Skocz do zawartości
alfr3d

Wybór laptopa - MSI vs Lenovo Legion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Noszę się z zamiarem kupna laptopa (do 5000 zł) i mam ból głowy bo nie wiem który wybrać i prosiłbym o każdą opinie, a więc:

 

Pierwszy laptop to: MSI GL65 9SD-060XPL 15,6" 120Hz IPS FHD i7-9750H 256GB-SSD 8GB GTX1660Ti-6GB NoOS - cenowo wychodzi 4799zł w komputroniku z tym że jest możliwość kupna w ratach 0% co skłania mnie do wyboru tego lapka, choć nie jest to najważniejsze, ale lapek posiada tylko 8GB ramu i dysk 256GB. dobrym rozwiązaniem będzie dokupić drugą kość a lepszy dysk bym przełożył ze starego kompa.

 

Drugi laptop: Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti - cenowo wychodzi 4799zł w sklepie x-kom z tym że mamy 16GB ram i dysk 480GB, minusem jest że nigdzie nie mogę go dorwać w ratach 0%, pisałem że nie jest to najważniejsze ale jak byłaby możliwość to bym się nie zastanawiał nad kupnem.

 

Proszę o opinie osób które mają albo miały styczność z w/w lapkami. Chciałbym się również dowiedzieć coś na temat samego wykonania i jak sprawuje się chłodzenie. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie opinie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/960 GTX1660Ti - 4949zł

Legion jest też w wersji z pojemniejszym szybkim dyskiem SSD 960GB. Z uwagi na dobrą matrycę, solidne wykonanie, oraz ładny wygląd i wydajność w grach jest to dobry wybór.

 

HP OMEN 17 i5-9300H/16GB/512 1660Ti 144Hz - 5299zł

Polecam laptop HP Omen z matrycą 17,3" IPS 144Hz, którą oprócz płynności w grach cechuje rewelacyjne pokrycie kolorów. Procesor i5 do karty 1660Ti wystarczy a jest od i7 chłodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się bardziej ku i7 bo lapek ma służyć dobrych kilka lat, dlatego opcja 6/12 bardziej przyszłościowa się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o MSI to GL65 - ładny ale na badziewną matrycę, głośniki i chłodzenie słabsze od poprzednika. Zobacz jeszcze MSI ale wersje GL63.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym robić sobie nie potrzebnego mętliku więc interesuje mnie wybór jednego z tych które podałem ponieważ chciałbym użytkować takiego laptopa dobrych kilka lat. Pomijając kwestie parametrów to najbardziej mnie interesuje wykonanie i chłodznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie będzie na podobnym poziomie, ale chłodzenie lepsze będzie miał Y540.

Przy ograniczonym budżecie możesz też wziąć na początek wersję z mniejszym 256GB dyskiem SSD:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti za 4549zł

i z czasem dorzucić kolejny SSD.

Jeżeli jednak wydatek dodatkowych 250zł nie jest problemem, to warto wziąć pod uwagę tą wersję z 480GB dyskiem:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti za 4799zł.

W razie czego pamiętaj, że seria Legion objęta jest programem Lenovo Premium Care.

Szkoda jedynie, że nie są u nas dostępne wersje ze 144Hz matrycą.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodniejsze są laptopy 17-sto calowe. W dodatku Omen ma procesor i5, który jest od i7 chłodniejszy a różnica w grach do i7 jest minimalna i zarazem nieodczuwalna. Im wydajniejszy procesor i karta graficzna tym cieplejszy będzie laptop. Nie znaczy to, że Legiona, z uwagi na kilka stopni różnicy należy koniecznie wybrać w wersji 17-sto calowej, lub MSI GL75-17 zamiast mniejszego GL65-15, ponieważ dla niektórych kupujących bardziej liczą się kompaktowe wymiary i niższa waga, czyli podsumowując mobilność. Jeszcze inni wybierają laptop, który bardziej podoba im się z wyglądu.

 

Więcej informacji na temat układu chłodzenia Legiona Y540-15 znajdziesz na notebookcheck.

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y540-15IRH-Laptop-Review-A-good-gaming-laptop-with-a-GeForce-GTX-1660-Ti-GPU.430271.0.html

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dodatku Omen ma procesor i5, który jest od i7 chłodniejszy a różnica w grach do i7 jest minimalna i zarazem nieodczuwalna.

O ile z pierwszą częścią się zgadzam, to o tyle w przypadku informacji o różnicy w wydajności pomiędzy i5, a i7 moim zdaniem się mylisz. Różnica jest. To nie procesory niskonapięciowe gdzie nie ma znaczenia i5, czy i7. https://www.notebookcheck.net/9300H-vs-9750H_11356_11352.247596.0.html

i7-9750H ma 6 rdzeni/12wątków, a i5-9300H 4 rdzenie/8wątków więc już tu mamy różnicę.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem lenovo Y540 17cali i7 9750h gtx 1660 ti 16ram i 1TB SSD -5240zl z dostawą. Jutro mi przyjdzie więc jak coś to dam ci znać jak się go uzytkuje gra i jakie temperatury osiąga. A MSI nie ma ekranu IPS czyli będziesz miał gorsze kąty widzenia i oczy podobno bardziej się męczą przy takim wyświetlaczu

Edytowane przez SebcioPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na lenovo, zastanawiałem się nad wersją 17 cali ale zbyt duża dopłata mnie zniechęciła no i duży plus za Lenovo Premium Care. Cenowo również chyba najbardziej się opłaca. Dzięki wszystkim za opinie i pozdrawiam.

 

Ja wybrałem lenovo Y540 17cali i7 9750h gtx 1660 ti 16ram i 1TB SSD -5240zl z dostawą. Jutro mi przyjdzie więc jak coś to dam ci znać jak się go uzytkuje gra i jakie temperatury osiąga. A MSI nie ma ekranu IPS czyli będziesz miał gorsze kąty widzenia i oczy podobno bardziej się męczą przy takim wyświetlaczu

Możesz napisać, z chęcią się więcej dowiem o tym lapku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma plomb to nie stracisz tylko musisz dobrze zerknąć. Jak będą to się wstrzymaj i tylko zrobisz UV CPU, zresztą są na necie sposoby na plomby :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma plomb to nie stracisz tylko musisz dobrze zerknąć. Jak będą to się wstrzymaj i tylko zrobisz UV CPU, zresztą są na necie sposoby na plomby :).

 

Aha narazie nie będę nic kombinował kupię jak coś podkładkę. Ale dzięki na przyszłość może się przydać ???

 

Możesz napisać, z chęcią się więcej dowiem o tym lapku

W sumie to kupujesz takiego samego jak ja tylko że mniej cali więc sam już będziesz miał odczucia jak się z niego korzysta ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to kupujesz takiego samego jak ja tylko że mniej cali więc sam już będziesz miał odczucia jak się z niego korzysta ????

 

Dobrze będzie się dowiedzieć od kogoś kto na świeżo będzie posiadał lapka, bo w sumie miałem już dzisiaj po niego jechać ale się jeszcze wstrzymałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, jak odczucie z lapka y540? Ktoś z Was może słyszy gwizd z prawego wentylatora?

Ja właśnie dostałem drugi egzemplarz i w obu było słychać ten gwizd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, jak odczucie z lapka y540? Ktoś z Was może słyszy gwizd z prawego wentylatora?

Ja właśnie dostałem drugi egzemplarz i w obu było słychać ten gwizd.

 

Jaka wersja, 17 czy 15"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze będzie się dowiedzieć od kogoś kto na świeżo będzie posiadał lapka, bo w sumie miałem już dzisiaj po niego jechać ale się jeszcze wstrzymałem ;)

 

OK to napisze jakie mam odczucia jeśli nie zapomnę z fascynacji żeby o tym napisać wiadomo nowy sprzęt ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie będzie na podobnym poziomie, ale chłodzenie lepsze będzie miał Y540.

Przy ograniczonym budżecie możesz też wziąć na początek wersję z mniejszym 256GB dyskiem SSD:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti za 4549zł

i z czasem dorzucić kolejny SSD.

Jeżeli jednak wydatek dodatkowych 250zł nie jest problemem, to warto wziąć pod uwagę tą wersję z 480GB dyskiem:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti za 4799zł.

W razie czego pamiętaj, że seria Legion objęta jest programem Lenovo Premium Care.

Szkoda jedynie, że nie są u nas dostępne wersje ze 144Hz matrycą.

 

 

Witam, mam dosłownie taki sam dylemat jak autor tematu poszukuje laptopa do +/- 5000 zl.

Możesz mi wyjaśnić dlaczego Lenovo ma lepsze chłodzenie? Msi wydawałoby się ma większa obudowe i wiecej rurek cieplnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dosłownie taki sam dylemat jak autor tematu poszukuje laptopa do +/- 5000 zl.

Możesz mi wyjaśnić dlaczego Lenovo ma lepsze chłodzenie? Msi wydawałoby się ma większa obudowe i wiecej rurek cieplnych

 

Według tych testów:

https://www.notebookcheck.net/MSI-GL65-9SEK-Laptop-Review-Much-More-Portable-than-the-GL63.435599.0.html#toc-emissions

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y540-15IRH-Laptop-Review-A-good-gaming-laptop-with-a-GeForce-GTX-1660-Ti-GPU.430271.0.html#toc-emissions

Legion jest cichszy oraz ma chłodniejszą powierzchnię klawiatury.

Co prawda w MSI w teście jest RTX'a 2060, ale nawet biorąc to pod uwagę Y540 powinien być cichszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...