Forum PCLab.pl: Obudowa do max 300 zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Obudowa do max 300 zł Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Rainbow_Dash 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Październik 2019 - 20:23

Zobacz postarek686, o 15 Październik 2019 - 20:11, napisał(a):

A jak z jakością wykonania Sharkoon'ów w tym przedziale cenowym? Jest jeszcze nzxt h500

Sharkoona możesz sobie na dzień dobry odpuścić, ani to dobrze wentylowane ani wykonane. H500 znowu jest bardzo dobrze wykonana i ma interesującą konstrukcję ale znowu wentylacja do najlepszych nie należy (co zrozumiałe patrząc na front).

#22 Użytkownik jest niedostępny   Dingir 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Październik 2019 - 20:58

Zobacz postRainbow_Dash, o 15 Październik 2019 - 20:09, napisał(a):

Niestety P400A nie jest lepiej wykonana niż AR7, tak tylko wyprowadzę Cię z błędu :)

Nie ma tak mocno zabudowanego frontu jak się wydaję, otwory wentylacyjne po obu bokach frontu do małych nie należą. Wystarczy spojrzeć na masę testów jak wygląda wentylacja.

Jak wyżej, P350X ma niewiele lepszą wentylację od standardowego modelu P400 lub P400S. Miejsca mało, domyślnie masz jeden wentylator ale równocześnie mogłoby go nie być.

do małych nie należą, ale do dużych też nie. moim zdaniem ta obudowa jest gorsza pod względem cyrkulacji powietrza, bo ciężko żeby całościowy mesh na froncie był gorszy niż OTWORY po boku... masa testów? nie jest ich jakoś dużo, raptem kilka. jednak jeżeli masz czyste porównanie obydwu tychże obudów w tych samych warunkach to chętnie przeanalizuję, bo to jest najwazniejsze.

Ten post był edytowany przez Dingir dnia: 15 Październik 2019 - 21:01

#23 Użytkownik jest niedostępny   arek686 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Październik 2019 - 22:09

Chyba jednak dołożę do enthoo pro M, wersja z dużym oknem za 400. Mam nadzieję że nie zawiodę się jakością blach.

Ten post był edytowany przez arek686 dnia: 15 Październik 2019 - 22:10

#24 Użytkownik jest niedostępny   Dingir 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Październik 2019 - 22:16

to ja mając tyle kabony poszedłbym w fractala design meshify c blackout, ale oczywiscie tamta buda tez jest w porzadku.

#25 Użytkownik jest niedostępny   arek686 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Październik 2019 - 22:21

Zobacz postDingir, o 15 Październik 2019 - 23:16, napisał(a):

to ja mając tyle kabony poszedłbym w fractala design meshify c blackout, ale oczywiscie tamta buda tez jest w porzadku.

Chciałem, ale niestety niedostępna na teraz w xkom. Warto czekać do następnego tygodnia? Czy różnice marginalne?

#26 Użytkownik jest niedostępny   Dingir 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Październik 2019 - 22:47

fractal ma maty wyciszające, więc pewnie będzie ciszej, no i generalnie phanteks to starsza konstrukcja, może ma trochę cieńsze blachy, jednak nie miałem jej dawno w rękach. bardziej kreowałbym się wyglądem czy zapotrzebowaniem, bo phanteks jednak posiada zatokę 5,25 do tego demontowalną, jeżeli byś potrzebował.

#27 Użytkownik jest niedostępny   nlpz 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 11:51

Zobacz postRainbow_Dash, o 15 Październik 2019 - 21:23, napisał(a):

Sharkoona możesz sobie na dzień dobry odpuścić, ani to dobrze wentylowane ani wykonane. H500 znowu jest bardzo dobrze wykonana i ma interesującą konstrukcję ale znowu wentylacja do najlepszych nie należy (co zrozumiałe patrząc na front).

Produkowany przez In Win Pure Steel jest wykonany lepiej niż cokolwiek innego w podobnej (a nawet wyższej) cenie, a z wentylacją nie ma większych problemów.

#28 Użytkownik jest niedostępny   Rainbow_Dash 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 16:44

Zobacz postnlpz, o 16 Październik 2019 - 11:51, napisał(a):

Produkowany przez In Win Pure Steel jest wykonany lepiej niż cokolwiek innego w podobnej (a nawet wyższej) cenie, a z wentylacją nie ma większych problemów.

Masz gdzieś info że jest produkowana przez In Win? Chętnie poczytam. A wentylacja do najlepszych nie należy, tak wynika z testów.

Zobacz postDingir, o 15 Październik 2019 - 20:58, napisał(a):

do małych nie należą, ale do dużych też nie. moim zdaniem ta obudowa jest gorsza pod względem cyrkulacji powietrza, bo ciężko żeby całościowy mesh na froncie był gorszy niż OTWORY po boku... masa testów? nie jest ich jakoś dużo, raptem kilka. jednak jeżeli masz czyste porównanie obydwu tychże obudów w tych samych warunkach to chętnie przeanalizuję, bo to jest najważniejsze.

To w sumie dobrze że Twoim zdaniem :) Zdanie jest jak 4 litery, każdy ma swoje. A co do testów to jest ich wystarczająco by wywnioskować że wentylacyjnie ten model prezentuję dobry poziom. I mówię to jako posiadacz AR5X'a, P400A również. Do czynienia miałem i z Meshify C (która też jakaś wybitna pod względem wentylacji nie jest jak sugerowałby front i konieczne jest dołożenie wentylatorów).

#29 Użytkownik jest niedostępny   nlpz 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 18:41

Zobacz postRainbow_Dash, o 16 Październik 2019 - 17:44, napisał(a):

Masz gdzieś info że jest produkowana przez In Win? Chętnie poczytam.

Oczywiście, że nie mam. Ani Sharkoon ani In Win nie przyznają się do tego z oczywistych względów.
Wystarczy jednak wprawne oko by z łatwością stwierdzić, że Pure Steel to w istocie nieznacznie zmodyfikowana 101.

Zobacz postRainbow_Dash, o 16 Październik 2019 - 17:44, napisał(a):

A wentylacja do najlepszych nie należy, tak wynika z testów.

Co nie oznacza, że jest zła. Z mainstreamowymi komponentami poradzi sobie z palcem w d...

#30 Użytkownik jest niedostępny   Dingir 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 20:00

Zobacz postRainbow_Dash, o 16 Październik 2019 - 16:44, napisał(a):

Masz gdzieś info że jest produkowana przez In Win? Chętnie poczytam. A wentylacja do najlepszych nie należy, tak wynika z testów.

To w sumie dobrze że Twoim zdaniem :) Zdanie jest jak 4 litery, każdy ma swoje. A co do testów to jest ich wystarczająco by wywnioskować że wentylacyjnie ten model prezentuję dobry poziom. I mówię to jako posiadacz AR5X'a, P400A również. Do czynienia miałem i z Meshify C (która też jakaś wybitna pod względem wentylacji nie jest jak sugerowałby front i konieczne jest dołożenie wentylatorów).

xD jest wystarczająco a nie podaje konkretów. kocham te twoje wywody, ale to już mniejsza... realnie nie widziałem żadnego porównującego obydwa w jednym zestawieniu.

meshify c to wysoki poziom pod wzgledem nie tylko wentylacji (jednak jest bardziej przewiewna i imo nie ma co sie z tym klocic), co też jakość jest na wysokim poziomie. miałem w łapie i no pod wrażeniem byłem.

Ten post był edytowany przez Dingir dnia: 16 Październik 2019 - 20:07

#31 Użytkownik jest niedostępny   nlpz 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 20:28

Zobacz postDingir, o 16 Październik 2019 - 21:00, napisał(a):

xD jest wystarczająco a nie podaje konkretów. kocham te twoje wywody, ale to już mniejsza...

xD? Wszystko jasne...

realnie nie widziałem żadnego porównującego obydwa w jednym zestawieniu.

I zapewne nigdy go nie zobaczysz. Przyjrzyj się uważnie zdjęciom obu obudów. Zwróć uwagę na identyczne otwory wentylacyjne w bocznych panelach, przetłoczenia pod złącza mini jack i filtry przeciwkurzowe, typowe dla In Wina ABS-owe stopy z małymi gumkami zasłaniającymi wkręty i modularne przewody przedniego I/O. Również grubość blachy i szklanego panelu są identyczne.

meshify c to wysoki poziom pod wzgledem nie tylko wentylacji (jednak jest bardziej przewiewna i imo nie ma co sie z tym klocic), co też jakość jest na wysokim poziomie. miałem w łapie i no pod wrażeniem byłem.

Czyli nie widziałeś naprawdę porządnej obudowy, skoro byłeś pod wrażeniem Meshify. Obejrzyj sobie coś z In Wina (wystarczy 303, 301 czy nawet 101) lub Lian Li, bo Meshify to co najwyżej średnia półka.

#32 Użytkownik jest niedostępny   Dingir 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 20:42

jeżeli dla ciebie ironiczne xD przemawia za wszystko jasne, to musisz być deczko ograniczony :hmm:

ale ja nie odnoszę się do obudowy in wina, tylko do obudowy silentiumpc i meshify c... w ar7 tg masz zabudowany front z bocznymi otworami, a w fractalu masz caly mesh na froncie stąd moje opinie o tym, że musi być lepsza wentylacja. jeżeli nie ma czystych testów, to nie widzę powodu by było inaczej.

Ten post był edytowany przez Dingir dnia: 16 Październik 2019 - 20:43

#33 Użytkownik jest niedostępny   arek686 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 21:02

Panowie zapomniałem wspomnieć o dwóch ważnych rzeczach. Pierwsza to taka, że w moim pokoju kurzy się niemiłosiernie. Co trzy dni gruba warstwa kurzu. Mieszkam na poddaszu. Do tego upały w lecie. Druga sprawa to taka, że komponuje zestaw z chłodnymi częściami w środku. Może wziąć więc coś bardziej zabudowanego? Żeby nie musieć co 2 dni czyścic kompa

#34 Użytkownik jest niedostępny   nlpz 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 21:24

Zobacz postDingir, o 16 Październik 2019 - 21:42, napisał(a):

jeżeli dla ciebie ironiczne xD przemawia za wszystko jasne, to musisz być deczko ograniczony :hmm:

Najwyraźniej :lol2:

Zobacz postDingir, o 16 Październik 2019 - 21:42, napisał(a):

ale ja nie odnoszę się do obudowy in wina, tylko do obudowy silentiumpc i meshify c... w ar7 tg masz zabudowany front z bocznymi otworami, a w fractalu masz caly mesh na froncie stąd moje opinie o tym, że musi być lepsza wentylacja. jeżeli nie ma czystych testów, to nie widzę powodu by było inaczej.

Co wentylacja ma wspólnego z jakością wykonania? Ja o gruszkach, ten o wierzbie...

Zobacz postarek686, o 16 Październik 2019 - 22:02, napisał(a):

Panowie zapomniałem wspomnieć o dwóch ważnych rzeczach. Pierwsza to taka, że w moim pokoju kurzy się niemiłosiernie. Co trzy dni gruba warstwa kurzu. Mieszkam na poddaszu. Do tego upały w lecie. Druga sprawa to taka, że komponuje zestaw z chłodnymi częściami w środku. Może wziąć więc coś bardziej zabudowanego? Żeby nie musieć co 2 dni czyścic kompa

Co konkretnie chcesz włożyć do tej obudowy?

#35 Użytkownik jest niedostępny   arek686 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 22:14

Zobacz postnlpz, o 16 Październik 2019 - 22:24, napisał(a):

Co konkretnie chcesz włożyć do tej obudowy?

R5 3600, gaming plus max, fera 3, crucial 2x8gb, seasonic 650 w, sx8200 pro, rtx 2060

#36 Użytkownik jest niedostępny   nlpz 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Październik 2019 - 23:07

Sharkoon Pure Steel lub In Win 101.
Przy przekroczeniu budżetu o 9 złotych dojdzie jeszcze NZXT H500. Blacha, jeśli dobrze kojarzę, cieńsza o 0,1 mm, więc nie ma tragedii.

Ten post był edytowany przez nlpz dnia: 16 Październik 2019 - 23:10

#37 Użytkownik jest niedostępny   arek686 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Październik 2019 - 09:16

Zobacz postnlpz, o 17 Październik 2019 - 00:07, napisał(a):

Sharkoon Pure Steel lub In Win 101.
Przy przekroczeniu budżetu o 9 złotych dojdzie jeszcze NZXT H500. Blacha, jeśli dobrze kojarzę, cieńsza o 0,1 mm, więc nie ma tragedii.

Nzxt h500 złapie mniej kurzu niż meshify c przy zachowaniu dość dobrej wentylacji?

#38 Użytkownik jest niedostępny   Rainbow_Dash 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Październik 2019 - 11:49

Zobacz postDingir, o 16 Październik 2019 - 20:00, napisał(a):

xD jest wystarczająco a nie podaje konkretów. kocham te twoje wywody, ale to już mniejsza... realnie nie widziałem żadnego porównującego obydwa w jednym zestawieniu.

Sam też nie podałeś niczego konkretnego tutaj ¯\_(ツ)_/¯

Testów w sieci nie brakuję, może nie porównujących obie obudowy razem ale wystarczy umieć wyciągać wnioski z tego co czytasz a testów zarówno jednej jak i drugiej nie brakuję. Poza tym miałem do czynienia z praktycznie wszystkimi wymienionymi tutaj obudowami (tak jest jak się je bardzo często zmienia a nie tylko bazuję na informacjach od innych). Swoją drogą jak napisał już ktoś wyżej skoro zrobiła na Tobie wrażenie Meshify to cóż. Na prawdę nie miałeś porządnej obudowy w ręce, tam nie ma nic co mogłoby robić wrażenie. Ot obudowa jak obudowa.

#39 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Październik 2019 - 13:03

Jak chcecie spoko porównania to całkiem fajne zestawienia przy testach obudów ma GamersNexus
Tu np. są z H500, Meshify C, InWin 303
https://www.gamersne...s-noise-vs-s340
Temperatury CPU Meshify ma lepsze w zestawieniu, ale GPU już wyraźnie gorsze.

Ogólnie w zwykłej konfiguracji to wcale obudowy z meshowym frontem nie są jakieś wybitne. Tu na przykład Corsair iCUE 220T RGB Airflow - jak się popatrzy na wyniki w porównaniu z też małą, casną i zabudowaną NZXT S340
https://pclab.pl/art81748.html

Sytuacja się zmienia jak mamy jakieś naprawdę mocne podzespoły dokładamy parę wentyli Noctua - wtedy jasne. Ale tak...

#40 Użytkownik jest niedostępny   arek686 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Październik 2019 - 17:58

Ok, to co będzie najlepsze do pomieszczenia, w którym bardzo się kurzy. Mesh czy coś bardziej zabudowanego+chłodne komponenty?

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3