Forum PCLab.pl: Zmiana routera 150-200zl - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zmiana routera 150-200zl Z obsluga 2 sieci (goscinnej)

#1 Użytkownik jest niedostępny   mcu 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Październik 2019 - 08:29

Czesc
Szukam dobrego routera wifi 2.4 i 5 z mocnymi antenami w kwocie ok150zl-200zl
Do nie dawna mialem jakiegos tp linka ale szlag go trafil. Poki co wyciagnalem z szafy starego blackboxa na przeczekanie.
Internet w tej chwili to radiowka do 25 mega od lokalnego dostawcy. Z reguly dziala w zakresie 15-20.
Byc moze w nastepnym roku bedzie juz swiatlowod do 100mega. I chcialbym zeby router mogl sobie z nim poradzic.
Router stoi na 1 pietrze i zasila 2 tv i komputer na tej samej kondygnacji oraz kilka telefonow po calym domu a takze na parterze laptop Tescia.
Chcialbym uzyskac mozliwie jak najlepszy zasieg w calym domu oraz koniecznie mozliwosc stworzenia 2 sieci (goscinnej ograniczonej do np. 2-4 mega) poniewaz jak dzieciaki powlaczaja youtuby w telefonach to drastycznie spada mi predkosc internetu calej sieci.
Do sieci glownej, mojej prywatnej podpiete beda tylko 2 tv, komputer oraz 2 telefony i ta ma chodzic pelna predkoscia. Cala reszta urzadzen ma byc podpieta pod 2 siec ograniczona transferem np do 2-4 mega.
Chcialbym takze aby router posiadal port usb zeby podpiac dysk sieciowy np z filmami i nie biegac jak dotad przepinajac dysk raz tu raz tu.

W zasadzie te cechy sa dla mnie najwazniejsze.

Myslalem o tp link archer C5 ? Koszt 170zl
Czy ten router spelni moje oczekiwania? Czy szukac czegos lepszego

Kolega z kolei mowil mi zeby brac cos z Asusa a najtansze co znalazlem to Asus Rt-ac57u a to juz koszt blisko 250zl troche za duzo i nie wiem czy wogole warto doplacac...

Prosze o pomoc

Mam na mysli ten archer z 4 antenami
https://www.tp-link....r/archer-c5-v4/

Ten post był edytowany przez mcu dnia: 16 Październik 2019 - 09:23

Strona 1 z 1