Skocz do zawartości
mimisinho

Wentylator w zestawie z obudową

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem obudowę Natec armadillo. W zestawie był wentylator z końcówką molex. Poszukuję do tego przejściówki tylko nie wiem jakiej. Mogę to podpiąć do Sys_fan1

Edytowane przez mimisinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ronin69 ..on chciał przejściówkę molex i wtyczki 3 lub 4 pin ato co podałeś mają gniazda 3 i 4 pin

 

czyli takie cuś https://allegro.pl/oferta/przejscie-molex-na-dwie-wtyczki-4-pin-fdd-4-p-aaa4-7053067689

 

To co podałeś to przejściówka z MOLEXa na Floppy / FFD / zasilanie napędu dyskietek, a nie złącze wentylatorowe :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie znalazłem molexa z wtyczkami do wentylatorów, jak ktoś znajdzie niech poda autorowi tematu link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki do podłączenia do płyty mają mieć dziurki (czyli żeńskie), nie kolce (męskie).

 

Wiem, że to raczej do FDD, ale czy by nie podeszło? Ten mmolex na wentylatorze to męski jest czy żeński?

 

https://allegro.pl/oferta/przejscie-molex-na-dwie-wtyczki-4-pin-fdd-4-p-aaa4-7053067689

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FDD to zupełnie inna wtyczka o innym rozmiarze, nie wsadzisz jej w gniazdo 4-pin PWM od wentylatora. Nie mówiąc o tym, że rozkład napięć jest inny. Niech autor napisze do Duńka, to może zrobi mu taką przelotkę za kilka zł.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić po prostu sensowny wentylator. Tam w zestawie jest jakiś szajs 80mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taki adapter kosztuje 1/4 ceny obudowy to chyba zaczyna mieć to średni sens :E

Już lepiej kupić jakąś tanią 120stke jesli Ci wejdzie(np. od SPC) z podpięciem 3/4 pin

 

a jaki molex jest w tym wentylatorze ?

męski czy żeński ?

już znalazłem "męski"

to pewnie coś takiego "żeński do żeński"

żeński do żeński

 

jak teraz zerknąłem dokładniej to ciągle nie jest to o co autorowi chodzi. W tym do molexa wpinasz zasilacza, wentylator wpinasz pod 3 pin, a drugie 3 pin do mobo żeby było sterowanie napięciem

Edytowane przez resont

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...