Skocz do zawartości
pc1a2ab2

Używany Iphone 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem spróbować pierwszy raz iOSa, w związku z tym mam zamiar kupić używanego iPhona 7 o pojemności 32 gb.

Mam ofertę za 1000 zł w dobrym stanie, telefon kupiony u operatora 1,5 roku temu.

W związku z tym mam kilka pytań, byłbym wdzięczny gdyby ktoś byłby w stanie mi na nie odpowiedzieć:

 

1) Rozumiem że gdy kod IMEI się zgadza i gdy sprawdzi się go na stronie Apple (tak to wygląda?) to jeśli chodzi o oryginalność, legalność nie ma co się bać? Jeśli dodatkowo nie ma żadnej blokady?

 

2) Czy 7 ma mieć jeszcze długo aktualizacje? Co w momencie gdy utraci aktualizacje? Nie warto będzie go dalej używać ze względu bezpieczeństwa albo jakichś innych czynników?

 

3) Czy istnieje coś co miałoby mnie powstrzymać przed kupieniem używanego iPhona? Rozumiem że gdy zrobię jakiś hard reset, usunę wszystko, stworzę nowe konto w AppStore to stary właściciel nie może jakkolwiek podejrzeć mojej aktywności na żadnym polu? Jeśli chodzi o historię czegokolwiek? Będę całkowicie bezpieczny i prywatny?

 

4) Czy po zresetowaniu wszystkiego, stworzenia swoich kont jest się o coś obawiać? Czy sprzętowo, typowo wewnątrz może być coś zaprogramowane tak by np. wykradać dane albo inwigilować?

 

5) Ile kosztują podstawowe aplikacje?

 

6) Jest coś jeszcze co warto wiedzieć kupując iPhona?

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem spróbować pierwszy raz iOSa, w związku z tym mam zamiar kupić używanego iPhona 7 o pojemności 32 gb.

Mam ofertę za 1000 zł w dobrym stanie, telefon kupiony u operatora 1,5 roku temu.

W związku z tym mam kilka pytań, byłbym wdzięczny gdyby ktoś byłby w stanie mi na nie odpowiedzieć:

 

1) Rozumiem że gdy kod IMEI się zgadza i gdy sprawdzi się go na stronie Apple (tak to wygląda?) to jeśli chodzi o oryginalność, legalność nie ma co się bać? Jeśli dodatkowo nie ma żadnej blokady?

 

2) Czy 7 ma mieć jeszcze długo aktualizacje? Co w momencie gdy utraci aktualizacje? Nie warto będzie go dalej używać ze względu bezpieczeństwa albo jakichś innych czynników?

 

3) Czy istnieje coś co miałoby mnie powstrzymać przed kupieniem używanego iPhona? Rozumiem że gdy zrobię jakiś hard reset, usunę wszystko, stworzę nowe konto w AppStore to stary właściciel nie może jakkolwiek podejrzeć mojej aktywności na żadnym polu? Jeśli chodzi o historię czegokolwiek? Będę całkowicie bezpieczny i prywatny?

 

4) Czy po zresetowaniu wszystkiego, stworzenia swoich kont jest się o coś obawiać? Czy sprzętowo, typowo wewnątrz może być coś zaprogramowane tak by np. wykradać dane albo inwigilować?

 

5) Ile kosztują podstawowe aplikacje?

 

6) Jest coś jeszcze co warto wiedzieć kupując iPhona?

 

Pozdrawiam serdecznie

1) Na stronie sprawdzasz czy ma gwarancję apple...nie wiem jak to jest ze sprawdzaniem czy jest zablokowany przez apple...ale jeśli z telefonu będziesz mógł wejść na applestore, to raczej wszystko od legalnej strony jest z nim ok (to, że go nikt nie ukradł to powiedzą Ci tylko na policji po numerze IMEI i tylko jeśli poprzedni właściciel zgłosił kradzież)

2) Kiedy apple przestanie aktualizować soft dla tego telefonu nie wiadomo, póki co to robi. O bezpieczeństwo nie masz się co martwić. A używać będziesz go mógł normalnie. Najwyżej jakieś tam apki mogą przestać działać bo będą chciały nowszego systemu, żeby się zaktualizować. Generalnie nowsza wersja OS nie koniecznie oznacza lepsze i szybsze działanie.

3) Tak, po całkowitym resecie do fabrycznych będziesz całkowicie bezpieczny. Jedyne czego możesz się obawiać to, że telefon był naprawiany w jakimś serwisie innym niż apple.

4) Sprzętowo nie ma nic takiego (software'owo coś pisali ostatnio o przekazywaniu przez Safari danych do chińczyków ale nie wiem do końca). Generalnie nie masz się czego obawiać.

5) Podstawowe nic nie kosztują masz je od razu, sporo jest darmowych. Większość jest płatna (w porównaniu do tych z androida) pytanie tylko z czego korzystasz :).

6) Czy był naprawiany i gdzie, czy była wymieniana bateria i gdzie. Bateria nie lubi mrozu...czyli np wychodzisz z bateria na 80% a na mrozie nagle robi się 10% albo tel się wyłącza. Dobrze jest wymienić baterię jak nie była wymieniana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Pojemność baterii wynosi 93%.

 

Ale rozumiem że z tym mrozem to wtedy tylko gdy bateria jest wadliwa?

Jeśli jest wadliwa i się wyłącza, rozładowuje przy niskiej temperaturze to znaczy że jest wadliwa i przy wymianie za 200 zł + 50 zł za usługę wymiany będzie już wszystko dobrze i dalej tak nie będzie?

Edytowane przez pc1a2ab2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemność baterii wynosi 93%.

Jeśli jest to jeszcze oryginalna (w sensie nie była jeszcze wymieniana) bateria to spoko. Bateria 78% kwalifikuje się do wymiany.

Natomiast problem z bateriami jest taki, że jeśli wymienisz baterię w serwisie to OK (ale mało kto to robi bo koszta (ale widzę że tragedii nie ma)), natomiast poza serwisem brak jest oryginalnych baterii. Wszystko co jest dostępne to zamienniki, a tu już jest loteria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 7plus mam 86% kondycji baterii i nie odczuwam na mrozie efektów spadku mocy.

Z tym mrozem nie tyle co jest wadliwa, lecz co należy się jej wymiana. Po wymianie powinno być już ok ale na jak długo zależy od traktowania baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...