coś wartościowego, książkę czytałem również kilkukrotnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki podróżnicze. Nie jest to poziom doznań z samych podróży, ale i tak takie książki pozwalają na coś podobnego: spojrzeć na wiele rzeczy pod innym kątem, uzmysłowić sobie, że nie mamy tak źle, że ktoś gdzieś może mieć o wiele mniej, a mimo to jest uśmiechnięty. Poza tym, te wszystkie opisy bajkowych krajobrazów, i te sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wrażenie jest przede wszystkim takie, że im biedniejszy kraj tym ludzie są jakoś tak bardziej uśmiechnięci i szczęśliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...