Skocz do zawartości
DudiZ

[Modernizacja] 1200zł/Gry/B-OC/Brak/Główne

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

 

Chciałbym ulepszyć swój obecny zestaw do kwoty 1200 zł. Sam nie mam pojęcia czy coś jest osiągalne w takiej kwocie bo sprzęt był kupowany około 5 lat temu.

 

Poniżej podaję specyfikację:

 

• Pamięć Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9

• Dysk Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" SATA III

• Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W

• Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP OverClock potrójny went

• Napęd LG GH24NSB0 RBBB black bulk SATA (bez softu)

• Płyta główna MSI B85-G43 GAMING, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, GBLAN, ATX

• Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)

• Procesor serwerowy Intel Xeon E3-1231v3 3.4 GHz LGA1150 BOX (BX80646E31231V3)

 

Powiem szczerze, że moim celem jest po prostu zagrać płynnie w Red Dead Redemption 2 na PC w przynajmniej średnich ustawieniach. Praktycznie tylko dla tej gry zacząłem interesować się tematem bo obecny tryb życia pozwala mi głównie skupiać się na H&S gdzie jak pewnie wiadomo grafika nie jest czymś bardzo wymagającym.

 

Jeśli miałoby to pomóc to wstawiam obecne wymagania gry podane oficjalnie:

 

Rekomendowane: Intel Core i7-4770K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz, 12 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 150 GB HDD, Windows 10 64-bit

 

Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza, 150 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit

Edytowane przez DudiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój procesor wystarczy bez problemu i nie opłaca się zmieniać, chyba ze będzie jakaś okazja.

Najbardziej opłacalny jest obecnie rx570/580 w promocjach do ~550/650 zł lub używany gtx1070 do ~900 zł.

Dokup drugą kostkę ramu, jeśli masz teraz 1x8GB i jesteś w domu.

Jak chcesz droższą wersje to procesor ryzen 1600 / 2600 ~450-500zł, do tego jedna z tych kart, płyta ~400 zł, ram ~300 zł.

 

W twoim wypadku wybrałbym ram i samą grafikę. Ewentualnie dokup SSD, będzie szybciej się wczytywała ;) .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx 580 4gb i po temacie, zmiana platformy niewiele tutaj wniesie przy tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak szybkie odpowiedzi :).

 

Przyznam się szczerze, że raczej szedłbym w tę tańszą opcję. Miałbym trzy pytania:

1. Czy wersja rx 580 4gb + drugie 8 gb ramu starczy max na średnie czy zahaczę o wysokie?

2. Czy możecie podać jaki ram dokupić. Jestem tutaj zielony i nie wiem czy jest jakiś wymóg żeby nowa kostka współgrała z obecnym sprzętem.

3. Czy wiecie może czy np. Morele net lub inny sklep robi takie podmianki komponentów? Wiem, że jest opcja zapłaty za składanie, ale chciałbym wiedzieć czy mógłbym u nich podmienić/dołożyć części bo tutaj ponownie jestem zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak szybkie odpowiedzi :).

 

Przyznam się szczerze, że raczej szedłbym w tę tańszą opcję. Miałbym trzy pytania:

1. Czy wersja rx 580 4gb + drugie 8 gb ramu starczy max na średnie czy zahaczę o wysokie?

2. Czy możecie podać jaki ram dokupić. Jestem tutaj zielony i nie wiem czy jest jakiś wymóg żeby nowa kostka współgrała z obecnym sprzętem.

3. Czy wiecie może czy np. Morele net lub inny sklep robi takie podmianki komponentów? Wiem, że jest opcja zapłaty za składanie, ale chciałbym wiedzieć czy mógłbym u nich podmienić/dołożyć części bo tutaj ponownie jestem zielony.

 

1. Wersja 4 GB starczy, 8 i tak nie wykorzysta ta karta. Strzelam że będą to detale wysokie, niekiedy maksymalne.

2. Kup tak by mieć 2x8GB, obydwie kostki muszą być takie same, wiec dokup drugą taką.

3. Jeśli masz na myśli przyjęcie sprzętu w rozliczeniu to nie. Wymiana karty i ramu to najłatwiejsza rzeczy. Wpisz sobie na youtube...

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie bardzo dziękuję.

 

Jeśli chodzi o montaż to mam nadzieję, że rzeczywiście ogarnę sam.

 

Mam tylko problem ze znalezieniem w sklepach przede wszystkim tego samego Ramu. Morele net nie ma go w magazynach (wysłałem zapytanie) i nie wiem czy to rzeczywiście musi być ten sam model 1 do 1 czy chodzi o jakieś specjalne parametry.

 

Karta z kolei jak widzę ma kilka opcji przy wyszukiwaniu rx 580 i np Karta graficzna Sapphire Radeon RX 580 PULSE 4GB GDDR5 jest za prawie 800 zł, a Karta graficzna XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB GDDR5, DVI-D, HDMI, 3xDP, BOX kosztuje 840 zł więc cena niedużo niższa, ale nie wiem czy jest duża różnica i ponownie na co patrzeć.

 

Nie jestem pewien czy tutaj na forum mogę wstawiać linki z konkretnych sklepów, ale jeśli byłaby możliwość podania konkretnego wariantu do zakupu obu części byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RAM będzie problem aby kupić nowy ale TU lub TU.

Edytowane przez bbobii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądałem kilka filmów na yt i rzeczywiście wygląda to prosto więc myślę, że nie będzie tutaj problemu.

 

Bardzo dziękuję za linki teraz mam już w sumie wszystko.

 

Może ostatnia kwestia, martwi mnie ten ram bo może być ciężko a na allegro sprzedają tylko kilka sztuk naraz i używane. Zastanawiam się czy kupować z tych aukcji czy pomyśleć nad nowym 16gb. Niby widzę jakieś w niskiej cenie, ale może ponownie źle patrzę. Co myślicie o tej opcji? Jest szansa kupić teraz w podobnej cenie ram zamiast dopasowywać do obecnego czy to raczej drogo zawsze wyjdzie?

 

Edit. Ok udało mi się wynegocjować kupno 1 kości z 4. Karta też zamówiona. Bardzo wam wszystkim dziękuję!

Edytowane przez DudiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ceny słabe, ale mam punkty do wykorzystania na empiku (dosyć sporo).

Czy coś z tych 3 mógłbym brać w pierwszej kolejności? Jest jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej weź wersję od Sapphire 4GB, jakbym miał kupować 8GB za 900+złotych, to kupiłbym już GTX1660 który jest wydajniejszy i pobiera mniej energii.

 

Ale niestety nie ma go w tym sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800zł to jakaś cena z kosmosu, od jakiegoś czasu pojawiają się rxy 580 za około 600 zł na Amazonie lub komputroniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety empik ma przeważnie drożej, ale tak jak mówię mi tutaj i tak się opłaci bo i tak muszę wykorzystać te środki.

 

Czyli z tego co mówicie pomiędzy tymi dwoma, które mają niewielką różnicę cenową:

"https://www.empik.com/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-580-nitro-4-gb-gddr5-pci-e-3-0-sapphire-technology,p1186589224,elektronika-p"

"https://www.empik.com/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-edition-oc-8-gb-gddr5-pci-e-3-0-xfx,p1191562814,elektronika-p"

 

Lepiej brać Sapphire mimo, że ta druga ma 8gb vram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.empik.com/asrock-phantom-gaming-x-radeon-rx570-4g-pci-express-x16-asrock,p1218991524,elektronika-p

https://www.empik.com/karta-graficzna-xfx-radeon-570-rs-black-edition-8-gb-ddr5-pci-express-x16-xfx,p1221438025,elektronika-p

 

A z tych co zalinkowałeś, to Sapphire będzie raczej cichsza i chłodniejsza. W FHD ponad 4 GB RAM mało się przydaje. Może będzie łatwiej sprzedać jedynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, karta zamówiona, ram nadciąga. Ponownie wielkie dzięki.

 

Mam nadzieję, że montaż pójdzie mi sprawnie. Jeśli macie jakieś rady co do tego to zawsze mile widziane. Jak nie to w sumie temat można zamknąć.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mam na monitorze tylko napis no signal. Sprawdzalem i to nie nowy ram. Pokazuje sie tylko logo plyty glownej potem no signal i jak tak zostawie chwile to komp jakby probuje sie zresetowac i juz nie moze sie wlaczyc.

Edytowane przez DudiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz komputer w ogole nie chce sie uruchomic nawet ze stara karta. Probuje wystartowac i po sekundzie gasnie i za chwile to samo. Wiecie moze co sie dzieje?

 

UPDATE

 

Skończyło się w serwisie. Niewiadomo co do końca było przyczyną, ale po resecie Biosu poszło.

Mam nadzieję, że teraz wszystko już zadziała.

Edytowane przez DudiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...