Forum PCLab.pl: Obudowa do max 300 zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Obudowa do max 300 zł Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   ELDER 

• Touch of darkness
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Październik 2019 - 20:45

Do pomieszczenia typu sypialnia (kurz zawsze dokucza) mesh buda z łatwo wyjmowanym do czyszczenia big size front filtrem.
Mniejsza inwestycja jak w super chłodny hardware (skoksowane coolery CPU i nierefy GPU tri fan)

#42 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Październik 2019 - 21:09

Zobacz postarek686, o 17 Październik 2019 - 17:58, napisał(a):

Ok, to co będzie najlepsze do pomieszczenia, w którym bardzo się kurzy. Mesh czy coś bardziej zabudowanego+chłodne komponenty?

Nie ma aż tak ogromnego znaczenia.
Armis AR7 TG, NZXT H500, Phantex P400A... Jeszcze w tej cenie jest InWin 101.

Ja bym dołożył i brał Fractala Meshify C - ale to dlatego, że lubię FD :)
Albo Phanteksa P400A i dorobił/dokupił na wymiar filtr przeciwkurzowy na front.

Tak to trzeba powiedzieć, że Armis AR7 TG jest bardzo sensownie zrobioną budą, ale do SPC mam uraz, bo we wszystkich ich obudowach z którymi miałem styczność coś było nie tak :P

#43 Użytkownik jest niedostępny   jacktheripper 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Październik 2019 - 21:24

Panie jak Pan masz brać to dziurawe sito pod tytułem Phanteks P400a, które zasysa kurz jak odkurzacz[tak, wbrew pozorom otwory 1,1mm-1,5mm[?] dość dobrze wciągają kurz] to lepiej weź taniego SPC Signum SG1 TG, dokup jeszcze jeden dobry wentyl pure wings albo silent wings[nie wiem jak te sigma HP chodzą, czy warto parować taki cichy wentyl] jak srasz kasą i daj na przód 2x120 na tyle zostaw stockowy i masz dobry airflow za niską cenę. Jak się tamte wentyle od SPC zużyją to wymienisz na coś lepszego.
SG1 też będzie zasysać kurz ale przynajmniej taniej cię to wyjdzie. Nie wiem dlaczego phanteks odjebał taką maniane ze P400A, tam można było dać filtr jak w corsarzu 275r, albo jak w nzxt h700, normalnie takie duże 360x120 zakrywające cały przód. No ale woleli poskąpić. Mam nadzieje że wprowadzą ulepszoną wersję, bo teraz to jest taka obudowa ani budżetowa, ani droga. Jeszcze ten kontroler wentyli, który można generalnie wyrzucić do śmietnika, szkoda bo powiększa tylko cenę budy.

Ten post był edytowany przez jacktheripper dnia: 17 Październik 2019 - 21:33

#44 Użytkownik jest dostępny   Dingir 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 09:43

Zobacz postRainbow_Dash, o 17 Październik 2019 - 11:49, napisał(a):

Sam też nie podałeś niczego konkretnego tutaj ¯\_(ツ)_/¯

Testów w sieci nie brakuję, może nie porównujących obie obudowy razem ale wystarczy umieć wyciągać wnioski z tego co czytasz a testów zarówno jednej jak i drugiej nie brakuję. Poza tym miałem do czynienia z praktycznie wszystkimi wymienionymi tutaj obudowami (tak jest jak się je bardzo często zmienia a nie tylko bazuję na informacjach od innych). Swoją drogą jak napisał już ktoś wyżej skoro zrobiła na Tobie wrażenie Meshify to cóż. Na prawdę nie miałeś porządnej obudowy w ręce, tam nie ma nic co mogłoby robić wrażenie. Ot obudowa jak obudowa.

Ale chłopak, mylisz pojęcia i nie podlapuj się opiniami innych. Idąc droga logiki wiadomym jest, że meshowy front zapewni lepsza wentylację niż zabudowany front z otworami. Nie jest to jakieś skomplikowane fizycznie, jak mam ci podać testy skoro właśnie mówię że ich nie ma :lol2:

Bądź co bądź zrobiła wrażenie porównując do obudowy np spc sg1tg lub bardziej topowych od spc. Kilka topendowych za tysiąc złotych też trzymałem to inna półka, jednak mówimy teraz o obudowach spc i porównywalem względem meshify. Z testami też jest ciężko, bo na obudowę i wentylację w środku wpływa kilka zmiennych, dlatego najlepiej byłoby nie bazować na kilku źródłach, a na jednym konkretnym z taką samą metodologia.

Ten post był edytowany przez Dingir dnia: 18 Październik 2019 - 09:48

#45 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 09:56

Idąc droga logiki wiadomym jest, że meshowy front zapewni lepsza wentylację niż zabudowany front z otworami. Nie jest to jakieś skomplikowane fizycznie, jak mam ci podać testy skoro właśnie mówię że ich nie ma :lol2:

Oczywiście, ale ważna jest też aerodynamika obudowy. I wpływ tego otwartego frontu nie jest jakiś strasznie wielki co pokazują testy. Obudowy zabudowane Fractal R6, NZXT S340, Corsair 270R itp mają podobne temperatury, a temperatury GPU są np. nawet lepsze niż Meshify C na stockowym ustawieniu.

Oczywiście taki Corsair 270R, czy H500 dużo wyżej niż ma domyślnie nie podskoczy, a jak w Meshify damy dobre 3x120mm na froncie, stockowe wentyle jeden z tyłu i jeden do góry to sprawa ma się inaczej. :)

Tak czy siak w przypadku takich komponentów jak ma autor tematu spokojnie może wziąć jakąś bardziej zabudowaną obudowę.

#46 Użytkownik jest niedostępny   arek686 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 18:36

Ok, ale dalej nikt mi nie odpowiadzial. Czy nzxt h500 i ogółem zabudowane obudowy złapią mi mniej kurzu przy zapewnionej w miarę ok wentylacji niż mesh typu fractal meshify c? W przyszłości może zdecyduje się na mocniejszy sprzęt w tej obudowie. I co wtedy? Co jeśli w przyszłości chciałbym włożyć jakąś ultra mocną grafę? w Meshify C dokładam wentyle a w H500 dołożenie wentyli nic nie da.

Na ten moment jestem skłonny wziąć H500 pytanie tylko co jak będę chciał zmienić gpu na jakieś ultra. Plus wydaje mi się ze H500 zbierze mniej kurzu niz meshify c a to dla mnie ważne.

Ten post był edytowany przez arek686 dnia: 19 Październik 2019 - 00:19

#47 Użytkownik jest dostępny   Dingir 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 11:40

h500 jest piękna, to prawda. co do kurzu naturalnie - skoro powietrze z przodu praktycznie nie ma miejsca, żeby je wciągnąć, to kurzu będzie mniej. taka kolej rzeczy, wszakże fractal posiada filtr z przodu, który też go ogranicza, stąd nie ma go aż tak dużo, jak np. w budach bez owego filtru z przodu, tj. p400a.

ten nzxt tak czy tak powinien dac rade nawet przy mocniejszej karcie, zadbaj o porządek w środku i czyść go raz na jakiś czas.

#48 Użytkownik jest niedostępny   arek686 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 13:49

Zobacz postDingir, o 19 Październik 2019 - 12:40, napisał(a):

h500 jest piękna, to prawda. co do kurzu naturalnie - skoro powietrze z przodu praktycznie nie ma miejsca, żeby je wciągnąć, to kurzu będzie mniej. taka kolej rzeczy, wszakże fractal posiada filtr z przodu, który też go ogranicza, stąd nie ma go aż tak dużo, jak np. w budach bez owego filtru z przodu, tj. p400a.

ten nzxt tak czy tak powinien dac rade nawet przy mocniejszej karcie, zadbaj o porządek w środku i czyść go raz na jakiś czas.

Zamawiam h500. Też mi się podoba bardzo z wyglądu. Biorę wersję czarna. Jest nawet zniżka 20 zł z kodem na X-kom :D

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3