Skocz do zawartości
raffal0014

RX570 4GB Spadki FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Różnią się dość sporo np: u dołu masz czarną płytkę z logo. Z boku karty jest biały napis XFX i tak samo są rurki miedziane czy jakie tam mniejsza. Po za tym to co podałeś to jest RX560 a mój RX570

 

Chodziło mi o sprzedawcę a nie o towar ;)

Śledzę go i miał RX570 w ilości 50sztuk na sprzedaż - sam chciałem na handel kupić ale właśnie coś mi nie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jeszcze wszystkie screeny z programu OCCT z testów CPU, GPU i Power Supply.

 

Po tym wszystkim możesz dla próby ściągnąć MSI Afterburner i zobaczyć czy zwiększenie Power Limitu na maxa coś da.

 

Nie zaszkodzi też wykonanie podstawowego testu w choćby 3D Mark 11.

Tam po wynikach też od razu wyjdzie, co odstaje od normy i nie trzyma taktów.

 

Prościej nawet wyjdzie zrobienie testu w Furmark. Wystarczy kliknąć benchmark 1080p i podać wynik.

To samo w CPU-Z, zakładka bench>bench CPU.

 

Power Supply w OCCT wykona podobny test na 100% obciążenia, tylko że dla CPU i GPU na raz. Z tym że z podaniem taktów, bez wyników na screenach.

 

 

Sama modyfikacja BIOSu manualnie wiąże się z koniecznością instalacji modyfikacji sterownika po każdym jego updacie.

 

Jeżeli jest tam jakikolwiek inny BIOS, to co najwyżej z innego modelu, w co śmiem wątpić.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyniki pokazać z 3D Mark 11 ale opisze tak to że obraz był płynny bez klatkowania ani tym podobne

 

SS z testy OCCT

56cb3f6aa6fce.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórze sie po raz kolejny, karta chodzi na pół gwizdka,wentylatory na niej nawet sie nie zalączają bo osiąga w okolicach 50 stopni czyli cały czas w okolicach trybu półpasywnego,bios koparkowy wszystko na ten temat

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wszystkie testy. To dopiero samo CPU.

Wrzuć test "power".

Czasowy, imho 10 min starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 FX-4100 to 7 letni procesor z najniższej półki, który od początku miał problem z grami.

 

Po 2 kupiłeś strucla a nie RX570 :( Po raz kolejny muszę powiedzieć "a nie mówiłem" radzącym kupować ciągle używane karty, zwłaszcza gdy ktoś jest zielony w temacie.

 

Możesz sobie kopać kryptowalutę na niej(w sumie nie możesz) ale do kopania dołów w ogródku też się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test wykonany ponownie 10min.

f7e75495ef79a.png

 

Czeryboj chcesz mi kupić lepszy sprzęt ? proszę bardzo !

 

Wina chyba jest po stronie ramu pobrałem program CPU-Z i pokazuję że jest Channel-Single 8GB czyli nie czyta drugiej kości która ma 4GB bo widać gołym okiem że druga jest 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiełem dwie kości ram i obie mają po 4GB więc nie wiem co jest przestawione w biosie żeby czytało to jako z jednego slota....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj masz zdiagnozowany problem, ram bedzie działał w dualu jesli będzie wsadzony w odpowiednie sloty na płycie A/B/A/B przy 4 slotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma 2 sloty na RAM. Może po prostu moduły różnią się taktowaniem, opóźnieniami przez co pracują w single channel

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawym górnym rogu zamiast CPU:OCCT ma być napis power.

Znów wrzuciłeś sam test CPU.

 

Zrób też rundkę w którymś 3D Marku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czeryboj chcesz mi kupić lepszy sprzęt ? proszę bardzo !

 

 

A co, mam cię w dowodzie?

Nikt ci nic nie będzie kupował, a ty zadbaj o to, aby w idiotyczny sposób nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Kto ci doradził zakup tej karty z tej aukcj?

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeryboj jeżeli masz pisać głupoty a nie pomagać to żegnam i nie wdaje się z tobą w dyskusje :).

 

deton24 czy to ma wyglądać tak ?

f7ce386000a44.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pon. informatyk chce spróbować ją przegrzać, jeśli mu się uda to wiadomo będzie że karta była użyta do koparki. Czy to dobry pomysł z jego strony ?

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś teraz dobry test.

Tylko widać okazyjne spadki użycia GPU.

 

Może się to dziać, jak okno testu GPU nie było przez cały czas testu na pierwszym planie, lub było minimalizowane.

 

Jeśli robiłeś coś z oknami w trakcie testu i/lub na komputerze, to powtórz test.

Uruchom go, i niczego nie ruszaj do zakończenia.

 

Ale nawet po tym wykresie co jest, nie upatrywał bym tak niskich FPS w grach po stronie GPU. Takty GPU zdają się być w porządku i nie będzie tam na wykresie raczej nigdy prostej linii zawsze, tak jak powinno być przy użyciu GPU. To jest akurat normalne wbrew pozorom, bo widzę co jest u mnie, choć po OC. Na stock jest rzeczywiście prosta linia.

 

Jak zrobisz test w np. 3D Mark 11, i wyniki CPU i GPU w odniesieniu do innych w bazie będą w normie, to problem jest najprawdopodobniej systemowy.

 

Jeśli miałbyś możliwość dla pewności sprawdzić to GPU w innym PC, to nie omieszkaj, bo to do czasu finalnej diagnozy określi jednoznacznie czy z kartą jest wszystko OK.

 

Co do Twojego informatyka, albo jest idiotą, albo robi go z Ciebie.

 

Nawet po najwyższym stabilnym OC celem zwiększenia temperatury, i wygrzewaniu karty jakiś absurdalny czas w FurMarku, niczego nie da się dowieść. Co najwyżej w skrajnym przypadku może się udać spalić kartę celem odesłania na gwarancję jeśli jest, ale i sama karta prawdopodobnie ma jakieś zabezpieczenia termiczne przed zbyt wysoką temperaturą, zwłaszcza na wypadek prób jej sztucznego wywołania. Prawdopodobnie throttling.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego wy dalej rzeźbicie? @deton24 staż na forum weterana i się dziwisz że FX4100 non OC nie daje rady? Nawet jakby miał 5.0 na tym FX4100, to jest to STARY KLAMOT Który nie miał racji bytu w 2013 roku jako procesor do gier.

 

Spadki GPU na wykresie występują w momencie kiedy CPU idzie na 100% i się dusi - wtedy karta nie ma pracy do wykonania i następuje spadek użycia GPU.

 

Jak gra w Fortnite i patrzy w niebo lub biegnie po polu to ma 100FPS, zacznie się akcja, to ma spadki do 30fps

 

 

Na filmie taka sama konfiguracja FX-4100 + RX570.

 

 

Spadki do 20FPS i to nie jest wina karty. RoTR nawet cały czas CPU 100% i 15fps. O innych grach nie ma co pisać, wystarczy zobaczyć filmik, nowe gry zupełnie niegrywalne na FX4100.

 

Więc skoro karta jest ok i nie jest koparką, to problem leży w FX4100, a TYM BARDZIEJ, że RAM ma Single Channel.

 

 

TAK JAK MÓWIŁEM

 

Po 1 FX-4100 to 7 letni procesor z najniższej półki, który od początku miał problem z grami.

 

Po 2 kupiłeś strucla a nie RX570 :( Po raz kolejny muszę powiedzieć "a nie mówiłem" radzącym kupować ciągle używane karty, zwłaszcza gdy ktoś jest zielony w temacie.

 

Załóżmy, że karta jest w 100% sprawna i z oryginalnym biosem.

 

Załóżmy, że windows jest w 100% świeży i bez żadnych dziadów.

 

Daje Miliard kolumbijskich pesos, że zmiana CPU i Dual Channel rozwiążą problem z płynnością w grach, gdyż z NORMALNYM PROCESOREM ta gra powinna działać tak:

 

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego wy dalej rzeźbicie?

gość ma procesor za 60zł do którego kupił kartę za 400zł i się dziwi że ma spadki fps :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gość ma procesor za 60zł do którego kupił kartę za 400zł i się dziwi że ma spadki fps :hmm:

Tak...i jeszcze twierdzi że komuś tam jakaś gra dobrze na nim chodziła i że wymyślamy z tą zmianą cepa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...i jeszcze twierdzi że komuś tam jakaś gra dobrze na nim chodziła i że wymyślamy z tą zmianą cepa :E

 

Też mnie to bawi, każą robić jakieś testy, sresty, wykresiki...

 

Przecież to jest tak naprawdę 2 (2c/4t) modułowy stary grzmot, co w momencie premiery dostawał bęcki od i3 2100 w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...i jeszcze twierdzi że komuś tam jakaś gra dobrze na nim chodziła i że wymyślamy z tą zmianą cepa :E

 

Też mnie to bawi, każą robić jakieś testy, sresty, wykresiki...

 

Przecież to jest tak naprawdę 2 (2c/4t) modułowy stary grzmot, co w momencie premiery dostawał bęcki od i3 2100 w grach...

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to bawi, każą robić jakieś testy, sresty, wykresiki...

 

Przecież to jest tak naprawdę 2 (2c/4t) modułowy stary grzmot, co w momencie premiery dostawał bęcki od i3 2100 w grach...

Ty to wiesz,ja to wiem i jeszcze kilka innych userów ale każdy może mieć własne zdanie na ten temat...

 

Autorze...zapamiętaj...z g...a bata nie ukręcisz a od cepa za 60zł.nie można wymagać wiele :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czeryboj Tak samo, jak ciężko z bat z g. ukręcić, tak ja nie będę wróżył z fusów, bo dla kogoś nagle wszystko jest złe - i CPU jak GPU.

Takie rzeczy się sprawdza w oparciu o twarde dane, a nie domysły.

Domagałem się od początku odpowiednich wyników wydajności. Bo to co mamy wydaje się obalać, że GPU jest wadliwe, ale i z tym czekałbym na potwierdzenie odpowiednimi wynikami.

I nie, spadki użycia GPU w równoległym syntetycznym teście obciążającym na 100% CPU i GPU, nie wydają sie być uzależnione od zbyt wolnego CPU, bo specjalnie zmieniłem koligację i znerfiłem CPU do nawet niższego poziomu wydajności by to sprawdzić.

Tylko że wtedy sam system ma rezerwę mocy, bo poza programem widzi wszystkie rdzenie, więc teoretycznie można by się nadal bawić wyłączając je całkowicie.

 

Gdyby OP wrzucił wyniki z jakiegoś benchmarka, to nie trzeba by się przerzucać g. przez cały temat, tylko od razu by było wiadomo, że jeśli wyniki są w normie, to CPU jest winne, a do tego rozwiązała by się kwestia GPU, bo tez była ważna, ale Ty wolisz wróżyć z fusów. No i wywróżyłeś - że GPU też jest do niczego.

 

Na spadki w Fortnite można się starać kilka różnych rzeczy poradzić, bo zapewne wydajność słabych CPU jest ostatnio tam gorsza, ale najpierw niech wklei chociaż te wyniki z 3D Mark 11, żeby było wiadomo na czym stoimy.

 

I z tego co doczytałem, to dopisał gdzieś że pamięć jest w dualu, choć to marne pocieszenie.

Ten CPU dostaje też trochę wciry w grach od lepszych C2Q (w syntetykach @3GHz idą łeb łeb), ale do dziś go testują na GameGPU, i to nie jest tak, że się całkowicie nie nadaje do grania. Abstrahując już od wydajności w Fortnite.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czeryboj Tak samo, jak ciężko z bat z g. ukręcić, tak ja nie będę wróżył z fusów, bo dla kogoś nagle wszystko jest złe - i CPU jak GPU.

Takie rzeczy się sprawdza w oparciu o twarde dane, a nie domysły.

Domagałem się od początku odpowiednich wyników wydajności. Bo to co mamy wydaje się obalać, że GPU jest wadliwe, ale i z tym czekałbym na potwierdzenie odpowiednimi wynikami.

I nie, spadki użycia GPU w równoległym syntetycznym teście obciążającym na 100% CPU i GPU, nie wydają sie być uzależnione od zbyt wolnego CPU, bo specjalnie zmieniłem koligację i znerfiłem CPU do nawet niższego poziomu wydajności by to sprawdzić.

Tylko że wtedy sam system ma rezerwę mocy, bo poza programem widzi wszystkie rdzenie, więc teoretycznie można by się nadal bawić wyłączając je całkowicie.

 

Gdyby OP wrzucił wyniki z jakiegoś benchmarka, to nie trzeba by się przerzucać g. przez cały temat, tylko od razu by było wiadomo, że jeśli wyniki są w normie, to CPU jest winne, a do tego rozwiązała by się kwestia GPU, bo tez była ważna, ale Ty wolisz wróżyć z fusów. No i wywróżyłeś - że GPU też jest do niczego.

 

Na spadki w Fortnite można się starać kilka różnych rzeczy poradzić, bo zapewne wydajność słabych CPU jest ostatnio tam gorsza, ale najpierw niech wklei chociaż te wyniki z 3D Mark 11, żeby było wiadomo na czym stoimy.

 

I z tego co doczytałem, to dopisał gdzieś że pamięć jest w dualu, choć to marne pocieszenie.

Ten CPU dostaje też wciry nawet od przynajmniej niektórych C2Q, ale do dziś go testują na GameGPU, i to nie jest tak, że się całkowicie nie nadaje do grania. Abstrahując już od wydajności w Fortnite.

 

:E :E :E

 

Co by nie było winą, to i tak przy single channel i FX-4100 nie będzie miał możliwości gry w żadną nową grę. KROPKA.

 

Nawet jak karta ma bios koparki i ograniczone zużycie GPU na 50% to i tak bottleneckiem jest CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...