Skocz do zawartości
blue.

GA-Z77MX-D3H bios boot loop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z bios boot loopem. Po włączeniu komputer wchodzi w tryb pętli i nie może przejść przez bios, wyskakuje coś takiego https://forum.giga-byte.co.uk/index.php?action=dlattach;topic=16621.0;attach=5102;image Szukałem multum rozwiązań, które już probowałem, ale żadne nie działa. Po kilku / nastu restartach jednak załapuje, przez co udało mi się zainstalować starszy bios F15 jak i ten najnowszy F17b i nic to nie dało. Sposoby na force bios recovery mi nie działają, tak jak napisałem, a powinno wyskoczyć coś takiego https://i.imgur.com/UfCB3gS.jpg Jakieś pomysły? nie próbowałem tylko sposobu z naciskaniem dwóch pinów na głównym biosie na płycie głównej, wolałbym tego uniknąć.

Edytowane przez blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W śród tych multum rozwiązań było sprawdzenie napięcia miernikiem baterii podtrzymującej bios ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego miernika. A to możliwe, że bios się tak zapętla, bo baterię szlag trafia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może to być przez słabą bateryjkę , aida i inne też pokazują napięcie VBAT baterii CMOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może to być przez słabą bateryjkę , aida i inne też pokazują napięcie VBAT baterii CMOS

 

HWiNFO64 mi pokazuje napięcie VBAT 3.264v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł, czy płyta na złom? Nawet jak wyciągnę baterię i zresetuję ustawienia biosu do ustawień fabrycznych, na drugi dzień będzie to samo. Prawdopodobnie Main Bios jest walnięty i za cholerę nie mogę wymusić, żeby z backup biosu przeflaszowało się do main biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj od nowa bios z pendrive, a jak nie to zostają dwa sposoby,

1. wylutowanie kości main_bios i wlutowanie tej kości zapasowej i wlutowanie jej na miejsce main_bios.

2. Wylutowanie kości main_bios i zaprogramowanie jej od nowa programatorem jeżeli nie jest uszkodzona.

Edytowane przez Pan Ciastovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj od nowa bios z pendrive, a jak nie to zostają dwa sposoby,

1. wylutowanie kości main_bios i wlutowanie tej kości zapasowej i wlutowanie jej na miejsce main_bios.

2. Wylutowanie kości main_bios i zaprogramowanie jej od nowa programatorem jeżeli nie jest uszkodzona.

 

Bios nie jest całkiem uszkodzony, bo się odpala. Czasem za pierwszym razem, czasem za dziesiątym. Próbowałem już wgrywać różne wersje biosu i ciągle to samo. Żaden sposób na force recovery z backup biosa mi nie działa. Dziwnie to wygląda. Ludziom działa z reguły force recovery i po problemie u mnie nic z tego. Jakby coś za każdym razem mi tego biosa od nowa psuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z tą główną kością biosu. Ja bym na twoim miejscu zrobił co napisałem czyli wylutować obie kości, główną kość wywalić, tą zapasową od nowa zaprogramować i wlutować na pozycję tej pierwszej kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z tą główną kością biosu. Ja bym na twoim miejscu zrobił co napisałem czyli wylutować obie kości, główną kość wywalić, tą zapasową od nowa zaprogramować i wlutować na pozycję tej pierwszej kości.

 

Do tego występuje u mnie takie dziwne zjawisko, że komputer odpala się jakby dwa razy. Za pierwszym razem naciskam przycisk power, komputer włącza się i po jakichś 2 sekundach resetuje i włącza ponownie, po czym wpada w tą wymienioną pętle biosu. Przez to pewnie nie działa mi między innymi ten sposób:

 

Shut off your computer.

Hold the power button until your computer starts and shuts down again.

Press the power button again, your backup BIOS should kick in now and should re-flash the backup BIOS if there's anything wrong with the new one.

 

Jeśli to zrobię, komputer się zresetuje za pierwszym razem po tych dwóch sekundach i procedurę szlag trafia :/ Do takich operacji, które zaproponowałeś nie mam sprzętu :(

Edytowane przez blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień bateria cmos może ma za niskie V .

 

Wymieniłem, aktualna pokazuje 3.360v, wcześniej było 3.264v. Nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue. idź się zapytaj w serwisie laptopów i powiedz jaki problem, na pewno Ci pomogą. Tyle ze wylutowanie obu kości nie powinno zając więcej niż 10 min, a wlutowanie kości w podstawkę i zaprogramowanie 5 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...