Skocz do zawartości
lukig

[Zestaw] 5000-6000zł Gry/rendering

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcę kupić komputer do gier + monitor. Może czasem do renderingu jakiegoś wakacyjnego filmu. Budżet tak 5000-6000 zł, skłaniałbym się jednak do tej niższej kwoty, jeśli nie będzie to jakimś mega kosztem, a taki "Janusz" jak ja nie odczuje większej różnicy. Wymyśliłem sobie taki oto zestaw w oparciu o posty na forum oraz doradców ze sklepów, coś byście zmienili ? Jeśli chodzi o moją wiedzę na tematu sprzętu z obiegu wypadłem przy Pentium III, od tamtego czasu nie śledziłem tego wszystkiego na bieżąco :P. Chciałbym, żeby komputer mimo wszystko posłużył te 4-5 lat, bez mega wkładów finansowych.

 

Jeszcze jedna rzecz - Jeden ze sprzedawców, powiedział, żebym czekał na I7 10 generacji, ma być niby tańszy..., czy ma to w ogóle jakiś sens? Wyczytałem, że dopiero 1 kwartał 2020 mają wejść na rynek.

 

Zestaw:

Monitor: AOC C27G1 [1ms, 144Hz, FreeSync]

Płyta: ASUS PRIME Z370-P II

Procesor: Intel Core I7-9700 3,00GHz 8 rdzeni

Karta graficzna: MSI GeForce RTX 2070 GAMING X 8GB GDDR6

Pamięć: HyperX Predator, DDR4, 16 GB (2x8),3200MHz

Zasilacz: Corsair TX650M 650W

Obudowa: Proszę o poradę, mogą być jakieś ledy w sumie

Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Lite 512GB M.2 PCIe x4 NVMe (jeśli chodzi o dyski SSD kompletnie nie wiem na co patrzeć)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi ten rendering to nic specjalnego i jak piszesz jakiś wakacyjny film to imo intel nie ma tu sensu.

1) Monitor jest ok,

2) Procek zmieniłbym na ryzena 3600, który kosztuje niecałe 900zł. czyli na dobrą sprawę zostaje 800zł+ względem i7 9700k. Click - tu masz wykresy z kilku gier. MOim zdaniem, różnica nie warta tak sporej dopłaty.

3) Płyta głóna - w przypadku ryzena możesz wziąć np b450 a-pro max od msi ~ 440zł = kolejna oszczędność. No i ten asus jak na moje za słaby by podkręcać tą i7 9700k.

4) Ram - zdecydowanie lepiej brać Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15 (BLS2K8G4D30AESBK) ~ 340zł, mają spory potencjał OC więc takie 3600mhz z CL16 nie powinno być problemem.

5) Zasilacz moze być

6) GPU - nieopłacalna, bo dużo tańsze są 2060 super (ta sama wydajność) a w cenie tej zwykłej 2070 gaminga x masz już znacznie wydajniejsze Palit GeForce RTX 2070 SUPER GR 8GB lub Palit GeForce RTX 2070 SUPER JS 8GB. Click <- porównanie wydajności z paru gierek

7) Odnośnie dysku lepiej dopłacić do wersji sx 6000 pro lub 8200pro lub PNY XLR8 CS3030

8) Dodatkowo dokupić chłodzenie na procka np fera 3 lub lepiej fortis 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi ten rendering to nic specjalnego i jak piszesz jakiś wakacyjny film to imo intel nie ma tu sensu.

1) Monitor jest ok,

2) Procek zmieniłbym na ryzena 3600, który kosztuje niecałe 900zł. czyli na dobrą sprawę zostaje 800zł+ względem i7 9700k. Click - tu masz wykresy z kilku gier. MOim zdaniem, różnica nie warta tak sporej dopłaty.

3) Płyta głóna - w przypadku ryzena możesz wziąć np b450 a-pro max od msi ~ 440zł = kolejna oszczędność. No i ten asus jak na moje za słaby by podkręcać tą i7 9700k.

4) Ram - zdecydowanie lepiej brać Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15 (BLS2K8G4D30AESBK) ~ 340zł, mają spory potencjał OC więc takie 3600mhz z CL16 nie powinno być problemem.

5) Zasilacz moze być

6) GPU - nieopłacalna, bo dużo tańsze są 2060 super (ta sama wydajność) a w cenie tej zwykłej 2070 gaminga x masz już znacznie wydajniejsze Palit GeForce RTX 2070 SUPER GR 8GB lub Palit GeForce RTX 2070 SUPER JS 8GB. Click <- porównanie wydajności z paru gierek

7) Odnośnie dysku lepiej dopłacić do wersji sx 6000 pro lub 8200pro lub PNY XLR8 CS3030

8) Dodatkowo dokupić chłodzenie na procka np fera 3 lub lepiej fortis 3

 

Super, wielkie dzięki za rozpiskę, nawet się nie spodziewałem, że różnica między intelem a ryzenem będzie taka nieznaczna, ale za to w kwocie ogromna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przekonały mnie te argumenty z grafiką :) więc "przeboleje" tą górną granicę budżetu. Jeszcze jedno pytanie, czym się różni ta grafika którą wrzuciłeś czyli MSI GeForce RTX 2070 SUPER ARMOR OC 8GB GDDR6 od Palit GeForce RTX 2070 SUPER GameRock 8GB ? Czym tu się sugerować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzeniem. Oba są jednak dobre, więc śmiało można brać tańszą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie zakładam nowego wątku, ale spróbowałem dopieścić swój zestaw, co o tym sądzicie?:

 

Zestaw dopieszczony:

 

Monitor: ASUS VG279Q Gaming [1ms, 144Hz, FreeSync] - rezygnuję z zaokrąglonej matrycy z obawy o problem z martwymi pikselami, dopłacam 300zł względem AOC i mam matrycę IPS, chyba warto..

Płyta: MSI B450-A PRO MAX

Procesor: AMD Ryzen 5 3600

Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8GB - podobno mniej awaryjna niż Palit

Pamięć: Corsair 2x8GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL16

Zasilacz: be quiet! System Power 9 600W 80 Plus Bronze

Obudowa: Phanteks Eclipse P400A Tempered Glass DRGB Digital Black

Dysk: Plextor 512GB M.2 PCIe NVMe M9PeG - doradzono mi, że radiator na nim robi dobrą robotę..

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 120mm - dałem 120mm ze względu na obudowę,

dodatkowy wiatraczek na tył: SilentiumPC Sigma PRO 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dopieszczeniem to tak średnio. Gorsze pamięci od tych Cruciali z zestawu od Capsa, zasilacz względem Seasonica to jakby postawić Yarisa obok Mercedesa klasy E - przepaść jakościowa. Oczywiście da radę, no ale...

 

Grafika z głośnym chłodzeniem - jak Gigabyte to tylko Gaming OC, Windforce jest mocno "taki se". Palit awaryjny? Ktoś jakieś statystyki prowadzi czy tak sobie palnął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dopieszczeniem to tak średnio. Gorsze pamięci od tych Cruciali z zestawu od Capsa, zasilacz względem Seasonica to jakby postawić Yarisa obok Mercedesa klasy E - przepaść jakościowa. Oczywiście da radę, no ale...

 

Grafika z głośnym chłodzeniem - jak Gigabyte to tylko Gaming OC, Windforce jest mocno "taki se". Palit awaryjny? Ktoś jakieś statystyki prowadzi czy tak sobie palnął?

 

Dzięki za odpowiedź - No właśnie to są takie rady specjalistów... akurat z x-koma, gościu mówi, że tych palitów sporo wraca na reklamację, o tych pamięciach Cruciala też coś mówił, dlatego podmienił. także widzę że oczywiście będę musiał sam podjąć ostateczną decyzję co wybrać mimo tego, że poruszam się po omacku :P, a powiesz coś więcej na temat ssd i monitora, który mi doradzono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby się oficjalny przedstawiciel Palita odniósł do tego co rzekomo napisali Ci z x-kom czy też to samo z Crucialem. Być może próbują sprzedać to co nie schodzi i zalega na stanie i nie wiem czy przypadkiem nie robią tego w taki brzydki sposób.

 

W zasadzie same zmiany na gorsze:

 

- gorsze chłodzenie GPU

- droższy monitor przy niekoniecznie potrzebnej dopłacie

- gorszy zasilacz

- gorsze pamięci pod OC

- obudowa już z 4 wentylatorami w zestawie.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby się oficjalny przedstawiciel Palita odniósł do tego co rzekomo napisali Ci z x-kom czy też to samo z Crucialem. Być może próbują sprzedać to co nie schodzi i zalega na stanie i nie wiem czy przypadkiem nie robią tego w taki brzydki sposób.

 

W zasadzie same zmiany na gorsze:

 

- gorsze chłodzenie GPU

- droższy monitor przy niekoniecznie potrzebnej dopłacie

- gorszy zasilacz

- gorsze pamięci pod OC

- obudowa już z 4 wentylatorami w zestawie.

 

Hmm, coś w tym jest, bo właśnie też się zastanawiałem dlaczego te podzespoły które dorzucił, dziwnym trafem nie posiadały w ogóle opinii .. i wyglądały na mniej "popularne".

Dobra, spróbuje to złożyć w całość, bo coś czuję, że jak zacznę wybrzydzać i drążyć temat, to tego komputera w ogóle nie zakupię.

 

Podsumowując, zostały mi tylko drobne wybory:

 

Monitor: AOC 27G2U [1ms, 144Hz, FreeSync]

Płyta: MSI B450-A PRO MAX

Procesor: AMD Ryzen 5 3600

Karta graficzna: Palit GeForce RTX 2070 SUPER JetStream 8GB GDDR6 / SUPER GameRock 8GB / SUPER ARMOR OC 8GB / SUPER GAMING OC 8GB - którą z tych 4 wybrać, czy wziąć pod uwagę coś jeszcze?

Pamięć: Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15

Zasilacz: Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W

Obudowa: Obudowa SilentiumPC Signum SG1X TG RGB (SPC233)

Dysk: Plextor 512GB M.2 PCIe NVMe M9PeG / PNY XLR8 CS3030 - który z tych?

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze chłodzenie ma Jet czy Game od Palita.

SSD CS3030 ale tutaj różnic i tak za bardzo nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ostatnie pytanie chłopaki i zamawiam jutro sprzęt :)

 

Która z tych obudów będzie najlepsza:

 

Phanteks Eclipse P400A Tempered Glass DRGB (tutaj będę musiał dać jeszcze jakieś chłodzenie na tył - wstępnie SilentiumPC Sigma PRO 120)

SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

be quiet! Pure Base 600

 

nie ukrywam, że te 'światełka' nawet spoko efekt dają, jeśli mnie będą irytować to wyłączę... Jeśli nie ma mega różnicy i ani ja (w głośności pracy) ani podzespoły nie odczują np. lepszego chłodzenia to skłaniałbym się ku Silentium SG1X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie będą ok. Wybierz co bardziej Ci pasuje.

 

Zdecydowałem jednak, że mimo wszystko biorę tego Phanteks'a. Muszę tylko dobrać wentylator na tył i górę obudowy. Z kurzem sobie poradzę, będę częściej robił przedmuchanie :) i obudowa będzie stała na biurku. Co do wentylatorów, czy tak będzie ok?:

 

 

Na tył: SilentiumPC Stella HP ARGB 120 PWM

Góra: SilentiumPC Sigma PRO 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się z tym nie spiesz. Może jakieś Corsair ml w trojpaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się z tym nie spiesz. Może jakieś Corsair ml w trojpaku

 

Tzn z czym mam się nie spieszyć? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ostatecznie SilentiumPC Armis AR5X TG RGB;) Dzięki wszystkim za pomoc, jak będziecie w okolicach Olsztyna, to stawiam piwko !

Edytowane przez lukig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...