Skocz do zawartości
Shanxi

Threadripper? Dlaczego nikt tego nie składa na forum?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.. zastanawia mnie jedno, dlaczego skoro te threadrippery są takie dobre to dlaczego tego nikt nie składa? Przecież taki threadripper 2950x chodzi po 4300 zł a to ma az 16 rdzeni i 32 watki.. W komputerze takim za np. 12-13 tysięcy nie można by było tego procesora dać żeby był super zestaw?

 

Prosze o nie hejtowanie tylko wytłumaczenie bo ze względu na to, że bardzo dużo czasu spędzam tutaj na forum to wiele ludzi pisze do mnie o składanie komputerów w różnych przedziałach cenowych.. są i tacy co mają 12-13 tyś na komputer, a ja bym chciał wiedzieć co dokładnie polecać. (zawsze i tak złożony zestaw daje do sprawdzenia Wam, ale w rozmowie z klientem lepiej wiedzieć co jest top1, a co nie)

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chcesz doradzać innym w kwestii składania kompów, a tego nie wiesz? Q...a, może gabinet lekarski otworzę, na leczeniu się nie znam, ale jak poczytam jakieś fora, to ...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

threadripper'y są pod profesjonalne zastosowania np.rendering 3d, 4k itp.itd. i są bardzo drogie, moim zdaniem tańsze threadrippery są na początek, żeby potem sprzedać go i uzbierać do lepszego. Wychodzą ryzeny 9 które są tańsze (12rdzeni-500$,~2kPLN, 16rdzeni-750$,~3kPLN-Bez podatków) i są lepsze/takie same co threadripper. Łatwiej schłodzić kwadrat niż większy prostokąt. Do gier lub sporadycznego montowania, renderowania filmów to wybrał bym tańszą jednostkę, która będzie taka sama w grach jak threadripper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio?

Moim błędem było to, że po prostu nie poczytałem o tym, ale jak widać są ludzie, którzy wytłumaczyli na szybko. ;) Bez tej ironii można było po prostu co innego odpisać lub nic. No cóż, dzięki za odpowiedź i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie są takie dobre. Są drogie i chimeryczne (mało uniwersalne). W pewnych zastosowaniach sprawdzają się bardzo dobrze, w winnych jednak są sporo słabsze od Ci5 i R5. Jak ktoś składa zestaw do konkretnych, wąskich zastosowań profesjonalnych to z reguły nie potrzebuje pomocy na forum, stąd nie spotykasz się z tego typu sytuacjami.

 

Jest szansa, że wraz z Threadripperami 3000 się to zmieni, bo wiele wskazuje na to, że będą one miały wszystko to co zwykłe Ryzeny + więcej rdzeni, więcej linii PCIE i większą przepustowość pamięci. O TR-ach serii 1000 i 2000 nie da się tego powiedzieć, głównie przez skomplikowany podsystem pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu ludzi z forum ma kompa za 12-13 tysięcy :hmm:

Może na forum ludzie tego nie piszą bo im się po prostu nie chce tworzyć kont bo to się ''długo'' robi.. ja tgeo nie rozumiem, założenie konta zajmuje 2 minuty, ale te osoby wypisują po kanałach na twitch`u, na PW itp.. Jaki komp do 10-11-12-13 tyś. itp.

Tylko zapytałem nic więcej, ja jak czegoś nie wiem to szukam tematów, a jeśli nie znajdę zakładam temat i tyle. Przez ostatnie kilka dni dałem do akceptacji kilka zestawów i może to wyglądać jakbym co chwilę składał zestaw dla siebie, ale to tak nie jest po prostu pomagam ludziom i dlatego robię to z dobrej woli dla nich, a pisząc w temacie piszę w swoim imieniu żeby uniknąć (dla kolegi itp.)

 

chcesz doradzać innym w kwestii składania kompów, a tego nie wiesz? Q...a, może gabinet lekarski otworzę, na leczeniu się nie znam, ale jak poczytam jakieś fora, to ...

Nie wiedziałem bo nie przeczytałem, mój błąd, ale teraz mi ludzie mniej agresywni od Ciebie wytłumaczyli. ;p Ze spokojem ja tylko zapytałem, przecież chyba nikomu krzywdy nie zrobiłem. Zestawy składam i pomagam ludziom, ale zawsze lepiej zaczerpnąć jeszcze opinii od Was, aby mieć 100% pewności. Wydaje mi się, że składam dobre zestawy lecz konstruktywna krytyka jest jak najbardziej uzasadniona.

 

threadripper'y są pod profesjonalne zastosowania np.rendering 3d, 4k itp.itd. i są bardzo drogie, moim zdaniem tańsze threadrippery są na początek, żeby potem sprzedać go i uzbierać do lepszego. Wychodzą ryzeny 9 które są tańsze (12rdzeni-500$,~2kPLN, 16rdzeni-750$,~3kPLN-Bez podatków) i są lepsze/takie same co threadripper. Łatwiej schłodzić kwadrat niż większy prostokąt. Do gier lub sporadycznego montowania, renderowania filmów to wybrał bym tańszą jednostkę, która będzie taka sama w grach jak threadripper.

Dziękuję bardzo za szybką, przejrzystą odpowiedź! :)

 

Wcale nie są takie dobre. Są drogie i chimeryczne (mało uniwersalne). W pewnych zastosowaniach sprawdzają się bardzo dobrze, w winnych jednak są sporo słabsze od Ci5 i R5. Jak ktoś składa zestaw do konkretnych, wąskich zastosowań profesjonalnych to z reguły nie potrzebuje pomocy na forum, stąd nie spotykasz się z tego typu sytuacjami.

 

Jest szansa, że wraz z Threadripperami 3000 się to zmieni, bo wiele wskazuje na to, że będą one miały wszystko to co zwykłe Ryzeny + więcej rdzeni, więcej linii PCIE i większą przepustowość pamięci. O TR-ach serii 1000 i 2000 nie da się tego powiedzieć, głównie przez skomplikowany podsystem pamięci.

Dziękuję również za przejrzystą odpowiedź! :)

 

Czytałem o tym, że będą wychodziły TR sTRX4 HEDT i do wersji roboczej sWRX8, ale o tym do czego służą 1000 i 2000 po prostu nie doczytałem, stąd ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Threadripper ma NUMA i nadaje się tylko pod specyficzne zasotosowania. Poza tym - cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Threadripper ma NUMA i nadaje się tylko pod specyficzne zasotosowania. Poza tym - cena.

Rozumiem, czyli po prostu to procesor pod zastosowania typowo profesjonalne tak jak któryś z użytkowników tam pisał.

 

Ciekawe jak to będzie wyglądać z TR 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim błędem było to, że po prostu nie poczytałem o tym, ale jak widać są ludzie, którzy wytłumaczyli na szybko. ;) Bez tej ironii można było po prostu co innego odpisać lub nic. No cóż, dzięki za odpowiedź i tak.

 

Chodzilo mi o dysonans... Z jednej strony napisales, ze sie srednio znasz, a jednak doradzasz... i jak sam napisales klientom , czyli zapewne bierzesz za to kase. ;) Troche slabe...

 

 

ps

Moja intencją nie bylo Cie obrazic, serio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o dysonans... Z jednej strony napisales, ze sie srednio znasz, a jednak doradzasz... i jak sam napisales klientom , czyli zapewne bierzesz za to kase. ;) Troche slabe...

 

 

ps

Moja intencją nie bylo Cie obrazic, serio...

Nie biorę ani grosza za jakąkolwiek pomoc, robię to ze względów dobrej woli i nic więcej. Mogłem zrobić inną kolejność najpierw o tym porządnie poczytać, a potem wrócić tutaj i ewentualnie dopytać, a poszedłem drogą wpierw zapytałem potem czytałem. Po prostu popełniłem błąd do którego się przyznałem, a ludzie bardzo szybko wytłumaczyli na czym rzecz polega i temat rozwiązany w kilka minut.

 

Co do ''P.S'' wszystko ok, nie ma problemu! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli po prostu to procesor pod zastosowania typowo profesjonalne tak jak któryś z użytkowników tam pisał.

 

Ciekawe jak to będzie wyglądać z TR 3000.

 

Ponoc dostana mega kopa bo nie maja juz NUMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie są takie dobre. Są drogie i chimeryczne (mało uniwersalne). W pewnych zastosowaniach sprawdzają się bardzo dobrze, w winnych jednak są sporo słabsze od Ci5 i R5. Jak ktoś składa zestaw do konkretnych, wąskich zastosowań profesjonalnych to z reguły nie potrzebuje pomocy na forum, stąd nie spotykasz się z tego typu sytuacjami.

 

Jest szansa, że wraz z Threadripperami 3000 się to zmieni, bo wiele wskazuje na to, że będą one miały wszystko to co zwykłe Ryzeny + więcej rdzeni, więcej linii PCIE i większą przepustowość pamięci. O TR-ach serii 1000 i 2000 nie da się tego powiedzieć, głównie przez skomplikowany podsystem pamięci.

 

 

:thumbup:

 

Threadripperami 3000 - to może być kozak. Do domu 1000 i 2000 się po prostu nie nadaje, bo są bardzo słabe w grach, gdzie oczekujemy od CPU dobrej wydajności.

 

Ponoc dostana mega kopa bo nie maja juz NUMA.

 

 

Ryzen 3900/3950 maja zbliżoną budowę to TR 1000/2000, czyli fizycznie oddzielone od siebie rdzenie połączone laminatem. I nie mają z tego powodu żadnych dolegliwości, co więcej lepiej obsługują pamięć (2x szybszy zapis) niż Ryzeny z jednym fizycznym rdzeniem jak 3600/3700. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że TR 3000 również będą bardziej ucywilizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3900/3950 maja zbliżoną budowę to TR 1000/2000, czyli fizycznie oddzielone od siebie rdzenie połączone laminatem.

Nie zbliżoną, lecz zupełnie inną. Jedyny wspólny czynnik to wiele jąder krzemowych.

 

co więcej lepiej obsługują pamięć (2x szybszy zapis)

Dwukrotnie szybszy zapis w benchmarku AIDA64 (100% wielowątkowym) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TR 1000/2000 rozdzielenie fizycznie rdzeni było problemem. W Zen 3000 przestało to być problemem. Ten jedyny wspólny czynnik czyli wiele jąder krzemowych, to jest ta właśnie zbliżona budowa. W TR 3000 dalej będzie wiele rdzeni, ale pewnie już bez losowej wydajności jak to było w starych TR, bo AMD znalazło sposób na rozwiązanie problemu :) Mamy próbkę możliwości w zen 3000.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest zbliżona, bo tam kontroler RAM był "poszatkowany" na poszczególne jądra krzemowe, teraz jest w jednym centralnym układzie I/O. Dzięki temu wiele chipletów się zachowuje (z grubsza) jak jeden wielki monolit, z dużą liczbą modułów CCX. To jest zupełnie coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież o tym właśnie piszę, Zen 3000 rozwiązał problem dwóch osobnych jąder krzemowych. Czyli jest wysokie prawdopodobieństwo na przeniesienie tego rozwiązania na TR3000. TR 1000/2000 nie nadawał się do grania. Zen3000 nie ma takich problemów mimo dwóch rdzeni fizycznych. Czyli rozwiązanie praktycznie plug&play AMD ma gotowe pod TR3000. Jeśli to wprowadzą TR może być kozak do grania.

 

Wiadomo że rdzeń I/O został wprowadzony dopiero w zen 3000 i on z szyną IF rozwiązuje problem fizycznie rozdzielonych rdzeni. I te podejście pasuje jak ulał pod TR3000, prawda ? :D Dla mnie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.. zastanawia mnie jedno, dlaczego skoro te threadrippery są takie dobre to dlaczego tego nikt nie składa?

Właśnie o to chodzi że threadrippery nie są dobre, zwłaszcza pierwsza generacja, miała sporo wad, wpływających na ogólną wydajność tych CPU. Druga generacja coś tam niby została poprawiona, ale to nadal nie jest to co powinno być. Cała nadzieja w trzeciej generacji, ta już powinna być dopracowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że threadrippery nie są dobre, zwłaszcza pierwsza generacja, miała sporo wad, wpływających na ogólną wydajność tych CPU. Druga generacja coś tam niby została poprawiona, ale to nadal nie jest to co powinno być. Cała nadzieja w trzeciej generacji, ta już powinna być dopracowana.

 

Nie są dobre, są absolutnie rewelacyjne!*

 

 

* w określonych zastosowaniach.

 

Nie warto tak generalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dużo czasu spędzam tutaj na forum
Masz na stronie PClab.pl:

-tu dostaje bęcki od i7-8700K https://pclab.pl/art78574-20.html

-a tu dużo mocniejszy 2990WX dostaje bęcki od 2950X https://pclab.pl/art78574-13.html

 

Po prostu rdzenie (/wątki) trzeba wykorzystać, a to nie jest łatwe, mało co obciąża je na 100% cały czas (za to sporo rzeczy na blisko 0%, w tym gry, parę rdzeni pracuje, inne się nudzą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Threadripper do domowych zastosowań uwzględniając budowę,działania tego proca zwyczajnie się nie nadaje.

Również wysokie koszta platformy TR4 nie przekonują:

- 1920X czy 1950X to ok.2 tys.zł(najtańszy 1920X 1300 zł)

- płyta X399 - dobre 1,5 tys.zł

- 32GB Ram DDR4(4x8GB)3200MHz - 600/700 zł

Co łącznie daje ok.4-4,5 tys.zł,gdzie za tą kwotę można złożyć zestaw komputerowy oparty o Ryzen 2600/i5 9400F lub i5 9600K z RTX 2060/2060 Super/RX 5700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...