Skocz do zawartości
raffal0014

RX570 4GB Spadki FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem używaną kartę graficzną RX570 z gwarancją na rok czasu. Po zainstalowaniu sterowników aktualnych gry takie jak CS:GO / Fortnite dostosowały grafikę na wysoki / epickie od razu z automatu zmniejszyłem na najniższe. W grach są straszne spadki z około 120 FPS do 30 FPS. Czym może być to spowodowane ? Zmienić coś w ustawieniach karty ? Może zmienić coś w ustawieniach systemu ? A może jeszcze zmienić coś w ustawieniach bios ? Lub też ustawić żeby system i gry na procesorze były brane pod uwagę jako pierwsze ?

 

Parametry Komputera:

Procesor: AMD FX-4100

Ram: 8,00GB Single-Channel DDR3 @ 669MHz

Płyta Główna: ASUSTeK Computer INC. M5A78L-M LE

System Operacyjny: Windows 10

Zasilacz: Thermaltake Litepower Series 550W

 

Niestety jestem zielony w tych sprawach i nie znam się za bardzo na tym :D z góry dziękuje za pomoc !

Statystyki z podczas gry CS:GO

PS- W podobnym temacie ktoś zalecił o sprawdzenie w programie MSI Afterburner sprawdzić co dostaje po kości niestety nie wiem czy to o to chodziła ale dołączam SS

 

S1- https://zapodaj.net/efefb86aad65d.png.html

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane gry wymagają sporo od procesora a FX-4100 jest słabym procesorem, dodatkowo ram w single channel też zabiera sporo z wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że tutaj ktoś coś innego Ci napisze? :Up_to_s:

 

Klik

Każdy ma inne porady i rozwiązania staram się łapać każdego rozwiązania i szukam wszędzie pomocy :).

 

 

brajan007 Sporo osób właśnie obstawia na procesor a ktoś inny już na płytę główną a inni zaczynają od podstawy czy ustawienia systemu aż po ustawienia w karcie graficznej i bios. Więc wolał bym się wstrzymać z kupnem nowego procesora bo może też nie leżeć wina po stronie procesora.

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę największe spadki masz przez ram w jednej kości, Dokup drugi moduł o takich samych parametrach i powinno być znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kontrolnie postawić czysty system jeśli nie zrobiłeś tego po wymianie GPU, ale wg mnie niewiele/nic to da. Pewien niewielki efekt da dołożenie drugiej kości RAM, ale ja nie wiem czy warto, bo i tak to za mało żebyś był zadowolony. Od biedy i5ki haswelle są w dobrej cenie z płytami, ale też zaraz będzie Ci się taki cpu dławił w najnowszych grach, a i7 na ten socket są bardzo drogie.

 

To masz ją źle włożoną albo coś, powinien być dual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kontrolnie postawić czysty system jeśli nie zrobiłeś tego po wymianie GPU, ale wg mnie niewiele/nic to da. Pewien niewielki efekt da dołożenie drugiej kości RAM, ale ja nie wiem czy warto, bo i tak to za mało żebyś był zadowolony. Od biedy i5ki haswelle są w dobrej cenie z płytami, ale też zaraz będzie Ci się taki cpu dławił w najnowszych grach, a i7 na ten socket są bardzo drogie.

 

To masz ją źle włożoną albo coś, powinien być dual.

Raczej nic nie da postawienie systemu na nowo bo jest czysty. Jeżeli nie uda mi się uzyskać pomocy na forach spróbuje oddać komputer do informatyka.

Ram pokazał mi tak program Speccy

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale serio, fx4100 to bardzo słaby CPU, tu raczej magii nie będzie. Pytanie czy wymiana na innego FXa coś da, tutaj trudno mi się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawia czy jak zmienię procesor na wgl inny to coś zmieni, dlatego też chciał bym od samego dołu zacząć. Czytałem podobny problem na jednych z forum, ta sama karta graficzna, użytkownicy doradzali że inny procesor na nowo system itp itd... Autor sam doszedł do tego żeby zmienić opcje w Bios (niestety nie pamiętam co to było) z 64 na 128 i wszystko wróciło mu do normy i chodziło tak jak należy.

 

Nawet przy karcie graficznej jest taki pstryczek, przesuwałem go w prawo była tragedia przestawiłem go na lewo było znacznie lepiej i w obu grach grafika automatycznie zmieniła się prawie na najwyższe wymagania, oczywiście wszystko przestawiłem na najniższe.

 

Jak wejdę w ustawienia karty graficznej to przy CS:GO pokazuje się zielona gwiazdka która informuje że procesor jest gitara i inne podzespoły a mimo to są spadki....

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2331913b4ec33.png

 

Zgadzam się z tym użytkownikiem i prosił bym o pomoc nie zwalając na procesor tylko sięgnąć od dna... A nie od razu kupować procesor tak samo jak doradzono mi kupno tej karty do tych pod zespołów i że wszystko będzie śmigać.

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że karta nie jest z koparki? może mieć podmieniony bios na taki do kopania, był tu już taki problem i po wgraniu nowego biosu problemy ustąpiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że karta nie jest z koparki? może mieć podmieniony bios na taki do kopania, był tu już taki problem i po wgraniu nowego biosu problemy ustąpiły

Już raz mi przysłali taką kartę odesłałem ją bo kompletnie w nic nie mogłem zagrać i ogólnie dupa była. Przysłali mi tą i powiedzieli że w tamtej był stary bios ale w tej aktualizacje zrobili i powinno być git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz 2 kości RAM?

Odpal CPU-Z i daj zdjęcie z zakładki memory.

 

W Fortnite na FX-4100 więcej niż 60FPS nie jest wcale takie oczywiste, może być problem z winy samego procesora aby 60 utrzymać

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz mi przysłali taką kartę odesłałem ją bo kompletnie w nic nie mogłem zagrać i ogólnie dupa była. Przysłali mi tą i powiedzieli że w tamtej był stary bios ale w tej aktualizacje zrobili i powinno być git.

 

czyli karta pokoparowa, ja bym sam wgrał ten bios, dodatkowo wywal afterburnera i uzywaj tylko wattmana wbudowanego w sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestr z CS:GO podczas deadch meczu gdzie stałem w miejscu i się nie ruszałem...1dec93e6a4d34.png

 

Na pewno masz 2 kości RAM?

Odpal CPU-Z i daj zdjęcie z zakładki memory.

 

W Fortnite na FX-4100 więcej niż 60FPS nie jest wcale takie oczywiste, może być problem z winy samego procesora aby 60 utrzymać

Na 100% są dwie kości mam plekis na obudowie to widzę :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestr z CS:GO podczas deadch meczu gdzie stałem w miejscu i się nie ruszałem...

 

 

Na 100% są dwie kości mam plekis na obudowie to widzę :D :D

szkoda, ze to niewiele mowi. gpu nie jest problemem, pokaz wykres z cpu ktory prawdopodobnie jest problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił ode mnie pół pc , na początku wziął samego rx570 , jakie było moje zdziwienie , gdy w apexie na najniższych na marnej rozdzieczlosci miał dropy do 40fps ... gdzie na ryzenie 1600 miałem dropy do 100fps Max. Jego ex procek to fx6300 , wziął ode mnie ryzena 1600 I ma przepaść w wydajności. Więc ja tu jedyny problem jaki widzę to właśnie fx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wykresu jasno wynika że karta ma za niski zegar, za niskie temperatury, pamięci ida na maxa tj 1850 a użycie gpu to serpentyna, nie widziałem jeszcze 570tki która w grach chodzi z zegarem 1070-1100mhz, dla mnie ewidentnie jest to koparkowy bios z niskim power limitem

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem opcje z flashem biosu na konkurencyjnym forum ale odpisał:

 

 

Wydaje mi się że ta karta miała już flash bios, wcześniej miałem taką samą od tego samego sprzedającego i kompletnie nie działała można tak powiedzieć przysłał drugą dlatego że tamta nie miała aktualizowanego biosu.

 

Wydaje mu się...aha...nie mam pytań

 

Tak to jest jak się kupuje pokoparkowe karty u h...wie kogo :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up może byc coś na rzeczy , wcześniej nie chciał mi się zrzut powiększyć. Teraz tak patrzę, że zegar rdzenia jest niski, i w dodatku ten pobór prądu. Możliwe, że ma koparkowy bios, ale to też nie zmienia faktu że fx będzie się dusil z tą kartą. Mój rx570 szedł 1340/1750mhz A Power pod 130w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej aukcji brałem kartę https://allegro.pl/oferta/xfx-radeon-rx-570-rs-black-edition-4gb-gwar-hit-7774189190 Gościu nie był by na tyle myślę głupi wysyłać drugiej karty gdzie przy pierwszej zauważyłem że coś jest nie tak więc zmienił bios na taki jaki powinien być ale na to wychodzi że typ jest tępy i zamienił po prostu karty a są one prawdopodobnie z koparek.... Dlatego pytam na forum i dlatego chce zacząć od dna czy wina leży po mojej stronie a ludzie już każą zmieniać procesor i inne duperele. Na przyszłość będę miał nauczkę niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi się zdaje że jest to karta dokładnie od tego sprzedawcy:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000180151573.html

Różnią się dość sporo np: u dołu masz czarną płytkę z logo. Z boku karty jest biały napis XFX i tak samo są rurki miedziane czy jakie tam mniejsza. Po za tym to co podałeś to jest RX560 a mój RX570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...