Skocz do zawartości
raffal0014

RX570 4GB Spadki FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Ale niech nikt nie mówi , że się nie da absolutnie grać na C2Q czy FX-4300

Dało się grać w gry zrobione 10 temu, to i dziś da się grać. Grało się w quake 1 w 14fps na pentiumie 166Mhz...

Nie da się natomiast grać w nowe gry AAA w dzisiejszych standardach. Proponuję wybrać forum językoznastwa i tam się sprzeczać o znaczenie "da się grać", "nie da się absolutnie grać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare trupy sprzed 10 lat, to nie jest Forza Horizon 3, 4, Far Cry 5, czy nawet GTA V, czy tym bardziej nie jest to pokaz slajdów. W piątce czy FH3 klatki potrafią dochodzić do nawet 50-60, choć multi w FH3 to słabe 30 FPS.

BFV czy BF1 na multi w stock i DDR2 jak najbardziej odpada, ale nie te.

Apex Legends nawet nie ruszy na C2Q, bo nie ma POPCNT. To samo tyczy się Quantum Break, które trzeba modować by ruszyło.

Tu chyba nawet FX wypada lepiej od C2Q.

Słaby wynik w nowej grze multi wcale mnie nie dziwi, i w wielu świeżych tytułach w tym trybie raczej będą się działy takie rzeczy.

Nawet cztery słabe rdzenie to już znacznie lepiej niż C2D do przeglądarki czy systemu, choć paradoksalnie na ogół różnice często potrafią się sprowadzać z grubsza do dłuższego czasu bootowania, mówiąc głównie o przeglądaniu sieci.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare trupy sprzed 10 lat

gta 5, gra wydna 6 lat temu na konsole, która była w tyle za pecetami w momencie premiery. Da się gra we wszystkie gry które nie wymagają wiele od procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie, bo Ci prowokacyjny post wyżej o Pentium 166 i 15 FPS poleciał.

I coś tam było o jakimś językoznawstwie.

 

Poza tym tak, z ostatnią tezą się zgodzę.

Ale to nadal również kwestia optymalizacji.

Nie tyle zawsze chodzi o to, by było mniej wymagająco dla CPU, ale wręcz przeciwnie o obłożenie CPU możliwie jak największym użyciem jak to jest we wspomnianym Vulcanie. Nawet DX12 nie robi takich rzeczy.

Na czterech wątkach w Wolfie 2 jest właściwie non stop użycie na poziomie ok. 100%. To się też zapewne niebagatelnie sprowadza na te 60 FPS.

Jedynka, to trochę powyżej 30FPS, choć tam też jest jeszcze starszy system streamingu tekstur, gdzie jak karta nie ma CUDA, spadki są jeszcze większe niekiedy. Radeony mają też słaby sterownik OpenGL z tego co wiem.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te całe dywagacje są o kant d potłuc. Zamiast obawiać się o cpu powinno się kupować kartę o najlepszym stosunku cena/jakość na dany moment w założonym budżecie. Niech sobie karta śpi przy słabym cpu, nie stanowi to problemu dopóki będzie się dało normalnie grać. Zapas mocy zaprocentuje w momencie zmiany platformy co pozwoli na odłożenie w czasie zakup nowej grafiki.

 

Sam mam platformę na procu o podobnej mocy do bohatera tematu, a jest to C2Q w kompie do TV. Ostatnio mi padla 560 Ti i się zastanawiam co by nie kupić jakiegoś RX570/580. Ostatnie co mnie interesuje to, że karta nie będzie hulać na pełnej mocy. Widziałem filmiki, w których najnowsze gry wyciągały ponad 100kl/s na ultra właśnie przy procku C2Q w połączeniu z 2080 Ti z okazjonalnymi spadkami do 40kl/s w niektórych tytułach. Niech teraz ktoś przyjdzie i powie, że się nie da na tym grać. Oczywiście, że taka karta ze staruszkiem C2Q to marnowanie jej potencjału zwłaszcza patrząc na to ile kosztuje, no ale to nie znaczy, że się grać nie da. Nie będzie 300kl/s będzie 40-100kl/s.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gta 5, gra wydna 6 lat temu na konsole, która była w tyle za pecetami w momencie premiery.
Ależ sukces, wydana na Xbox 360 - konsolę z roku 2005 :) Ciekaw jestem jak chodziła na średnim PC z roku 2005 (pewnie wcale).

 

rx570 to żaden top wydajnościowy, więc tylko bardziej to "dowala" takiemu fxowi
Jestem za zrównoważonymi sprzętami bez przegięć. Do gier gpu może być lepsze od cpu, do www / biura może być integra, ale UHD 630 to już przegięcie, Vega 8 rozsądne minimum. Tu mamy grube przegięcie. Generalnie nie brałbym czegoś 3 razy droższego (cpu lub gpu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz obciążenie CPU podczas rozgrywki razem z FPS które masz, na bank CPU nie wyrabia.

 

narzekanie warning:

Już się kiedyś kłóciłem z obrońcami FX (sam miałem wtedy phenoma), "że to wina gry a nie procesora", że zarzyna pojedynczy wątek i że gdyby deweloper użył dx12 to automagicznie wszystko by zapie*****ło.

Na nic były dyskusje o tym, że niektórych obliczeń nie da się zrównoleglić, jak jest oczekiwany input od gracza i info od serwera, zanim można cokolwiek policzyć, i że zmniejszenie ustawień na LOW nic nie da, bo obciążenie graficzne to był pikuś przy ilości warunków i if'ów do policzenia od strony mechanicznej samej rozgrywki.

A sprawdzić to było łatwo - zmniejszenie rozdzielczości i ustawień nie dawało praktycznie żadnej poprawy, a włączenie utraty pakietów(była taka opcja w konsoli) maksowała już mocno obciążony CPU. Pamiętam jeszcze, że dawało się coś zrobić z audio w tej grze, żeby przy odtwarzaniu dźwięków było lżej, chyba nawet potem wszedł patch który zmienił pliki na nieskompresowane czy coś.

Pamiętam też, że przeskok na intela 4690k to był kosmos wydajnościowy w tej konkretnej produkcji.

narzekanie koniec

 

tl;dr

Zmień procesor na coś od ivy bridge wzwyż - czyli pewnie i płytę główną i RAM. FX były okej jak ktoś chciał renderować wideo a miał bardzo cienki budżet, jeśli mnie pamięć nie myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Widziałem filmiki, w których najnowsze gry wyciągały ponad 100kl/s na ultra właśnie przy procku C2Q w połączeniu z 2080 Ti

 

Robię popcorn i czekam na te filmy jak w najnowszych grach C2Q wyciąga 100fps.

 

Niektórzy powinni dostać auto-bana za pisanie takich rzeczy, bo jeszcze ktoś w to uwierzy i będzie problem.

 

Po co ludzie wymieniają te swoje i5 4690k skoro wystarczy mieć C2Q :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1minuser

O jakiej grze mówisz, że zmieniono dźwięki na nieskompresowane?

 

Abstrachując od 100 FPS, akurat w tak absurdalnej konfiguracji, jak właśnie któreś topowe GPU Nvidii i Quad, w BFV na multi, gra na podobnych detalach, w porównaniu do słabszej, ale nadal mocnej karty, miała FPS niepokojąco wyższy, choć temu drugiemu GPU mocy raczej nie brakowało na tych detalach, by osiągnąć podobny wynik. Cały czas był solidny bottleneck ze strony CPU, tym bardziej to dziwiło.

Ciężko mi to było logicznie uzasadnić. Co najwyżej nadwyżka pamięci GPU dobrze się sprawdza w niektórych przypadkach, gdy brakuje pamięci fizycznej. Nawet gdzieś ciekawy artykuł znalazłem na ten temat i byłem trochę zdziwiony.

Z drugiej strony, być może lepsze wsparcie dla ostatniej serii kart wiąże się też z lepszą optymalizacją GPU pod kątem CPU. Nie mam pojęcie, ale to było bardzo dziwne. Poza tym akurat w BFV były to niezależne testy dwóch osób i ciężko je jednoznacznie potwierdzić.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię popcorn i czekam na te filmy jak w najnowszych grach C2Q wyciąga 100fps.

Niektórzy powinni dostać auto-bana za pisanie takich rzeczy, bo jeszcze ktoś w to uwierzy i będzie problem.

Mniej zacietrzewienia i więcej pokory

 

C2Q + 2080 Ti + ustawienia wszystko high lub wyższe + włączony RT =

Fortnite 60-80 kl/s

Battlegrounds 40-70 kl/s

Wiedźmin 3 50-70kl/s

 

Szkoda, że koleś nie zrobił testów bez RT bo byłaby jeszcze większa miazga twojej "argumentacji"

 

 

Po co ludzie wymieniają te swoje i5 4690k skoro wystarczy mieć C2Q :E ?

Po to, żeby grać w 2k/4k z bezpiecznym zapasem klatek we wszystkich nowych grach na high/ultra.

 

Ludzie generalnie kupują nowe PC nie tylko do gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej zacietrzewienia i więcej pokory

 

C2Q + 2080 Ti + ustawienia wszystko high lub wyższe + włączony RT =

Fortnite 60-80 kl/s

Battlegrounds 40-70 kl/s

Wiedźmin 3 50-70kl/s

https://forum.pclab.pl/topic/1293887-Monta%C5%BC-karty-graficznej/

Szkoda, że koleś nie zrobił testów bez RT bo byłaby jeszcze większa miazga twojej "argumentacji"

 

 

A ty oglądałeś ten film który sam podlinkowałeś? :E

 

Fortnite ~30fps + mega przycinki przy obracaniu kamery przy braku akcji

Battlegronds 40fps + ścinki przy obracaniu kamery przy zwykłej eksploracji pomieszczeń

Wiedźmin 45fps w miejscu graficznym, przy zwykłym bieganiu

BF V - spadki do 1fps, średnio 10-20fps z crashami i zacięciami

 

Chyba nie wiesz, że pisząc twierdzenie "Grachodzi w 60fps" oznacza to brak spadków poniżej 60fps. O komforcie i płynności rozgrywki nie decyduje najwyższy FPS, gdy się nic nie dzieje i patrzysz kamerą w niebo, tylko najniższe wartości w dynamicznej akcji - tam jest najbardziej potrzebna responsywność i płynność działania. Jak masz spadki z 80Fps biegnąc po pustym polu i nagle zaczyna się akcja, jest drop do 30-40fps to jest zacięcie, zgrzyt, beznadziejne uczucie które jest gorsze od locka na 30fps.

 

Film przedstawia kilkusekundowe sceny, gdzie zupełnie nic się nie dzieje, a karta chyba trybu pasywnego nie wyłącza...

 

Tak wygląda według Ciebie granie? Karta za 6000zł zacięcia i brak płynności w grach, które bardzo mało obciążają procesor i jeszcze przedstawione sceny w miejscach GPU/z brakiem akcji?

Jedyna gra która trochę dusi CPU to właśnie BF V i co? Core 2 Quad generuje spadki do 0 FPS, zacięcia, crashe, ogólny pokaz slajdów.

 

Ja rozumiem wziąć CPU typu i5 9400f + RTX2080Ti, jakiś sens to ma, jak ktoś gra w 1440p lub wyżej, w jakiś wide-screenach itp.

 

Ale proszę Was, nie szukajcie na siłę, że Quad czy FX-4100 ma jakikolwiek sens istnienia w tych czasach. Grałem na i3-6100, co w większości gier było nie do zniesienia - stuttering, zacięcia, dropy FPS, brak stabilnego FPS - NIE DAŁO SIĘ GRAĆ, a wy mi tu z jakimiś dinozaurami jeszcze wyjeżdżacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manipulujesz wartościami, gdyż teraz podane przez ciebie kl/s pomijając BF stanowią nikły % czasu gry. Przez większość rozgrywki kl/s idą grubo powyżej 40, 50, 60. BF5 miał średnio 20-30kl/s a nie jak twierdzisz 10-20. Miałby znacznie więcej z wyłączonym RT.

 

Pisząc o komforcie grania odnosisz się tylko i wyłącznie dla własnych subiektywnych wyobrażeń nt. temat, które tu chcesz wszystkim wcisnąć jako obiektywne i wszechobowiązuje. Średnio 50-70kl/s bez spadków w Wiedźmin 3 z włączonym RT na C2Q śmiesz nazywać brakiem płynnej rozgrywki... Zapominasz, bądź udajesz, że nie wiesz, że chodzi tu o granie na starym piecu z nową kartą, więc tylko idiota oczekiwałby braku jakichkolwiek spadków we wszystkich najnowszych pozycjach na ultra.

 

Generalnie to my tu zadajemy kłam jakoby nie dało się grać w nowsze pozycje na starym piecu ze współczesnymi kartami. Nie dość, że się da to na dodatek nawet można pograć w dużym klatkarzu po dostosowaniu suwaków ustawień jakości.

 

Koleś z filmu oczywiście przegiął parując C2Q z 2080 Ti, ale zrobił to dla pokazania, że da się grać. W realiach większości użytkowników do takiego configu wystarczy coś w rodzaju RX570/580 lub GTX1060. Nawet jeśli karta będzie się nudzić to klatkarz będzie przyzwoity do rozgrywki FHD w większości gier z wysokimi ustawieniami. Dodatkowo po zmianie platformy nie będzie musiał od razu kupować nowej karty.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba największym problemem są właśnie dropy fps ? Bo co z tego, że teraz wyciągam 300+ fps w swojej ulubionej grze, jak mi spadają do 180, odczuwam szarpnięcia i stutter .

Gra się włączy i jak ktoś jest konsolowcem to nawet będzie zadowolony z takiej rozgrywki, ale dla mnie to jest mordęga a nie przyjemność z gry.

Maluchem też przejedziesz 400km, ale wygodniej będzie w maluchu, czy np w jakimś audi a6 ? Już mamy odpowiedź. Jak komuś na takie trasy wystarcza maluch to może się dalej kisić w fxie i narzekać , że jest mało fps, bo chyba dlatego ten temat powstał, bo coś jest nie tak z ilością fps, i zapewne z płynnością gry. Ciekaw jestem, czy myszka zaczyna momentami pływać w jakichś strzelankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manipulujesz wartościami, gdyż teraz podane przez ciebie kl/s pomijając BF stanowią nikły % czasu gry. Przez większość rozgrywki kl/s idą grubo powyżej 40, 50, 60. BF5 miał średnio 20-30kl/s a nie jak twierdzisz 10-20. Miałby znacznie więcej z wyłączonym RT.

 

Że nikły procent czego? Czasu gry? :E

 

Fortnite - 45 sekund rozgrywki, 3 dropy do 30fps, 4 dropy do 20 fps, 1 drop do 16 fps.

PUBG - 1 min rozgrywki, z czego 20 sekund wyskoku z samolotu z 20-30fps, potem 40 sekund biegania bez akcji i 40-60fps, gra bez płynności, ścinki, stutter.

Wiedźmin 3 - 50 sekund rozgrywki 45-60fps w miejscu graficznym, bez żadnej akcji.

RotR - w mieście 20fps...

BF V - stojąc w miejscu i obracając kamerą, bez akcji 1-23fps, z czego większość czasu to zacinki i spadki między 3-11-16 fps.

 

Jaki ty masz tu czas rozgrywki? Kto tu manipuluje wartościami? "nikły % czasu gry"... no nie mogę - co tam 45 sekund gry 7 spadków i zacięć do poziomu pokazu slajdów :E

 

Coś Ci przypomnę:

 

. Widziałem filmiki, w których najnowsze gry wyciągały ponad 100kl/s na ultra właśnie przy procku C2Q w połączeniu z 2080 Ti

 

No to lecimy, zobaczmy kto tu manipuluje wartościami

 

 

Fortnite - Ustawienia High. Gra z 2017 roku, mamy 2020 za rogiem.

PUBG - jak wyżej.

Wiedźmin 3 - za pół roku obchodzi 5 rocznicę. Ustawienia High.

SoTR - ustawienia średnie, pierwsza gra, którą można nazwać "nową" w tym zestawieniu. Wynik? 20fps w mieście = pokaz slajdów.

BF V - druga nowa gra - pokaz slajdów jest bardziej płynny. Zacięcia kilkusekundowe, crash, w środku wojny na mapie Rotterdam na 64 graczy jakby osiągnął 5fps to byłbym w szoku.

 

Gdzie te najnowsze gry, ustawienia ultra i ponad 100fps na c2q? Póki co ja widzę ponad 100fps ale w menu :lol2:

 

Pisząc o komforcie grania odnosisz się tylko i wyłącznie dla własnych subiektywnych wyobrażeń nt. temat, które tu chcesz wszystkim wcisnąć jako obiektywne i wszechobowiązuje. Średnio 50-70kl/s bez spadków w Wiedźmin 3 z włączonym RT na C2Q śmiesz nazywać brakiem płynnej rozgrywki... Zapominasz, bądź udajesz, że nie wiesz, że chodzi tu o granie na starym piecu z nową kartą, więc tylko idiota oczekiwałby braku jakichkolwiek spadków we wszystkich najnowszych pozycjach na ultra.

 

Co ja próbuje wcisnąć :E Człowieku płynna gra zaczyna się od 60fps bez spadków poniżej. Każdy gracz Ci to powie.

 

Nie no kurde, zacięcie 3 sekundowe, ogólny poziom AVG jakiś 12 fps to MEGA PŁYNNA ROZGRYWKA

 

 

Na GTX1050Ti miałby takie same wyniki jak na 2080Ti, to jest freak test, żeby pokazać, że takie połączenie w ogóle działa.

 

To już lepiej odwrotnie - i9 9980EX + jakiś GTX480 da lepsze efekty - 25 fps, ale chociaż płynne.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co tu się dzieje :E

A użytkownik @deton24 to już w ogóle arcy-mistrzostwo w korespondencyjnej analizie problemu.

Czytam i nie wierzę że user z taką ilością postów może pisać takie bzdury.

 

Jak ktoś uważa, że spadki(procesorowe) do 25FPS to nic strasznego, bo to przez mały % czasu rozgrywki, niech lepiej zmieni forum na np:samosia?

 

@goodboy22 - to dziwne bo w Wieśku 3 słabo było na i5-2500 i na G4560. Po prostu cep leciał na 100% i rozgrywka była "kwadratowa" aż się odechciewało. Ścinki, zacinki na pół sekundy. A gdzie dopiero poziom procków na LGA775, lub o zgrozo FX-4100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zobacz tego mistrza :D Może nie wyłapałeś

 

włączonym RT na C2Q śmiesz nazywać brakiem płynnej rozgrywki...

 

 

Zobacz sobie 10:40 filmiku

 

Jak ja śmiem nazywać to brakiem płynnej rozgrywki... :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu kręcisz, bo odnosiłem się do Wiedźmin 3, a ty mi z BF wyjeżdżasz, który zresztą z wyłączonym RT miałby z miejsca 2x więcej kl/s. Ciągle to ignorujesz, że koleś testował wszystko z RT, co powinno być zabójstwem dla C2Q, a okazało się, że większość gierek wyciąga przyzwoite klatkarze, niektóre wręcz zadziwiająco dużo i bez spadków, inne nieznaczne spadki co jak na tak leciwy procesor jest rezultatem wręcz fenomenalnym.

 

Nie nikt nie twierdzi, że każda gierka poleci na 100kl/s bez zająknięcia i z włączonym RT. Parę osób zadało kłam twoim twierdzeniom jakoby nie dało się w nic grać na leciwym procu i nowej karcie, a ty dalej brniesz w swoje fantasmagorie i manipulujesz faktami, żeby wyszło na twoje.

 

@goodboy22 - to dziwne bo w Wieśku 3 słabo było na i5-2500 i na G4560. Po prostu cep leciał na 100% i rozgrywka była "kwadratowa" aż się odechciewało. Ścinki, zacinki na pół sekundy. A gdzie dopiero poziom procków na LGA775, lub o zgrozo FX-4100?

Być może było to spowodowane niespatchowaną grą jak na tamten czas.

 

Wiedźmin 3

Stałe 50-70kl/s. To jest dla naszego "geniusza" Czeryboj brak płynnej rogrywki i komfortowego grania :lol2: Przypominam, że w tym klatkarzu na ustawieniach wysokich hula dość wymagająca gra z włączonym RT z 10-letnim procem C2Q. Dla autora tematu powinien to być jasny sygnał, że coś jest nie tak w pierwszej kolejności z ramem. Na pewno w dualu wyciągnąłby znacznie więcej i stabilniej. Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu kręcisz, bo odnosiłem się do Wiedźmin 3, a ty mi z BF wyjeżdżasz, który zresztą z wyłączonym RT miałby z miejsca 2x więcej kl/s. Ciągle to ignorujesz, że koleś testował wszystko z RT, co powinno być zabójstwem dla C2Q, a okazało się, że większość gierek wyciąga przyzwoite klatkarze, niektóre wręcz zadziwiająco dużo i bez spadków, inne nieznaczne spadki co jak na tak leciwy procesor jest rezultatem wręcz fenomenalnym.

 

Nie nikt nie twierdzi, że każda gierka poleci na 100kl/s bez zająknięcia i z włączonym RT. Parę osób zadało kłam twoim twierdzeniom jakoby nie dało się w nic grać na leciwym procu i nowej karcie, a ty dalej brniesz w swoje fantasmagorie i manipulujesz faktami, żeby wyszło na twoje.

 

 

Być może było to spowodowane niespatchowaną grą jak na tamten czas.

 

Wiedźmin 3

Stałe 50-70kl/s. To jest dla naszego "geniusza" Czeryboj brak płynnej rogrywki i komfortowego grania :lol2: Przypominam, że w tym klatkarzu na ustawieniach wysokich hula dość wymagająca gra z włączonym RT z 10-letnim procem C2Q. Dla autora tematu powinien to być jasny sygnał, że coś jest nie tak w pierwszej kolejności z ramem. Na pewno w dualu wyciągnąłby znacznie więcej i stabilniej.

 

Hahhaha z czym włączonym? z RT? A to wiedźmin ma RT? :E :E

 

Ty sam nie wiesz o czym piszesz, ale jeszcze się upierasz :lol2:

 

picard-facepalm.jpg

 

No tak, Wiedźmin Z wyłączonym RT (HAHAHA) miałby 2x więcej FPS, a gdyby jeszcze antywirusa wyłączył, to już 150fps murowane :lol2:

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może weź coś na uspokojenie

 

A jeszcze co do spadków to pokaż config nowych cpu, który ich nie zalicza z włączonym RT :D

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może weź coś na uspokojenie

 

A jeszcze co do spadków to pokaż config nowych cpu, który ich nie zalicza z włączonym RT :D

 

Haha, co post to większa polewka. To jest Ray Tracing czy Shader/Ambient Occlusion mod? Zrób wszystkim przysługę i zbanuj się na tym forum.

 

Cały czas jak mantrę bijesz swoją piane, a na żaden mój argument merytorycznie nie umiesz odpowiedzieć.

 

Zresztą dyskusja o niczym :E

 

Idź graj w najnowsze gry w 100fps na ultra na swoim C2Q

 

Obczaj tu różnicę

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierasz osty, a innym bany byś rozdawał. Przede wszystkim ochłoń i skończ z tym bałwochwalstwem, bo na nikim nie robisz wrażenia. Zaraz potem naucz się normalnie dyskutować. Strasznie jesteś zacietrzewiony, a argumentów zero i nie odpowiadasz na zadawane ci pytania. Nie umiesz czytać ze rozumieniem gadasz sam ze sobą i myślisz, że głupkowatą bezczelnością zyskasz w czymkolwiek przewagę.

 

Idź graj w najnowsze gry w 100fps na ultra na swoim C2Q

To jest właśnie twój problem. Uroiłęś sobie bajkę, że ktokolwiek oczekuje od 10 letniego proca tego typu rozgrywki. Zacietrzewiasz się coraz bardziej z każdym postem, każdego próbujesz wyśmiać, a w istocie to ty się kompromitujesz, a co gorsza tego nie widzisz.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierasz osty, a innym bany byś rozdawał. Przede wszystkim ochłoń i skończ z tym bałwochwalstwem, bo na nikim nie robisz wrażenia. Zaraz potem naucz się normalnie dyskutować. Strasznie jesteś zacietrzewiony, a argumentów zero i nie odpowiadasz na zadawane ci pytania. Nie umiesz czytać ze rozumieniem gadasz sam ze sobą i myślisz, że głupkowatą bezczelnością zyskasz w czymkolwiek przewagę.

 

 

To jest właśnie twój problem. Uroiłęś sobie bajkę, że ktokolwiek oczekuje od 10 letniego proca tego typu rozgrywki. Zacietrzewiasz się coraz bardziej z każdym postem, każdego próbujesz wyśmiać, a w istocie to ty się kompromitujesz, a co gorsza tego nie widzisz.

 

Masa pięknych słów a na merytorykę dalej czekam

 

https://www.youtube....aOh1YuFE#t=7m2s

 

co tu wymyślisz? Ustosunkuj się merytorycznie do tego wideo. Co tam poszło nie tak, że jest pokaz slajdów w każdej nowej grze przy normalnym teście?

 

Przypomnę Ci jedynie, po raz kolejny, jak to krzykliwie wtrąciłeś swoje "3 grosze" w dyskusje twierdząc:

Widziałem filmiki, w których najnowsze gry wyciągały ponad 100kl/s na ultra właśnie przy procku C2Q w połączeniu z 2080 Ti

 

Ja Ci udowadniam, że nowe gry chodzą w 0-20 fps, a ty dalej swoje. Jeszcze nie wiesz czym jest RT i gadasz głupoty o użyciu go w W3

 

A tak - zapomniałem - jedyne twoje merytoryczne (phi) stwierdzenie "gdyby wyłączył RT to miałby 2x tyle FPS" :lol2:

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieśiek 3 z RT byłby ciekawy. Ale pad + lock na 30FPS + TV +2080TI byłby wyposażeniem obowiązkowym, żeby jakoś pograć sensownie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten FX hamuje GTX 460 z ramem w dualu na 1866mhz, sprawdzałem w gta 5 na średnich w 720p 40-60fps z ostrymi ścinkami, w fortnite na najnizszych w 720p spadki do 30fps a średnio 120fps. Na HD7770 jest prawie dwa razy gorzej.

Edytowane przez Typowy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT nawet z najnowszymi procami zalicza spadki, więc o czym tu mowa... Ten typ zwyczajnie tego nie pojmuje i głupio nabija się, że C2Q zalicza większe dropy z RT niż bez. Większość tytułów na zapodanym linku ma klatkarz o którym marzą konsolowcy, a nasz geniusz dalej w zaparte, że się w nic nowszego grać nie da :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...